Két, kormányzati, valamint szakértõi munkacsoporti szinten zajlanak a tárgyalások a Magyarországon mûködõ, Európai Unión kívüli külföldi egyetemekkel - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter újságíróknak
Kivéve, ha nála és bizalmasai kezében összpontosul. Ekkor viszont annak áll fen na veszélye, hogy nem a leghatékonyabb kezekbe kerül a nagy tőke, és életképtelen lesz a piacon.
Nemcsak a levelet kellett volna elolvasni, hanem a levélben hivatkozott jogszabály is, amely nem a felsőoktatási törvény, hanem a felsőoktatási törvény külföldi egyetemekre vonatkozó részének előírásai szerint megírt 2004. évi LXI törvény a Közép-európai Egyetem állami elismeréséről (link Erre hivatkozik a levél, mint Lex CEU.
A kiegyensúlyozott tájékoztatás kedvéért azonban jegyezzük meg, hogy ilyenje minden külföldi egyetemnek van. Ez például az Andrássyé: link
Ebből is látszik, hogy milyen aljas módon tájékoztatja a nemzeti kormány Magyarország népét.
Amit pedig nem tud teljesíteni az az Nftv. 76.§ (1) a pontja:
"a) magyarországi működésének elvi támogatásáról szóló, Magyarország Kormánya és a külföldi felsőoktatási intézmény székhelye szerinti állam Kormánya által kötött - föderatív állam esetében, amennyiben a nemzetközi szerződés kötelező hatályának elismerésére nem a központi kormányzat jogosult, annak központi kormányzatával létrejött előzetes megállapodáson alapuló - nemzetközi szerződés kötelező hatályát a szerződő felek elismerték"
Ezt a feltételt az USA kormánya tudná teljesíteni, tehát nem a CEU-tól függ. Mint utóbb kiderült az USA kormányának nincs kompetenciája az ügyben, tehát úgy tűnik, valóban ellehetetlenül a CEU, ha nem történik valami.
"Ez ütközik EU -s jogba?
"
Na ugye, hogy van új a nap alatt. Eljárás indult ellenünk.
Akkor te biztos el tudod magyarázni, hogy mi értelme van a ceu-s törvénynek.
Hiszen ha meghozták a törvényt, akkor értelemnek is kell lennie mögötte.
Az orosz emberek intelligenciáját és tudományos eredményeit nem is vontam kétségbe.
Mégsem tudtak mikroprocesszort fejleszteni és gyártani sosem. És nem is fognak tudni, mert egy jól működő technológiai ipar nagy tőkekoncentrációt igényel, amit egy illiberális állam vezetőjében halálfélelmet kelt.
De mivel eu-s ország vagyunk, ezért csak olyan törvényt hozhat a magyar parlament ami, nem ütközik eu-s jogba.
Akkor te biztos el tudod magyarázni, hogy mi értelme van a ceu-s törvénynek.
Hiszen ha meghozták a törvényt, akkor értelemnek is kell lennie mögötte.
Tárgyalna a kormány a CEU-ról, csak Amerika nem válaszol
Ugrás a cikkhez