Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2023. 03. 27. 15:12
Előzmény: #41159  Gaguse
#41160
Igen, mindig relatíve kell nézni. AZ egész világon nagyott nőtt az 1 főre jutó GDP - azaz nőtt a zéletszínvonal, és mi ebben a versenyben lemaradtunk, még a régióban is úgy, hogy többek között mi kaptuk arányosan a legtöbb EU-s pénzt. És nemcsak a GDP a lényeg. A közszolgáltatásaink ebben a kivételes időszakban lerohadtak (EÜ, oktatás, rezsi infrastruktúra). 
Gaguse
Gaguse 2023. 03. 27. 15:09
Előzmény: #41158  Törölt felhasználó
#41159
na ne viccelj... románia éppen utolért bennünket és Horvátország a kanyarban előzött. Itt a NER-en kívül másnak nem jó, de már nekik is szorul a hurok. A NER-s ficsúrokat mindig tömni kell, mert éhesek, de üres kasszából nem igen lehet. Jobban élünk mint 12 éve, lehet mondani, de közel nem élünk úgy, mint ahogy a tömérdek lehetőség alapján elérhettünk volna. Ez az én véleményem...
Törölt felhasználó 2023. 03. 27. 15:01
Előzmény: #41138  EURHUF_goes_to_haven
#41158
A lényeg, hogy az emberek zöme jobban él, mint a maszop alatt élt.
Úgy 30%-al... reál szinten.
-------
A kormány ezzel a legfontosabb feladatát elegendően JÓL végezte !!!
Tett az emberek jobb életéért... a 12 év alatt érdemben.
.
Csökkent a szegénység, ezt még az EU is elismeri :-)
 és
A reménytelenség is kisebb >> munakerőhiány van immár pl.
-
Nos, éppen ezért lett ismét 2/3 a vége :-)
****************
Persze lehet azzal revolverezni, hogy: talán lehetett volna jobban is.
.***************
De te sem adod mindig a legjobb mérnöki megoldást.
Utólag mondható rád, hogy: mert hülye voltál hozzá.
... és néha ez igaz is a te melódra is! tutira.
Akkor rúgjanak ki azonnal és jöjjön más helyetted?!
.
Nos, te mit vársz el utólag a melód megítélése során?
Hasonlóan illene eljárnod a kormánnyal is...
Kultur emberként legalábbis.
De persze lehet durván fröcsögni is, letámadni a másként ítélőt.
Szellemi színvonal és neveltetés kérdése ez (is)...
MANOPI
MANOPI 2023. 03. 27. 14:58
Előzmény: #41150  Törölt felhasználó
#41157
       GRAZ .                  Szobatárs ,  netán  ágytárs ?????  
Zsombéki 2023. 03. 27. 14:49
Előzmény: #41150  Törölt felhasználó
#41156
Ez van, bezárták a Lipótot.
C0lumb0 2023. 03. 27. 14:48
Előzmény: #41150  Törölt felhasználó
#41155
Tudod ezzel csak az a baj hogy 12 év kétharmad, meg rendeleti kormányzás van, aztán mégis annyira életképtelenek, hogy a jelenlegi nem számottevő ellenzékkel szemben tehetetlenek például EU pénz ügyben? Hát hogy is van ez? Csak meg kéne szavazni hogy legyen nálunk eu ügyészség, nem magyar, ami simán átmenne ha a 2/3 unk akarná is. És lenne Eu pénz rögtön.. Beleszállni a korrupcióba.. De nem akarják valamiért..
ehe
ehe 2023. 03. 27. 14:42
Előzmény: #41133  Törölt felhasználó
#41154
Kiváncsi lennék egy valódi nemzeti konzultációra ebben a kérdésben, nem csak olyan szokásos narancsos bullshitre, amit tolni szoktak.
De hát normális, valódi kérdéseket ne várjunk se a trollkurzustól, se annak szurkolóitól.
Ilyenkor kéne egy kis bölcs önreflexió, nem gondolod?
Matthias_Fo_Rex 2023. 03. 27. 14:39
Előzmény: #41151  Bandi_ujonc
#41153
Jogos. Nem írok neki többet.
Matthias_Fo_Rex 2023. 03. 27. 14:38
Előzmény: #41149  kkv14
#41152
Arra gondolsz, hogy a Bundestag folyamatosan növekedő létszáma miatt kénytelenek módosítani a választási törvényen... jól teszik, mert nem volt normális megoldás, hogy évek óta új székeket szereltek be a törvény módosítása helyett.
Bandi_ujonc 2023. 03. 27. 14:37
#41151
Ennek a topicnak annyi, ha tovább etetitek a trollt. 
Törölt felhasználó 2023. 03. 27. 14:33
Előzmény: #41135  fpeter1982
#41150
Mert itt nálunk az ellenzék hazaáruló módon...
Évek óta a SAJÁT ORSZÁGA ellen dolgozik.
.
A mi mostanra már az ellenlépéseket kívánó szintre jutott.
Mert valóban a kormányt-országot-emberet fenyegeti érdemben.  
.
A módszer egyszerű, mondhatni, hogy: ügyes, bár tisztességtelen.
Aljas módon keresztbe tesznek a kormánynak ahol csak tudnak az EU-ban/USA-ban.
Magasról tojva rá hazudozás közben, hogy ezzel az embereknek ártanak elsősorban!!!
.
Mostanra sikerült is elég sok sarat dobálni a kornányra.
és
Elegendően sok az ostobaságokat-hazugságokat elhívő EU politikust beetetniük.
A pénz>>korrupció vonalon mozogva, élen a DK őskomcsi nagyasszonyával pl.
------------
...és teszik mindezt simán csak a hatalom>>pénz újra megszerzéséért.
A "minél rosszabb a magyar embereknek, annál jobb nekünk az esélyünk" elve mentén.
.------------
A magadfajta vaksi emberek támogatásával ugyan, de nem értük teszik!
és
Ráadásul külföldi pénzért >> eladva magukat+országot, a becsületüket.
A vétkesek között pedig cinkos aki hallgat, pláne aki velük is tart ebben.
***********************
Dehát ugye egy szabad demokratikus országban
- joguk van hozzá amig nem sértenek közben  törvényt
- az embereknek meg joguk van velük tartani, ha beveszi a gyomruk
.
Aztán, ha elegen szavaznak rájuk, akkor jön a döbbenet, az elkúrás megint.
Mint eddig mindig... 1919 óta, ahányszor csak komcsi hatalom lett itt vagy bárhol.
--------
Avagy az ország helyzete nem kis részben a még/megint a Marxi-Lenini utat követők maitt alakult ilyenre.
Akik az elmúlt 100+ év tanulságai ellenére... újra szívni akarnak a komcsi mételyből.
kkv14 2023. 03. 27. 14:32
Előzmény: #41140  Matthias_Fo_Rex
#41149
A választási törvényt most épp Németországban írják át, rajzolják át a körzethatárokat.
50 % többséggel...
Matthias_Fo_Rex 2023. 03. 27. 14:29
Előzmény: #41146  EURHUF_goes_to_haven
#41148
Értem értem. Köszi az infót.
BW volt az én bázisom is anno :)
Matthias_Fo_Rex 2023. 03. 27. 14:27
Előzmény: #41145  Boren
#41147
Az EU nem lenne 100-as ha bármit is adna ezeknek. Az hogy átírtak néhány törvényt, az még nem garancia a betartásukra... pár évig figyelni kéne, hogy egyáltalán hogyan alkalmazzák azokat.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 27. 14:27
Előzmény: #41144  Matthias_Fo_Rex
#41146
A feleségemmel vagyunk kint, gyerek nincs.
Család alatt az otthon maradt szülőket értem, testvér stb.
Ausztriában mindig érezted, hogy ők fenn hordják az orruk, hogy ők szarták a spanyol viaszt. Németorszgában BW ahol én vagyok hihetetlen kedves mindenki, segít mosolyog, megkérdezi hogy vagy, meséli, mikor megtudja hogy magyar vagy, hogy neki is a teraszt magyarok csinálták és milyen jó stb stb... Van aki negró cukrot kért hogy hozzunk neki :). Ilyet ausztriában én nem tapasztaltam, se Bécsben, se Wienerneustadt környékén. Remélem tudtam segíteni így.
Boren 2023. 03. 27. 14:25
Előzmény: #41142  EURHUF_goes_to_haven
#41145
Igen, egészen nagy oldalazás van EUR/USD-on is, nyilván a londoni nyitást leszámítva.
Holnap MNB döntés, HUF-ot mozgatja majd. Utána meglátjuk a március végi kommunikációt is az EU pénzekről. Azt is már elkezdték múlt héten előkészíteni kommunikációban kormányzati oldalról.
Matthias_Fo_Rex 2023. 03. 27. 14:18
Előzmény: #41142  EURHUF_goes_to_haven
#41144
Én amúgy Németországban dolgoztam pár évet, de azóta is visszavágyok, de mostanában Ausztria lett az egyik kiszemelt 
Matthias_Fo_Rex 2023. 03. 27. 14:17
Előzmény: #41142  EURHUF_goes_to_haven
#41143
Ja azt hittem családostul vagy kint.
Ausztriában hogyan viszonyulnak a magyarokhoz, jobb vagy rosszabb, mint Németországban?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 27. 14:11
Előzmény: #41140  Matthias_Fo_Rex
#41142
Ez is az opciók között van. Bár azért ausztriában dolgoztam 5 évet máshogy viszonyulnak a magyarokhoz mint a németek. Illetve akkor megint albit kell fizetni és sajnos ausztriában bécsben sincsenek olyan jó bérek mint itt közel a svájci határhoz. 
Szerintem anyagilag a saját házunkban lenne a legjobb lakni, és ausztriában dolgoni, vagy itt maradni és a családot kihozni / kb mindent eladni otthon. 
Ma ez a Ft nagyon beragadt ezen a 385 ös szinten. Holnap én várok egy ugrást min 390 es szintekre ha olyan hírek jönnek.
C0lumb0 2023. 03. 27. 13:57
Előzmény: #41133  Törölt felhasználó
#41141
Ezt most úgy mondtad, mint ha a kormány folyamatosan azt tenné, ami az általad Bugyutának nevezett teljes lakosság vágyálma.. Igen hát természetesen a kurmányunk az szent és sérthetetlen sohasem hibázik, mindig szerencséje van, most is mindent jól csinál és mindig igy is volt ugye? Ezt már ismerjük.. " sok ezer ostoba döntést hozó családot" tudod én inkább úgy látom, hogy a kényszer vitte a családokat arra rá az olcsó munkaerőként való cumiztatása miatt, hogy sok rossz közül a legjobbik rosszat válassza.. És az nem a saját érdeme hanem az hogy a kormányunkat és rajta keresztül a népet is megvezették..  Illetve a média manipuláció nevelő hatása amit érzel.. Tudod mi lenne a bölcs dolog.. Elzavarni a kormányt úgy mint a franciák teszik ha nem hajlandó visszavenni a lenyult milliárdokat a Lölike féléktől, visszaszorítani a korrupciót, és így pénznyomda nélkül onnan befoltozni a költségvetési hiányt, meg kamatok további pénzszórás nélkül.. élénkíteni a gazdaságot.. Mindent visszavenni amit nem érdemelnek meg a milliárdosok..  Illetve akiknek az extra fizetési terhet köszönhetjük börtön kényszermunka..  Akkor lenne pénz a kasszában rögtön meg még az EU is adakozóbb lenne.. Tudod ha elodázzuk a hitel visszafizetést abból csak újabb problémák lesznek.. nem megoldások.. A kamatok maguktól nem mennek le.. Lásd fed.. Vagy lásd törökök.. Ott is addig huzták halogatták amíg muszály nem lett kamatot vágni.. És mi lett az eredmény? Turkejba államcsődközeli helyzet ojró méregdrága nekik, meg mellé kamatvágás, usa 2008-2009 többszáz bankcsőd tönkrement betétesek ..

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek