Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 05. 12. 06:55
Előzmény: #939  Törölt felhasználó
#940
morning,

ndx demo longom szép,de a javasolt dax éles shortból csonkolás lesz :(
Törölt felhasználó 2014. 05. 11. 23:14
Előzmény: #934  offshort
#939
offshort,
(napos MA 200, ha mast nem is, illik rajtahagynod a charton)....
csak neked elarulom, ha mar odajig jutok, hogy meg kell neznem 1 instrument chartjat
(alapbeallitasaim kozott van a napos 200MA).....

csak neked elarulom offshort, nem a beszukulest kell nezni...
hanem, hogy 1 adott instrument milyen aranyban mozdul el a standard deviation...
mondjuk a boillinger szalag amirol mar beszelgettunk 1 parszor ott nehanyan 2,2-es hasznalnak, en nem ezt hasznalom...
sajnos a parametereket nem arulhatom el mert copyright van ra.....

lenyeg ha 1 instrument attori a szalagot valamilyen iranyban akkor eleg nagy valoszinuseggel trendben van amibol csak annyi kovetkezik, hogy majdnem 50%-os esellyel trendbe lesz amikor be lepsz 1 pozicioba.....
ha pedig 48-52% talalati arannyal tudsz dolgozni 1 trendkoveto strategiaval azert az nem rossz, mert a legtobb trendkoveto strategia talalati aranya 35-45%....
Törölt felhasználó 2014. 05. 11. 22:56
Előzmény: #937  Törölt felhasználó
#938
igen probalok ovatosan dolgozni ,a plus 500 -on vagyok ott az attetel az aranynak adott 1:152 ,haat annak nagyon nem orulnek ,ha csinalna egy olyan leszurast:(
Törölt felhasználó 2014. 05. 11. 22:25
Előzmény: #936  Törölt felhasználó
#937
nem a kontraktusok szama a fontos, hanem a tokeattetel....., remelem ovatos vagy mert az arany piacan nem csak uriemberek jatszak ezt a jatekot.....
Az elmult 2 evben volt majdnem 8 standard deviation elmozdulas...(arra pedig elmeletileg eleg kicsi az esely, es itt 1/ a billio-hoz kellene merni, de volt nehany "kisebb" elmozdulas is amiknek az eselyei 1/~5000 evhez lehetne hasonlitani....
szoval csak ovatosan, mert meg eljatszhatnak le 20-50pontos leszurast nagyon konyen onnan meg pattanhat masik 20-30 pontot......
Törölt felhasználó 2014. 05. 11. 21:07
Előzmény: #935  emerald
#936
koszonom a valaszod,mult heten alltam be vetellel 1289.29 rol egy 30 contractussal ,mert olyan erzesem volt ,hogy visszahuzzak 1300 fole es nem fogjak tovabb ejteni ,mar ketszer megtartotta az 1285 szintet is ...en is felfele varoom a nyitast valamiert,csak kivancsi voltam ,hogy Ti ,hogyon latjatok ,megegyszer koszonom:)
emerald 2014. 05. 11. 20:50
Előzmény: #930  Törölt felhasználó
#935
Én fel...szerintem a pénteki zárás miatt esett vissza.
Ha tévedek az bizony nem a long mellett szólna. Szerintem 1290 felett kellene lennie hétfő hajnalban.

De a piac mindig tud meglepetést okozni! Légyszi ne trédelj az én sejtéseim alapján!
offshort
offshort 2014. 05. 11. 20:30
Előzmény: #924  Törölt felhasználó
#934
ejj , rokakoma :) ,
csak most észlelem eme kis csúsztatást ! ,
teljes egészében akkor is írtam hogy mozgókat nem figyelek , (kivéve napos MA50-200) , a bollinger mozgóátlag alapú ! , amit írtam akkor, az egy sok közül mint kereskedési verzio , amit leginkább robot programozásnál szoktak használni ! ,
de most már áruld el, neked milyen jelzést ad ? , beszűkülés? ,

ehh, találati arány , előnyös ha jó az arány , ettől függetlenül lehet a kisebb arány is plusszos , pozikifuttatástól függ , sohasem vontam kétségbe : ) link

teknős leves = higher high-higher low technika , amit tul.képp a mai napig is használok , (vonalhúzás nélküli trendkövetés!) link
offshort
offshort 2014. 05. 11. 19:55
Előzmény: #929  Törölt felhasználó
#933
chartbarbárkodás szerint 1,7042 erős ellenállás , 2009-es csúcs ,
ezen a sávon, (1,6990/7042) kevesen fogják longolni , főleg a várható usd erősödés miatt se
Törölt felhasználó 2014. 05. 11. 19:17
Előzmény: #930  Törölt felhasználó
#932
1288-89 korul....
:)
Azsiaban nem igazan tolonganak a shortosok...
Valoszinuleg azert mert a legnagyobb nyersanyag piacon SGX- en nincs naked short, tehat ha adni akarod , elotte bizonyitanod kell, hogy rendelkezel a mennyiseggel.....
Margin,papirpenz ill. muanyag penz nem szamit....
Gondolom a banyaszok se eroltetik a shortot...
Törölt felhasználó 2014. 05. 11. 18:28
Előzmény: #927  offshort
#931
USD/JPY part mar figyelem evek ota....
illetve kereskedem eleg gyakran,sajnos nagyon keves broker fizet ra kamatot.....(kicsi a kamat kulonbozet, tehat nem lehet carry trade-nek...hasznalni....(egyelore biztos,hogy nem)
Chart nelkul is tudom, hogy 101.50 illetve kornyeke egy eleg meghatarozo pont, ha meg hozzaveszed, hogy az ATR ezen a devizaparon kozel 50pont akkor tudod, hogy 101.5-100 kozott lehetnek 1 paran ill. valoszinu,hogy a BOj is vddi ezt a savot...
Szoval innen elobb utobb kitorhet.....
es nagy valoszinuseggel folfele lesz,.... meg akkor is ha megprobal leszurni ala (false letores)....
Grafikon nelkul is lehet tudni,hogy 105 folott indulna az emelkedo trend ujbol....
Az eselyek pedig nonek ha az usaban vezetgetik ki az eszkoz vasarlasokat ill. az ossz-teli honapok nem kedvez a japan export-import aranynak....
Törölt felhasználó 2014. 05. 11. 18:25
Előzmény: #929  Törölt felhasználó
#930
az aranyat hova varjatok a ma esti nyitasban?fel- le?
Törölt felhasználó 2014. 05. 11. 18:16
Előzmény: #928  Cosinusrider
#929
2013.07.10 ota erosodik a GBP 1.48135-rol elment 1.69953-ig.
Szerintem 1.7 nem csak lelektani hatar...
Nem emlekszek pontosan,de 2011-ben is probalkozott 1,67 fole menni....
Szoval nem art figyelni, mert lehet, hogy trend fordulo lehet, ha meg nem, de beallna oldalazgatni 4-5 honapig az se lenne nagy gond....
Cosinusrider 2014. 05. 11. 16:58
Előzmény: #925  Törölt felhasználó
#928
GBP-vel mi a helyzet? Három hete figyelem és azóta masszívan tör felfele CHF, JPY, USD, EUR-val szemben.
offshort
offshort 2014. 05. 11. 14:29
Előzmény: #924  Törölt felhasználó
#927
"nagyobb lehetoseget latok USD/JPY-be....
(Japanoknal megy a korlatlan penznyomtatas"

még ha hozzáveszed az usd (chart nélkül) erősödés igencsak kecsegtető reményét (yellen+tapir), akkor nagy long lehet belölle !,
mintahogy euró gyengülés+dodo erősédősből szép short , alakul ez ,
már csak a chartokra várunk hogy azok is ezt mutassák ! :)
offshort
offshort 2014. 05. 11. 14:18
Előzmény: #925  Törölt felhasználó
#926
(#114919) előzmény (#114917: Kisvuk) | válasz erre | 2014. Április 16. - 17:08

na en kidobok egy EUR/USD shortot 1.3890-re 100pip stoppal...
celarra meg beteszek 1.3765-ot

aztan adok a Yellennek 1 eselyt, hogy megkavarja az allovizet...

az orosz-ukran helyzetre meg bedobok 1 smirnoffot... ;) Kisvuk"

Törölt felhasználó 2014. 05. 11. 13:37
Előzmény: #924  Törölt felhasználó
#925
Dax forum aprilis.16 17:08
114919-es hozzaszolas......
persze az idozites, most sem jott ossze,de lehet, hogy az elkepzeles nem volt rossz......

Tehat nem maradt mas hatra mint elore....
szoval jelenleg csak 1 Fx poziciom van
az pedig AUD/GBP Long 0,55374-en es mint irtam mert mar tobb mint 55 napja emelkedo trendbe van....
gondolom az angolokat elobb utobb zavarni fogja az eross Pound, azt biztosan tudom, hogy az RBA-t pedig az eros AUD zavarja,de a kamat kulonbseg miatt valoszinuleg a penz ide jon...
raadasul nehany elemzo mar iden var kamatemelest itt Au-ban ....

A keddi nap meg volatiles lehet mert jon ki a koltsegvetes ;)

Szerintem itt volna az ideje ebben a forumban az ezustrol beszelni.....

link

Hat itt sem vagyunk tul messze az all in cost-tol.....
Tehat lehet, hogy a heten neki allok es elkezdem a hazi feladatot az ezustre......
ha jol emlekszem emerald 150Ft-os/grammos ezustrol irt....
es az ezust pica meg az aranynal is volatilisebb.....

ha valakinek van infoja az ezustrol akkor azt igazan megkoszonem.....
Törölt felhasználó 2014. 05. 11. 13:05
Előzmény: #921  pomperj
#924
Szia offshort,

En sose allitottam, hogy nem hasznaltam ill. idonkent nem hasznalok technikai indikatort.......

Amire probalom mar lassan 1 honapja itt a forumon felhivni a figyelmet, hogy nem ezek alapjan hozom meg a kereskedesi donteseimet.......

Ugy latom kezd nagyon nepszeru lenni EUR/USD short....
Leszakadt...meg beszakadt....
azert en ezzel vigyaznek.....volt 50 pont ugras Draghi nem lepett, majd valamivel tobb mint 100pont le mert kesobb megemlitette, hogyha kell lehet hogy jovo honapba lepnek...
raadasul penteken tovabb gyengult.....

Ebbol sokan azt a kovetkeztetest vontak le, hogy ez a trendfordulo, lehet de az is lehet hogy nem.......

Ami teny, hogy az usaban meg mindig van eszkozvasarlas, raadasul a nyari honapokat jol szokta az EUR atveszelni....
(tehat en az EUR shorttal egyenlore vigyaznek...., aztan az is lehet hogy tevedek...)

Draghi-val is vigyaznek, mert ugye egesz mas dolog beszelni valamirol meg megtenni.....
es raadasul nem o az elso jegybankar akiben nem bizok, Hellenkebe se bizok, szerintem ok csak a Salesman-ek akik eladjak nekunk a tesztat.....

Ha valaki valamit meg akar tenni akkor meg teszi mint Svajcba tettek......
Mit tett Draghi amikor valsag volt az Euro zonaban, csak pofazott.....
most,hogy nem latszik, hogy az Eurozonaban az orszagok tobbsege csodbe ment mar (elmeletileg), a gyakorlatilag meg meg varhatunk par evet.....arrol beszel, hogy lehet hogy beavatkozik....
;)
Szerintem nagyobb elmozdulas csak Szeptembertol varhato...
nagyobb lehetoseget latok USD/JPY-be....
(Japanoknal megy a korlatlan penznyomtatas, ezzel akarjak elinflalni az adossaghegyet,.......) ok mar reg csodbe mentek, de amig tudjak gyengiteni a JPY-t addig van eselyuk novelni az exportot ugy meg huzhatjak 1 darabig)
Raadasul Japan nagyon komoly energiavalsagban van, nem igazan rendelkezik energia hordozokkal, raadasul a legjelentosebb energy az atom energy nem tul nepszeru fukosima utan.....
szoval a teli idoszakban ez rontani fogja az export-import merleget abba meg biztos lehetsz, hogy a japanok nem fogjak karacsony elott venni a Yen-t.....

Visszaterve EUR/USD pedig a legegyszerubb lekereskedni ha van strategiad....
es mivel sokan szeretik a TA.... ill. mintha valaki a forumon emlitette a boillinger szalagot.....
(alul venni, fell adni...1*1)
amir en azt valaszoltam, hogy 1 nagy b@romsag...
szoval akkor most venni vagy adni kell?
;)
szoval en csak annyit mondanek ha tovabb esik akkor lehet nezegetni, hogy hol lenne erdmes 1 jo beszallot talalni....

persze az is kerdes, hogy ki miert kereskedik....???
talalati arany....vagy hozam.....
emlekeztetoul a teknos leves strategiara......talan meg megtalalhato a Dax forumon....
;)

Legyen mindenkinek sikeres es jo hete.....!
offshort
offshort 2014. 05. 11. 13:05
Előzmény: #921  pomperj
#923
"Nem szegyen tudni es hasznalni TA-t;-) "

világos ,

kisvukkal még a dax topikban kezdtük ugratni egymást, ez csak olyan vicces cukkolódás , nem komoly :)

pomperj
pomperj 2014. 05. 11. 11:54
Előzmény: #921  pomperj
#922
Bocs, a linket elrontottam:
link
pomperj
pomperj 2014. 05. 11. 11:49
Előzmény: #912  offshort
#921
Nem szegyen tudni es hasznalni TA-t;-)

Raadasul, en speciel azt tapasztaltam, hogy a TA-sok tobbsege egyebkent alaposabb fundamentalista is az atlagnal (tobben meg azt is megteszik, hogy elofizetnek jopar fundamentalista elemzo lapokra, es azok ajanlasaibol valogatnak TA modszerek alapjan!).
Es hat 2 modszer egyuttes hasznalata tobb sikerrel kecsegtet;-), mint pl. egyse.

DE, a mult hetrol azert van 3 ennel fontosabb megjegyzesem.

1) AZ EUR/USD par megcsinalta a 1.395 szinten a double top-ot, aztan 2 nap alatt EUR leszakadt 1.375-ig. VEGE az EURO immar 2 eves emelkedesenek az USD-vel szemben. Euro megy le 1.24 fele.

Fundamentalisan Draghi es ECB varhato EUR gyengitesi lepesei miatt, technikailag meg a duplatop es az eso haromszog miatt.
Ime, pl. igy:
link

Ideje inkabb USD-t gyujteni.
(Egyebkent USD erosodese sok mas minden eloszele is..., de az masik forum lenne.)

2)Kevesen vettek eszre, de az olajos cegek ugy Januar ota szep eros rallyban vannak, kb. 15-20% eddig, (plane SPXhez kepest, ami nulla...)
es joparan kitortek felfele. Raadasul, az oilservice szektor is meglepoen eros profit es revenue szamokat hozott, meg Transocean is, amelyet epp a jelentes napjan nagyon megvertek...de ez aligha tart sokaig.

Szoval, az olaj ara, ami 2 eve oldalazo haromszogben van, nos, kitorni keszul felfele. Meghozza nagyon. Es meg a hirekben is van eleg "ok", pl. Ukrajna, meg Siria, meg fraszkarika, szoval, a hirvadaszoknak lesz okuk a temara raugrani.
Szoval, szerintem epp ideje raneznetek az olajosokra.

link

3)Az olaj meg az arany a nyersanyag indexek 2 fo tagja. Es bar Silver eleg pocsek TA kepet mutat, de azert a Commodity Indexek mostanra mind kitortek a 2 eves eso ek formajukbol. Es bizony, az elso hullamos emelkedes utani kis korrekciojuk is nagyjabol keszen van. Itt az ido bemutatniuk, hogy a nyersanyag arak kepesek felfele is menni. Az cask hab a tortan, hogy Draghi akkor kezd QE-be, amikor mar nem is kell olyan nagyon, dehat, a kozponti bankos fiuk mindig a kesonjovokhoz tartoznak.
Semmi meglepo sincs ennen a paralelben.

Aki az olaj-arany mufajban mostanaban halaszni probalgat, annak erdemes diverzifikaciokent ranezni mondjuk DBC GSG, es tarsaikra.

Good luck.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek