Topiknyitó: nyugdijas64 2024. 02. 07. 18:25

Az elemzésekről  

Már hosszú ideje tele a hócipőm a mindentudó elemzőkkel és elemzésekkel. Ezek az elemzések adott esetben olyan döntésekre sarkallják az embereket, amelyek komoly veszteségeket eredményeznek. Ha pedig az elemzésnek pont a fordítottja valósul meg, akkor az illető elemző leporolja magát, és mintha meg sem történt volna, három nappal később pont az ellenkezőjét írja. Legutóbb Mohos Kristóf több elemzésben arra hívta fel a figyelmet, hogy a tuti tipp, amivel hamuvá lehet nyerni magad, a réz. Sajnos a cikkeket nem mentettem el, és a portfolio keresőjén nem található, hiába adom meg a szerzőt és az intervallumot (azt írja, "adj meg egy keresési feltételt"). Miért írom mindezt? Mert a cikkek megjelenése óta a réz szakad, mint az eső! De persze ezer ilyen akad, és nem csak itt. A topickal az lenne a célom, hogy legalább kapjon nyilvánosságot egy-egy nagyon elbaltázott elemzésről az, hogy jobb lett volna csendben lenni, és az illető elemzőnek szerényebbnek maradni. Ugyanis az oldalon megjelenő elemzés nem azonos a fórummal, ahova mindenki azt ír, amit akar (amíg ki nem tiltják). Igazából az ilyen fals elemzések íróinak reakcióira lennék kíváncsi. (Egyet előre tudok: nem most, majd hosszú távon igaz lesz. Ilyen alapon a meteoorológus soha nem téved.) Persze nem sok kétségem van: ez sem megy át a modin.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nyugdijas64 2024. 06. 18. 11:44
Előzmény: #6  pomperj
#7
A - nem tagadom - kissé talán túl indulatos poszt annak szólt, hogy mind a copper, mind a silver egy hónapja masszívan esik és a trend továbbra is eső. Amúgy meg a tények a rézről: 
https://www.portfolio.hu/befektetes/20240410/indul-a-raketa-ez-lehet-az-ev-befektetese-679613 Az ebben a 04.10-én megjelent cikkben vételre ajánlott COPX ETF árfolyama a cikk megjelenésekor 46 volt, jelenleg 43. 
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240515/itt-a-tortenelmi-csucs-soha-nem-volt-ilyen-draga-ez-a-letfontossagu-anyag-686205 Az ebben a 05. 15-én megjelent cikkben vételre ajánlott Glencore árfolyama a cikk megjelenésekor 485 volt, tegnap 448. A réz az utolsó hónapban 16 %-ot esett.
 Az ezüstről:
https://www.portfolio.hu/befektetes/20240523/mutatunk-egy-befektetest-ami-nagyobbat-robbanhat-az-aranynal-687305 Ebben 30 körüli beszállóról ír, jelenleg 29,2. 
https://www.portfolio.hu/befektetes/20240603/ez-a-befektetes-az-aranynal-is-nagyobbat-robbanhat-mutatjuk-hogyan-lehet-beszallni-689815 Az ebben ajánlott SLVR ETF a megjelenéskor 14,5 volt, tegnap 13,09. Az ezüst utolsó havi esése -12%.
Tudom, persze, még bármi is lehet, meg hullámok, stb. Csak épp pipa voltam, bocsi.
pomperj
pomperj 2024. 06. 17. 17:29
Előzmény: #2  nyugdijas64
#6
Nem nagyon ertem, amit allitasz.
A Copper  charton az latszik, hogy 01. honap ota a Rez ara 3.9-->5.2 ment fel, ez +33%,  es 
visszakorrigalt 4.45 szintre.
A  tozsden az arak hullamzanak, fluktualnak. Semmi meglep nincs abban, ha valami emelkedest vart,
es iden ebben  epp  igaza volt. Vagy valami mast kell nezni?
nyugdijas64 2024. 06. 17. 14:32
#5
Arra azért kíváncsi lennék, hogy érzik most magukat a bőrükben azok a portfoliós elemzők, akik a szép hosszú - és látszólag alapos - elemzéseikben előbb a rezet, majd pár héttel később az ezüstöt hívták "rakétának", ami nagyot fog durranni és amibe még nem késő beszállni?
nyugdijas64 2024. 02. 07. 21:04
Előzmény: #3  buythedip
#4
Nagyon egyetértek. Ezért nem látom sok értelmét az előretekintő elemzéseknek, amik sztem más felelősségi szintet jelentenek, mint pl. egy topik-bejegyzés.
buythedip 2024. 02. 07. 20:47
#3

Azt azért tudni kell, hogy a tőzsdei kereskedés az egyetlen dolog, ahol senki nem tudja valójában, mit csinál.
Vagyis a kockázatkezelés az egyetlen dolog, amihez érteni lehet, esetleg fundamentális elemzéshez, de az árba szinte azonnal beárazódik minden esemény. Esetleg a technikai elemzéshez, de a fundamentumok hamar keresztülhúzzák az ember számításait.
De ha elfogadjuk hogy az árakat az események irányítják, és a jövő eseményeit nem ismerhetjük, akkor az árfolyamok alakulását sem tudhatjuk előre.
Tehát: a kockázatkezelés a minden.
nyugdijas64 2024. 02. 07. 20:40
#2
Kiegészítés: Megtaláltam a cikkeket. A címek: 01.22 "Itt az év befektetése" 01.25 "Ez a befektetés nagyot fog robbanni!" 01.27 "Brutális drágulás jöhet a fontos nyersanyagoknál". Mindhárom cikk szerint a réz (és a rézbányászok) rakétaként fognak kilőni a közeljövőben. És mindhárom cikk azt taglalja, hogyan lehet időben beszállni. Ehhez képest 01.31 óta szakadnak. Tudom, ez csak egy hét, ami nem releváns horizont. Hát kíváncsi vagyok.

Topik gazda

nyugdijas64
4 3 5

aktív fórumozók