Szerintem Hathor arra gondol, hogy 5-5 percre eltűnik az árjegyző, és nem a pozi időtartamára. Mindkettőnek vannak előnyei / hátrányai. Így hirtelen ezek: Tshort előny: - Teljes kereskedési időben elérhető - Nincsen 30-40 forintos árjegyzői spread, amit meg kell fizetni - Nem ütik ki bármilyen árszinten sem ha van elég fedezet Hátrány: - Kamat - Csak 30 napig lehet tartani - Magasabb pl OTP árnál drágább a pozició nyitás Certi előny: - Minél magasabb az ár annál olcsóbb így alacsonyabb a jutalék - Bármeddig tartható amíg nem ütik ki (ami 1 garantált stop) - Nem bukhatsz csak annyit amennyiért a certit vetted (hiába nyit mondjuk 1000 ponttal a kiütési ár felett az OTP, míg ez TShort-nél szívás lehet) - Nincs kamat Hátrány: - Árjegyző nélkül nem kereskedhető (pl záróban sem) - Hetente van rollover, amikor pár forintot veszt az értékéből / certifikát
5 perces, meg egy órás certi pozíció, jujj! A többi mondatra nem is reagálok, fogalmatlanság jeleit érzékelem, mind a termék működése, mind a szakmai megállapítások kapcsán. A certi és Tshort közötti kockázatbeli különbségek állnak.
En ma dontottem! KBC lesz a valasztas, jobb hijan.Ez van! Az Erstet ismerem, es koszonom nem kerem.Hetfon megyek szemelyesen szamlat nyitni. Randomnal kifizetem a transzfet dijat mert az Erstenel az is csak magasabb lesz.Minek varjak? Kozbem nyitott szemmel jarok,es ha lesz az IB nal TBSZ akkor at megyek oda!
Tisztaban vagyok vele. 5-5percrol beszrlunk kb. Extrem esetben 1ora. Aki 30napos Tshortot vslaszt, kb mindegy. Neha jo is ha eppen nincs arjegyzo, ha eppen rosszfele leng ki a papir, es visszaall, mire a papir helyre all. Ha certit kiutik, es ezen bukik az ember, eleve rossz poziban volt az egyen, es nem hasznalt money managementet
A certi nem ugyanaz a kockázat, mint egy Tshort! Meglep, hogy nem tudod! Tshort a teljes kereskedési időben köthető, a certi nem és sokszor nincs is megfelelő mennyiség, mert nincs bent az árjegyző. Mire kereskedhetsz, már vagy elbuktad a haszon lehetőségét, vagy nagyobb a veszteséged. Ez a termék likviditási kockázata, ami nem is olyan kicsi a tapasztalatok szerint!
Ennek két oka lehet: 1. Alacsony értékben adtál el. A 2 USD minimum díj miatt pl 200 USD-nél 1% a jutalék. 2. Alacsony volt a részvény ára, amit eladtál. Ha az előző napi záró 10 USD alatt volt, akkor részvényenként 1 cent extra jutalékot számol fel a Random. Szóval 1 USD árú részvénynél ez már 1%-kal növeli meg a 0.2%-os jutalékot.
a madách téren egy recepcióst találsz, aki nem tud semmiről semmit! amugy egy rakás szar a kezelőfelület, és szarok a teljesülések is (bid/ask) ! az usa-ban már rég kibaszták volna őket ilyen minőségü szolgáltatással a brókercégek közül, itt hamar alkalmazkodtak az eu/magyar szinvonal elvárásokhoz!
Ok ma eladtam 4200 részvényt a NasdaqCM tőzsdén. A RC 1.39% jutalékot vett le.. Miljen sz@#?!#ág ez?! Valaki tud magyarázatot adni mieet 1.39% a jutalek nem pedig 0.35%? Holnap irok nekik vagy felhivom? De szeretnem a te velemenyeteket is.
Csak nálam nem lehet RC-n semmilyen megbízást adni az amcsi tőzsdén? Ez iszonyatosan kellemetlen így, hogy még eladni sem lehet... Mit lehet ilyenkor csinálni? Megjavul ez magától, vagy kérdezzek rá náluk?
random capital
megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.
más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?