Topiknyitó: Portfolio 2011. 01. 02. 12:22

Szankciókat követelnek Magyarország ellen európai multik  

Ugrás a cikkhez
Szankciókat követel a magyar kormány ellen tizenhárom jelentős európai nagyvállalat elsőszámú vezetője a különadók, és a külföldi vállalatokra vonatkozó egyéb intézkedések miatt - írta a hétvégén a Die Welt című német lap online kiadása egy december...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143542
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sarpac
Sarpac 2011. 01. 02. 12:29
Előzmény: #1  portfolio
#2
Mivel 100 milliárdokat kaptak az induláshoz én nem erőltetném ezt. Nagyon sok multi is csak a több 10 milliárdos támogatásért és több éves adókedvezmény miatt települt ide. Szvsz beindultak termelnek, akkor adózzanak is szépen vissza!
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 13:33
Előzmény: #2  Sarpac
#3
amely kedvezményekkel annó pont 1 Ft-tal vertük mondjuk a szlovákokat (vagyis nem véletlen volt a kedvezmény, ez a multi "ára").
de most majd meglátják!!!
(mármint hogy mennyire érdemes idejönni)
Ody_Mnadrell 2011. 01. 02. 13:34
Előzmény: #2  Sarpac
#4
Egy-két évig szerintem is adózhatnak kicsivel többet. Sajna orkánt ekézik ezzel is, nagyon nagy támadási felületet hagyott magán a sok f@szságának köszönhetően.
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 13:37
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
de a szövegben igazából ők azért morognak, mert országspecifikus az adó. főleg a németeket piszkáljuk. és remélhető csak hogy nem ismerik a ludas Matyi féle "háromszor veri le" c. mondást.
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 13:39
Előzmény: #4  Ody_Mnadrell
#6
majd elkobozzuk a tescot is ha nagy a szája.
aliben 2011. 01. 02. 15:37
#7
elég értelmes hozzászolásaidat is olvastam már a forumokon, ez nem egészen sikerült. uis, ha nem kapnak bizonyos kedvezményeket, oda mennek, ahol kapnak.nomármost, ha nem jönnek, akkor hogyan képzeled el a gazdaság fejlődését, munkahelyek létrehozását stb. most bizony nagyon nem akar ide senki befektetni, ami érdekes, hogy még magyar befektetőtől is hallottam, hogy most inkább külföldre fektet be, az biztonságosabb. hogyha egyszercsak gondol egyet a kormány és elveszi a nyereség nagy részét, ki kockáztatja a pénzét? a befektetéseknél komoly tanulmány üzleti terv készül, amibe előre kiszámitják 5-10 évre, hogy mikor hogyan térül meg a befektetett pénz, mikor lesz nyereséges stb stb... szerinted ma ki tud egy biztos üzleti tervet késziteni(ami alapján befektetnének a befektetők)?
Phylaxa 2011. 01. 02. 16:13
Előzmény: #7  aliben
#8
"uis, ha nem kapnak bizonyos kedvezményeket, oda mennek, ahol kapnak.nomármost, ha nem jönnek, akkor hogyan képzeled el a gazdaság fejlődését, munkahelyek létrehozását stb."

Még mindig van aki ezt a maszlagot hirdeti? Azonnal bejönne egy másik , vagy egy másik bennlévő átvenné a piacát. Tudod menniyen örülnének, ha kaphatnának még egy ilyen kis piacot is? Felejtsd el minél hamarabb ezt a hülyeséget. Csak a szöveg megy, a valóságról sosem fogsz hallani!!!
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 16:31
Előzmény: #8  Phylaxa
#9
ja, mert például az Auchan olyan, hogy ha a Tesco kivonul hazánkból, akkor ő szolidaritásból szintén itt hagy bennünket? Meg a többi is? Na neee....

Szépen meggondolja magát és bekalkulálja a portfóliójába a megnövekedő vevői igényt. Az érdekes az, hogy pl. a Tesco éppen e miatt nem fog elmenni, várja hogy az Auchan tegye meg előbb.

Elismerem, sarkítottam a dolgot, de remélem a lényeget lehetett érteni.
aliben 2011. 01. 02. 16:32
#10
te tévedsz,ha meg nem, akkor most hova bujtak a befektetők? talán épp sorbaállnak, csak nem érnek ide? mit gondolsz miért szaladgálnak keletre? nem egy picike kis befektetőért? (aki még nem áll sorba)?
Sarpac
Sarpac 2011. 01. 02. 16:34
Előzmény: #7  aliben
#11
Összességében a multik sokkal nagyobb kárt okoztak mint hasznot!
Valahol olvastam, hogy 20000milliárdot vittek ki az országból az elmúlt tizenegynéhány évben.

Én úgy gondolom, hogy van egy ország egy elképesztően jó mezőgazdasági adottsággal, ha a jövőben élelmiszerár robbanás várható szerte a világon, de nekünk adott a föld ami 2-3x annyit termel mint amennyit el tudunk fogyasztani, ha ebben nem lát bomba jó lehetőséget több nem kiszipolyozó cég vállalkozás akkor szvsz semmiben.
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 16:49
Előzmény: #11  Sarpac
#12
Na ezt érdemes megvitatni:
1."...nekünk adott a föld ami 2-3x annyit termel mint amennyit el tudunk fogyasztani..."
2."...ha ebben nem lát bomba jó lehetőséget több nem kiszipolyozó cég vállalkozás akkor szvsz semmiben."

A föld csak akkor termel, ha megművelik. Vajon a "több nem kiszipolyozó vállalkozás" (kategória némi magyarázatra szorulna)amely ezt megtenné, az utóbbi 20 évben merre járt?
E "több nem kiszipolyozó vállalkozás" feltehetően echte magyar lenne, hiszen a "kiszipolyozó külföldi" még vagy 3 évig nem vehet ha mégis, akkor "kiszipolyoz".
Namármost, ha magyar, akkor a műveléshez kék egy kis tőke, Ez vagy az államtól, vagy a banktól jön. Az állam csak módjával adhat, hiszen megköti a kezét a "kiszipolyozó EU", a bank pedig ha ad, "kiszipolyoz". De nem ad, mert a föld ma még meglehetősen értéktelen, a bank számára jelzálog-alapnak nem igazán elfogadható.
Ergo mi marad?
Sarpac
Sarpac 2011. 01. 02. 17:01
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Az utóbbi 20 évben te merre jártál?
Vagy nem tűnt fel, hogy a multik a sok sok milliárdos támogatás mellett szánt szándékkal leölték a hazai termelőket? Megtehették, hisz a seggük ki volt tartva! A hazai földművelés mezőgazdaság meg tönkrement. Tudod én abból a pénzből inkább kapát meg kaszát támogatást adtam volna a magyar embernek és akkor lett volna értelme, de így esélyük sem volt a multikkal szemben!
Aztán, hogy tönkrement az egész szépen feltornázták az árakat az egekig!
Gratulálok tényleg megérte!
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 17:08
Előzmény: #13  Sarpac
#14
Külföldiek még nem birtokolják a magyar földeket, viszont már rég tartós bérletbe vették azokat!
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 17:35
Előzmény: #11  Sarpac
#15
Sarpac:

"Összességében a multik sokkal nagyobb kárt okoztak mint hasznot!
Valahol olvastam, hogy 20000milliárdot vittek ki az országból az elmúlt tizenegynéhány évben."

1. Megmondom, hol olvastad, valamelyik nagyszerű Bogár László pamfletben. Jzt eszembe, ugye tudod, hogy Bogár MSZMP tag volt, Hazafias Népfront alelnök, a rendszerváltás után pedig a teljes első ciklus alatt ('90-'94) a Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Minisztériumának államtitkára. Nos Bogár így mindent tehet kivéve, hogy szídja a komcsikat, a privatizációt, a rendszerváltást, az államadósság el nem engedtetését stb. Ugyanis mindezekben ő felelő beosztásban RÉSZT VETT. Ehhez képest ma csak ezeket szídja. Finoman szólva sem hiteles. Vagy neked ez az?

2. A fenti állítás rém ostoba egyoldalú szöveg. Ha egy kocsmában ezt beszopják, meg egy Jobbik lakossági fórumon, azt elfogadom. Hogy egy gazdasági fórumon, hát az nagy ciki. Neked. A multi ugyanis az ő idehozott tőkéjével létrehozott profitból vitt haza. Azaz a fenti állítás nagyvonalúan (inkább ostoba hazugságnak hívnám) megfeledkezik arról, hogy mennyit hoztak ide, hogy mennyi értéket állítottak itt elő, hogy továbbgyűrűző hatásként a gazdaság növekedéséhez mennyivel járultak hozzá, hogy mennyi munkahelyet teremtettek, stb. stb. Tartok tőle, hogy ezeket neked felesleges leírnom. Mert vagy nem érted vagy nem akarod megérteni.
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 17:39
Előzmény: #8  Phylaxa
#16
Phylaxa:

"Csak a szöveg megy, a valóságról sosem fogsz hallani!!!"

A te szóhasználatoddal: elképesztő ez a "valóság" maszlag. De legyen. Írd le légysz, mi a valóság, amiről nem hallani. Szeretnék végre a valóság, meg az igazság birtokában lenni. (amit ugye elhallgattatnak, stb. előlünk). Várom a valóságot.
Sarpac
Sarpac 2011. 01. 02. 17:42
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
Más is tudott volna helyettük, de az a sok milliárd itthon maradt volna.
A mezőgazdaság tényszerűen a multik miatt ment tönkre!
A munkahelyekről meg csak annyit legyen az tecsó ósün mind minimálbérét emberjogilag igencsak megkérdőjelezhető módon foglalkoztat!
alexkidd 2011. 01. 02. 17:56
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#18
Nem is tudom, miről beszélnek a németek?
Diszkrimináció?
Talán a mol-t vagy az otp-t nem érinti a különadó?
És a Tesco-Auchan-Cora?
Menjenek ki, ha nem tetszik, jön más helyettük. Nem azt mondom, hogy nagy sorbanállás van, de a piacot mások is meglátják.
És különben is, miféle hatalmas befektetőkről beszélünk?
Nem messze tőlünk volt gyára a Benettonnak. Néhány éve megszűnt a kedvezmény, kivonulással fenyegetőztek, amire valami úton-módon megváltozott a cég neve és ugyanazt a munkát végzik továbbra is. Nem tudom, mi történhetett. Mindenesetre minimálbérhez közeli fizukat adnak mindenkinek, úgyhogy nem igazán értem, ezt az egészet. Fizessenek csak szépen ugyanúgy, mint bármelyik másik itthoni cég!!
Törölt felhasználó 2011. 01. 02. 17:58
Előzmény: #1  portfolio
#19
Engem mint EURÓPAI UNIÓS ÁLLAMPOLGÁRT és ezen belül magyar nemzetiségűt rendkívüli módon zavar ez a felelőtlen viselkedés ami a multikból árad!! Akkor nem siettek tiltakozni és nem jelentették fel a magyar politikusokat, amikor ezen urak segítségével szétverték a gazdaságot több-százezer embert tettek földönfutóvá és piacot csináltak ész nélkül az országból. JA ÉS EZT MÉG MEGFEJELTÉK AZZAL, HOGY+ A MAGYAR ÁLLAMTÓL 8 % NYERESÉGET IS KAPTAK KÜLÖN ÉVEKEN KERESZTÜL.A SPAR csoport talán még az elmúlt években is kapta. Ez nem szúrta az URAK szemét ez ellen nem tiltakoztak. Az sem váltott ki náluk tiltakozást, hogy jóval az európai szint alatt fizettek jövedelmet az embereknek. Tették ezt annak ellenére, hogy a szakmunkások és dolgozók képzettebbek voltak mint saját hazájukban. A művész úr valószínűleg nem az átlagemberek szintjén él. Ki kellene próbálnia csak két évig mit jelent úgy élni. Könnyű magaslóról szövegelni! Vajon a multik az általuk okozott súlyos károkat mikor fogják megtéríteni.

És végezetül biztos vagyok benne, hogy ezeket a sorokat senki nem fogja megjelentetni sehol sem az Unióban sem Amerikában ezeket a sorokat, mert a TÉNYEK teljesen mások mint amit leírtak ja és az átlagember mit akar!! A multiknak nem érdekük, hogy az igazság kiderüljön!!! Nekik a pénz a lényeg és nem az ember!!!!!

alexkidd 2011. 01. 02. 17:59
Előzmény: #17  Sarpac
#20
A mezőgazdaságot pedig szisztematikusan évről-évre vágták tönkre. Persze jónéhány honi emberke is már arra van berendezkedve, hogy vásárolhassanak külföldiek is, így a néhány éve potom áron felvásárolt földeket szép haszonnal tudják elpasszolni. Én már csak abban bízom, hogy a kormány valami úton eléri, hogy a földeket még legalább 10 évig ne lehessen eladni!!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek