A részvénypiaci emelkedés nyilván annak is köszönhető, hogy a magyar blue chipekben jó sztorik is voltak az elmúlt hónapokban:
OTP
Sok piaci szereplőben a legutóbbi negyedéves számok tudatosították, hogy eljött a régóta várt fordulat az OTP-nél, ennek is bizonyítéka, hogy sorra érkeztek a 8000 forint körüli célárak, sőt, a JP Morgan 9570 forinttal jött ki. A bankra optimisták szerint fordul a magyarországi hitelezés, akár tartósan profitot termelhet az orosz és az ukrán bank, jöhetnek az akvizíciók, és az osztalékhozam is egyre vonzóbb.
Mol
A magyar olajtársaság az utóbbi hónapokban egyre vonzóbbá vált a befektetők szemében, amit jól jelez, hogy több elemzőház is felfelé húzta a papírokra adott célárát. Az utóbbi negyedévek megmutatták, hogy a Mol alacsony olajár környezetben is képes jól teljesíteni, a finomításban végrehajtott hatékonyságnövelő intézkedések éreztetik hatásukat, a finomítói üzletág csúcsszintek közelében teljesít. A kutatás-termelésben pedig a kitermelt mennyiségről a megtérülésre helyeződött át a hangsúly, a Mol felülvizsgálta/és folyamatosan felülvizsgálja eszközeit, a portfólióban azok az eszközök maradnak, melyek 35 dolláros olajárak mellett is pozitív cash flow-t tudnak generálni. A Mol új stratégiája pozitív megvilágításba helyezi a céget, a jövőben több lábon kíván állni a vállalat, sokat akarnak beruházni a petrolkémiába, és átalakítanák a finomítók termék kihozatali arányait is. A hosszú távú stratégiában a cég közölte továbbá, hogy növelnék az osztalékfizetést, továbbá javítanák a likviditást, emelnék a közkézhányadot. Az is pozitív tényező, hogy legutóbb 2 százaléknyi Mol-részvényt vettek vissza a Credit Agricole-tól, amivel a tulajdonosi struktúra átláthatósága növekedett.
Richter
Fundamentálisan a Richter évek óta az egyik legizgalmasabb tőkepiaci sztori idehaza, a Cariprazine-ban jelentős bevételi és profit potenciál van (meglátásunk szerint pedig az elemzői várakozások jelenleg is konzervatívak), ahogy a biohasonló termékfejlesztésekben is. A legutóbb végrehajtott svájci akvizíció, a Finox felvásárlása már idén 15 millió eurós forgalomnövekedést hozhat, 3 éven belül pedig a bevételi hatás már 80 millió euró lehet. Az erős kutatási tevékenységnek és a folyamatosan bővülő originális termékportfóliónak köszönhetően a Richter eddig jól át tudta vészelni az orosz és az ukrán forgalom visszaesését, a két piacról korábban a teljes bevétel közel 40 százaléka származott. A papírok árazása pedig továbbra sem elrugaszkodott a növekedési kilátások fényében, ráadásul a P/E alapú mutatószámok itt felfelé torzítanak, mivel az originális gyógyszerek esetében (Esmya, Cariprazine) a bevételek még csak részben jelentkeztek (mérföldkő, kezdeti értékesítések), a költségek viszont már jelentős mértékben terhelik az eredményeket (K+F kiadások, értékesítési hálózat kiépítése).
Magyar Telekom
Biztató folyamatok zajlanak a Telekomnál is, a bevételek stabilizálódnak, a személyi költségeket folyamatosan faragja a vállalat és a beruházásokat is kordában tartják, ennek köszönhető, hogy javul a vállalat készpénztermelő képessége. Ennek tudható be, hogy ismét osztaléksztori lett a Telekom, az idei eredmény után részvényenként 25 forint osztalékot fizet a Telekom, ami alapján 5 százalék feletti osztalékhozam adódik, sőt, 2017-re már 50 milliárd forint feletti szabad cash flow-val számol a menedzsment, az pedig akár 50 forint körüli osztalékot jelentene. A csökkenő állampapírhozamok mellett az a prémium is több éves csúcson van, amit a Telekom osztalékhozama nyújt a hosszú magyar állampapírhozam felett.
Jah..., semmi izgi, talán majd este Fed-re jön a szokásos csapkodás.
Aranka a 200 naposánál, csak most alulról, ez a kérdéses szint most is, hogy átviszi-e vagy lefordul.
hát majd holnap kiderül
én továbbra se vagyok annyira optimista, választási év jövőre meg kitudja
mondjuk sáv van csak hetesen is, daxban is
dax gyj-k péntektől indulnak be (sap) az jó szokott lenni
Tréder Topik :o)
hát mindenkinek jó horgászatot! ))
link