Topiknyitó: Portfolio 2010. 01. 19. 10:42

Megérkezett a figyelmeztetés - Veszélyben a devizahitelek?  

Ugrás a cikkhez
Nem szabad, hogy a múlt hibáit megismételve továbbra is a devizahitelezésre támaszkodjanak az Európai Unió új tagállamai mondván, hamarosan úgyis bevezetik az eurót - nyilatkozta a Reutersnek Ewald Nowotny, az Európai Központi Bank (ECB) Kormányzó...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=127275
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 13:07
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#120
akkor magyarázd el! Te olyan okos vagy!
tihamer
tihamer 2010. 01. 22. 12:29
Előzmény: #20  tihamer
#119
Eszembe jutott Argentina. Kb 1 éve néztem a híradóban egy figurát, aki körbesáncolta a családi házát a végrehajtók és a rendőrség elöl tüntetőtáblákkal. A táblákra többek közt a következő szöveg volt olvasható: - már 4-szeresen kifizettem a hitelemet. (megj.: ott is az IFM segített évekkel korábban.)
Phylaxa 2010. 01. 22. 09:14
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#118
Ugyanaz megint. Nem az árfolyamkockázat az oka a drasztikusan megemelt törlesztőrészleteknek. Ha így lett volna akkor nem duplázódott volna a törlesztőrészlet sőt, ezen az árfolyamon ami mostanában van már ott vagyunk nagyjából mint előtte. A törlesztő részletek pedig nem korrigáltak vele. NEm tudom miért kell félrevezetni az embereket. SZerencsétlenek pont erre vették fel a hiteleket. Azóta sem értik, hogy mi történt.
Phylaxa 2010. 01. 22. 09:10
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#117
Ez így igaz. Ezt nem kell félremagyarázni.
Phylaxa 2010. 01. 22. 09:02
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#116
És miért kis kellett neki ekkora felárat fizetni? Hol volt a hosszú-hosszú megfelelés? Megadtad a választ magadnak.
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 05:56
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
rosszul érted
illetve....nem érted
de nem baj
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 03:12
Előzmény: #113  rothschild
#114
Lehet, hogy rosszul értem: Napóleon a waterloo-i csatával tisztességtelen módon pénzügyi válságot idézett elő, és juttatta Rotschildot az Angol Nemzeti Bank élére?
rothschild 2010. 01. 22. 02:30
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
Nathan Rothschild híressé vált mondata így hangzott: "Mindegy, hogy milyen bábu ül Anglia trónján, amíg én kezelem a pénzüket, addig azt kell tennie, amit én akarok." Mindez a Waterlooi Csata után történt, amikor egy tisztességtelen pénzügyi válság előidézésével (már akkor is!) szert tettek magára az Angol nemzeti bankra.
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 01:56
Előzmény: #108  tihamer
#112
Nem akarom megzavarni az álmodat, de mit értesz az alatt, hogy "EGYOLDALUAN MEGTEHETI, az állammal kötött egy 2009-es megállapodás alapján..."?
1996 üta létező szabály, hogy a pénzügyi intézmény a szerződést csak akkor módosíthatja szerződést egyolgalúan, ha ennek jogát a szerződésben pontosan meghatározott körülmények bekövetkezése esetére világosan és egyértelműen kikötötte. Ez törvény, semmi megállapodás az álammal, vagy efféle.
Tehát csak olvasgassa nyugodtan a szerződést az ühyfél, az ilyen esetekre is találjat szabályozást. Ha ezt nem tette meg szerződéskötés előtt (melegen ajánlott), tegye meg az után, és ha a bank olyat csinál, amire nincs feljogosítva, szóljon. Szóljon a banknak, PSZÁF-nak, bíróságnak.
tihamer
tihamer 2010. 01. 21. 23:49
Előzmény: #110  mondoka
#111
jó éjt! Én is megyek! Jó volt beszélgetni. Úgy érdekes, ha különböznek a vélemények:)
mondoka 2010. 01. 21. 23:42
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#110
Na jó befejezem!
Épp ez az hogy megoszt minden kockázatot az ügyféllel. És annyira nem "sajnálja" az ügyféltől hogy mindjárt mindet neki is adja. Vagy legalábbis túlnyomó részét.
-Jóéjt ! Holnap elolvasom ha még írtok.
tihamer
tihamer 2010. 01. 21. 23:41
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#109
nem gond, volt más betűkavar is a 3 pontos felsorolásban:)
tihamer
tihamer 2010. 01. 21. 23:39
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#108
mellesleg, egy 5 éve fennálló szertődés után, akkor ,hogy teheti meg a bank, h küld egy értesítő levelet, amiben feketén-fehéren leírja, h az ügyfélre terheli a töbletköltségeit, EGYOLDALUAN MEGTEHETI, az állammal kötött egy 2009-es megállapodás alapján...
Hiába olvassa el az aláírás elött a szerződést az ügyfél...
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 23:31
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
Most látom, megnáthásodtam közben. Helyesen: csökkennek. :-)
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 23:30
Előzmény: #102  tihamer
#106
Tihamér! Láttál te olyan reklámot, hogy "Nyári vásár 40-60%-os árengedmény, az áram és fűtés árát, no meg abérleti díjat beépítjük az árakba."? Nem természetes szerinted, hogy egy vállalkozás a felmerülő költségeit beépíti az áraiba?

Ettől még a verseny verseny marad valóban, és nem csak a felszínen.
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 23:24
Előzmény: #103  mondoka
#105
Most éppen csökkebbek a kamatok, mert csökken a forráskültség, csökken az ügyfélkockázat. Még mindig nem értem, milyen kockázatot nem oszt meg a bank az ügyféllel?
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 23:19
Előzmény: #99  tihamer
#104
1. "M.o-gon az emberek 90°%-a pénzügyi analfabéta!" De ugye ezért nem a másik oldal, a bankok felelősek? Egyébként a bankok szolgáltatásait vígan igénybeveszik, örülnek a hasznainak, a baj csak akkor van, ha olyat tapasztalnak, ami a hátrányukra van, pedig benne van aszerződésben. Ezen hátrányok 90%-a elkerülhető lenne, ha aláírás előtt elolvasnák a szerződést.
2. "Nálunk nincs az alpoktatásban, h hogyan kell megélned, meddig nyújtózkodj, gondolkojál előre stb."
Ha van ilyen, azt pont a bankok kezdeményezték. Hidd el, sokkal jobb a banknak egy képzatt és körültekintő ügyféllel szerződni, mint száz hülyével utóbb vitatkozni. Egyébként nagyon nehéz, amit mondasz, hiszen gondolkozni a legnehezebb megtanítabni az embereket, hogy használják a józan eszüket. Amiket mondasz, azokat inkább élettapasztalatnak hívják.
3. "A média irányítja az embereket" Egyetértek, csak annyival egészítem ki: a bulvármédia. Sajnos az egész média elbulvárosodik, a stzenzáció hajhászása a lap eladásának záloga, ezért aztán elsivárosodik, végtelenségig leegyszerűsödik az emberek gondolkodása.
mondoka 2010. 01. 21. 23:10
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#103
Ez jó! :-)
Nem a finanszírozás banki oldalról való megnehezüléséről, és a hitel kamatok emeléséről beszéltünk, de főleg beszéltem?
tihamer
tihamer 2010. 01. 21. 23:09
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#102
ez csak a látszat, a felszín...Ígérnek a bankok fűt-fát, de azt nem reklámozzák, hogy az egyik "akciót" beépítik egy másik költségbe.
mondoka 2010. 01. 21. 23:07
Előzmény: #99  tihamer
#101
....saját környezetük. Ezt akartad írni. És ezek így is vannak ahogy írtad.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek