Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 22. 11:21

Tárgyalna a kormány a CEU-ról, csak Amerika nem válaszol  

Ugrás a cikkhez
Két, kormányzati, valamint szakértõi munkacsoporti szinten zajlanak a tárgyalások a Magyarországon mûködõ, Európai Unión kívüli külföldi egyetemekkel - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter újságíróknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2017. 05. 23. 08:32
Előzmény: #119  elemes
#120
Ha az USA nem törődik ilyen aprósággal nyugodtan nyithatunk egyetemi campust az USA egész területén, akkor is ha a magyar kormány kéri az USA jóváhagyását! Ott ilyen aprósággal addig nem törődnek, amiíg a BME nem használja az akkraditeket,amiket az USAban alakitott ki!Elvben nincs jogi akadály!
elemes
elemes 2017. 05. 23. 05:44
Előzmény: #113  Vazsmegyei
#119
A magyar törvény szerint a nebraskába bejegyzett intézmény sem működtethet magyarországon egyetemet az usa kormány és a magyar kormány megállapodása nélkül. No meg az is figyelemreméltó, hogy a törvény beterjesztésekor a Magyaridők hívta fel a figyelmet, hogy ez a törvény a CEU ellen irányul. Merthogy a bamba magyar ellenzéji sajtó átsiklott fölötte.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 23. 00:52
Előzmény: #93  signal2
#118
A "dögöljön meg a szomszéd tehene is" még mindig népszerű játék/sport Mo.-on. Ebből kellene VB-t rendezni, de attól tartok, a többi ország bojkottálná. Nem baj, majd megrendezzük magunknak. Mindenképp magyarok nyernék amúgy is.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 23. 00:46
Előzmény: #102  elemes
#117
"Érdemes kicsit tájékozódni különben hajlamos leszek azt hinni, hogy csak a kormányszóvivőtől halllott propagandát másolod ide, de gondolkodni nem tudsz." Sejted-e már végre, hogy mire jó (sok egyéb mellett) az oktatás lezüllesztése? Persze sok "célfüggvény" is van, nem az az egyetlen hozadéka, hogy könnyű kontrollálni a butákat. Eleve sokkal nehezebb úgy hozzányúlni az oktatáshoz, hogy javuljon, mint úgy hozzápiszkálni, hogy romoljon. De a sok elmaradt reformnak nem nagyon lehet más magyarázata, mint az, hogy egyesek valóban hosszú távra terveznek. Csak nem úgy, ahogy kellene...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 23. 00:40
Előzmény: #110  ts3
#116
Nem imperatívuszban használta. :) A Romanes nevűek a házban vannak... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 23. 00:37
Előzmény: #105  dexter
#115
Későn érő típus ez a lörinc. Lassan bontakozik ki a zseni benne, de amikor nekikezd, akkor aztán feltalálja még az enerigacellát is. Vagy legalábbis valamiféle cellát látok a jövőjében... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 23. 00:30
Előzmény: #112  elemes
#114
"Azt sem tehetné meg, hogy ilyen törvényt hoz, mert az USA-ban pl. az egyeti autonómiát is komolyan veszik, még az akkreditációs testület sem a kormány alá tartozik." No meg aztán elég nehezen lehetne eladni az Óperencián túl, hogy a világ legnagyobb katonai hatalmának kormánya úgy táncol, ahogy egy kis ország sutyerák vezetője fütyül. Még fordított esetben sem lenne nekik dicsőség, így meg végképp blama lenne. Amúgy is van most elég gondjuk :)
Vazsmegyei 2017. 05. 22. 23:36
Előzmény: #112  elemes
#113
Ehhez már van mit hozzátenni! Mi lenne, ha a BME gondolna egyet és Nebraskába jegyezné be magát a magyar kormány jóváhagyásával. Ha Usa nem törődik ilyennel, de Magyarország igen, mi akadálya lenne, hogy ugyanazt teszi mint a GSoros a CEUval? Aki többet tud a nebraskai felügyeletről javítson ki! Megérne nekem egy misét!
elemes
elemes 2017. 05. 22. 23:17
Előzmény: #109  Vazsmegyei
#112
A törvény szeriny az usa kormánnyal kellene megállapodnia a magyar kormánynak az egyetemről. Az USA-ban ez nem kormányzati hatáskör. Nincs jogosultsága ilyen megállapodást kötni. Azt sem tehetné meg, hogy ilyen törvényt hoz, mert az USA-ban pl. az egyeti autonómiát is komolyan veszik, még az akkreditációs testület sem a kormány alá tartozik.
elemes
elemes 2017. 05. 22. 23:12
Előzmény: #109  Vazsmegyei
#111
Nem, az új törvény alapján már nem teheti meg sem a CEU sem a BME.
ts3 2017. 05. 22. 19:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#110
Hatosa:"Sohasem írtam, hogy húzzon el." Hatosa:"Ez van, ezt kell szeretni,esetleg lehet költözni."
Vazsmegyei 2017. 05. 22. 19:07
Előzmény: #102  elemes
#109
Megteheti! Szerinted mégis csak azért mert te is úgy gondolod,hogy már nem teheti, vagy félreinformálsz, mert csak a CEUra fókuszálsz! Vedd úgy, hogy most füllentettem a kedvedért!
elemes
elemes 2017. 05. 22. 17:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#108
KÖTELEZŐEN??? Valamit félreéttettél. Az akkreditáció egy szigorú vizsga. Olyasmi, mint egy ember számará a doktori fokozat. Annyira, hogy amerikában van egy csomó egyetem, amelyiknek nincsen akkreditációja. Vagy meg se próbálták, vagy elbukták.
Törölt felhasználó 2017. 05. 22. 16:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#107
Definiáltam az én értelmezésem szerint néhány dolgot, mely vonatkozhat rád. Az elmúlt 20 hozzászólás alapján nemhogy nem cáfoltad, de még egyértelmübbé tetted, hogy nyugodtan magadra veheted öket. Továbbra is felháborítónak, védhetetlennek, erkölcstelennek tartom, amit müvelsz. Az én fogalmaim szerint kimeríti a hazaárulás fogalmát. De igazad van, tedd büszkén! Ma ez lett a sikk.
Peterbond 2017. 05. 22. 16:40
Előzmény: #99  elemes
#106
A sokkal kissebb azt jelenti hogy 10 millios eredmeny volt a legjobb eve meg Orban elott :). Es ekkor mar evtizedes multja volt.De igazad van kicsit tulzo voltam. Kb egy falusi kis ceget ugy ahogy el tudott vinni.
dexter 2017. 05. 22. 16:25
Előzmény: #99  elemes
#105
Vagy nem..."A kétezres évek közepén azonban beütött a krach, a cég ekkoriban egyre kevesebb megrendelést kapott, megjelentek a megyében és a faluban is a konkurens gázosok, Mészárosék majdnem csődbe mentek: 2007-ben már alig volt bevételük, a cég veszteséges lett"link
hatosa 2017. 05. 22. 16:23
Törölt hozzászólás
#104
hatosa 2017. 05. 22. 16:19
Törölt hozzászólás
#103
elemes
elemes 2017. 05. 22. 16:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#102
"Érdekes, a lehetőség adott volt mégis csak egy tudott élni vele." Az amerikai diploma kiadásához akkreditáltatni kell az egyetemet a székhely szerinti tagállam akkreditációs testületénél. A CEU esetében ez new york -- ott van a székhelyük. A közgáz vagy a BME is adhatna ki amerikai diplomát, ha létrehoznak egy egyetemet, teszemaszt BIT (Budapest Institute of Technology) néven, mondjuk Vermont államban. Nem kell intézmény, elég egy kézbesítési cím. Ennek regisztrálnak egy telephelyet Budapest, 11. kerület Műegyetem Rkp 3, felépítik az amerikai standardok szerinti képzési tervet, majd a Vermont állambeli akkreditációs testülettel jóváhagyatják -- a 11. kerületben folyó (amerikai standardok szerinti) képzést. Csakhogy a Lex CEU mellékhatásaként ezt már a BME sem teheti meg. Áprilisig megtehette volna, de nem tette meg, mert nem érezte szükségét, túl drágának találta (ahhoz képest, hogy várhatóan hány amerikai diákot fogadna), stb. Nem tudom. Megtehették volna, de nem tették meg. Most már nem tehetik meg, sem ők, sem más egyetem. Érdemes kicsit tájékozódni különben hajlamos leszek azt hinni, hogy csak a kormányszóvivőtől halllott propagandát másolod ide, de gondolkodni nem tudsz.
bigyula 2017. 05. 22. 16:12
Előzmény: #100  ts3
#101
Há me Orbán aztat mondta!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók