Engem hidegen hagy ez a téma, sosem olvastam és nem is fogom.
Még spekulációs szempontból sem izgat.
TP amúgy érdekelne, hogy mi van vele, hány elvonón lehet túl. :D
Bekötött Móni EURUSD longja 1,0905-nél. A célára 1,1035 stop 1,0846.
A HUF-fal eddig megütötte rendre a bokáját tehát jó kontraindi lehet. 310-nél mindenesetre el akar adni 311,25-ös stoppal 306,05-ös célárral.
Mit szóltok hozzá? Ha 310-ig elmegy a HUF akkor csak megérinti a 100-as esetleg 200-as mozgót 311,5 körül. Akkor pedig Móni stoppja jó belépő lehet shortra.
Felemás negyedéves számokat tett közzé az Apple, az EPS valamivel jobb lett a vártnál, a bevételek viszont elmaradtak attól. A menedzsment ezzel együtt úgy véli, a negyedik negyedévben már éves alapon növekedés jöhet, ugyanakkor a fedezeti hányadoknál a vártnál is gyengébb szereplés jöhet. Ezzel is magyarázható, hogy az árfolyam 2,5 százalékos esést mutatott zárás után. Ma részletesebb elemzéssel is jelentkezünk.
Az Apple mínusza is hozzájárul ahhoz, hogy a határidős indexek mínuszban állnak a reggeli órákban. Az amerikai tőzsdék egyébként tegnap sem voltak formában, a főbb indexek 0,4 százalék körüli gyengülést mutattak. Ma is folytatódik a gyorsjelentési dömping a tengerentúlról, amelyek közül a Tesla, a Coca-Cola, illetve a Boeing lehet érdekesebb.
Hiába indult szépen a tegnapi kereskedés is Európában, a nap folyamán folyamatosan csúsztak vissza a főbb indexek, és végül kisebb mínuszban zártak. Az olaj jelentősebb visszaesését követően pedig ma is folytatódhat a gyengülés. Ma egyébként szünetel a kereskedés Ausztriában.
Az európai társakhoz hasonló mínuszt lehetett látni a magyar börzén is, a BUX index 0,3 százalékot gyengült. A nagypapírok közül megint kiemelkedett az OTP, egyedüliként tudott emelkedni (+0,7%), a Mol és a Magyar Telekom esetében viszont 1 százalék fölötti volt a csökkenés.
Komoly lejtmenetben van tegnap délután óta az olaj, a WTI 51 dollár közeléből 49,3 dollárig jött le. Az API adat közel 5 millió hordós készletbővülésről számolt be a nagyjából 1,7 milliós várakozások helyett, így ma nagyon szorosan figyelhetik az EIA riportját az olajpiaci befektetők.
EBITDA soron megverte a várakozásokat a Bayer, köszönhetően a gyógyszerdivízió jó teljesítményének. A 2,68 milliárd eurós eredmény felülmúlja a konszenzus által várt 2,53 milliárd eurót. A kulcsgyógyszerek húzták az értékesítést, míg az agrárvegyipari szegmens, ami a Monsanto felvásárlás után a legnagyobb területe lehet a cégnek csak minimális növekedést mutatott.
Jóváhagyta az amerikai bíróság a Volkswagen tervezett 14,7 milliárd dolláros megállapodását. A megegyezés értelmében a Volkswagen visszaveszi az autókat a jelenlegi piaci áruk felett. Ez nagy lépés a cég számára az emissziós ügy lezárását illetően, ugyanakkor ez a 3 literes motorral rendelkező autókra nem vonatkozik, bár ilyen autóból jóval kevesebb érintett.
Habár az elemzők egyre inkább egyetértenek abban, hogy elérte a csúcsot az amerikai autóipar, ennek egyelőre még nyoma sem látszott sem a Fiat Chrysler, sem a General Motors legutóbbi negyedévében. A GM rekord harmadik negyedéves bevételt ért el, a Fiat Chrysler pedig idén már másodjára emelte meg év végi profitcélját, amit díjaztak is a befektetők.
Nem okozott meglepetést a Renault gyorsjelentése, a harmadik negyedéves bevétel 10,55 milliárd euró lett (várt: 10,4 milliárd). A cég elmondása szerint a továbbra is erős európai piac hajtja a bevételeket, így az egész éves célokat is meg tudták erősíteni. Az egész évre vonatkozó előrejelzést a Peugeot is megerősítette, bár a cégnél a bevételek valamelyest elvétették a várakozásokat (tény: 11,4 milliárd euró, várt: 11,6 milliárd)
• Tegnap tartotta kamatdöntő ülését a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa. A várakozásoknak megfelelően az alapkamat szintje nem változott (0,90%), azonban a kamatfolyosót 10 bázisponttal szűkítették, az egynapos hitelkamat 1,15%-ról 1,05%-ra csökkent, míg az egynapos betéti kamat -0,05% maradt. A másik fontos intézkedés, hogy december 1-től a kötelező tartalékrátát 2%-ról 1%-ra csökkentették, melynek eredményeként 170 milliárd forinttal bővül a bankrendszer szabad likviditása. Az ülést követően megjelent közlemény egy fontos módosítást tartalmazott: "amennyiben a későbbiekben az inflációs cél elérése indokolja, a Monetáris Tanács kész a monetáris kondíciók további lazítására”. Az előző közleményben a lazítás alatt csak a három hónapos betéti állomány erőteljesebb korlátozását értették. A piaci szereplők ebből arra következtettek, hogy a jegybank nyitva hagyja a lehetőséget a további kamatfolyosó-szűkítés, vagy akár az alapkamat csökkentése előtt, így a közlemény megjelenése után gyengülni kezdett a forint. A forint piacán a várakozásaink szerint az év vége felé nem csak a fenti tényezők lesznek majd meghatározóak, a külföldi jegybankok intézkedései nagy mértékben befolyásolhatják az árfolyamot. Az Európai Központi Bank december 8-i ülésén dönthet az eszközvásárlási program fokozatos kivezetésének menetrendjéről. Jelenleg a QE program 2017 márciusáig van érvényben, de Mario Draghi minden sajtótájékoztatón elmondja, hogy szükség esetén azt meghosszabbíthatják. A Fed az idei évben még két kamatdöntő ülést tart, nagy valószínűséggel a decemberi ülésen kamatot emelnek. Rövid távon a 310-310,50-nél húzódó ellenállás lehet az első megálló a forint árfolyamában az euró ellenében
• A vártnál magasabb lett a harmadik negyedéves infláció Ausztráliában. Éves összevetésben 1,1% helyett 1,3%, míg negyedéves összevetésben 0,5% helyett 0,7%. Ennek hatására jelentősen erősödött éjszaka az ausztrál dollár árfolyama, hiszen csökkent az esélye, hogy a jegybank folytatja a kamatvágási ciklust. Legközelebb november 1-én tartanak kamatdöntő ülést, a határidős árazások alapján 14,5%-ról 5,5%-ra esett a kamatcsökkentés esélye.
• Erős ingadozás jellemezte a font árfolyamát tegnap, miután Mark Carney, a brit jegybank elnöke a bank monetáris politikájáról beszélt a Brexit árnyékában. Véleménye szerint a Brexit hatása az inflációban igen gyorsan megjelenik majd, a kérdés az, hogy milyen mértékben lesz tolerálható. Előfordulhat, hogy nem kerül sor további kamatcsökkentésre, bár beszédének más elemei inkább támogatták a további monetáris lazítást. Beszélt a font gyengüléséről is, amelyet szoros figyelemmel követ a jegybank. A beszéd előtt megjelentek olyan értesülések, miszerint további kamatvágás jöhet, ezért jelentősen gyengült a font, majd a beszéd után vissza tudott korrigálni az árfolyam.
• Tovább emelkedett a decemberi Fed kamatemelés esélye (72,5%) a határidős árazások alapján, miután az elmúlt napokban több amerikai jegybankár úgy nyilatkozott, hogy mindenképpen szükséges lehet még az idei évben meglépni a szigorítást. A hosszabb távú kamatpálya azonban a korábban vártnál laposabb lehet, jövőre egy, vagy maximum két kamatemelés várható.
• A szeptemberi import árindex a vártnál kisebb mértékben esett vissza Németországban: a várt 1,9%-os csökkenés helyett 1,8%-kal. A GfK novemberre vonatkozó, előremutató fogyasztói hangulatindexe a várt 10 pont helyett 9,7 pontot mutat, így már második hónapja csökken, a szeptemberi érték 10,2 pont volt.
Valaha olyan régen, hogy már a madarak sem csiripelnek róla, volt egy kis, érdekes vállalat a tőzsdén. Phylaxia volt a neve. Eleinte még sokan bíztak abban, hogy az állategészségügy egyetlen hazai tőzsdecége, majd hatalmas sztorivá érik, hiszen más céggel is történtek hasonlók, persze nagyobbak is voltak, meg másképpen is csinálták. A tőzsdei szereplésben sok örömtelen, borús, veszteséges pillanatot szerzett reménykedőinek, majd totális kivégzése hátán, megvette "őt" a Buda-Cash csoport érdekeltsége. Most minden más lesz, gondolták, az eddig örömöt, sikert, pénzt találni nem tudó befektetők, de az Opimus-ra keresztelt Phylaxia, csak esett tovább, esett és esett. Majd amikor már árfolyama a 20 forintos alját sem szégyellte, borult a bili és a 100 milliárdos csalás "tulajdonosai" eltűntek, mint a kámfor, a dutyika és a házi-őrizet útvesztőiben. Az Opimus meg csak esett, esett, míg 3 forint környékén az alját nem fogta, aljasul. Majd jött a megváltó, a mindent gyógyítani tudó, kicsit gázos legény, és egy év alatt média birodalmat pumpált a kicsi, de mára megerősített Opimus-ba, aminek árfolyama 15 szörösére emelkedett laza egy év alatt. Szép... Vannak még e honban csodák... És, hogy oly buták voltunk, hogy ezt nem láthattuk előre?
Sebaj, tudni nem mindig az erény velejárója: - Jean, hozzon egy üllőt és egy kalapácsot! - Minek, uram? - A tudásomból akarok erényt kovácsolni.
Egy félidő után le kellett fújni a Domoszló–Mezőtárkány megyei III. osztályú mérkőzést. A domoszlóiak kiborultak Berecz Patrik játékvezetőre, aki nehéz helyzetben volt, mert egyedül vezette hivatalos személyként a játékot. A meccsen 45+4 perc után 3–1-re vezettek a tárkányiak, de a meccs nem folytatódott, mert a domoszlóiak már csak heten maradtak a pályán: volt egy összefejelés, majd jött két kiállítás. A Balaton–Andornaktálya mérkőzésen pedig 3 piros lap volt
Tréder Topik :o)
hát mindenkinek jó horgászatot! ))
link