Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 08. 13:53
Törölt hozzászólás
#181
Törölt felhasználó 2020. 09. 08. 13:54
Törölt hozzászólás
#182
Törölt felhasználó 2020. 09. 08. 14:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#183
Én az alábbi buktatót látom inkább, amire egy vevőnek figyelnie kell, de nagyon.
1. Ingatlanos hirdetésre jelentkezel, elmégy, aláírod a papírt, megnézed, nem tetszik.
2. Ingatlanos rábeszél azonnal, hogy látja, ez nem jó neked, de ő tud olyat, ami igen. Azonnal leszervezi, és elvisz oda, te aláírsz, megnézed, tetszik.
3. Másnap a com-on látod, hogy azt ami tetszik, hirdeti a magánszemély is, akár meg is találhattad volna.
Na ehhez kell nagy önfegyelem és határozottság, hogy nem hagyjuk magunkat az orrunknál vezetni mindenféle ingatlanhoz. Csak azt nézzük meg az ingatlanossal, amelyiket eredetileg is terveztük.
Egyébként elég rossz tapasztalatom volt ingatlanosokkal, például
- hazudott az emeletről, 1. emeletinek mondta, de a valóságban magasföldszint volt (1 óra mindkettőnk drága idejéből),
- hazudott a parkoló helyről (utcai teljesen publikus parkolóhelyet rittyentett, mint kizárólagos használatút).
Ettől függetlenül olyat vettem, amit ingatlanos hirdetett, mert a magánszemély nem is árulta.
Törölt felhasználó 2020. 09. 08. 14:31
Törölt hozzászólás
#184
Törölt felhasználó 2020. 09. 08. 14:38
Törölt hozzászólás
#185
impudent 2020. 09. 08. 14:39
#186

Ingatlanközvetítűkre gyakurlatilag semmi szökség.
Régen a Marx téren vót az ingatlanbörze illetve újságban hírdették és nem vótak illen léhűtők akik mutogatásbúl degeszre keresték magukat ezzel növelve az amúgy is lufi GDP-t.
impudent 2020. 09. 08. 14:44
Előzmény: #186  impudent
#187
persze ebbe a totál értékzavarus világban né csudálkozzunk, hogy iparággá fejlődött mint a tattoozás
Törölt felhasználó 2020. 09. 08. 14:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#188
Na az ilyen ingatlanostól mentsen meg az ég. Lila szőnyegről 7 fotó, a valószínűleg kicserélt ablakról és radiátorról egy közös távoli. WC-ről, konyháról és bejárati ajtóról nulla. Ez most fotelt ad el szőnyeggel, vagy lakást?
Törölt felhasználó 2020. 09. 08. 15:10
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#189
Nekem az inagtlanos a városrészt hazudta be. Pontosabban nem nekem, hanem a hirdetésben. Menőbb városrészt írta be. Kétségtelen 50 m-re van attól a városrésztől, de azért mégsem az.
Egyébként abban lakom most is. :) Ugyanis a behazudott városrész baromi drága volt, és éppen ezért lényegesen kevesebben kerestek rá a keresőben, és a kutya nem vette meg még nyomott áron sem.
Persze alkunál ez a hiba jó pont volt, illetve van még egy trükk. Rákérdeztem az ingatlanosnál, hogy mióta árulják, mire azt állította, hogy 1 hónapja. Persze én előre megnéztem a hirdetés sorszámát (az ingatlan.com növekvő sorrendben számozza), és ki tudtam számolni, hogy már fél éve fent van.
Rögtön mondtam, hogy fél éve van fent. Ez nagyon jó alkualap volt, kicsit leforrázódott, hebegett, és mondtam, hogy 1,5 millióval kevesebbet adok érte. Végül belementek. Bőven ára alatt vettem meg egy keresleti piacon.
A másik trükk: ha szerencséd van, és ismered a környéket, akkor azokon a fotókon, ahol ablak is látszik, be tudod lőni, hogy hol van, becsengetsz, és ha mákod van, akkor nem kizárólagos a hirdetés, és meg tudod kerülni az ingatlanost. A sikerdíját meg rögtön le lehet alkudni, esetleg 90-10-ben megosztani, és még az eladó is örül. Hajszál híján vettem így egy panelt, de az ügyvéd ismerős lebeszélt... Végül is igaza volt.
impudent 2020. 09. 08. 18:46
#190
Magyarurszág az nem Amerika vagy Japán ahul pénzt nyomtatnak korlátlanul.
Nálunk piszkosul köll figyelni az arányokra mert a Forint csak belül jó,kivül a kutyának se köll ezért ha nincs euro vagy dollár minden kifullad.
Ezért is bizhatunk az államkotvények értékállúságában mert annak kamatya kénytelen a gazdasági problémákkal együttmozogni.
Aki lakásra gyűjt annak jó parkultatni a pinzt benne.
Törölt felhasználó 2020. 09. 08. 18:50
Törölt hozzászólás
#191
Törölt felhasználó 2020. 09. 08. 19:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#192
Kereszthuzathoz legalább 55 nm-es lakás kell, olyat te még nem tudsz venni. Egyébként nagyon jó szempont, de ezt most engedd el. Ha nem zárószintes, akkor valahogy ki lehet bírni nyáron is a panelt, de kb szumma 300 ezerből felteszel egy légkondit, ha lesz rá pénzed, és akkor már home office is jól elvagy.
Tizenvalahány nm-es lukakkal ne foglalkozz, azokat nem hiába lehet ennyire nehezen eladni.
impudent 2020. 09. 08. 22:43
#193
Illen árak mellett Budapesten csak akko lenne érdemes vásárulni ha 1 millió lenne az átlagbér.
Ma a lágolcsóbb békási,kőbányai,havanna stb szegmens is 50 % -al minimum túlárazott.
impudent 2020. 09. 08. 22:51
Előzmény: #193  impudent
#194
A kozepes szegmens 35-45 millius sáv gyakurlatilag álérhetetlen.
Kizárulag állami pinzzel és giga hitellel lehet itt venni halandónak.
Az állami gigatámogatás a pár százalékos hitel az adómentesítés és az alacsony rezsi hazavágta az árakat.
Törölt felhasználó 2020. 09. 08. 23:03
Előzmény: #194  impudent
#195
Erre szokta ügyvéd barátom mondani: ha megnyerte hadd vigye...
Aki megszavazta ezt a gazdaságpolitikát, most fizetheti az árát. Kár hogy az is fizeti, aki nem szavazta meg.
impudent 2020. 09. 08. 23:10
Előzmény: #195  Törölt felhasználó
#196
Ha valaki mégis osszehozza ezt a 35-45 milliot kap erte ollan otthont amibe egy igényesebb ember sem a lakókornyezetbe sem a lakasba be nem tenné a lábát nem ennyi pinzért de még ingyér se szívesen.
Kb. Itt tartunk ma 2020 végén 10 évi gazdasági csoda után.
110 ezres átlagnyögdíjnal és 250 ezer átlagfüzetésnél
impudent 2020. 09. 08. 23:13
Előzmény: #196  impudent
#197
Beszélunk itt világvégi Havanna lakótelepi 10 emeletes csodaotthunokrúl 25 millió plusz egyeb kiadasok vagy Karinthy F uti dohos ételszagú 150 eves berházrúl 45 millioert.
Ez siralmas.
Ingyenlakásoknak még álmennének
impudent 2020. 09. 08. 23:20
#198
A prolik valúban kiszorulóban vannak de vajh a nem prolik igényei és pénztárcájáho vannak méretezve ezek a siralomházak.
Nem.
De akko a sok okos botcsinálta befektetű mit fog velük kezdeni.
infin 2020. 09. 09. 01:47
Előzmény: #176  Placi82
#199
A 12 milliós lakás nem lett 40 millió, ez biztos. Mármint ami 2009 körül annyiba került, az fix h nem 40 millió. Persze sokat emelkedtek az árak, de ez a konkrét példa szerintem nem stimmel.
hellforceone 2020. 09. 09. 04:55
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#200
Hogy a kamatszint 5-10 év távlatában nagyon emelkedne, azt erősen kétlem. Az egész világ "nyomtat" és egyelőre úgy tűnik, ez az "előre menekülés" taktika még jó ideig velünk is maradhat. Ha nagyon beindulnának a kamatok, akkor az ingatlanárak sem itt lesznek, hanem elindulnak le, azt pedig viktátorunk nem akarja, a látszatot fenn kell tartani.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek