Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 08:03

SZOMBAT: MUNKA, VASÁRNAP: PIHENÉS :))  

Végre idáig is eljutottunk! :)))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2015. 03. 15. 21:08
Előzmény: #178  ujonc
#180
arról csinálj inkább hol vettél gyakrabban romlott kaját
ujonc 2015. 03. 15. 21:05
Előzmény: #176  exmnbs1
#179
Hazudtam volna? Tudtál volna ilyen munkahelyeket felajánlani tömegesen, eladóknak? Esetleg linkelni tudod az állásajánlatokat? Ha nem úgy lenne ahogy én gondolom elnézést kérek! Nem volt szándékomban hazudni! Itt viszont többen írták, hogy "megtiltották nekik" a vasárnapi vásárlást.
Akkor ők most tájékozatlanok vagy hazugok?
ujonc 2015. 03. 15. 21:01
Előzmény: #174  exmnbs1
#178
Akkor csináljunk egy olyan közvéleménykutatást is, hogy ki szeretné, ha az aktuális politikai vezetés korrupciótól mentes, becsületes magatartással kormányozná az országot. Mindenkor az ország, és az ország polgárainak a boldogulását szem előtt tartva.
És akkor majd ezt se felejtsük el 2018-ban.
exmnbs1 2015. 03. 15. 21:01
Előzmény: #170  ujonc
#177
"Én meg annak érdekében, hogy másoknak jobb legyen (otthon lehessen vasárnap), majd bevásárolok a hét másik hat napján."
eddig miért nem tetted ha annyira szolidálsz????
exmnbs1 2015. 03. 15. 21:00
Előzmény: #170  ujonc
#176
" Mindenhol a heti hét napos nyitva tartás lett az általános az utóbbi években."
nagyobbat nem bírtál hazudni????
exmnbs1 2015. 03. 15. 20:58
Előzmény: #170  ujonc
#175
forgalom kiesés az most lesz csak igazán
a kis szutykosba nem fogunk eljárni a kedvenc multink helyett
exmnbs1 2015. 03. 15. 20:56
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#174
nem kell úgy örülnöd
2018-ban emlékezni fogunk rá hogy megfosztottak bennünket a normális vasárnapi vásárlás lehetőségétől
2/3 bevallotta a közvéleménykutatónak hogy neki nem tetszik
1/3 egy része meg félt megmondani
további jó örömködést((((((
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 20:51
Előzmény: #166  bigyula
#173
ez mekkora zene már! :))

link
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 20:50
#172
Placa
Placa 2015. 03. 15. 20:48
Előzmény: #163  Peterbond
#171
nem fogja ill. nem fogják, ez soha nem is volt cél :)
ujonc 2015. 03. 15. 20:47
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#170
Ez meg milyen zagyvaság? Vagy lemaradtam valamiről? Mikor és ki tiltotta meg, a vasárnapi vásárlás?

Mi az értelme?
Megpróbálom érzékeltetni. Olvastam egy kiskereskedő nyilatkozatát, akit megkérdeztek hogy mi a véleménye a vasárnapi nyitva tartásról? Azt mondta mennyire rossz lesz neki, mert hétvégén nem lehet majd a gyermekével (gondolom idáig alkalmazott dolgozott ilyenkor a boltjában), mivel a boltot nyitva kell tartani, mert a forgalomkiesés, blablabla....
Az persze idáig nem érdekelte, hogy az eladója családjával mi történt az eddigi hétvégéken.
Tehát a rendelet azoknak az eladóknak kedvez, akik mint alkalmazottak egyáltalán nem tudtak beleszólni a hétvégi munkarendjükbe. És hülyeség azt felvetni ilyenkor, hogy menjen el másik helyre. Mindenhol a heti hét napos nyitva tartás lett az általános az utóbbi években.
A 200nm alatti üzletek ezután is nyitva lehetnek majd. Legfeljebb a tulajt lehet szidni, ha mégsem nyit ki (1/5 részben kell tulajdonosnak lenni az üzletben a nyitva tartáshoz) Úgy előadni a dolgot, hogy mától minden vasárnap megáll az élet, hangulatkeltés.
Ma is nyitva voltak a kis üzletek a környékünkön. Én meg annak érdekében, hogy másoknak jobb legyen (otthon lehessen vasárnap), majd bevásárolok a hét másik hat napján.
Téged meg az a kormány képvisel akit megválasztottunk, ezért nem értem a háborgásodat. (még mielőtt az utolsó mondathoz bárki is hozzászólna, Pénznyelő tudja, hogy mire értettem)
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 20:43
#169
Minden túlélőnek itt szeretnék gratulálni!

Már vasárnap 20.43 van, nem lehetett ma bárhol vásárolni, ÉS MÉG ÉLTEK!!

:)))
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 20:42
Előzmény: #166  bigyula
#168
látod! Akkor nincs kivételezés, köszi a megállapítást!! :)))
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 20:41
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#167
Hétfőtől-szombatig (de vasárnap is) be lehet vásárolni a kedvenc családi deszerthez. :)

Kakaós maceszkocka

Hozzávalók:
A tésztához:
6 tojás
8 dkg maceszliszt
4 dkg holland kakaópor
10 dkg cukor
A krémhez:
10 dkg vaj
8 dkg cukor
6 dkg holland kakaó
kevés rum
baracklekvár

Elkészítés: A tésztához való tojásokat szétválasztom. A tojássárgákat a cukorral habosra keverem, majd hozzáadom a kakaóporral elkevert lisztet, végezetül óvatosan a masszába forgatom a felvert tojásfehérjét. A tésztát sütőpapírral bélelt nagyobb tepsibe simítom és 170 fokon nagyjából 25-30 percig sütöm.
Amíg sül a tészta addig elkészítem a krémet. A vajat a cukorral habosra keverem, majd hozzáadom a kakaót, kis rummal ízesítem, lazítom. A kisült tésztát félbevágom, majd megkenem házi baracklekvárral (ha túl sűrű a lekvár, akkor előtte kis vízzel felfőzöm), majd a kakaós krém következik. Ezután a tészta másik felét a töltelékre illesztem és ezt is megkenem lekvárral, majd krémmel.
Legalább egy órára hűtőbe teszem, majd kockákra szelve kínálom.
bigyula 2015. 03. 15. 20:41
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#166
"- nem kötelező vasárnap dolgozni, ha akarok megtehetem."

Ezt magyarázd meg annak a kisbolttulajnak, aki nem a családtagjait foglalkoztata eddig. Neki ugyanis KÖTELEZŐ dolgoznia, ha nyitva akar lenni vasárnap... Eddig NEM VOLT KÖTELEZŐ dolgoznia vasárnap...
Peterbond 2015. 03. 15. 20:40
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#165
"- volt olyan, akinek kötelező volt vasárnap dolgoznia, nem tehette meg, hogy nem dolgozik. "

Ezt felsorolnád hogy hol is volt kötelező eddig és mostmár nem az?

Eddig lehetséges volt és most már tilos. Ne keverjük kérem.

Volt munkakör ahol kötelező volt eddig vasárnap is munkát végezni ( ebbe a bolti eladó NEM tartozott bele ) de itt még mindig kötlező ( pl: Egészségügy, rendőrség, tűzoltóság ).
Placa
Placa 2015. 03. 15. 20:38
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#164
hát persze :) na de látod, a tényeket néhány összetett mondatban leíró hozzászólásodra legalább már megkaptad a szintén tényeket felsorakoztató "választ" (#158) :)))
Peterbond 2015. 03. 15. 20:37
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#163
Mindegy én elmondtam a véleményemet. Megérteni úgyse érti meg mert láthatóan öröm tölti el ha mások szívnak mert azt hiszi megint odacsapott ezzel is a mocskos ellenségnek.

Hát örüljön.
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 20:37
Előzmény: #159  Peterbond
#162
???

EZ VOLT EDDIG:
- nem volt kötelező vasárnap bevásárolni, ám megtehettem.
- volt olyan, akinek kötelező volt vasárnap dolgoznia, nem tehette meg, hogy nem dolgozik.

EZ VAN MOST:
- nem kötelező vasárnap bevásárolni, ám megtehetem.
- nem kötelező vasárnap dolgozni, ha akarok megtehetem. Akinek eddig vasárnap dolgoznia kellett, és most is nagyon szeretne, azt találhat magának valami extra vasárnapi állást pluszban..
Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 20:35
Előzmény: #159  Peterbond
#161
Nem tűnt fel, hogy a szombattal burkoltan zsidózik? Lapozz vissza a topicba, az elejétől ezt teszi itt.

Topik gazda

lvegh
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek