Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 29. 21:40

Tréder Topik :o)  

megnyitok egy remek kis kókuszos, lecsós, halacskás topikot. reméljük ez is hosszú életű lesz mint a régi, ami hat évet élt..



hát mindenkinek jó horgászatot! ))

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Macika_
_Macika_ 2019. 03. 05. 09:20
Előzmény: #123139  _Macika_
#123140
jav  mégis volt szigetecske /késeltetett volt/
https://stooq.com/q/?s=%5Edax&c=5d&t=c&a=lg&b=0
_Macika_
_Macika_ 2019. 03. 05. 09:16
Előzmény: #123137  equiloros2
#123139
nem akarnak esni egyelőre
equiloros2
equiloros2 2019. 03. 05. 09:13
Előzmény: #123135  tibbi60
#123138
biztos jobban teljesítenek :))
equiloros2
equiloros2 2019. 03. 05. 09:12
Előzmény: #123136  _Macika_
#123137
_Macika_
_Macika_ 2019. 03. 05. 09:09
#123136
dax spot , nen volt szigetes nyitás
https://stooq.com/q/?s=%5Edax&c=5d&t=c&a=lg&b=0
tibbi60
tibbi60 2019. 03. 05. 09:07
Előzmény: #123134  tibbi60
#123135
9:00-ás hír
tibbi60
tibbi60 2019. 03. 05. 08:53
Előzmény: #123130  equiloros2
#123134
jó reggelt!
köszi
Kraccer 2019. 03. 05. 08:41
Előzmény: #123132  _Macika_
#123133
Bár az EU kereszt elég masszív, mégsem tudok elmenni egy 23:00-00:30 közötti leszúrás esélye mellett a lenti résig,  ~1.077x környékéig.
_Macika_
_Macika_ 2019. 03. 05. 08:27
#123131
nehéz idők jönnek
equiloros2
equiloros2 2019. 03. 05. 08:22
#123130
napsütéses jó reggelt :)
---------------------------------------------
 
Nemzetközi részvénypiaci hírek
 
Pirosban zártak tegnap a főbb amerikai indexek, az S&P500 0,4 százalékot, a Dow Jones 0,8 százalékot veszített előző napi záró értékéhez képest, míg a Nadaq közel változatlan szinten fejezte be a kereskedést. Ma reggel vegyes képet mutatnak az ázsiai tőzsdék, a Nikkei közel fél százalékot veszített értékéből, a Hang Seng nulla közelében, a Shanghai Composite pedig fél százalékos pluszban tartózkodik. A kínai elnök tegnap közzétette 2019-es GDP-re vonatkozó növekedési tervét, ami elmarad a 2018-as évitől. A gazdasági növekedés fellendítését célzó adócsökkentési és beruházási csomagot ismertetett. A határidős indexek alapján mérsékelt mínuszban nyithatnak az európai tőzsdék.
 
Vajon megismétli önmagát a 2015-ös nagy kínai részvénypiaci zuhanás? Néhány tényező rossz óment lehet, de azért vannak bizakodásra okot adó tények is. A jegybank expanzív politikája, az értékpapírkölcsönök szabályozásának puhítása, a média részvényvásárlásra történő sulykolása, ezek mind hasonlóságot mutatnak 2015-tel. Az elmúlt két hónapban majdnem 25%-kal került feljebb a Shanghai Composite index, mely óvatosságra inti a szabályozókat, ugyanis nem szeretnének egy újabb buboréknak a szemtanúi lenni. A piaci forgalom erőteljesen megnőtt, csakúgy mint 2015-ben, az indexet alkotó mind az 1500 részvény az 50 napos mozgóátlaguk felett helyezkedik el, tehát a rally széles bázison nyugszik. A technikai elemzésben használt relatív erő index (RSI) bár túlvettséget mutat, de ez rövidebb távú indikátor. A tőkeáttétel szintje emelkedik, azonban még fele akkora szinten sincsen mint 2015-ben. Az értékeltséget tekintve pedig 11 körüli a P/E ráta, mely a buborék kidurranásakor 18 feletti volt, az 5 éves átlagos ráta pedig 12. Mindebből következően rövid távon jöhet kisebb korrekció, de hosszabb távon még van tér az emelkedésre.
 
Február végén Donald Trump a Twitteren üzente, hogy amilyen hamar csak lehet bevezetné a 6G-t az Egyesült Államokban. A technológia jelenleg még nem létezik, de a múlt héten Barcelonában tartott mobil világkongresszuson a Nokia CEO-ja, Rajeev Suri megerősítette, hogy a 6G-vel kapcsolatos kutatások elkezdődtek, de még igencsak korai lenne a technológia felhasználásáról beszélni. Suri 10 évet töltött az 5G kutatásával, aminek gyakorlatban történő alkalmazása még csak most kezd alakot ölteni, és az előrejelzések szerint 2025-re a mobilkapcsolatok 15%-át fogja kitenni. Elsősorban gépek egymás közötti kommunikációja során tud majd hasznosulni a rendkívül gyors adatforgalom, mint például az önvezető autók vezérlésénél.
 
A Bloomberg megkérdezett jelentősebb személyeket, hogy mibe fektetnének 1 millió dollárt. Mark Mobius Brazíliát javasolja, mivel szerinte az összes szektor profitálni fog az új kormány reformjaiból. A Petrobras is jó befektetés lehet, mivel újraszervezik a cég egész struktúráját, hogy kiiktassák a korrupciót. Mobius szerint az orosz piac nagyon olcsó, csupán 5-ös P/E rátán forog. Az indiai fogyasztói szolgáltatásokat nyújtó társaságok is jól teljesíthetnek, köszönhetően a GDP 8-9%-os növekedésének. Mobius a feltörekvő piacokba befektetni szánt tőkének 30%-át Indiába fektetné. Törökországban is jó lehetőségek adódhatnak a kevésbé eladósodott vállalatok számára, akik a jelenlegi alacsony árazásokon akvirálni tudnak.
A Union Bancaire Privee befektetési igazgatója japán munkaerő közvetítők, és kiskereskedelmi szolgáltatók papírjait javasolja vételre. A japán gazdaságban szerinte hasonló folyamatok zajlanak, mint a 70-es évek Amerikájában, amikor a stagnáló bérek, csökkenő gyártás, növekvő munkanélküliség a nőket is a munkaerőpiacra csábította. A nők extra jövedelme ismét beindította az Egyesült Államok gazdaságát. A nőknek több gyermekgondozási segítségre volt szükségük, többet kényszerültek a családok kint enni stb. 2018-ban a japán munkaerő 53%-a már nő volt, és hasonló tendenciák megjelenésére számít a szakértő, csak ezúttal Japánban.
 
A PSA Group jelenleg túl kicsi ahhoz, hogy megfeleljen Carlos Tavares vezérigazgató globális ambícióinak. A Peugeot, a Citroen és az Opel autók francia gyártója olyan ügyletet keres, amellyel Európán kívüli terjeszkedését tudná elősegíteni. A vezérigazgató lehetőséget lát a Fiat Chryslerben az Egyesült Államokbeli piac és a prémium Jeep márka miatt, illetve állítólag Tavares a General Motors Jaguar Land Roverének lehetőségét is megfontolja, de a cég tervei még nagyon kezdetlegesek, egyelőre nem közelítették meg a potenciális célpontokat. A múlt heti sajtótájékoztatón Tavares 9 milliárd euró nettó készpénzállományról tett említést, továbbá megjegyezte, hogy a cég stratégiai lehetőségei megfontolandóak. A piac már reagált is a pletykákra, a PSA-részvények 0,9%-kal emelkedtek a tegnapi nap folyamán, míg a Fiat Chrysler 0,9%-kal, a General Motors pedig 0,4%-kal csökkent.
 
Egyes információk szerint növekszik a Deutsche Bankra és a Commerzbankra nehezedő nyomás az állam részéről a két intézmény fúziójával kapcsolatosan, a sürgetés oka a május végén közeledő EP-választás. A híreket kommentálta Olaf Scholz pénzügyminiszter is, aki az állami nyomást spekulációnak tartja, azonban megerősítette korábbi kijelentését, mely szerint egy erős bankrendszer nélkülözhetetlen a német ipar számára. Iparági szakértők szerint az összefonódás választások előtti elindítása az uniós hatóságok szükséges jóváhagyása miatt lenne indokolt. Bennfentes információk szerint, ha addig nem történik előrelépés az ügyben, akkor azt követően már valószínűtlen a fúzió.
 
A politikai döntéshozók és a vállalati menedzsmentek stabil, erős bankban látják az export által vezérelt német gazdaság gerincét, ami létfontosságú lehet a következő recesszió idején, amelynek közeledtére már figyelmeztetnek a közgazdászok. A Deutsche Bank a korábbi válság jelképévé vált, az egyesülés egyrészt a bank magasrangú tőkepiaci szereplőként való újjáépítését, másrészt hírnevének helyreállítását is segítené. Stuart Graham - az Autonomous Research alapítójának – véleménye szerint a fúzió akkor történhet meg, ha a Deutsche Bank „A” terve, azaz az önálló megerősödés, visszatérés a tartós nyereséges működéshez egyértelműen kudarcot vall és a részvényárfolyam súlyos nyomás alatt lesz. A kormány fúzió melletti elköteleződése egyértelműnek látszódik, a Pénzügyminisztérium és a Deutsche Bank képviselői már két tucatszor találkoztak egymással. Az összeolvadt bank a tervek szerint a BNP Paribas mögött a második legnagyobb euróövezeti hitelező lenne, mintegy 845 milliárd eurónyi betétállománnyal, amely már a Citigrouppal vetekedne, emellett 2500 fiókkal és 141 ezer munkavállalóval rendelkezne. A régóta fennálló pletykákat Scholz hivatali ideje alatt érdemes komolyabban venni, hiszen ő lényegesen határozottabb álláspontot képvisel, mint elődje, érvelése szerint az erős és stabil bankok a nemzeti szuverenitás kérdései. Egy konferencián elmondta, hogy globális szinten a német bankok messze elmaradnak a német iparhoz képest, ez pedig problémát okozhat. A Pénzügyminisztérium úgy véli, hogy bár a Deutsche Bank tavaly – 2014 óta először – nyereséget ért el, nem képes egyedül kikerülni abból az ördögi körből, amit csökkenő bevételek, ragadós költségek, alacsonyabb minősítések és növekvő finanszírozási költségek jellemeznek. Ennek fényében a kormányt aggasztja a kérdés, hogy a Deutsche Bank meddig tudja megfelelően ellátni vállalati hitelező feladatait. A Cerberus nevű, amerikai magántőke-alap, mindkét hitelező egyik legnagyobb részvényese. Annak ellenére, hogy a részvényárak csökkenéséből származó veszteségei mintegy 600 millió eurót tettek ki, a vállalat támogatja az összefonódást. A Cerberusnak azonban kevés szövetségese van. A Deutsche Bank másik öt részvényese, a legnagyobb tíz közül elmondta a Financial Times-nak, hogy nagyon szkeptikusak, vagy határozottan ellenzik az egyesülést. Két beteg férfi egyesítése nem hoz létre egy egészséges embert – mondta az egyik részvényes. Az elemzők a számokkal is foglalkoznak, a JP Morgan szerint a fúzió 2 milliárd eurós költségszinergiát eredményezhetne 5 éven belül, azonban ezt a 4 milliárd eurós integrációs költségek ellensúlyoznák, emellett az ügyfelek átfedése miatt az új bank közel 1 milliárd eurós bevételt veszítene. Összességében tehát a pesszimista vélemények vannak túlsúlyban, azonban egy német kormány, amelynek célja a rendszerszintű kockázat kezelése, és a fúzióban partner Deutsche Bank vezetők megdönthetik őket.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Equilor Elemzés
 
 
Devizapiaci, makrogazdasági hírek
 
Nem változtatott az 1,5 százalékos kamatszinten az ausztrál jegybank (RBA) ma hajnalban tartott kamatdöntő ülésén. A jegybankárok kiemelték, hogy a gazdasági növekedés a talalyi év második felében lelassult, az egyes nagyvárosokban tapasztalható ingatlanpiaci árcsökkenés szoros összefüggésben van a lakossági fogyasztás visszaesésével. A jelenlegi kamatszint továbbra is támogatja az ausztrál gazdaságot, és jelenleg összhangban van az inflációs cél középtávú elérésével. A jegybank alapforgatókönyve továbbra is az, hogy a növekedés idén 3 százalékos lesz, melyet támogatnak a munkaerőpiaci folyamatok, az üzleti beruházások és a kormányzati kiadások magas szintje. Természetesen továbbra is több kockázat van jelen, egyrészt a kereskedelmi feszültségek, másrészt a belső fogyasztás visszaesése. Emlékezetes, hogy néhány héttel ezelőtt az ausztrál dollár jelentős gyengülését okozta, amikor a jegybankelnök utalt rá, hogy nem zárható ki a kamatvágás lehetősége sem, amennyiben a lefelé mutató kockázatok erősödnek. A hivatalos közleményben tehát még nem jelent meg ez az utalás, de mindenképpen napirenden maradhat a jegybankban a következő időszakban.
 
A Caixin által mért, főként kis- és közepes vállalatok megkérdezésén alapuló, kínai szolgálatóipari BMI értéke 51,1 pontra esett februárban, mely alulmúlta az 53,5 pontos előzetes várakozást. A visszaesés elsődleges oka a belföldi gazdasági szereplők óvatossága, mivel a jövedelemnövekedés dinamikájának csökkenése miatt visszaesett a kereslet a hitelek iránt is. A negatív folyamatok mögött nagyrészt az Egyesült Államokkal vívott kereskedelmi háború okozta bizonytalanságok állnak.
 
Tegnapi beszédében Li Keqiang, kínai elnök ismertette a közel 290 milliárd dollár értékű adócsökkentési csomagot, amivel a gazdaság növekedésében beállt lassulás ellen kívánják felvenni a versenyt. 2018-ban a kínai gazdaság 6,6 százalékkal bővült, míg 2019-re vonatkozóan 6-6,5 százalékos növekedési célt fogalmazott meg a vezető. A feldolgozóipari szektor általános forgalmi adója 16 százalékról 13 százalékra csökken, míg a szállítmányozási és építőipari cégek áfája 10 százalékról 9 százalékra mérséklődik. A gazdaság élénkítésére Li több mint 300 milliárd dollár értékben megvalósítandó infrastruktúra-beruházásokat jelentett be, melyeket államkötvények kibocsátásával kívánnak finanszírozni. A költségvetési hiány a bejelentett intézkedések következtében 2019-ben a GDP 2,8 százaléka lehet, 2018-ban 2,6 százalékos volt a deficit.
 
Trump és Hszi Csin ping közel van egy megállapodáshoz, de ez még korántsem jelenti azt, hogy a kereskedelmi háború véget érne. Még ebben a hónapban megegyezés születhet a két nagyhatalom között, de Robert Lighthizer kereskedelmi főtárgyaló arra figyelmeztette a Kongresszust, hogy Pekingnek még teljesítenie is kell az ígéreteit. Megosztott Trump kabinetje, hogy mikor törölje el a 200 millió dollár értékű kínai árura kivetett vámokat. Egy részük azt javasolja, hogy a Kínával történő megállapodás napján, a másik szárny szerint a vámokat teljes mértékben csak akkor kellene eltörölni, ha már a kínaiak bizonyítottan teljesítették ígéreteiket, ami akár hónapokba, vagy évekbe is telhet. Lighthizer szerint az is benne van a pakliban, hogy ha Kína nem teljesíti ígéreteit, akkor újra kivetik a vámokat.
 
Az Egyesült Királyság miniszterei Brüsszelbe utaztak, annak érdekében, hogy finomhangolják a May tervet. Geoffrey Cox a backstop kapcsán próbál valamilyen módosítást kiharcolni. Amennyiben az sikerül, jelentősen megnövelheti a May terv elfogadásának az esélyét a jövő hét keddi brit parlamenti szavazáson. Bár az EU korábban nem hajlott arra, hogy további kedvezményeket adjon a briteknek, az elmúlt napokban a jogi garanciákon dolgoztak, annak érdekében, hogy May terve elfogadásra kerüljön, és az Egyesült Királyság rendezetten hagyja el az uniót.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Equilor Elemzés
 
 
Hazai hírek
 
Új történelmi csúcson zárt az OTP árfolyama a tegnapi kereskedésben, ez magával húzta a BUX indexet is. A bankpapír árfolyamában kisebb negatív korrekció jöhet ma délelőtt, de ezt követően - amennyiben a nemzetközi befektetői hangulat is lehetővé teszi - folytatódhat az emelkedés. Meghatározó támaszról fordult a MOL árfolyama, jó esély van egy újabb emelkedő hullám indulására, amennyiben a 3 220 forintos szint sértetlen marad, ez esetben a 3 300-3 400 forintos tartomány felé indulhat az olajtársaság árfolyama. A Richter egyelőre nem tud talpraállni, várakozásunk szerint folytatódhat a lecsorgás az 5 200 forintos támasz irányába. A Magyar Telekom viszont emelkedni tudott, a 475 forintos szintet közelítheti meg a jegyzése hamarosan.
A forint továbbra is erős, kisebb-nagyobb kilengéseket követően az euró-forint jegyzése rendre visszatér a 316-os szint alá. Várakozásunk szerint hamarosan tesztelheti a 315-nél található támaszt, ahol a későbbiekben fordulat jöhet, és ismét emelkedés indulhat.
 
Forrás: Bloomberg, Világgazdaság, Equilor Elemzés
certibalazs
certibalazs 2019. 03. 05. 08:09
Előzmény: #123128  equiloros2
#123129
PutCall tablazat
Uj oldala van az eurexnek, jol eldugtak ;) 
https://www.eurexchange.com/exchange-en/market-data/statistics/market-statistics-online/100!onlineStats?productGroupId=13394&productId=70044&viewType=3&cp=Put&month=3&year=2019&busDate=20190301
equiloros2
equiloros2 2019. 03. 04. 20:23
Előzmény: #123126  sly36
#123128
lassan félszavakból is :o))
re: 10 év
tibbi60
tibbi60 2019. 03. 04. 20:23
Előzmény: #123125  equiloros2
#123127
igen
sly36
sly36 2019. 03. 04. 20:20
Előzmény: #123121  equiloros2
#123126
Ajjajj, megint tudtad, mire gondolok.. ;-)
equiloros2
equiloros2 2019. 03. 04. 20:13
Előzmény: #123122  tibbi60
#123125
https://invst.ly/a6wp-
akár, az szalagközép is egyben a spoton
tibbi60
tibbi60 2019. 03. 04. 20:13
Előzmény: #123123  tibbi60
#123124
https://invst.ly/a6wpv
lefelé,ha úgy akarják
tibbi60
tibbi60 2019. 03. 04. 20:08
Előzmény: #123122  tibbi60
#123123
tibbi60
tibbi60 2019. 03. 04. 20:03
Előzmény: #123121  equiloros2
#123122
50 órásra is felnézhet,akár sp
equiloros2
equiloros2 2019. 03. 04. 19:48
Előzmény: #123120  sly36
#123121
Rákérdezhetek? :))
H4 100 asról gondoltad, 10 pont lett is belőle :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek