Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 07. 22:02
Előzmény: #1519  Toniba
#1520
Szerintem amíg a vágtató infláció és a forint rohadása előli menekülés egyik valós alternatívája az ingatlan addig nagy árcsökkenés nem várható, hiába reméli vidéki kádárista ifjú barátunk is.
Toniba 2020. 10. 07. 21:57
Előzmény: #1518  Toniba
#1519
Es meg sokan mondjak, hogy az airbnb nincs hatassal az alberlet arakra.
Meg nem is szabalyoztak, de mar kezd javulni a helyzet.
Sokan meg kivarnak, remenykednek, hogy folytatni tudjak majd a rovidtavuzast.
Ha kijon a szabalyozas meg jobban vissza fogja nyomni nem csak az alberlet arakat, hanem az ingatlan arakat is.
Toniba 2020. 10. 07. 21:53
Előzmény: #1516  impudent
#1518
Nem tudom, de ennek pl. csokkentettek az arat 130 ezerre:
https://ingatlan.com/xi-ker/kiado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31738847
Ilyen lakast sem lattam eddig 135 ezerert.
https://ingatlan.com/v-ker/kiado+lakas/tegla-epitesu-lakas/28454867
impudent 2020. 10. 07. 20:22
#1516
Nscééd meg a tobbi még mindig kasszíruzza a 150 plusz rezsit a kelenfödi falanszterban vajh ?
Törölt felhasználó 2020. 10. 07. 15:58
Törölt hozzászólás
#1515
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 07. 15:58
Előzmény: #1512  Toniba
#1514
Az orvosoknak elvileg szabadon el lehetne helyezkedni a magán egészségügyben. Persze ahhoz, hogy ez reális és széleskörű alternatíva legyen számukra, kellene egy biztosítási reform. A pazarló állami társadalombiztosítás helyett magán egészségbiztosításra lenne szükség. Annak idején ezt akadályozta meg ellenzékben a Fidesz. Talán majd most ők maguk meglépik.
Törölt felhasználó 2020. 10. 07. 15:52
Törölt hozzászólás
#1513
Toniba 2020. 10. 07. 15:36
Előzmény: #1501  Placi82
#1512
A tanaroknal is ez volt a helyzet. Minden egyeb juttatast elvettek.
Volt aki jobban jart a beremelessel volt aki rosszabbul.
De remelhetoleg a fiatal orvosok nem fogjak elhagyni az orszagot.
impudent 2020. 10. 07. 14:22
#1511

megin nagy marhaságut csinált a kurmán ezzel az ész nélküli bérámeléssel.
kámény követkeményei lesznek az egész gazdaságra.
impudent 2020. 10. 07. 13:56
Előzmény: #1509  impudent
#1510
de ne csak azt mesélja mit tettek vele ,hanem azt is Ű mit tett
impudent 2020. 10. 07. 13:51
Előzmény: #1508  berlini
#1509

végre kezdítek objektíve látni a folamatokat.
Soha nem szabad egy egy embör vagy csoport sírámát vélt vagy valús sérelmét kívetíteni rendszer színtem ,ez alapálv.
Egyébként akiknek sérelme vót pl Mansfeld stb egy ollan embör sztoriját nem halluttam akit ok nélkül möghurcoltak vóna.pl Mansfeld is szervezkedett az államrend mágdöntésére tehát álkövetett valamit.
Aki tud akárcsak 1 emberrűl is akit teljesen ok nélkül möghurcoltak az Nékem is mesélje el.
berlini
berlini 2020. 10. 07. 13:41
Előzmény: #1504  PusztaPutyin
#1508
Egy nagyon reális helyzetértelmezés!
berlini
berlini 2020. 10. 07. 13:39
Előzmény: #1502  Placi82
#1507
Nem éltél akkor. Hidd el nem volt ez a barakk annyira vidám.
Persze a tényleges uralkodó osztálynak (ami nem egyenlő volt a munkásosztállyal) igen.
Ha szereted a történelmet, akkor javaslom olvass olyan visszaemlékezéseket, amiből a rendszer igazi arca láthatóvá válik.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 07. 13:17
Előzmény: #1505  Placi82
#1506
Nem sűrűn, mert szerencsére nem sűrűn szorul rá a családunk, de én is a létező rendszerben működöm, úgyhogy nem sokat számít hogy adtam-e, persze hogy adtam. Sőt, amikor a szülészorvos magánkezelésbe vette a feleségemet aztán a klinikára rendelgette be ultrahangra errearra, akkor se tiltakoztam, mert így ment, ez volt a rendszer. Ettől még jogom van mást akarni.
Placi82 2020. 10. 07. 13:09
Előzmény: #1503  PusztaPutyin
#1505
Hát igen, de itt is a részletekben bújik meg az ördög. Milyen sűrűn adtál pénzt sebészek, szulesznek? És milyen sűrűn radiológus nak aneszteziológus nak, laborosnak? Teccik érteni 😀? 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 07. 12:16
Előzmény: #1502  Placi82
#1504
Tény hogy ez is egy aspektus, és akkor már még szélesebbre is kibonthatjuk, vissza a Habsburg időkig. És ezt most nem ironizálva írom. Az oroszoknak a faszuk tele volt a harmadik birodalommal, akiknek mi a legnagyobb és legkitartóbb szövetségesei voltunk akkor, amikor már mindenki távol tartotta magát tőlük. Azért, mert a nácikra tette az ország a zsetont, hogy ők fognak jóvátételt szolgáltatni a trianoni veszteségekért, amely veszteségekhez a 18-19. századi nemzetiségpolitika sokban hozzájárult. Szóval itt voltunk a bukott nácik oldalán, levertek az oroszok mint vak a poharat, már eleve mit kerestünk a don kanyarban is, sok jóindulatra nem volt remény. Szóval nem hiszem, hogy az oroszokban túl sok pozitív érzelmet tudtunk kiváltani a végére, teljesen joggal. Ebből a magyarországi létező szocializmust kihozni azt is mondhatjuk hogy diplomáciai sikertörténet, hiszen az oroszok bármikor eltaposhatták volna az országot mint egy csótányt. Ennek ellenére a bűnösökkel való kollaboráció nem egy könnyű erkölcsi teher, aki bármilyen okból belemegy, annak el kell viselnie ha ő is részévé válik a bűnnek. Mindamellett tény hogy nem lehet csak kádárra mutogatni, az ország 20. századi helyzetéről, sorsáról elsősorban a nemzet tehet. Mint ahogy a 21. századiról is, azt most írjuk és nem lehetünk büszkék.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 07. 12:02
Előzmény: #1501  Placi82
#1503
ez nem az a topic de ha ilyenek miatt sírnak az azt mutatja hogy jó helyen hat a beavatkozás
Placi82 2020. 10. 07. 11:58
Előzmény: #1497  Törölt felhasználó
#1502
Kádár rendszernek sok aspektusa van. Nézőpont kérdése az egész. Ha 56 ban nem csinálja azt a közepes mértékű megtorlás, akkor Moszkva Rákosit és brancsat küldte volna Budapestre,na az lett volna a katasztrófa, azok igazi kemenyvonalas, mocskok voltak. úgyhogy kadarnak muszaly volt kivegzeseket felmutatni Moszkvanak. Amúgy meg a rossz kommunizmusban, amit Moszkva ránk kenyszeritett, abban megprobalta a legemberibb kommunizmust gulyás kommunizmust megvalositani. Mikor a Németh kormány került hatalomra, akkor pedig a feleségével kiultek a Kádár villa elé 5 bőröndel, amiben a ruháik voltak. Semmit se lopott az államtól és a néptől. Nagyon puritán ember volt. Az utána következő 30 év vezető pulitikusairol ez nem mondható el, sajnos. A kleptokracia, protekcionizmus, uram-batyám viszont már jellemző volt, ami a privatizációval vette kezdetét, nemhiába szinonimája a magyar nyelvben a lopasra🤣. A kommunizmus egy nagyon rossz dolognak tartom, hisz ellentétes az emberi természettel. De kádár megítélése mar más dolog. Ja és 37veves vok, csak szeretem a történelmet 😀
Placi82 2020. 10. 07. 11:43
#1501
Tegnap beszéltem orvos ismerősömmel, nagyon sírnak. Már ez se jó nekik. Azt mondja ott vannak ahol a part szakad, vagy ott se. Mert, mint kiderult, nem volt olyan alacsony a fizujuk most se, potlekkal, ugyelettel, stb. Ráadásul se, magankorhaz rendelés, se lakás rendelés, se halapenz. De a radiológus, aneszteziológus, legalább jól járnak. 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek