Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Franky 2021. 01. 04. 13:22
Előzmény: #99  kupec
#100
Az egészben az a szép, hogy ha az IB-nél van TBSZ-ként kezelt számlám, amit anno lejelentettem a NAV-nak, aki elfogadta. Amikor kijött, hogy nincs külföldi TBSZ, megint írtam nekik, hogy akkor most mi van, évek óta nem adózom, eddig jó volt? Azt mondták ha továbbra is TBSZ-ként kezelem, akkor marad TBSZ.
Emiatt van több számlám. A NAV ha megkapja a full adatokat, tutti beinvitál jövőre. :-)
kupec 2021. 01. 04. 13:08
Előzmény: #96  retektoni
#99
Ez szerintem is így van, jelenteni fog a NAV felé. 
Boole 2021. 01. 04. 13:07
Előzmény: #96  retektoni
#98
Én is így gondolom, hogy az elektronikus adóbevallásban ennek elvileg 2021 adóévre már szerepelnie kellene. 
geroooo 2021. 01. 04. 12:54
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#97
Ugy ertem napi szinten kotok, de sokszor atlogok ko par napra is. Szoval a 0.2%, joval jobb lenne mint a Random Capitalos 0.4%... Azonban sok tranzakciom van. Ezeket valahogy, akkor Excelbe ki kene vezetnem a kivonatbol. 
retektoni
retektoni 2021. 01. 04. 12:25
Előzmény: #95  Boole
#96
Lehet, hogy tévedek, de mivel az IBCE magyarországi bejegyzésű pénzintézet lett, így szerintem az idei évtől automatikusan lejelentenek mindent a NAV felé, így talán ez lesz az utolsó bevallás, hogy az IB-s jövedelmeket összesítenünk kell az adóbevalláshoz.
Boole 2021. 01. 04. 12:21
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
Az IB ügyfélportál felületén lekérhető a teljes éves kötéslista és kimutatható a kereskedések, osztalékok, forex váltások, költségek, díjak, stb. Excelbe összeállítod, a dátum formátumot átalakítod, az USD/HUF, valamint a HUF P/L-t lefüggvényezed és kész a bevalláshoz szükséges adattáblák. Én ezt adom oda a könyvelőnek, bár tavaly magam csináltam az adóbevallást is, csak most nincs kedvem hozzá. Két brókercégnél is vagyok, a másiknál máshogyan kell leválogatni, de a módszertan hasonló. Én kb. 5 óra munkával megcsináltam az egészet, igaz abban voltak más jövedelmek is, nem csak tőzsdei kereskedések és ügyletek. Tény, hogy némi informatikai tudás kell hozzá, de csak minimális.     
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 11:57
Előzmény: #93  geroooo
#94
Napizni azért nem érdemes az IB-nél, mert nem olcsóbb pl. mint a Random. Napon belül 0,1% a jutalék mindkét cégnél, + RC-nél van tbsz, IB- nél nincs, h lesz-e, azt most nem tudjuk. Nekem usd a bázisdeviza, ott váltogatni kell, de -ez innen tipp- ha huf, akkor az IB forintban számol, így ott már nem kell ezzel foglalkozni. Év végén levonod a nyerőből a veszteséget+ktg-eket és kész. Az, hogy te milyen táblázatban vezeted, rád van bízva. Ha meg ellenőriznek, beviszed a statementeket, azt rágódjanak rajta😀. 
geroooo 2021. 01. 04. 11:33
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
Ha jol ertem nem erdemes kereskedni napi szinten IB-vel a BET-en, mert ember legyen a talpan aki a napi szintu tranzakciokat osszeirja az evvegi adozashoz, meg akkor is, ha a bazis Forint. Vagy van valami modszer? Az anyaceg kivonulasat a BET-rol egy korabbi hozzaszolasban lattam...
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 09:01
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
* adó ALAPJA
Törölt felhasználó 2021. 01. 04. 09:00
Előzmény: #90  geroooo
#91

Ez honnan jön nálad, hogy az anyavállalatnál nem lehet az IBCE-nél meg lehet magyar rv-t venni? Az IB számla univerzális.Amúgy eddig sem az IB anyacége volt Mo-on, -az IB LLC.- hanem az IBUK, ami most Brexit miatt kivonult, és lett helyette IBCE. Mindegy melyik IB leánynál van számlád, az összes IB által biztosított tőzsdén tudsz kereskedni, a honlapon feltüntetett díjakkal.
Adózás: mindent át kell váltani HUF-ba vételt, eladást egyaránt, és a forintban keletkezett nyereség(veszteség) lesz az adó aapa. (ha nem huf a bázisdeviza). Ha huf, akkor az IB már eleve forintban vezeti a számlát.
geroooo 2021. 01. 04. 08:49
Előzmény: #89  levi52
#90
Koszonom a valaszokat. Annyi kerdesem maradt, hogy "magamnak kell szamolnom" az alatt mit ertrsz. Irjam fel excelbe mit vettem/adtam el mennyiert es osszesitsem? A masik, hogyha szerinted (szerintetek) ha most lepnek be, akkor autamatikusan a leanyvallalathoz osztanak be, tehat magyar reszvenyt pld MOL-t is tudnek venni?
levi52 2021. 01. 03. 23:44
Előzmény: #88  geroooo
#89
Az IB magyar leánycége az IBCE december közepén már megkapta az MNB-től a működési engedélyt. Folyamatban van a korábbi ügyfelek számláinak átvezetése ebbe az új cégbe, bár a folyamat lassan halad. Az IB platformjáról tudsz éves kimutatásokat letölteni az ügyleteidről, de a nyilvántartást, ami alapján az adóbevallást készíted, neked kell vezetni. Mivel az itt kötött ügyletek ETPÜ kategóriába tartoznak, ezért a költségek és a veszteségek a nyereségből levonhatóak.
geroooo 2021. 01. 03. 21:18
#88
2021-ben lehet az IB-en keresztul mayar reszvenyt pld. OTP-et venni, mert az anyaceg a brexit utan tudtommal kivonult a magyar piacrol 2021. januar 1-tol? A magyar leany vallalat meg nem kapott engedelyt egyenlore... A masik kerdesem, hogy az IB ad pontos evvegi kivonatot az eves nyeresegrol, amit adozasnal be lehet vallani? Ok nincs TBSZ szamla, de pld a 0,1%-os tranzakcios dijakat le lehet vonatni a nyeresegbol?
A valaszokat elore is konszonom...
sarkanyolo2 2021. 01. 02. 11:51
#87
Sziasztok!
Köszi mindenkinek az okfejtéseket. 
Bónuszként felnéztem az aktuális jobs portáljukra, és például egy: Job Application for Client Services Representative at Interactive Brokers (greenhouse.io)
Szóval csak előre! :D
totoro
totoro 2021. 01. 02. 09:51
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
Igen, ez miatt is remélhetjük, de nem kell ehhez fejlesztési részleg. Az ilyen soknyelvű rendszereken külön van választva a kód és a nyelvek szövegei, egyszerűen egy külön felületen tudod menedzselni, nem kell hozzá informatikusnak lenni. Nekünk is a cégnél egy soknyelvű webes felületünk van, a fordító belép az adott nyelv adminisztrációjába, bal oldalt egy táblázat egy cellájaként látja az angol szöveget, illetve megnézheti a honlaprészt ahol az szerepel, így jobban értelmezheti, majd a jobb oldalra beírja a fordítást, és ha ráment onnan kezdve az jelenik meg mondjuk a bolgár nyelvű oldalon bolgárul. Pillanatok alatt megy a fordítás, ez az IB oldal egy jó fordítónak néhány nap, átnézve, lektorálva sem sokkal több.
Törölt felhasználó 2021. 01. 02. 09:42
Előzmény: #84  totoro
#85
Nem lenne nagy kihívás lefordítani, mivel eddig is Mo-on volt a fejlesztési részlegük. http://ibhungary.hu/
totoro
totoro 2021. 01. 02. 09:34
Előzmény: #82  Spotlight
#84
Igen. Az angol nyelvi ágra van ugratva, de nem úgy mint a lengyel vagy cseh, így szerintem remélhetjük, hogy le is lesz fordítva. Azért lefordíttatni, feltölteni újabb nyelvi ággal egy weboldalt nem olyan nagy meló, néhány százezer forintot csak rászánnak.
lo5o_ 2021. 01. 01. 20:36
#83
Az IBCE migrálást megcsinálták már valakinek?
Spotlight 2021. 01. 01. 15:02
#82

Már él a honlap: https://www.interactivebrokers.hu/
De angol tartalom van rajta. 
Spotlight 2020. 12. 31. 17:16
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Elvileg ha rá tudod venni a külföldi szolgáltatót, hogy megfelelő szerződést kössön veled és megfelelő adatokat szolgáltasson, akkor működhet a dolog, itt van a NAV írása: https://nav.gov.hu/nav/ado/szja/Kerdesek_es_valaszok_20200218.html
De elég bonyolultan hangzik, gyakorlatban nem is biztos, hogy megvalósítható, sok benne a buktató, könnyű elrontani, semmiképp nem ajánlanám ezt senkinek. Random Capital vagy KBC rendes TBSZ szerződést generál gombnyomásra. Reméljük lesz majd ilyen az IB-nél is, ha már magyar cég és budapesti irodájuk van.

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek