van egy fundamentumod, van neki egy hozadéka, adózol utána. olyan, mint a részvény. nem látom a problémát, hogy amikor a fingra is adót vetnek ki, akkor pont a kamatjövedelem megadóztatása speciálisan milyen okból esik rossz megítélés alá nálad. mint tudjuk, a kamat nem azonos az inflációval, a betéti kamat a pénzintézetnek nyújtott hitel piaci ára
az un. "kamatadó" azaz infláció megadóztatása se volt sokkal szebb... a magánnyugdíjpénztárak államosítása nem volt szép történet, de ne tegyünk úgy mintha ez vmi egyedi dolog lenne... vagy, hogy a központi eszközökkel történő "spontán" újraelosztás magyar specialitás lenne... sajnos ez bevett gyakorlat az un. "demokratikus" társadalmakban...
"Leírtad Kádár népének gondolatmenetét. Megfenyegettek és füled-farkad behúztad. " Bocs de én azthiszem másként látom ezt. Apám azt tanította hogy széllel szemben nem hugyozunk.
az Eurozóna népének meg nulla százalékos alapkamatot és a pénznyomtatást nyomták le a torkán azaz a megtakarítások elinflálását... és ugyanez igaz lényegében a teljes "fejlett" világra "Kádár-népe" = az un. "fejlett" világ népe:)
Leírtad Kádár népének gondolatmenetét. Megfenyegettek és füled-farkad behúztad. Itt a fórumon nagyon sokan ellenzik az illiberális hatalmat, a bolsevik lelkületet, az Orbán-rezsimet. De amikor nem szájukkal kell szavazni, amikor demokrataként kellene viselkedniük (demokrata az, aki nem fél), akkor megfutamodnak. A szavazófülkékben is csak kissé bátrabbak. Pedig hárommillió szavazó üzenhetett volna a hatalomnak. Üzent is: százezren viselkedtek polgárként és kétmillió kilencszázezren alattvalóként. A hatalom egyébként sokkal több maradóra számított, de ettől kezdve pontos számadata volt arról, hogy milyen sok alattvalója és milyen kevés polgára van. A Soros-kampány is arra példa, hogyan mossa az agyat a kádári propaganda. Még a külső veszély és ellenség is ugyanaz: az imperialista finánctőke és finánctőkés.
Nem mellesleg az is megért egy misét hogy volt 2 hónap nyilatkozni ( SZEMÉLYESEN nem csak postán elküldeni ). Mindez December és Januárban ( December fele ünnepek miatt amúgy is kiesik ). Ezt megtehetted 38 helyszinen összesen. 3.000.000 tag SZEMÉLYESEN!. Ha csak a fele akart volna maradni az helyszinenként egységesen elosztva is 40.000 ember. Azaz ha 2*20 munkanappal számolunk ( Ünnepek miatt kevesebb volt de mindegy ) az is 1000 ember helyszinenként naponta. Ha csak 5 percet számolsz emberenként ( és ez csak az ügyintézés ) és mondjuk 4-5 ablakot helyszinenként akkor is a kapacitás úgy 4-500 ember per nap. Szóval ja lehetet maradni magánnyugdíjpénztártagként....
Csak példa a kormány.hu-ról: . "Mi történik a nyugdíjjárulékommal, ha NEM térek vissza az állami nyugdíjrendszerbe és csak önkéntes nyugdíjpénztár-tag leszek? . A bér után fizetendő munkavállalói nyugdíjjárulékát (10%) az Ön munkáltatója a magánnyugdíj-pénztárba fogja utalni. A bruttó béren felüli munkáltatói nyugdíjjáruléka (24%) azonban automatikusan az állami nyugdíjalapba kerül, de így Ön nem szerez jogosultságot szerez az állami nyugdíjra, kiszerződik.Ha Ön kizárólag az öngondoskodást választja, akkor ez azt jelenti, hogy valóban önmagának kell a saját nyugdíjellátását megtakarítania, azaz az állami nyugellátásra nem lesz jogosult. Nyugdíjas korba lépve Ön csak a saját maga által az önkéntes magánnyugdíj-pénztárba befizetett megtakarítására, valamint a 2010-ig számított állami nyugdíjpillérből származó részellátásra támaszkodhat."
"Aki pedig nem vette a fáradtságot, hogy jelezze, hogy maradni akar az MNYP-ben, az ne is reklamáljon - így utólag." Én nem reklamálok mert tény dönthettem volna a maradás mellett is. De azért jegyezzük meg hogy az állam részéről ( Matolcsi úr saját maga is pl ) olyan mennyiségű fenyegetés volt hogy logikus lépésnek csakis a nem maradás tűnt. Nem elég hogy azzal fenyegettek hogy aki marad az az EGÉSZ nyugdíjjárulékáról mond le ( tehát fizet ugyanannyit mint más de csak a negyedét tarthatja meg ) de még belengették azt is hogy az egészségügyi jogviszonyát is elveszíti. Persze ez mind hazugság volt akkor is de ezt nem sokan köztük én se merttem akkor bevállalni és inkább mégse maradtam. Ha olyan tiszta és egyszerű lett volna és mindenki át akart lépni akkor iért is kellett ez a sok hazugság és zsarolgatás?
Ezzel tökéletesen egyetértek. Vagyok annyira liberális, hogy ne írjam elő senkinek, milyen szavakat használjon. Ha tetszik, vagyok annyira toleráns, hogy még az intolarenciát és eltűröm. Néha szóvá teszem, de tűrök. Van valami különös báj abban, hogy a butaság milyen változatos formákban jelenik meg. Ez a topic például az állítólagos Soros-tervvel kapcsolatos logikai bakugrások és inkoherens nézetrendszerek kimeríthetetlen tárháza. Van itt minden: féloldalas tények (csak a színe vagy csak a fonákja), hamis információk, pártpropaganda, szilárd ingadozás a kedvenc párt gyökeresen változó irányvonalával.
Ne felejtsük el, hogy vannak bolsevik lelkületűek, akik úgy vélik, hogy el lehet venni mások magántulajdonát. Írjuk át a tízparancsolatot! A "Ne lopj!" helyett szóljon így: Csak olyan dolgot lophatsz, aminek keletkezése ellenszenvet ébreszt másokban! A kötelezőséggel mi a bajod? A felosztó-kirovó rendszer is kötelező. Az húzhatja ki magát, aki külföldön dolgozik és ott adózik, ott fizet járulékot. Ezt meg is teszik többszázezren.
A magánnyugdíj pénztárról. Ne felejtsük el, hogy 1998 után munkaviszonyt kezdett munkavállalók számára (kivéve a
2002-es évet) kötelező volt a magánnyugdíj-pénztári tagság. Akkor amikor ezt az intézkedést kötelező részére vonatkozó részét bevezették, ugyanilyen ellenszenvvel fogadták, mint annak megszüntetését. A különbség az az, hogy a magánnyugdíjpénztárból való visszatérés ezúttal önkéntesen zajlott. Az igaz, hogy tennie annak kellet valamit aki maradni akart. Aki pedig nem vette a fáradtságot, hogy jelezze, hogy maradni akar az MNYP-ben, az ne is reklamáljon - így utólag.
Soha nem látott támogatás a Soros-terv ellen