Topiknyitó: Portfolio 2010. 01. 19. 10:42

Megérkezett a figyelmeztetés - Veszélyben a devizahitelek?  

Ugrás a cikkhez
Nem szabad, hogy a múlt hibáit megismételve továbbra is a devizahitelezésre támaszkodjanak az Európai Unió új tagállamai mondván, hamarosan úgyis bevezetik az eurót - nyilatkozta a Reutersnek Ewald Nowotny, az Európai Központi Bank (ECB) Kormányzó...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=127275
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 21:42
Előzmény: #179  ujonc
#180
Ez egy-egy bankra lehet igaz, de a bankrendszer egészére biztosan nem.
ujonc 2010. 01. 22. 21:41
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#179
Azért azt se felejtsük el, hogy a bankok "tőkeáttétel" játszanak!
Nincs annyi betétesük, mint amennyit hiteleznek!
exley 2010. 01. 22. 21:33
Előzmény: #173  Phylaxa
#178
A deviza hitelesekre újra beköszönt a fagyos január végi tőzsde krach. Ezt már nem védi ki a magyar kormány. Most mutassák meg mit tudnak, de ne azzal jöjjenek megint, hogy a "magyar bank rendszer közepesen fejlett, itt a válság már nem tud kárt tenni". A törlesztő részletek újra 50 %-al emelkedni fognak legkésöbb márciustól.
Phylaxa 2010. 01. 22. 21:29
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#177
Jó éjt!
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 21:29
Előzmény: #175  Phylaxa
#176
lehet
Phylaxa 2010. 01. 22. 21:26
Előzmény: #173  Phylaxa
#175
Egyébként miért nem lehet olyan devizakölcsönt felvenni, miszerint az adott devizában törlesztené az ügyfél? Ott jelenne meg az a kis plusz ami az árfolyamkockázat mellett annyira eltörpül és mégis a törlesztőrészlet hihetetlen ugrását eredményezi.
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 21:20
Előzmény: #172  Phylaxa
#174
Értelek, csak láthatóan te nem értesz semmit az egésből, sajnálom. Jó éjszakát!
Phylaxa 2010. 01. 22. 21:19
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#173
61-es:

"Hol itt az árfolyamkockázat realizálása?

Én nem beszéltem az árfolyamkockázat realizálásáról, itt értelmetlen is lenne. Azokról beszéltem, akik nem számoltak az árfolyamkockázattal, külön figyelmeztetés ellenére.
manci007"

Sokan számoltak. De sokkal többről van szó. Nem az árfolyamkockázatba buktak bele. Ennyi.
Phylaxa 2010. 01. 22. 21:16
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#172
Tökéletesen többről van szó a hitelezésben mint az, hogy mikor és mennyi a deviza árfolyama. Én pl. megvehetném a devizát azon az árfolyamon amin adják. De a törlesztőrészletemben már nem annyiért jelenik meg hanem sokkal drágábban.

Nem bizony. Te mégis erre hivatkoztál csak és én ezért szóltam bele.

Tisztáztuk. Köszi, hogy megértettél.
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 21:14
Előzmény: #168  Phylaxa
#171
Látod-látod, ezt eredményezi a figyelmetlen olvasás. Láthattad volna, hogy pontosan arról beszéltem, a devizahitelezés kockázata nem szűkíthető az árfolyamkockázatra, s éppen te vagy, aki az árfolyamkockázaton lovagolsz. Sajnálom, nem érted, és nem is akarod megérteni a lényeget.
Phylaxa 2010. 01. 22. 21:11
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#170
Nem hiszem, hogy számít, ugyanis visszakeresheted és az árfolyamkockázat indokba kötöttem bele. Sokkal többről van itt szó mint árfolyamkockázat. Te is nagyon jól tudod. Ez bizony alma és körte.
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 21:08
Előzmény: #166  Phylaxa
#169
Árfolyamkockázat
A deviza forintban kifejezett árfolyamának változásában rejlő kockázat. Az adott deviza árfolyamváltozása (erősödése vagy gyengülése) miatt a devizahitelek törlesztőrészleteinek mértéke gyakran és jelentős mértékben is változhat.
www.mimi.hu/gazdasag/arfolyamkockazat.html :-)

Azonban vedd számításba, hoy nem kizárólag az árfolyam a kockázat a devizahitelezésben.
Phylaxa 2010. 01. 22. 21:03
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#168
Na végre csak haladunk. Tehát nem árfolyamkockázatról beszélnek, csak te beszélsz róla.
Ők valóban azt írják le, hogy pl. hitelválság esetén a bank árfolyamtól függetlenül sokkal nehezebben jut devizához és ezt a költséget bármennyi is ez pluszban ráterheli a hitelfelvevőre. Ezt írják? Mert akkor én meg is nyugodtam. Részemről lezárva a téma.
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 21:01
Előzmény: #164  Phylaxa
#167
A tájékoztatás nemcsak az árfolyamokról, hanem általában a kockázatokról szól. A gyümölcsárus hasonlatod sántít.
Phylaxa 2010. 01. 22. 20:58
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#166
Ezt most komolyan írod? Egyetlen egy dolgot állítottam. Arra az egyre nem válaszoltál ezideig. Minden másról írtál. Árfolyamkockázat. Neked mit jelent? Mostmár megkérdezem direktben. Hátha. :)
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 20:56
Előzmény: #161  Phylaxa
#165
Nos,Phylaxa, márpedig ez így van. Devizahitel felvétele előtt a bankok átadnak egy kockázatfeltáró nyilatkozatot az ügyfélnek, ami nagyjából azt tartalmazza, amit te leírtál. "Mármint a lehetőséget, hogy mitől és hogyan következhet be a törlesztőrészlet duplázása. Nem bonyolult."

Szerintem sem bonyolult, még te is megértenéd. Elolvasás után az ügyfél kérdezhet, majd aláírja a nyíilatkozatot, hogy megértette a tájékoztatást.

Ugye ez nem azt jelenti, " hogy nincs is szükség semmiféle tájékoztatásra, hanem amikor egy ügyfél felveszi a hitelt akkor számoljon a legrosszabbal magától", hanem pont az ellenkezőjét: intézményes és igazolt tájékoztatás létezik minden egyes ügyben. KEZDED KAPISGÁLNI?
Phylaxa 2010. 01. 22. 20:55
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#164
Na jó leírom egyszerűbben. Először is az emberek nem pénzügyi analfabéták. Tehát ha te annyit állítasz nekik, hogy árfolyamkockázat, mert a bevételük és a hitel törlesztőrészlete más devizában történik, akkor rögtön kiszámolják, hogy mennyivel kell leértékelődnie a forintnak a devizához képest, hogy pl. duplázódjon a törlsztőrészletük. Amikor ezt látják akkor pedig azt mondják, hogy na ez nem fog megtörténni és felveszik a hitelt. Nos igazuk is van, mert nem történt meg. Ha pedig az árfolyamkockázat nálad más definíció akkor viszont oszd meg az emberekkel, hogy nálad mit jelent. Mivel nem pénzügyi analfabéták ezért rögtön megértik. De te körtéről beszélsz és almát árulsz. Ezért kérdeztem, hogy a hitelfelvételnél elmondták nekik ezt a pár mondatot, miszerint az árfolyamkockázat nem azt jelenti ami logikus és mindenki megért, hanem, hogy a bank sokkal nehezebben tud devizahitelhez jutni? Tehát, hogy nem az számít mennyi a deviza árfolyama, hanem, hoyg a bank mennyiért tudja beszerezni? Elmondták? Ne beszéljünk már félre!!!
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 20:47
Előzmény: #160  Phylaxa
#163
Látod, a problémák valóban itt kezdődnek. Nem tudod, hogy a bank a betések pénzét helyezi ki hitelként (vagy a hitel másik forrása, hogy maga is hitelt vesz fel a pénzpiacon).Ilyen módon, ha a te 35 éves hiteled mögött forrásként lévő rövidebb betét lejár, akkor új forrásról kell gondoskodni. Ha az új forrás drágább, mint a korábbi, akkor ezt a neked kell megfizetnie. Ha olcsóbb, csökkennek a kamataid.

Ennyi az összefüggés a hitel és a betét között, de ez alapvető. Mostmár érted?
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 20:35
Előzmény: #148  tihamer
#162
Az a baj, hogy a tényekkel szemben te csak valamely transzcendens erőre hivatkozol, mivel nem érted a pénzügyi rendszer működést. Ha végignézed hozzászólásaidat, szinte kizárólag érvek nélküliek, csupán előítéleteidet hangoztatod. Sajnálom, hogy nem is akarod megérteni a lényeget, látom, nem segíthetek rajtad.
Phylaxa 2010. 01. 22. 20:32
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#161
A bankok azért felelősek, hogy a hitelfelvételnél például elmondják azt amit te is leírtál. Erre kérdeztelek, hogy amit te utólag most leírtál azt ugye elmondták a bankok előre? Mármint a lehetőséget, hogy mitől és hogyan következhet be a törlesztőrészlet duplázása. Nem bonyolult. Van egy érzésem, hogy nem így történt. Amit te mondasz az az, hogy nincs is szükség semmiféle tájékoztatásra, hanem amikor egy ügyfél felveszi a hitelt akkor számoljon a legrosszabbal magától. Nos ez szerintem nem így van. Ennyi.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók