Topiknyitó: Portfolio 2010. 01. 19. 10:42

Megérkezett a figyelmeztetés - Veszélyben a devizahitelek?  

Ugrás a cikkhez
Nem szabad, hogy a múlt hibáit megismételve továbbra is a devizahitelezésre támaszkodjanak az Európai Unió új tagállamai mondván, hamarosan úgyis bevezetik az eurót - nyilatkozta a Reutersnek Ewald Nowotny, az Európai Központi Bank (ECB) Kormányzó...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=127275
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tihamer
tihamer 2010. 08. 24. 09:56
Előzmény: #520  tihamer
#521
Emberek!

Én szóltam. Mindenki szabaduljon a lakáshitelétől, vagy csökkentse. Ugyanaz a folyamat fog lejátszódni, mint amit a magyar állammal tettek. Csak most mikroszinten. Érdekes mikor a chf 220 huf körül mozgott mindjárt 11% lett a jegybanki alapkamat, MOST MEG???
Nagyon kivácsi leszek a devizahiteleseket megsegítő csomagra.
tihamer
tihamer 2010. 07. 14. 12:27
Előzmény: #515  Törölt felhasználó
#520
2. Miért nem 3,60 a kenyér ára 25 éve? Mert a pékeknek így a legjobb! :-) Vicces emberek a pékek (is).

Ok, és miért van infláció, hogyan keletkezik?
Csaknem a pénzkibocsájtás rendszere révén?
link
tihamer
tihamer 2010. 06. 30. 14:50
#519
WWW.FORRADALOMMOST.HU
Kötelező olvasmányok, és filmek a valódi világról!!!
tihamer
tihamer 2010. 06. 30. 14:48
Előzmény: #510  jumbo2
#518
Csatlakozom!
szivacs
szivacs 2010. 06. 30. 01:02
Előzmény: #516  szivacs
#517
Mi a rák az a kráb? Megvan! Első világháborús orosz tengeralattjáró link de hogy miért ebben kell fizetni ? Hiába no, nehéz ez a banküzemtan!
szivacs
szivacs 2010. 06. 30. 00:56
Előzmény: #512  Törölt felhasználó
#516
ti sosem alszotok? "kráb" na jó, erre még rákeresek a guglin, hogy ne aludjak el hülyén mer még azt álmodom, hogy kirúgtak banküzemtanból! Na jó éccakát mindenkinek, holnap majd lehet tovább szivatni.
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 00:40
Előzmény: #509  jumbo2
#515
Egyébként meg:
1. Vannak fixinghez kötött hitelek, azonban azok nem fejezik ki pl. az országkockázati felár változását (pl 2008 őszéről 2009. tavaszára 24-szeresére nőtt, majd 2009 őszétől lassan csökkent, Kósa és Szíjjártó urak nyilatkozatára meredeken felszökött).

2. Miért nem 3,60 a kenyér ára 25 éve? Mert a pékeknek így a legjobb! :-) Vicces emberek a pékek (is).
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 00:32
Előzmény: #510  jumbo2
#514
Mindig momdtam, ne azt nézd, ki vagyok, hanem, hogy mit mondok. Ne hidd, hogy ha nem ismered a banküzemet, akkor az erkülcstelen, amit mondok. Próbálom veled (is) megértetni, hogy nem ördögtól való a bank, működése nem sokban különbözik egy gyártól, egy szolgáltatótól, csak itt pénz a szolgáltatás, a termék aqlapanyaga.
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 00:27
Előzmény: #509  jumbo2
#513
lásd az 504-t!
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 00:25
Előzmény: #504  Törölt felhasználó
#512
Ne okozz csalódást, hogy te sem ismerfed a banküzemet, pedig számtalanszor beszéltél a lejárati transzformációról, tehát pontosan tudod, hogyan változik a futamidő alatt a forrás értéke. Az adós a futamidő elején felhasználja a hitel összegét, de visszafizetni csak a később, a futamidő során fizeti vissza, vagyis akkor egyenértékű a szolgáltatás az ellenszolgáltatással, ha az adós annyit fizet, amennyi fizetéskor a krábban kapott pénz reális értéke.

A forrásról a banknak kell gondoskodnia futamidő alatt, neki vannak ismeretei a forráspiaci változásokról. Ráadásul neki vannak kötelezettségei is a betétesek felé, tehát a piaci változások - bármilyen furcsa - őt érintik érzékenyebben, nem az adóst. Az adós egyéni körülményei változása esetén kezdeményzheti a szerződés módosítását, amit reális esetben az okos bank el is fogad (kleine fische gute fische), azonban a fenti okok miattnem döntheti el az adós egyoldalúan, mikor, hogyan akar fizetni. Ez teljesen kiszámíthatatlanná tenni a lejárati összhangot, ami pedig az egész bankműködés alapja, nélküle összeomlana a rendszer.
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 00:24
Előzmény: #509  jumbo2
#511
Abszolút egyetértek ebben.
jumbo2 2010. 06. 30. 00:23
Előzmény: #506  Törölt felhasználó
#510
Te viszont bankos vagy és egyfolytában és erkölcstelenül véded a bankokat. Gyomor kell hozzá.
jumbo2 2010. 06. 30. 00:21
Előzmény: #504  Törölt felhasználó
#509
Mi a fenének megengedett a szerződés módosítás? Miért nem lehet a változó kamatot egzaktul definiálni a szerződéskötéskor, mint tőlünk nyugatabbra? pl. LIBOR (vagy valami hazai) + x%?
És miért nem lehet a költségeket fixálni az elején?

Mert a bankrendszernek így a legjobb.
Vicc az egész.
szivacs
szivacs 2010. 06. 30. 00:21
Előzmény: #497  Törölt felhasználó
#508
1.: tárgyszerű megközelítés, egyetértek veled. előreébb lennénk, ha a bankok is így közelítenék meg a kérdést és nem használnák ki elsöprő erőfölényüket
2.: azért láttunk már banki karón varjút, biztos vagy abban, hogy a hitelszerződés megkötésekor a bank a hitel összegével megegyző CHF-et azonnal HUF-ra váltott az aznapi árfolyamon: klf. "költségeket" azonnal terhelnek, azt már meg sem kapod, a folyósítás is több részletben történik, akár hónapokkal később, ahogy az építkezés halad és igazolsz, stb. így a tényleges effektív árfolyam már más lesz az oda és a visszaváltáskor is, és akkor ezek még csak 1 hitelen belüli ügyek, a teljes hitel-állománnyal még sokkal több a játék lehetőség ahogy jönnek be a törlesztők sok konverziót és marzsot meg lehet spórolni, amit persze az ügyfélnek felszámoltak stb.- ügyes fickók a treasurerek, nemhiába kerülnek annyiba!
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 00:09
Előzmény: #505  Törölt felhasználó
#507
bocs, gyorsan hozzá is teszem,hogy én most nem a jelzálogos hitelről, hanem a személyi kölcsön,stb.ről írtam (tehát a fedezetlenekről)

üdv
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 00:08
Előzmény: #502  Törölt felhasználó
#506
Ha az, hogy nyilvánosan beismertem tévedésem és hamut szórtam a fejemre, szóval mindez "elkullogás", akkor vállalom. Most is elismerem, hogy tévedtem, neked volt igazad, AKKOR ÉS OTT. De ne hidd, hogy te tévedhetetlen vagy, mint a római pápa. Tudod, errare humanum est, de beismerni méginkább.
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 00:08
Előzmény: #504  Törölt felhasználó
#505


Szolgálati közlemény:

Tudomásom szerint a magyar piac legnagyobbjánál devizáról forint alapúra áttérni díjmentes.
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 00:02
Előzmény: #500  Törölt felhasználó
#504
"Az egyoldalú szerződésmódosítás peddig annak a jogi megjelenése, hogy hosszabb távú szerződéseket időről-időre a piaci kockázatokhoz kell igazítani."

Ez meg egy szimpla mellébeszélés (divatosabb nevén hazugság). Ugyanis a piac nekem is változik, én mégse módosíthatom egyoldalúan a hitelszerződést... Pont ez a baj az egyoldalú szerződésmódosítással, hogy az egyoldalúan csak a bankoknak joga, az ügyfeleknek nem. (sőt ügyféloldalon nem egyoldalúan is nehezen, ill. magas költségteher mellett módosíthatsz szerződést).

Pl. devizahitelkiváltás TELJES költsége 10 millió Ft esetében kb. 5-600 e Ft, 20 millió esetében kb. 1 millió.
szivacs
szivacs 2010. 06. 29. 23:59
Előzmény: #499  gazmber
#503
Epeízű - ez tényleg nagyon jó - bár nem volt szándékos. Ötlet eladó! Mellesleg csináltunk anno epeRésztert kémia laboron, eszméletlen jó, tuti benyalnátok epernek bármit sötétben ha be van lőve vele! Mint hitelvadászok a CHF ALAPÚ hitelt.
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 23:58
Előzmény: #500  Törölt felhasználó
#502
"Már leírtam neked egy párszor, de most megismételem: tévedsz. A banki magatartási kódexnek éppen aza jelentősége, hogy a csökkentéssel is ugyanolyan gyorsan kell bánni, mint az emeléssel. A kezelési költséget pedig évente egyszer, az inflációval lehet emelni."

Az enyém tavalyról idénre pontosan a 2.5-szörösére nőtt. Ja és CHF-ben. Ft-ban akkor közel, most majd bő háromszorosra. Tény.

Ahhoz képest elég határozott a véleményed, hogy legutóbb abban sikerült tévedned (szintén ilyen vehemenciával támadva a másikat), hogy a devizahitel kiváltásnál oda-vissza bukod a deviza vételi és eladási spreadjét. Hozzászólásákon keresztül hazugoztad le a szövegemet, aztán csendben elkullogtál, amikor rájöttél, hogy igazam van.
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 23:45
Előzmény: #499  gazmber
#501
magyar imázs tengelye;

hortobágy, csikósok, gulyás, lánchíd, gundel, tokaj, '56
éééééés az epeízű szörp

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek