Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2015. 09. 13. 21:24
Előzmény: #8634  felcsorgok
#8640
Az Elliotistak azt mondjak, (mint elso alapszabaly ebben a mufajban,) hogy
ha latsz egy szep 5 hullamos impulziv (= a kozepe tajan atfedes nelkuli)szerkezetet valamelyik iranyban, akkor arra fele van a fo trend iranya. Es legalabb meg egy 5 hullamos hasonlo lesz meg belole, ugyanabba az iranyba.

A masodik szabaly meg az, hogy ha a fo trend elleneben latsz egy 3 hullamos a-b-c szerkezetet, ami raadasul Fibo aranyt mutat meretben es idoben az elozo impulzushoz kepest, akkor az egy korrekcio, es ott a vege.

Ez a 2 szabaly eppen szepen teljesul azon a GLD/SPY charton 2015 juliusban. Szoval ezert gondolom, hogy amikor egy honapja ez a chart is, meg GLD magaban is megfordult, akkor az fontos fordulat volt.
pitcairn2 2015. 09. 13. 21:09
Előzmény: #8630  pomperj
#8639
az a chart önmagában csak korlátozott információkat ad

egyébként egyetértek a következtetéseddel, de nem csodálkoznék azon ha lenne még egy két "cselvetés" a boldog kibontakozás előtt...
pitcairn2 2015. 09. 13. 21:07
Előzmény: #8632  Tazsomaru
#8638
1980-ban bő egy év alatt cirka 250%-ot ment fel az arany ára

aki ilyenkor bevásárol az lényegében megérdemli a sorsát...

különösen ha 10% fölé emelkedő __reálkamat__ mellett sem lép ki ebből a pozícióból...

a tíz százalékos reálkamat azért finoman fogalmazva brutálisan jó...
pitcairn2 2015. 09. 13. 21:04
Előzmény: #8633  Tazsomaru
#8637
az az 1-2 ingatlan meglehetősen nagy bukta volt az utóbbi 7 évben és attól tartok egyáltalán nincsen még vége a lejtmenetnek abban a szaktorban...
pitcairn2 2015. 09. 13. 21:03
Előzmény: #8634  felcsorgok
#8636
a technikai elemzés nem sokat ér a fundamentumok ismerete nélkül

Tibi0002 2015. 09. 13. 21:02
Előzmény: #8633  Tazsomaru
#8635
Tetszik, hogy mindenkinek más az értékrendje a befektetéseket illetően. Én például ingatlant nem vásárolnék befektetési célból. Természetesen ezt közvetve megteszem ingatlanhasznosító cégek formájában. Saját vállalkozást sem tervezek, ha igen, ugyanazt tenném céges keretek között, mint magánszemélyként: részvényekbe fektetném a tőkét. :)
felcsorgok
felcsorgok 2015. 09. 13. 20:22
Előzmény: #8630  pomperj
#8634
Bár én nem értek a technikai elemzéshez, de az ábrán, amit belinkeltél szerintem simán lemehet a 2000-es mélypontokig is az arány. Kb. ugyanannyi esélyt adok neki, mint a felpattanásnak.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 13. 19:31
Előzmény: #8629  Törölt felhasználó
#8633
"Tovabbra is az a velemenyem, hogy a vagyon 5-15% fizikai arany, esetleg ezustben tartasa 1 nagyon konzervativ es megfontolt dontes, amivel minden felelosseg teljes ember tartozik maganak ill. a csaladjanak. "

ebben egyet kell, hogy értsek veled. hasonló véleményen vagyunk. ha valakinek van egy pénztermelő vállalkozása vagy állása, amiből szépen tud félretenni és mellette már rendelkezik 1-2 ingatlannal, ami szintén bevételt hoz folyamatosan és ezek megtakarításából már kialakított egy részvény/kötvény portfóliót, amit rendszeres időközönként tovább növel a megtakarításaiból, akkor érdemes 5-15%-ot nemesfémekben is tartalékolni.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 13. 19:09
Előzmény: #8629  Törölt felhasználó
#8632
"egyebkent a peldam 2000-es evekben valo vetel 2 ertekkel szamolt es egysegesen az SP es az arany eladasa is a csucson tortent,de felhoztam olyan peldat is ahol a jelenlegi arhoz viszonyitottam oket... "

mint írtam, az arany 2000-ben mélyponton volt és nem csúcson. 1980-ban volt előtte csúcson. ez a reális összehasonlítási pont, "ha eppen rossz idoben vasaroltal".
az adatok pontosak, ezt a chartokon is leellenőrizheted.


"Egyebkent ha piciket is ertesz a befektetesekhez ill. a kereskedeshez akkor tisztaban vagy vele, hogy egyetlen 1 eszkozbe sem szabad all in-t menni..."

mostanában írtad valahol, 50% nemesfémekben és 50% KP-ben ülsz. ez nekem már majdnem egyetlen 1 eszköznek tűnik.

"az Omahai bolcs is szepen bevasarolt ezustbol majd berbe adta 2 szamjegyu hozamert...korabban "

olvasok ezt azt, de nem követem senki portfólióját. a sztoriról azt hallottam, hogy olyan mennyiségű ezüstöt vásárolt fel, aminek komoly hatása volt az árfolyamra. se te, se én nem tudunk ilyet. ostobaság ezt felhozni példának.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 13. 18:38
Előzmény: #8630  pomperj
#8631
a chart tényleg azt mondja, de azért ne ugorj be neki!
SPY-ra szép osztalékot is fizetnek a következő években, míg GLD-re továbra is 0.
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 13. 17:47
Előzmény: #8606  pitcairn2
#8630
Ez nagyon jo chart.
Hat meg ha megcsinaljuk ra az Elliott modellt.

link

Nagyon szepen kijon egy eros felkorrekcio, aminek (C) hullama egy honapja indult el.
Gyonyoru precizitassal fordult egy honapja az (a of B, vagy B) hullam, eppen Fibo arany korul.

Szoval, a chart vilagosan azt mondja: A kovetkezo evekben GLD sokkal jobb befektetes lesz, mint S&P500.
Törölt felhasználó 2015. 09. 13. 15:18
Előzmény: #8612  Tazsomaru
#8629
"azt volna fontos megerteni"...
(kerdes hogy kinek???)

arany=penz amit szinte a vilag osszes orszagaban elfogadnak, akar hetvegen is eladhatod, ha eppen a bankok zarva vannak...
(most extrem esemenyeket hagyjuk),de talan azert nem artana elgondolkoznod azon, hogy kulonbozo fizetoeszkozokben akar eves szinten 4-10%-os hozamnak felelne meg az az ertek valtozasa, bar az igaz hogy a vagyonod nem novekszik, viszont nem is veszti el erteket, jo pelda erre bankbetetek ill. bizonyos idoszakokban az allampapirok ill. kotvenyek hozama negativ (a hozamuk alacsonyabb mint a realis penz romlas, inflacio...)

Tehat ha van bankbeteted ill. allampapirod az esetek eleg nagy reszeben semmifele vagyon novekedest nem ersz el csak probalod megorizni a vagyonod portfoliod real erteket....(sok portfolioban a kotvenyek akar 40-60%-ot tesznek ki)
;)

en peldaul azert tartok nemesfemeket a szemelyes portfoliomban, mert szerintem nagysagrendekkel kisebb kockazatot hordoznak mint az allamkotvenyek ill. bankbetetek es kepes megorizni a vagyonom erteket...
(egyebkent a nemesfemek tartasa nagyon asszimetrikus befektetes, mert bizonyos idoszakban akar a rv-ket ill. rv portfoliok hozamat is kepes felulteljesiteni...)

Nyilvan a Dow peldamra nem reagaltal mert "en akarom felre vezetni a nepet, de mivel rosszabb az a pelda mint amit te hoztal fel esetleg Tibi????

Szoval 31 ev alatt sikerult akar break evenbe kerulni...nyilvan ez sokkal jobb befektetes volt mint az arany vasarlas a 80-as evekben....

egyebkent a peldam 2000-es evekben valo vetel 2 ertekkel szamolt es egysegesen az SP es az arany eladasa is a csucson tortent,de felhoztam olyan peldat is ahol a jelenlegi arhoz viszonyitottam oket...

Csondben megjegyeznem en legalabb kozelitoleg pontos szamokat ragadtam ki, te kevesbe...
;)

Hozhattam volna a 71-tol a 80-as evekig tarto idoszakot is akar DOW-n; S&P500-n esetleg Nasdaq-n es az arany arat osszehasonlitva...
(ezert nincs ertelme kiragadni szamokat)

Egyebkent ha piciket is ertesz a befektetesekhez ill. a kereskedeshez akkor tisztaban vagy vele, hogy egyetlen 1 eszkozbe sem szabad all in-t menni...
(mert neked sincs garanciad arra hogy a kovetkezo 10,15 esetleg 28-31 evben a rv portfoliod pozitiv hozamot fog elerni)
es mivel szeretsz Buffettel peldalozni az o elso szabalya befekteteseknel hogy ne veszits penzt!!!

Tovabbra is az a velemenyem, hogy a vagyon 5-15% fizikai arany, esetleg ezustben tartasa 1 nagyon konzervativ es megfontolt dontes, amivel minden felelosseg teljes ember tartozik maganak ill. a csaladjanak.

Bar nem hiszem hogy megertetted, de kivancsi leszek hogy mikor fogod megerteni...
(mindenesetre azert vasaroltal fizikai aranyat)....
;)

u.i.: gondolom nem volt idod utana nezni, hogy az Omahai bolcs is szepen bevasarolt ezustbol majd berbe adta 2 szamjegyu hozamert...korabban
;)
pitcairn2 2015. 09. 13. 14:23
Előzmény: #8622  Tazsomaru
#8628
már ha bejönne...
link target="_blank" style="text-decoration: underline">link

pitcairn2 2015. 09. 13. 14:22
Előzmény: #8622  Tazsomaru
#8627
ez talán még szemléletesebb

gold price vs us real interest rates
link target="_blank" style="text-decoration: underline">link

pitcairn2 2015. 09. 13. 13:59
Előzmény: #8622  Tazsomaru
#8626
ezt külön is belinkelem mivel nagyon gondolatébresztő...

Gold versus USA real interest rates since 1971
link

pitcairn2 2015. 09. 13. 13:56
Előzmény: #8622  Tazsomaru
#8625
mennyire reális az, hogy vki - valszeg értékmegőrzési céllal - a csúcs közelében vásárol és utána 30 évig - a veszteségek ellenére - pozícióban marad?!

gyakorlatilag semmi...

megfelelő __reálkamatok__ esetén igen gyorsan visszamegy az illető egy jó öreg __bankbetétbe__...

pl. az USÁ-ban igen jó bankbetétek voltak Volcker FED elnök idején...

majdnem 20 azaz HÚSZ SZÁZALÉK volt a jegybanki alapkamat...

FED fund rate 1954-2014
link

és TÍZ SZÁZALÉK a bankbetét után REÁLKAMAT...

Gold versus USA real interest rates since 1971
link

pitcairn2 2015. 09. 13. 13:42
Előzmény: #8622  Tazsomaru
#8624
én inkább reálisabb összehasonlításnak mondanám

és egy bankbetéttel összevetve nem feltétlenül rossz...

arany = pénz

pitcairn2 2015. 09. 13. 13:41
Előzmény: #8619  Tazsomaru
#8623
és azt is mondjuk el, hogy a részvénypiacokat általában __jó sokáig__ __lebegtetik__ a csúcson (kivétel a kínai tőzsde:) ) , míg a nemesfémek általában __néhány nap__ alatt összeomlanak...

és utána évtizedeken át úgy idézgetik azt a csúcsot mintha minimum hónapokig tartott volna...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 13. 13:38
Előzmény: #8618  pitcairn2
#8622
nagyon jó összehasonlítás ez is, amit írtál.
érdemes megnézni mit kaptál 1980-ban 20000Ft-ért és mit kapsz most 300000-ért.
növekedett a vagyonod?
pitcairn2 2015. 09. 13. 13:38
Előzmény: #8619  Tazsomaru
#8621
arany = pénz

nem érdemes ezt összevetni a részvényekkel

persze ettől függetlenül vannak olyan időszakok amikor kifejezetten érdemes aranyban lenni...

Dow to Gold Ratio - 100 Year Historical Chart
link

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek