Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zborde
zborde 2007. 11. 21. 16:09
Előzmény: #16179  Törölt felhasználó
#16180
620829, NagySpeki

szerintem ez senkit sem vígasztal.
Miért lesz attól nekem jobb, hogy te mennyit buksz,
+1 gond, mert sajnálhatunk téged is.
A francba teljesen elment a kedvem, szegény Nagyspkei :-(
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:49
Előzmény: #16178  egyveleg
#16179
Aktiv !
ha én most szállnék ki 6 millát buknék , pedig az otim csak 1 hetes a, a rábám mg 2 hetes!!!!

Remélem megnyugodtál!!!

Kell egy kicsi hiszti...olyan mint a családban milyen édes tud lenni a kibékülés egy jó kis összeveszés után!!!No ez is ilyen!!!!
egyveleg 2007. 11. 21. 15:35
Előzmény: #16177  Törölt felhasználó
#16178
aktiv:
Ha bankba teszed azt is lekötöd nem?
Akkor minek figyeled nap mint nap?
Most hagyd a fenébe!
Ha van pénzed még és látod majd hogy stabilizálódik a helyzet akkor érdemes újra venned a papírjaidból így csökkented az átlagod és növeled a nyerőt.

De egy bölcs ember azt mondta egyszer soha ne azt akard eltalálni hol az, alja, vegyél inkább ott ahol már stabilnak mondható a támasza.
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:23
Előzmény: #16173  zborde
#16177
zborde,
Na, ezért szeretek ide olvasni, mert mindjárt jobban érzem magam.
Ülök a papírokon és fülelek tovább.
Hajrá!!!
zborde
zborde 2007. 11. 21. 15:21
Előzmény: #16173  zborde
#16176
+1

Viszont itt lenne a remek lehetőség a Rábának, hogy sajátrészvény vásárlásokat tegyen.
2 legyet ütne egy csapásra:
- az opciós programjához meglennének a részvények
- a befektetői bizalom is erősödne, hogy ha most veszik, akkor valóban jó lesz a Q4 és a növekő pályán van a cég
Monster 2007. 11. 21. 15:21
Előzmény: #16172  Törölt felhasználó
#16175
aktiv:
Türelem!
Ne két nap alatt akarj meggazdagodni, a tőzsde nem pénzgyár, meg kell küzdeni a profitért:)
Ülj rá a kezedre, főleg ha már akkora a bukó, ami túl sok. A papírjaid jók, ha elmúlik a globális para, nyerő lesz, hidd el. Ha nem jövő hónapban, akkor két hónap múlva, vagy fél év múlva. Egy részvénynek az árfolyama sem tud hosszú távon elszakadni a valós értékétől komolyan.
On-Line 2007. 11. 21. 15:20
Előzmény: #16172  Törölt felhasználó
#16174
Aktív........türelem

egy saját példa, amiből nagyon sokat tanultam anno...

vettem Mol-t 5400ft-ért........régen volt.....

....lement a papír 3500-ra........

.....kb 1 évig ott is maradt.......

......visszament 5400-ra......alig vártam, hogy megszabaduljak tőle.......

......utána meredeken emelkedni kezdett...

....azóta már járt 30k felett is.......

....egy lakás árát "dobtam" ki az ablakon, vagy inkább úgy mondanám hogy nem kerestem meg......

.....csupán azért mert TÜRELMETLEN voltam......

...soha többet ilyet !
zborde
zborde 2007. 11. 21. 15:18
Előzmény: #16172  Törölt felhasználó
#16173
aktiv,

vagyunk páran kiknek 600-900-as papírjaink vannak.
pl én nyerőben tudnám így is eladni, de ha Pintér azt mondja, hogy a Q4 annyira jó lesz, hogy nem kell profit warningot kiadnia, akkor tartom, mert amit csinált a rábával az példaértékű és hiszek neki.

Más csak a chartot nézi és eladja (nyerőben/bukóban), valszeg Ő többet fog keresni vele, mint én.

Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:12
Előzmény: #16168  watson
#16172
Köszönöm válaszaitokat!

Még mindíg nem értem, hogy mi a fenét lehet eladni még 1945-ön, 8300-on?
/Ennyit?/ Vagy ezek az eladók mind ráfizetéssel szállnak ki? Ezt én túl soknak találom. Olvasom a könyveket, vizsgálgatom a gyertyákat és úgy tűnik hülyébb vagyok hozzá, mint amikor elkezdtem.
Csak egy a biztos ma már jóval 600 felett vagyok buktában. Ez két hét alatt nekem nagyon sok. Bróker mint mond? Jók a papírok! Akkor velem van a baj, mert nem tudok neki örülni.
zborde
zborde 2007. 11. 21. 15:10
Előzmény: #16169  Törölt felhasználó
#16171
NagyBarnaMacko,

Egyszer vicces, kétszer elnézi az ember, de sokadszorra már unalmas.
És ráadásul minden fórumban megteszed, ez már szánalmas.
On-Line 2007. 11. 21. 15:07
Előzmény: #16169  Törölt felhasználó
#16170
Equitas-os vagyok

az idén lehet elmarad a mikulás rally ?!
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:03
Előzmény: #16168  watson
#16169
brummm?
watson
watson 2007. 11. 21. 14:45
Előzmény: #16164  Törölt felhasználó
#16168
hogy száradna le a keze amelyik 2000 alatt adja!

Emberek 256-257 az Euro!

aktiv, én fordított kérdéseket is feltennék: mikor tér már vissza az agyatlanság előtti szintre néhány papír Gspark 850-re, Pplast 4000 alá, Csepel 100-ra, Humet 25-re, Phyl 15-re, Synergon 800-ra, Genesis 1000 alá, Econet 100 alá ... ezeknek semmi keresnivalója a jelenlegi árszintjükön.

A Rábában legalább stabil fundát tud felmutatni a jelenlegi árfolyma megalapozására.
Talán a Richter, Mtelekom, TVK, Zwack tudhat még valamit szerintem.
egyveleg 2007. 11. 21. 14:36
Előzmény: #16166  On-Line
#16167
on-line

Te melyik brokinál vagy?
Hol shortolsz?
On-Line 2007. 11. 21. 14:33
Előzmény: #16164  Törölt felhasználó
#16166
szerintem lejtmenetben is szépen lehet keresni......

zborde
zborde 2007. 11. 21. 14:33
Előzmény: #16164  Törölt felhasználó
#16165
Akár évek, vagy hetek.
Hamarosan jön megint egy optimista hullám, mert hozzászokunk az ingatlan parához is.
Ha sikerül eltalálni a ritmust nagyon jól lehet vele kaszálni, csak jó ritmusérzék kell hozzá.
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 14:29
Előzmény: #16152  Törölt felhasználó
#16164
Ha egy kicsit jobban akarom érezni magam, mindig ide jövök olvasni a Ti beszélgetéseiteket. Tényleg !
Rábám van, OTP-m, meg a többi sz..r.
Én szűk 2 hónapja kezdtem a dolgot /ugye egyszer el kell kezdeni / azóta mindenben akkorát buktam nint az állat. Valóban az itt rejlő lehetőségek mellett a banki kamat csak fillérek, ahogy Ti írjátok, azonban én mégis úgy gondolom maradni fogok a biztos fillérek mellett. Sajna nem nekem való. Ha az amerikai tőzsdék pirosak az az ok, ha az ázsiaiak akkor az az ok, ha pedig mindenki zöld körülöttünk, akkor senki nem érti mi miért vagyunk egyedül pirosak. Ti biztosan megértetek már hasonló lejtmeneteket, egy ilyen után mikor tér vissza minden a csúszás előtti időszakra? Akár évek?
egyveleg 2007. 11. 21. 14:23
Előzmény: #16162  Törölt felhasználó
#16163
lehet a conco öntötte eddíg :-)
Csak hogy igazuk legyen :-P
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 14:21
#16162
otit 8300-nál már várták, rábát 2000-röl ide?
egyveleg 2007. 11. 21. 14:19
Előzmény: #16160  zborde
#16161
alig van papper ami 0,5 és 1,5%-os esésben lenne, szinte mind nagyobb!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek