Mifi104 Mifi104
1
3
5
2018. március 14. | 10:58

(UP)PENINN  

Up
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
április 25. | 00:17
előzmény: #18138  andrasone

Köszönöm a tanácsaidat!
A forexel kapcsolatban so-so osztom a véleményedet.
Én nem bírtam, egyszerűen túl nagy volt ott a stressz számomra.
A legnagyobb gondot pedig az okozta, hogy még a pénzemmel is majdnem leléptek.
És bizony nagyon nehéz volt visszaszerezni azt - részleteket inkább nem írnék arról, hogy hogyan sikerült, és, hogy mit találtam ki ellenük - de végül is sikerült!
Konkrétan ez az IronFX volt!
Egyébként nagy kár, hogy nem a BÉT-el kezdtem már az elején, hanem a forexre pocsékoltam el az időmet.
Akkoriban úgy is voltam vele, hogy soha többé ilyen jellegű pénzcsinálást nem akarok végezni.
De idővel sikerült visszaszereznem a hitemet, és Apukám tanácsára, biztatására "feljöttem" a BÉT-re.
A bizonytalanságom még mindig megvan, de már egyáltalán nem olyan mértékben mint anno.
És itt látom, hogy "érték" is van a dolgok mögött.
Szívesen fogadom a jótanácsokat, az útba igazítást a nálam sokkal komolyabb tapasztalatokkal rendelkező emberektől!
Egyébként legközelebb inkább kérdezek, és nem kinyilatkoztatok!
Egyébként szerintem nem tettem rosszat!
Mindegy is!
április 25. | 00:06
előzmény: #18138  andrasone
Amúgy a közgyülésre azok mentek el akiknek tényleg fontos a cég, a közgyülésen a részvényesek több mint 50% részt vett és egyhangúan leszavazták az osztalékot. Nem volt a résztvevők között olyan aki most rögtön osztalékot akart volna. Egyhangúan mindenki a további növekedés mellett tette le a voksát, azaz bármikor jöhet újabb ingatlan vagy fejlesztés. Bármikor váratlanul. 
április 24. | 23:36
előzmény: #18133  prime777
Szia! Őszinte hozzászólásaid miatt írok pár gondolatot. 🙂
Először is a forex ről az a véleményem, hogy az egy kaszinó játék fogadás... Az nem befektetés. Ott nem lesz tulajdon jogot amit egy közgyülésen gyakorolhatnál. Biztos hallottad már azt is hogy ha részvénybe fektetsz, akkor ott hosszabb távon kell gondolkodni. Mert ahogy André Kosztolányi mondta mindig akkor kezd el esni amikor beleveszel valamibe. Ilyen a tőzsde rövid távon. De hosszabb idősíkban ha jó cégbe veszel bele, akkor az idő előre haladtával emelkedni fog az árfolyam, mert még találják olyan befektetők, akik értéket akarnak a pénzükért cserébe. Honnan tudod, hogy jó egy cég? Onnan hogy évről évre több eredményt produkál, növekedik. De ezeket is csak évek múlva tudod meg, ezért kell hosszú években gondolkodni sajnos. Az idő, az eredmények és az infláció felfelé hajtja a nyereségesen menedzselt cégeket.. Ezeket  csak így józan paraszti ésszel írom, nálam sokkal nagyobb arcok pl Warren Buffet írt ezekről könyvet, de sok más jó könyv is van. A legjobb befektetés ha olvasol és gondolkodsz és még többet olvasol és még többet gondolkodsz. 
április 24. | 23:02
előzmény: #18136  Beerman

Igen!
Az ábrádon egy trendforduló képe alakul!
Ha leküzdjük az 540-550es szintet akkor mehetnénk 600 fölé!
Mindenképpen érdekes, nekem mondjuk még nem elég meggyőző ez a kép, de reméljük, hogy nem csak felszúrunk, hanem tartósan is 600 felett maradunk!
Meglátjuk.
A kis zöld gyertyák nekem elhaló kis gyenge gyertyáknak tűnnek, enyhe emelkedőben vagyunk, de olyan pengeélen táncolva!
Ha tartósan 600 fölé tudnánk menni akkor az már egy biztató jó jel lenne!
április 24. | 22:34
előzmény: #18130  prime777

"És már 1 éve, hogy a szarakodás megy, és igazából csak esünk tavaly óta.?"
Leegyszerűsítve, így néz ki https://invst.ly/amdmd januárba törte az eső trendet, kis oldalazás, érintette a trendvonalat, és elkezdett emelkedni lassacskán, vannak előtte ellenállások (amiket be lehetne húzni) ezeket át kell törni. Most kellene popcornt beszerezni és szurkolni, hogy leküzdje felfele az előtte álló akadályokat :)
április 24. | 22:25
előzmény: #18134  kupec
3 év múlva igérnek osztit addig bármi történhet. 
április 24. | 22:01
előzmény: #18131  prime777
A tavalyi számok szvsz jók lettek, azokból kiindulva, szit-et feltételezve, és 90%-os kiosztást, ha jól számoltam, kb 40Ft/rv oszti jön ki. Ezzel, hosszú távra, az én beker áramon is kiegyeznék.
április 24. | 21:59
előzmény: #18127  Gyuri60

Igen ebben igazad van (részben)!
Az elmúlt egy évben én csak azt láttam, hogy vannak papírok amit a spekák felhúznak, aztán az árfolyam a nagy reménységek utána a mélybe hull - ergo elengedik!
Szóval nehéz itt okosnak lenni!
Mert itt már régen nem a "tudás" számít, hanem inkább az, hogy benne voltál-e jókor egy rallyban - és ha benne voltál, akkor persze utána lehetett az észt osztani, hogy ugye én megmondtam!
Szerintem Kovijani is hisz és reménykedik!
De biztosan vannak olyan befektetők is itt, akik olyan tapasztalattal és háttértudással rendelkeznek, hogy szinte előre látják a jövőt - bár ebben én nem nagyon hiszek! :-)
Szerencse faktor is kell ide - mint ahogy mindenhez!
Egyébként azelőtt forexel "foglalkoztam", az aztán egy kemény dolog - a BÉT ahhoz képest gyalog galopp! :)
április 24. | 21:50
előzmény: #18128  Gyuri60
Utánanézek!
április 24. | 21:49
előzmény: #18129  kupec

Köszönöm Kupec a biztatást! :)
A szitet és az osztit már jó ideje beszélik!
Tanulópénz, igen, jól mondod!
Kivárjuk! :)
április 24. | 21:47
előzmény: #18121  Beerman

De tudom, igazad van - de hát valahogy bele kellett fognom ebbe a tőzsdézésbe.
A választások előtti héten vettem belőle 500 darabot!
Nem mertem többet, ez csak egy ilyen próba volt.
Valahogy azt éreztem ezzel kapcsolatban, hogy most mindenki azt várja, hogy a fidesz nyer, és, hogy majd elszáll az árfolyam.
De miért lenne ez így?
Túl könnyű lenne ez. :)
Ezért vettem csak ilyen keveset.
Ennyi az igazság!
És már 1 éve, hogy a szarakodás megy, és igazából csak esünk tavaly óta.
Ezért ma kurvára kibukott ez belőlem!
Telekomot nagyon megfogtam 392-őn, és most szabadultam meg tőle!
Vagyok másban is, (OTT1), de ez APP valahogy nem akar beérni!
Ennyi a sztori!
Az nem gond, ha azt írja valaki tudod, hogy jajjj ember, hát te nem vagy képben, és akkor meg is indokolja miért - mert én is megakarom érteni miért látja ő másképpen.
Meg tanulok is ebből!
De most az, hogy "takarodjak"!
Most erre mit írjak?
április 24. | 21:45
előzmény: #18126  prime777
Nekem is 500 db van, de 730-ról. Kiülöm, ez a tanulópénz, későn és rossz ütemben vettem, ráadásul inkább befektető típus vagyok. Lesz ez még jobb is, illetve szit-ként jön oszti - bízom az ingatlanszektorban, hisz lakni, dolgozni mindig kell valahol, ezekhez meg kell ingatlan. Számomra ennyi a sztori. 
április 24. | 21:45
előzmény: #18125  signal2
BIF mire lett 500 gól 3400?
április 24. | 21:41
előzmény: #18126  prime777
Kicsit jobban kellene ismerni a céget és a közeljövőben kilátásait, és nem reményeket alapozva vàsárolni. Egyértelmű, hogy legalább 749 lesz az árfolyam 1-2 hónapon belül, de én 800 felettit valólszínűsítek. Persze ez a bizonytalanok lő anságid engem csak segített a mai relatív olcsó tételekben.
április 24. | 21:21
előzmény: törölt hozzászólás

Ember!
Nem az a baj, hogy hiszel benne!
Én is hittem!
Kemény 500 darabom van 639-ről - ha már őszinteség.
Igen, elbizonytalanodtam, te ülnél ennyi darabon 1 évet?
Dehogy!
Mondjuk, ha nekem volna több 10 ezer, hát én sem szállnék ki szinte soha belőle!
Ebben igazad van!
Aggódásomnak adtam hangot!
Talán nem így kellett volna ezt leírni, de én szerintem semmi rosszat nem mondtam!
Akinek vannak kétkedései az takarodjon innen?
Én úgy hiszem értelmes, okos emberek vannak a fórumon - bár néha nem úgy tűnik!
Nem így kellet volna ezt a tudtomra adnod, hogy nem értesz velem egyet!
Hanem esetleg leírod, hogy miért nem látom én ezt jól ,ergo esetleg nem vagyok képben ezért és ezért!
De ez a "takarodás" dolog!
EST Médiában is ez volt, nem lehetett beírni csak azt, hogy UP, mert amúgy elküldtek a picsába!
Nem is írtam oda be, csak figyeltem, és láttam mi megy ott, és hogyan hülyülnek meg emberek!
Az 500 darabomat megtartottam egyébként!
De kurvára elkeserítő ami az árfolyam körül zajlik!
április 24. | 20:51
előzmény: törölt hozzászólás
Bocs, de meglepő, hogy egy ingatlanhasznosító cégben látsz storyt. Ez pont hogy stabil hozamot tud hozni, elszállni csak akkor, ha van egy ingatlanpiaci boom, és ott realizál is. Majd korrekcióban újra vesz. Ingatlanpiaci kockázat, másra bízva.
Törölt felhasználó
április 24. | 20:14
Törölt hozzászólás!
április 24. | 18:04
előzmény: #18122  MetalHeart
Igy igy! Mar 18an is pettingeltunk 200MA feletti zarassal, de ez halvanyan jobban fest. 
április 24. | 17:39
előzmény: #18111  HARDCORETERROR
Vegyük észre, hogy 200MA felett zártunk... meghajlított bolifejjel, kényelmesen helyezkedve az up trendvonalon, 21MA átszúrásban az 50MA környéken, vételi jelzéssel megvárjuk a következő napokat, miután a csalódott dt-sek szétszéledtek a környékről...
április 24. | 16:41
előzmény: #18109  prime777
Nem mondták, hogy olyan pénzel kell tőzsdézni, ami nem fáj? :) 
A beírásaid alapján, akkor szálltál be, amikor még a spekik pörgették, de már a forró pénz átment máshova, set, 4ig, akko, ott1, wallis, opi, tekerék, est stb. Máshol pörögnek, ezért nem pörög az app. 420ról nem mondom, hogy nem volt benne pár speka, aki elindította, de a skalp megvolt, nyerő zsebbe, mentek máshova. Majd visszajönnek, lehet csendben gyűjtögetik most is. :) 

Topik gazda

Mifi104
Mifi104
1 3 5

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE