Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 25. 11:33
Előzmény: #8699  Törölt felhasználó
#8700
szurkolok Tomi, hogy minél előbb sikerüljön, mert az idő igen csak ellened dolgozik. talán sikerülhet bekerülnöd abba a pár százalékba és én elmondhatom, hogy veled fórumoztam. :)
link
Hajrá! sok szerencsét!
;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 25. 11:17
Előzmény: #8698  Tazsomaru
#8699
gyonyoru idezet, remelem sikerul alkalmaznod is...(talan meg rad is igaz lehet)
;000000

es mivel megint ponttlan es figyelmetlen voltal es mellebeszeltel igy be kell fejeznunk a kommunikaciot addig amig fel nem nosz a feladathoz...

nem tettem fel 1 lapra semmit en aktiv portfoliot kezelek, nem is egyet....
te viszont 1 feltetelezesre tettel fel mindent....
szoval kinek is kell hogy kihuzzak a szamait...
;)

Sok sikert!
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 25. 10:57
Előzmény: #8697  Törölt felhasználó
#8698
csak nem akar az a válasz megérkezni #8682-re
:DDD
én mondtam, hogy felejtsük el.
helyette tereled a témát. meg félted a számlám, ami csak a tőkém 20%-a :DDD
mondja ezt az, aki egy lapra tesz fel szinte mindent és várja, hogy kihúzzák a számát és elkezdjenek emelkedni a nemesfémek.
én szurkolok neked, hogy jöjjön már végre az a fránya infláció. addig is ott a jó hozam/kockázat. ;)

a "ne zargassuk egymást" elfogadom. mint már írtam, én mondtam, hogy felejtsük el.

„Aki nem tud, és nem tudja, hogy nem tud, az ostoba. Vesd meg őt.
Aki nem tud, és tudja, hogy nem tud, az egyszerű lélek. Tanítsd őt.
Aki tud, de nem tudja, hogy tud, az alszik. Ébreszd fel őt.
Aki tud, és tudja, hogy tud, az bölcs. Kövesd őt.” – Bruce Lee

ezt mintha már írtam volna...
;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 25. 10:05
Előzmény: #8688  Tazsomaru
#8697
Roland utoljara kerlek meg hogy legyel olyan kedves es koncentralj ill. figyelj (figyelmetlenseg es pontatlansagnak nincs helye) es hsz-ok csuresenek csvarasanak sem....
elmeletileg jol nez ki gyakorlatilag semmi ertelme....

NEM AKAROK KIIRNI SEMMI FELE opciot!!!!
(te csinalod ezt folyamatosan, NEM KELLENE, mert rosszul mered fel a kockazatokat), bar ugy gondolod hogy ertesz hozza...(szerintem tevedsz)

COVERED CALL = SHORT PUT (kb. annyira igaz ill. kevesbe mint 1=0.999)
remelem 1 nap megerted ill. hogy nem fog sokba kerulni!!!

Feltettem konkret peldaval (konkret pozival) kerdest ill. kerdeseket.
Nem valaszoltal hanem elkezdtel kuonbozo hsz-kat osszekeverni....

Szoval ha kepes leszel az adott Intel poziciot megvizsgalni
(Intel PUT 28$-os aron 0,6$ premiumot kifiztve oktober 30.-i lejaratra)

Ha mashogy nem megy hajts felbe 1 A4-es lapot es az egyik oldalara ird fel az en poziciomat a masik oldalra ha van kedved vizsgald meg a te kiirt call pozidat ill. ha van kedved, megteheted az intel jelentese elott, hogy elmeletileg mit nyitnal
(akar be is irhatod a forumra) aztan megvizsgalhatod, az eredmenyt ill. hogy ki milyen kockazatot ill. eredmenyt ert el.....

Szerintem addig ne zargassuk egymast, mert ez csak idopocsekolas es en tiszteletben tartom a te idodet, kerlek te is tedd azt az ennyemmel...

Minden jot neked!
Törölt felhasználó 2015. 09. 25. 09:43
Előzmény: #8695  Törölt felhasználó
#8696
Stingy tenyleg nincs ertelme ennek az egesznek es ez Tazsomarura is vonatkozik....

Kiragadtok szavakat hsz-bol, viszont a lenyeg fellett elsiklotok....

Akkor nezzuk meg egy 9-10 eves gyermek szintjen.

Sikerult tobb kulonbozo temat ill. problemat osszekevernetek majd levontok kovetkezteteseket....

1.Tema, ami szerintem az elmeleti gondolkodasotokhoz legkozelebb all:

8666 hsz. Covered call egy az egyben megfelel a naked short PUT-nak....(a koltseg reszt most hagyjuk), bar gyakorlatilag ez is szamit....

Erre irtam en hogy ez pontatlan, en ugy fogalmaznek hogy nagyon hasonlo ertekeket vesz fel a legtobb esetben (a ket kulonbozo pozi, viszont megjegyeztem, hogy nem ugyanaz ill. nem felel meg egy az egyben a ket pozi egymasnak mert kulonbozo ertekeket vesz fel szelso ertekeken....
Szamomra ez ugyanolyan teny mint 1=0.999 (hamis kijelentes), persze matematikailag bizonyithato hogy egyenlo.
Hogy igazam van esetleg tevedek esetleg ti tevedtek az most mindegy....

2. tema Intellel kapcsolatban volt, megkerdeztem Tazsomaru velemenyet, es hogy ne csak elmelkedjunk beirtam 1 valos kereskedest....
Vasaroltam PUT opciot okt.30-i lejaratra 28$-os aron es fizettem ertem 0.6$/kontraktust...

erre o valasza az volt hogy Intelbe dragak az opciok; szerintem pedig nem csak az intelbe dragak, es mint irtam azert tettem igy mert bizonyos portfolion nincs mod shortolni 1 reszvenyt...

o pedig megemlitette, hogyha a negativ gyors jelentesre szeretne jatszani akkor jelentes elott a legrovidebb lejaratra call-t irna ki ra....
(szamomra ez 1 nagyon feluletes ill. altalanositott valasz volt)

itt is kiragadott 1 teljes rendszerbol 1 elemet, majd arrol probalt kovetkeztetest, velemenyt levonni....

Persze amikor megkerdeztem, hogy nezzuk meg pontosan az adott temat ill. az adott poziciot szamokkal akkor teljesen masrol beszelt...ill. elsiklott a tenyek fellett....

3.Tema pedig szamomra arrol szolt, bar ugy tunik mindenkinek masrol, hogy az opcio kiiras 1 nagyon veszelyes es sokak altal nagyon rosszul kockazat kezelt pozicio...

es ha te Stingy esetleg Tazsomaru csak 1 piciket oda figyelt volna akkor megertettetek volna hogy mirol beszelek....

De nezzuk a tenyeket:

en nem irok ki se call se put opciot, mert a hozam kockazat arany velemenyem szerint rendkivul elonytelen...
(nincs rola statisztikam,de elfogadom az altalad irt 85%-ot), bar a 85% az a TALALATI ARANY lesz ill. az atlagosan kiirt opciok milyen aranyban ertektelenednek el....

a talalati aranyt pedig szerintem ne keverjuk a hozam/kockazattal mert azt meg elmeletileg se illik ill. szoktak, osszekeverni bar az igaz hogy egyutt van ertelme ezeket vizsgalni....
;00000

es akkor osszesitsunk:
-Nem akarok plussz penzt keresni opcio kiirassal, mert en nem irok ki opciokat; reszleteztem jo parszor hogy miert nem, remelem 1 nap te is es Tazsomaru is megertitek....remelem nem lesz tul draga lecke ...(kerdes, hogy ki ir ki opciokat???)
;000

-Nincs passziv portfoliom; (kerdes kinek van???)
az hogy neked van-e vagy nincs az nem derult ki de te ELMELETILEG ennek hive vagy...(oroljunk)

Egyebkent nagyon kedves toled, hogy nekem probaltad bebizonyitani hogy a covered callal kereskedett passziv portfolio alul teljesiti mondjuk az alap termeket.....
(es mivel megint figyelmetlen es pontatlan voltal) szenteljunk erre kis idot....

NINCS PASSZIV PORTFOLIOM!!!
(TAZSOMARUNAK van ha lehet hinni es elmeletileg 80%-a a penzenek ebben van, bar mintha tokeattetel is belecsuszott volna az egyik hsz-ban, ezt nem kene szerintem)

Azt se mondta senki hogy 1 passziv portfoliot covered callal kell folyamaosan kereskedni....

amit en mondtam es megemlitettem Tazsomarunak, hogy szerintem nem okos dolog (sajat velemeny es akar tevedhetek is) hogy valakinek 80%-os passziv portfolioja van es mellette a tokejenek 20%-val jatszik kulonbozo opcios stratikat (ahol is nagyon nagy valoszinuseggel folyamatosan rosszul meri fel a kockazatokat) nincs is ezzel addig semmi gond amig nem jon 1-2 rosszabb szeria....

Szamomra egy ilyen hozzallas kb ahoz hasonlithato, hogy elmegy a csalad nyaralni (feleseg,gyerekek, kutya) es az ember folyamatosan a kutyara koncentral, hogy nehogy a kutyanak valami baja legyen...
;)

Pomperjel kapcsolatban, visszaolvashatsz hogy mennyit vitatkoztam vele, ha eljutsz odaig mint en es rajossz hogy lehetosegekrol es piaci heyzetrol beszel, nem pedig arrol hogy te neked mit kell kereskedned akkor rengeteg hasznos informaciohoz juthatsz akar kezdo valaki akar nem....
Az hogy o milyen kereskedo ill. mi a velemenyem rola, esetleg rolad teljesen mindegy...mert ez se az en se az o sem a te eredmenyeiden nem valtoztat.
(igy igazan nem latom ertelmet ezzel tul sokat foglalkozni)

Amivel viszont szerintem kellene, hogy nagyon nagy kulonbseg van az elmeleti ill. a gyakorlati tudas kozott...
mert szep dolog szerelmesnek lenni, vagy megebedelni esetleg szeretkezni valakivel elmeletileg es 1 masik dolog megtenni ezt....
Ez pedig a kereskedesre is igaz, talan hatvanyozottan....
es most jon 1 nagyon kemeny kritika:
elmeletileg te is Stingy es Tazsomaru is nagyon ott vagytok, gyakorlatilag pedig sokkal kevesbe...
szoval elmeletileg gyonyoru eredmenyeket fogtok elerni,de sajnos gyakorlatban jo nehany huppano elott vagytok...
gyonyoru dolog mindenfele matematikai modellek es statisztikak ill. opcios strategiakra pozikat nyitni, zarni...
sajnos a lenyegen nem valtoztat.....
kereskedes nem mas mint kockazat kezeles annak fuggvenyeben hogy eppen 1 adott feltetel ill. feltetelezes teljesul vagy sem (az pedig szinte teljesen mindegy hogy milyen aranyban...)
Nem arra kell koncentralni hogy igazatok legyen 1 hsz-ban ill. a piacon ill. 1 kereskedesben, hanem hogy amikor igazatok van akkor az annyi elonyhoz, profithoz juttasson amivel at lehet veszelni azokat az idoszakokat amikor tevedtek....

(es mivel tudom hogy megint kiragadtok majd szavakat 1 egyszeru peldanal maradva);

intel 15$-on ~20:1-es hozam kockazat
intel 22$-on ~9:1-es hozam kockazat
intel 25$-on ~4:1-es hozam kockazat
-szerinted szamit hogy az esetek 80-85%-ban veszteseges a kereskedes??? es milyen meglepetes erhet, mar kifizettem erre a lehetosegre; kereskedesre a kockazatot....
-es milyen meglepetes erhet valakit aki opciot irt ra ki???

Na ez a gyakorlat, elmeletileg meg csurjetek csavarjatok, ragadjatok ki dolgokat ill. keverjetek ossze a dolgokat ill. hsz-kat es bizonyitsatok barkinek barmit....
(elmeletileg jo lesz nektek), gyakorlatilag en meg kereskedek...
es idovel pedig egyre jobb lesz nekem is...
Törölt felhasználó 2015. 09. 24. 22:30
Előzmény: #8681  Törölt felhasználó
#8695
nem írtam veszteséget, hanem "buktatókat", és ez nem véletlen;)
"naked call-t en nem irnek ki ra, mert a hozam/kockazt arany meg ha csak elmeletileg is de nagyon rossz), covered call-t barmikor irnek ra"
mivel már jól leírták neked, h a cc tulképp = naked short put, ezért ezt átugrom:)
az kétségkívül idő és tanulás, amíg vki eljut a covered call-tól az fedezet nélküli opció kiírásig.
a hozam kockázat arányról csak nagyon röviden annyit, h "pletykák" szerint a kiírt opciók kb.80-85%a értéktelenül jár le.a valószínűség tehát nagy mértékben támogat, ha kiírsz.(nyilván ahhoz kell a tapasztalat, h jól válassz lejáratot és strike price-t).
az is gond még a covered call-al, h hamis biztonságérzetet ad:
link
ezt nyilván nem kell magyarázni, még akkor sem, ha nem értesz az opciókhoz.
az nem igaz, hogy ha akarsz egy kis plusz pénzt keresni, akkor kiírsz opciót a meglévő alaptermékre, mert ez hosszú távon(és ált röviden is) bukta az alaptermék tartásához képest.(ha a linkelt etf-ek profi kezelői nem verik meg az indexet, akkor majd te meg fogod..hm...:)

"es ha mar sikerult ilyen kedvesen benezned, kerlek ne elmeleti dolgokkal gyere mint a linkjeid ahol is 1 foiskolai hallgato bizonyitotta hogyan lehet optimalizalni 1 mechanikus kereskedesi rendszert, es peldanak felhozott 10-20 kereskedest amin bizonyitotta az ervelese helyeseget...
(sample size piciket alacsony), ilyenekkel lehet eppen a legjobban eluszni... " nem érted, de nem baj;)
nem a konkrét dolgozaton van a hangsúly, hanem a gondolkodásmódon, amit a linkek képviselnek.a tippelgetéshez képest még ez is fényévekkel több információval rendelkezik, h merre érdemes indulni.

pom/j-t elismeri saját maga és a sok kicsién link aki hangosan tapsikol, ha épp bejön vmi.(48/52, de felőlem lehet 50/50 is)sose mondtam, h mindig téved. sőt a blogját is rendszeresen olvastam kb 2 éve, mikor ráakadtam.de idővel kiderült, h nem érdemes, mert nem jobb, mint a fej v írás, és kell némi ellensúly, h az innen informálódó kezdők ne csak az egyik oldalt lássák:)

hosszú távon én is a Tazsomaru féle passzív portfolio híve vagyok, de dinamizálva, kapcsolgatva a termékek közt.
mint írtam, a mechanikus rendszeremről nem beszélnék, de mivel érdekelnek ezek a dinamizált lazy pf-ok, ezért beleásom magam, amennyire lesz időm, és majd beírom, mire jutottam;)
soha többet ilyen hosszút..bocs mindenkitől:))))

tberki 2015. 09. 24. 22:21
Előzmény: #8693  Törölt felhasználó
#8694
Es ki tartja a pisztolyt a fejedhez hogy naponta olvasd? Ez egyre mokasabb kifejezetten jolszorakozom rajtatok
Törölt felhasználó 2015. 09. 24. 21:15
Előzmény: #8692  Tazsomaru
#8693
a látszat ellenére nem gyűlölködöm!
van ami/aki tolerálható és van ami/aki nem.
számomra ..... bőven az utóbbi kategoria.
megvolt az esélye,hogy tegyen ellene,de csak alulmúlnia sikerül önmagát,ami egyébként nem lehet kis kihívás

biztos lehetnék,de messze túl van az ingerküszöbömön ez a bicskanyitogató stílus
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 24. 21:06
Előzmény: #8691  Törölt felhasználó
#8692
miért kellene kiközösíteni? ez egy nyilvános fórum és láthatod, hogy erre is van igény.
nem kell tisztelni, nem kell szeretni, de a gyűlölködés benned is kárt okoz.
lehetnél kicsit toleránsabb.
;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 24. 20:59
Előzmény: #8690  Tazsomaru
#8691
ugyan már,tisztelni valakit nem azért lehet és kell,mert kiköveteli magának,hamem mert az emberi-,ne adj isten szakmai kvalitásai,értékei ezt megteremtik számára

szeretni pedig nem itt kell,elfogadni azt lehet,de nem az ilyen senkiháziakat,mint(és itt most inkább legyen 3 pont nevek helyett;...)

szándékos a sarkos fogalmazás és kritika társaságra nézve,hogy még nem közösítette ki őket!
néhányan már megtették,de még nem elegen!
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 24. 20:49
Előzmény: #8686  Törölt felhasználó
#8690
lulo, szerintem erre nincs szükség.
link
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 24. 20:46
Előzmény: #8681  Törölt felhasználó
#8689
"egyebkent nem emlekszem, hogy elismerted volna esetleg megjegyezted volna hogy pomperj amcsi indexekre vonatkozo rovid tavu elojelzese helyesnek bizonyult..., fair play kedveert nem csak a tevedest szoktak eszre venni... "

szerintem stingy nem csak a tévedéseit szokta észre venni. ha jól emlékszem 50-50% vagy 48-52%-ot szokott írni. ha nem így emlékszel, szerintem keresd vissza. stingy is elismeri, hogy pomperj az esetek felében azért ráérez a dolgokra.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 24. 20:39
Előzmény: #8684  Törölt felhasználó
#8688
ezt olvasd el figyelmesen.

-te azert akarsz kiirni call opciot az alaptermék mellé (covered call), hogy a premiumbol profitalj,de ha az eses merteke a pozidon meghaladja a premiumod erteket amit kaptal akkor veszteseged keletkezik...
vagy szerinted nem???
na akkor mit csinalsz, nehogy azt mond hogy veszel még rá alapterméket, mert barmennyire pici az eselye de az intel is csodbe mehet...

ezek a te szavaid kicsit másképp.
na, most már dereng valami fény az alagút végén? covered call = short put
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 24. 20:32
Előzmény: #8685  Törölt felhasználó
#8687
Tomi, nem short put vs. long put. :DDDD
megint köntörfalazol! :DDDD
ennek fuss neki még egyszer légyszi.
short put vs. covered call. :DDD
ez szerinted nem ugyanaz, mert covered callon nem tudsz veszíteni esésben. nincs az alapterméken tőkeáttét, nem likvidálnak.
ok, megértettem.
akkor most azt meséld el, ha kiírok 1db intel putot és van a számlámon annyi pénz, hogy megvegyem a 100db intelt (a covered callnál is ezt feltételeztük) akkor hol keletkezik a veszteség?
szerintem lassan menni fog ez.
én türelmes vagyok veled.
;)
hívták már le opciódat, vagy járt már le kiírásod ITM?
Törölt felhasználó 2015. 09. 24. 16:54
Előzmény: #8684  Törölt felhasználó
#8686
"az a baj veled es stingyvel hogy kiragadsz szavakat es nem az egesz szoveg kornyezetet vizsgalod... "

te rakás szerencsétlenség,szerinted van aki végigolvas 200 sort?ha valaki meglátja,hogy mennyit írsz,szerinted van olyan épeszű ember,aki egyáltaglán belefog az elolvasásába?

világ szégyene
Törölt felhasználó 2015. 09. 24. 16:04
Előzmény: #8683  Tazsomaru
#8685
kerlek segits es vezesd mar le nekem...

mert te ertesz hozza, elore is koszi

vettem nehany kontrakt PUT-ot 28$-on Intelre (30.okt.2015)-re fizettem erte ha jol emlekszem 50-60$-t/ kontraktust...
vegyuk 60$-nak 10 kontraktus....
segits ha tevedek a kockazatom 600$+~10$ tranzakcios koltseg es ha lejarat elott zarom ujbol lesz koltsegem...
szoval kerekitsunk es legyen az osszes kockazatom 630-650$ kozott...

es nezzuk meg a te naked PUT-odat, te mennyi premiumot kapnal???

Mi fog tortenni ha az ar beesik 22$-ra, ne adj isten 15-20$-ra...

mekkora a te kockazatod a naked PUT-odon es mennyi penzt kereshetsz ezzel a kereskedessel???
es mekkora az en kockazatom az en PUT-omon es mennyi penzt kereshetek vele max ill. mennyi penzt veszithet a szamla ezen???

;)

koszi
Törölt felhasználó 2015. 09. 24. 15:49
Előzmény: #8683  Tazsomaru
#8684
az a baj veled es stingyvel hogy kiragadsz szavakat es nem az egesz szoveg kornyezetet vizsgalod...

"talan te irtad nem en hogy 1 hirtelen eses utan megnyugodhatnak a befektetok..."
en nem irtam ki naked put-ot azt te akartad, en PUT-ot vettem 1 portfolion ahol nem engedelyezett a short...

ha a piacon, (ami azert egyebkent eleg ritka) mint mondjuk a flash crashnel az ar esik 15-20%-ot es likidalni kell a pozidat mielott az ar visszakorigalna mert nem felel meg rovid idore a szamlad a margin kovetelmenyeknek akkor mi van???

-te azert akarsz kiirni put opciot, hogy a premiumbol profitalj,de ha az eses merteke a pozidon meghaladja a premiumod erteket amit kaptal akkor veszteseged keletkezik...
vagy szerinted nem???
na akkor mit csinalsz, nehogy azt mond hogy kiirsz 1 masikat, mert barmennyire pici az eselye de az intel is csodbe mehet...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 24. 15:32
Előzmény: #8681  Törölt felhasználó
#8683
szoval milyen veszteseg van 1 kiirt put opcion ha az ar esik 1 lefele trendelo piacon...
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 24. 15:26
Előzmény: #8681  Törölt felhasználó
#8682
"mar bizonyitottad, hogy nem 1 es ugyanaz, mert 1 hirtelen esesnel cover call pozin nem lehet veszteseg, naked short PUT pozin pedig gyakorlatilag lehet"

azt már elmagyaráztad, hogy a covered callon nem lehet veszteség. még mindig nem értem, hogy akkor a short puton hol keletkezik a veszteség.
:)))
segíthetnél mondjuk egy konkrét példával.
mondjuk 100db intel...
;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 24. 15:14
Előzmény: #8679  Törölt felhasználó
#8681
segits kerlek, mert en nem ertek az opciokhoz...
ha van 1 SPY/TLT passziv portfoliod (hosszu tavra es nem szandekozol eladni, sot folyamatosan ahogy novekszik a megtakaritasod bovited ezt) nekem ilyen nincs Tazsomarunak van....
majd jon 1 olyan piaci kornyezet mint most mondjuk
es kiirsz a portfoliod SPY reszere mondjuk 2016decemberi lejaratra 190call-t amire kapsz ~1876$-t meselj kerlek milyen veszteseged lesz ha a piac esik 20,30,40-50%-ot????

milyen veszteseged van 1 kiirt call opcion amiert fizettek neked, ha az ar esik akar csak 10,15 vagy 20%-ot...???
Kerlek segits mar!!!
(ne gyere azzal hogy a SPY resze a portfoliodnak jobban csokkent mint a premium amit kaptal a call-ra, mert nem allt szandekodban eladni ill. a mi esetunkben Tazsomaru nem is szandokozta eladni a passziv portfoliojan belul a SPY-t, sot ha eleg sokaig tart a korrekcio akkor elmeletileg az eves, vagy feleves, negyedeves atsulyozasnal meg vasarlona is hozza)...

szoval milyen veszteseg van 1 kiirt call opcion ha az ar esik 1 lefele trendelo piacon...

(egyebkent tenyleg nem ertek az opciokhoz,de soha nem is allitottam hogy igen, persze vannak akik elmeletileg ertenek hozza, csak gyakorlatban kevesbe)

es ha mar sikerult ilyen kedvesen benezned, kerlek ne elmeleti dolgokkal gyere mint a linkjeid ahol is 1 foiskolai hallgato bizonyitotta hogyan lehet optimalizalni 1 mechanikus kereskedesi rendszert, es peldanak felhozott 10-20 kereskedest amin bizonyitotta az ervelese helyeseget...
(sample size piciket alacsony), ilyenekkel lehet eppen a legjobban eluszni...

egyebkent nem emlekszem, hogy elismerted volna esetleg megjegyezted volna hogy pomperj amcsi indexekre vonatkozo rovid tavu elojelzese helyesnek bizonyult..., fair play kedveert nem csak a tevedest szoktak eszre venni...

Ha tenyleg segiteni akarsz akkor kerlek ne csak kritikus hsz-at irj, mert azt mindenki tud hanem olyat is amivel esetleg segithetnel olyanoknak akik kevesbe jaratosak 1 temaban...
szerintem ha nagyon akarnal kepes lennel ra...
(persze ebbol egybol nem lenne semmi elonyod, legalabbis rovid tavon)
hmhmhm
:)

tudod nincs harag csak velemeny kulonbseg

Legyen szep hetveged!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek