Topiknyitó: Portfolio 2011. 01. 02. 12:22

Szankciókat követelnek Magyarország ellen európai multik  

Ugrás a cikkhez
Szankciókat követel a magyar kormány ellen tizenhárom jelentős európai nagyvállalat elsőszámú vezetője a különadók, és a külföldi vállalatokra vonatkozó egyéb intézkedések miatt - írta a hétvégén a Die Welt című német lap online kiadása egy december...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143542
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sigorszky 2011. 01. 02. 21:29
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
na még egy lépés, és már nem is gyöztek. Ejnye, ejnye
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 21:25
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#39
Wave, drágábban is hajlandó vagy UGYANAZT megvenni , csak nehogy plázában tedd?
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 21:23
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#38
"2/3 mellette van"

Tudod ugye, hogy csak 53%-ot kaptak, a 2/3 a választási rendszer miatt lett. Csak mondom...
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 21:18
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#37
Ne vásároljál multiban és vedd rá erre családodat, barátaidat, ismerőseidet is.
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 21:17
#36
végrehajtja
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 21:16
#35
Fölösleges annyit vitatkozni itt ilyen témákon, a multik megadóztatása nagyonis helyes döntés. Közös teherviselés! Ismerik ezt a fogalmat a kedves libsi elvtársak? :-)
Úgy is az lesz,amit a 2/3-os forradalom kiealakít, az embrek akarják így, 2/3 mellette van, a Fidesz-KDNP pedig csak az embrek akaratát, vágyát teljesíti.
A Fidesz csak végrahatja a nemzeti, polgári, egyben radikális programját!
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 21:09
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#34
>>> "Kezdünk elkanyarodni egy Jobbikos gyűlés felé.
Az emberek úgy tudnak tenni a multik ellen, hogy nem nálluk vásároltok!

Szerintem a fórumozók fele a karácsonyi ajándékait ilyen hipermarketekben, plázákban vásárolták meg, most pedig habzó szájjal szidja azokat."

Én 20 évvel ezelőtt kis közértekben, abc-kben, szatócs boltokban vásároltam.. meg voltam velük elégedve.. most persze többet járok hipermarketbe, de ez egy ilyen trend, rossz kényszer... erre szoktattak.. ha elhúznának innen, visszaszokom a kisboltokhoz.. nekem nem gond.. legalább közelebb is van, még kocsiba sem kell ülni... nem füstölök el, drága benzint pluszban és nem szennyezem vele feleslegesen a környezetet..
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 20:49
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
A JOBBIK-nak és más szervezeteknek is ez a véleménye, mint nekem.
Sokszor az emberek gagyiságokat vásárolnak egymásnak Karácsonyra csak azért, hogy túlegyenek ezen a protokoláris éves szokáson. Ezen cselekedetek kiváló helyszínei a bevásárló központok.
watson
watson 2011. 01. 02. 20:46
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#32
Egyrészről elítélendő minden szinten az adóztatás visszamenőlegessége.
Ez a tény önmagában akkor hitelesség vesztést, és kárt okoz az országnak, amit jelen pillanatban szerintem mégcsak becsülni sem lehet.

Érdekes eleme a különadóknak az is hogy semmi közük a jövedelmekhez, mert árbevételhez kötik. Azt pedig minden józan ember tudja, hogy egész más haszonkulccsal dolgozik egy szolgáltató vagy egy kereskedő, de akár ezeken belül is egy nagykereskedő vagy egy kiskereskedő.

Gondolom ismert mindenkinek a kockázat és hozam kapcsolata, amiből levezethető, hogyha ezekbe a kereskedelmi rendszerekbe újabb kockázatokat visz egy ilyen adókockázat, akkor az elvárt hozamok és ezáltal az árak, árrések is emelkedni fognak piaci szinten.

Másrészről az iparágakat is differenciáltan kellene vizsgálnotok. penznyelo túlságosan liberális gondolatokat fogalmaz meg, elfelejti hogy a piac szabályozásának állami szükségszerűsége mellett működhet csak jól egy piac.

Szóval egyértelmű hogy indokolatlanul túl sok pénzt visznek ki az országból például az energetika ("áram, gáz"), közműszolgáltatások ("áram, gáz, víz, távhő, szemétszállítás") banki szolgáltatások terén a szabályozatlanság okán. Ezeken a területeken szerintem egy EU összehasonlításban is rohadt drágák lehetünk.
A telekommunikáció ('Matáv'), és a Hipermarketek terén sem működik minden rendben amikor pl. a Matáv egy évtizede csak préseli ki a full profitot a németek fele, vagy egy Hipermarketben milyen kiszolgáltatottságot élnek meg egyes termékek gyártói.

Ezeket a területeket lehet adóztatni és szabályozni nemcsak ötletszerűen visszamenőleg, hanem előre tervezetten.
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 20:44
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
Kezdünk elkanyarodni egy Jobbikos gyűlés felé.
Az emberek úgy tudnak tenni a multik ellen, hogy nem nálluk vásároltok!

Szerintem a fórumozók fele a karácsonyi ajándékait ilyen hipermarketekben, plázákban vásárolták meg, most pedig habzó szájjal szidja azokat.
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 20:25
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
A multinacionális cégek az elmúlt évszázadokban rengeteg szenvedést és kárt okoztak az emberiségnek és a természeti környezetnek. Sok háború, polgárháború megannyi emberáldozat is ennek a filozófiának a gyakorlati megvalósulásából fakadt.
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 20:20
Előzmény: #22  Sarpac
#29
kombány = kombájn

Judapesten nem ismerik ezt a szót:)
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 20:17
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Az energiaszektornak óriási kintlévőségei vannak. Szépen rányomják a rendesen fizető emberekre.
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 20:13
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
ha annyira szar itt nekik akkor húzzanak vissza ahonnan jöttek, nagyon örültünk, hogy eddig is itt voltak, biztos egy fillért sem kerestek az elmúlt 20 év alatt...
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 20:03
#26
A bevásárló központok jellegüknél fogva ellentmondanak minden emberi léptéknek. Nagy rideg, mesterségesen megvilágított ocsmány raktárak, tele bóvlival, értéktelen dolgokkal és élelmiszer hulladékkal, nem kell oda menni vásárolni.
Eltakarodhatna magától is az összes.
A küldföldi tulajdonba lévő energiaszolgáltató rendszerek pedig a tulajoknak aranybányák. Állami, önkormányzati kézbe kéne visszavenni az áram, gáz, víz, távhő, szemétszállítás szolgáltatását.
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 20:02
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#25
gyakorlati51:

"A multiknak nem érdekük, hogy az igazság kiderüljön!!!"

Lásd, amit Phylaxanak írtam. Várom az igazságot, derüljön már végre ku. Folyton csak írjátok, hogy nem hagyják (kik?), hogy az igazság meg a valóság kiderüljön. Akkor írjátok már le, derüljön már ki, én is kíváncsian várom. Nos?

"Nekik a pénz a lényeg és nem az ember!!!!!"

Szerinted egy kkv miért foglalkoztat alkalmazottakat? Emberbaráti szeretetből, hazafiasságból, vagy azért mert mint vállalkozás profitot akar elérni? Nos?
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 19:56
Előzmény: #18  alexkidd
#24
" Fizessenek csak szépen ugyanúgy, mint bármelyik másik itthoni cég!!"

Azokra a hazai kkv-kre gondolsz ugye, akiknél nemzeti sport az adócsalás, ahol az összes dolgozó minimálbérre van bejelentve, stb?
szivacs
szivacs 2011. 01. 02. 19:41
#23
Welt am Sonntag
Unternehmenschefs fordern Sanktionen gegen Ungarn

WELT Online hat die Kommentarfunktion dieses Artikels geschlossen. Wir bitten um Ihr Verständnis.

:-))) Nocsak, nocsak!
A WELT betiltotta a cikk kommentálását!
Sarpac
Sarpac 2011. 01. 02. 18:37
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
"kombányt " az mi? :D
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 18:18
Előzmény: #20  alexkidd
#21
Félnek tőle,hogy valaki megműveli!:)
TSz-es időkben nem volt olyan, hogy parlagon hagynak egy területet, ha belvizes volt ültetek bele sílózni való kukoricát stb.
Teljesen véletlenül a TSz egy jó rendszer volt, most pedig néhány 10 hektáros területű gazdák mind traktort és kombányt akarnak venni állami támogatásból.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek