Tehát egy mitológia-gyűjteményt tekintsünk bizonyítéknak, meg egy arab kereskedő látomásait? Akkor miért nem a görög mitológiát vagy a hindu iratokat? És mi van a Buddha gyerekkel? Sem a Biblia, sem a Korán nem bizonyít az égvilágon semmit.
Nem én. Az a tuti. Akkor van a világ a feje tetejéről a talpára állítva - bocs, Hegel, vagy Marx, vagy melyik volt -, ha Istent is "belevesszük a buliba". Nincs ennél jobb bizonyíték, és nem is kell.
Azért nekem vannak kétségeim ezzel kapcsolatban, pl. az egyiptomiaknak cirka 3500 éven át (ez hosszabb idő, mint a kereszténység) teljesen mást mondtak, meg ugye most is van pár milliárd hindu, kínai, stb. akik ezt teljesen másként hiszik. De semmi gond, ha szerinted a természettudományos elméletek nem jók, akkor prezentálj a tiédre valami bizonyítékot és máris hinni fogok neked. Ugye pl. ha van még hat dimenzió, amit mi nem látunk, akkor honnan tudjuk, hogy ott tartják az angyalok a trónját, hisz nem látjuk.
Igen, J.A. sok esetben igencsak "jól kérdezett". Sajnos az általa "megtalált" válaszokat vagy nem találta kielégítőnek, vagy úgy vélhette, hogy eleve nincsenek is (egyetemesen) jó válaszok.
"A mennyiségi változások növekedése minőségi változáshoz vezet"
Hát jah... mindannyian láttuk, tapasztaltuk, hogy ez a "forradalmi" vélekedés miféle "minőségi" változásokat hozott az erre az elvre építő országok napi gyakorlatában... máris kissé aggódom (a mostanában tapasztalható "mennyiségi" változások láttán), hogy ezek várható növekedése milyen újabb "minőségi" jótéteményekkel kecsegtet majd a Föld és annak lakói számára.
Isten nekünk láthatatlan, de a feltámadásunkkor úgy meg fogjuk látni, mint derült égen a Napot. Egy az Isten, mindegy, minek nevezik. Mi csak ebben a 3 dimenzióban látunk, amit nekünk megengedett. Ameddig ellátunk, az az 1. menny, van még 6, amit már nem látunk, és azok fölött tartják az agyalok engedelmes seregei az Ő trónját. Nem tudjuk, hogy néz ki, még akkor sem, ha ugye "a saját képmására...." - de majd megtudjuk, ha ott állunk Előtte ama rettenetes napon!
Akkor újra: melyik isten, a mi szakállasunk, Amon-Re, stb? És kb. merre van, a Föld közelében, máshol a Tejútrendszerben, esetleg az Androméda-galaxisban vagy kívül az univerzumon? Mekkora, hogy néz ki, miből van, stb.?
Ez megfelel! Jól kérdezett J.A. A választól sincs messze: Isten igazgatja a Világegyetemet. A makacs égitestek tudják, kinek engedelmeskednek, ahogy egyre csak róják pontosan kiszámított ellipszis alakú pályájukat, amíg be nem telik az idejük. Csak az ember bizonytalan.
Ha belegondolsz: az első eszközkészítő embertől az íj feltalálójáig több százezer év telt el, de a csiszolt kőkorszaktól a fém megmunkálásáig csak pár ezer, a gőzgéptől az atomkorszakig pár száz..... Szerintem a tudomány fejlődése az exponenciális szakasz közel függőleges állapotában van, ami persze nem fenntartható a hagyományos módon ----nem megvalósítható, hogy az emberiség 20%-a kutatóként, tudosként dolgozzon. Csak a számítástechnika dobhat mentőövet....egy- két évtizeden belül áttörésnek kell jönnie....Ahogy egy XIX. századi közgadász megmondta: "A mennyiségi változások növekedése minőségi váltouáshoz vezet" :)
"Minden test megtartja nyugalmi állapotát, vagy egyenes vonalú egyenletes mozgását, amíg egy másik test..." - jól idéztem? És ha ez meglesz, majd jössz Kepler törvényeivel, és ha az is meglesz, majd az általános relativitáselmélettel, és főleg annak matematikai levezetésével, amit sejtésem szerint te se vágsz. De hogy én nem vágom, az biztos, mert az még nem vágás, hogy bedobom, hogy E=mcc. Szóval hogyhogy stabil a Naprendszer, és milliárd évek folyamán sem bomlott meg az egyensúlya? Hogyhogy nem zuhantunk bele a Napba, vagy sodródtunk ki a vakfenébe? Még mindig ez foglakoztat inkább.
Tudod Proklosz görög történetíró azt írja, hogy amikor I. Ptolemaiosz megkérdezte Eukleidésztől, hogy vajon a geometria megtanulásának nincs-e rövidebb és könnyebb módja, mint az, amelyet az Elemek mutatnak, akkor a nagy geométer így válaszolt "A geometriához nem vezet királyi út." Na most a te kérdésed is egy bonyolult téma, amit nem lehet pár mondattal elmagyarázni, ezért azt javaslom, hogy használd a guglit. Elsőnek talán Newton törvényeit javasolnám, kezdésnek jó lesz.
Hát ez nem túl biztató. Mindig csak várni és várni!... most, hogy a "világos" anyag és energia dolgait ennyire jól ismerjük, túl sok épkézláb válasz eddig onnan sem érkezett az itteni (mármint saját privát galaxisunkon belüli) humán hogyantovább-ra...de lehet, hogy végül tényleg igazad lesz, és a jó (galaktikus) válaszok majd a sötét anyag/energia alapos kiismerése után adódnak!
Tudomány és Csillagászat