Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2003. 10. 31. 12:02
Előzmény: #778  brand
#780
Hát én sem gondoltam, hogy ennyire bejön a jóslatom.
elgreco55 2003. 10. 31. 10:25
Előzmény: #776  Törölt felhasználó
#779
Hali Láma !Gondolom, minden gromek !Nem tibeti, csak egy magyar nóta, hogyaszongya, Rábás csizmát visel a babám !elgreco
brand 2003. 10. 31. 10:21
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#778
Kedves LÁma!
Örömmel tölt el, hogy egy Tibeti Bölcs idézett tőlem :)
A pletykákra én nem adok, ezt Te is jól tudod, én inkább a tényeket szeretem. Pedig pletykam mindig van, és persze pozitív is meg negatív is :)
A Futómű gyógyul, de hogy mennyire az még kérdéses, és az is, hogy a Q3-ban már lehet-e majd látni a gyógyulást, az ALkatrészről sok jót nem hallottam, akármiről is szól a vállalati fáma, bár ugyebár a pletykák valóságtartalma erőssen kétséges.:)
Szóval, én továbbra is várakozom, vágyakozom :), a Q3-ra, meg a sikeres kitörésre, addig nekem tabu a részvény, és ezen a téren szigorú vagyok magamhoz.
Az USA adat szép, de ebből mennyi a gépipar, megérzésem szerint nem túl sok :(
Tehát november közepéig csak figyelek és várok, bár lehet, hogy utána is :)
Üdv
brand
Törölt felhasználó 2003. 10. 31. 09:00
Előzmény: #776  Törölt felhasználó
#777
Nem vagyok ellenséges, de kívánom nektek, hogy én tévedjetek és menjen fel évvégéig legalább 1250 Ft-ig!
Törölt felhasználó 2003. 10. 31. 08:41
Előzmény: #775  Törölt felhasználó
#776
Igaza van Katának, ami nem megy, ne erőltessük)))
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 10. 31. 08:35
Előzmény: #774  Törölt felhasználó
#775
Katalin1 hiretelen de ellenséges lettél a Rábával szemben. Én csak annyit mondok ne legyen igazad....
Törölt felhasználó 2003. 10. 31. 08:28
Előzmény: #773  Törölt felhasználó
#774
Ma szerintem lemehet 900-910Ft-ig is, persze ez megérzés, az emelkedés kizárva, már nem vagyok érdekelt benne, csak figyelemmel fogom kisérni!
Törölt felhasználó 2003. 10. 30. 21:32
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#773
Nem is tudom.
USD szerintem rövidesen erősödni fog ameg jó a Rábának.
Szórják?
Le het, hogy a Q3 miatt?:)))
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 10. 30. 21:19
Előzmény: #771  Törölt felhasználó
#772
Az USA GDP-je milyen hatással lehet mostanában a RÁBÁ-ra? Mindegy én ma kiszórtam 930-on, ez mostanában le fog menni még 900Ft alá is.Senkisem veszi, csak szórják nagy tételben kifelé!
Törölt felhasználó 2003. 10. 30. 19:30
Előzmény: #769  Törölt felhasználó
#771
Katalin1
Ép most?:)))
Robbant az USA GDP-je: +7.2%!!!
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 10. 30. 13:57
Előzmény: #768  brand
#770
Valóban éreztem egy kis sértődést de ez lehet, hogy az elékező vélemény terméke volt.
Spongyát rá, ok?:)))
Idézlek:
„Ne kem nem egyszer volt, van és lesz is alkalmam bepillantani a cég napi működésébe, anélkül, hogy ezzel bárminemű érdeket sértenék.”
Akkor megsúghatnád nekem a Q3 eredményt.
Illetve nem értem a hezitálást a pozitív vagy negatív közt.
Legalább annyit „súgj” jól megy nekik, vagy esetleg akadozik a verkli.
Hm valami szaftos kis folyosói pletyka is jöhet.
Pl. Most kivel fut Ica?:))))))
Imádom az olyasmit.
Mellesleg szerinted melyik osztályon vannak a leg nagyobb keblű lányok?:)))))
De ha tudsz valamit a titkárnők vagy a pénzügyes lányok futó műveiről az is, érdekelne.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 10. 30. 13:56
Előzmény: #768  brand
#769
Úgy döntöttem, hogy kiszórom a RÁBÁ-t a sok rossz hír hallatára- Nabi, folyamatos eladások, vétel nincsen, befektetői elfordulások stb-hulladék részvényre nincsen szükségem.
brand 2003. 10. 30. 10:55
Előzmény: #766  Törölt felhasználó
#768
Kedves Láma!
Sajnos az írásos kommunikáció hiányosága nem tette lehetővé számomra, hogy korábbi hozzászólásomat kellően humoros köntösbe öltöztessem. És talán ezért érezhetted, hogy felkaptam a vizet, bár megjegyzem ez egy kicsit rosszul esett, hiszen ezidáig nem erről az oldalamról ismertetek meg. No de nem is magyarázkodnék tovább. Tény, hogy zömében a két szélsőértéket képviseljük a Rába tekintetében, s biztos, hogy erre is érvényes az arany középutas mondás, de ez így van jól :). Nekem nem egyszer volt, van és lesz is alkalmam bepillantani a cég napi működésébe, anélkül, hogy ezzel bárminemű érdeket sértenék. Talán a korábbbi tapasztalatok nem engedik szárnyalni az én fantáziámat eme részvény kapcsán, s a keserű múltbéli tapasztalatok tettek kissé szemellenzőssé. De azzal, hogy kivárom a Q3-at és az 1000-es kitörést, mondjuk veszíthetek kb. 10%-ot a jelenelegi árfolyamhoz képest. És ha a Q3 gyászos lesz a "profitabilis műkédés" ellenére is? És elhagyjuk a biztonságos 900-as sávot lefelé?
Bár lehet, hogy csak ez a borongós idő mondatja mindezeket velem :)
Mindenesetre az eddig jól bevált taktikát tovább tesztelem a Rábán, eddig az esetek többségében bejött, bár igaz, hogy nem a minimumon vettem, és a csúcson adtam, ezt meghagyom a nálam Bölcsebbeknek :)))
Remélem ez nem úgy tűnik, mintha felhúztam volna magam :)))
Üdv,
brand
Törölt felhasználó 2003. 10. 30. 09:33
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#767
Csatlakozom Laurionhoz!
Üde színfoltja mindennapjaim sivárságának a Rába és a láma körüli események figyelemmel kísérése!
Szerintem hamarosan én is részvényes leszek... Csak nehogy az emelkedő árfolyamok elrontsák majd ezt a jó kis történetet! :o)
Törölt felhasználó 2003. 10. 30. 02:39
#766
Tisztelt Láma és a többiek!
Aki Rábát mond mondjon NABI-t is, hisz e két részvény az utóbbi néhány év alatt többnyire együtt ment!
Nem csak arról van szó, hogy megy a futómű meg, hogy mennyi jó szerződés van kilátásban a Rábánál, hanem mint a BUX két azonos iparágú cégénél mi a helyzet.
Ez az év mind a Rábának mind a NABI-nak nagyon nehéz volt, de túl vannak rajta, és ha nem lenne ez az EMA körüli bizonytalanság (ami azért reméljük így-úgy megoldódik ) akkor lassan elkezdhetnének emelkedni e papírok!
Gondoljatok vissza 2002 tavaszára, 1700 körüli Rába, 5000 körüli NABI-val…milyen szép idők voltak…:)
Törölt felhasználó 2003. 10. 30. 00:57
Előzmény: #764  Törölt felhasználó
#765
Szia Láma!
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de Te nem vagy egészen kompletto! :))
.
Még ennyi hülyeséget, amit Te itt összeírsz a kis kocsma mindennapos (és gyakran valszeg másnapos :) vendégeiről, ritkán olvas az ember. De, hogy miért olvassuk mégis ennyien?
.
MERT FENOMENÁLISAN JÓ ÍRÁSOK! ÉLVEZETESEK, FORDULATOSAK, HUMOROSAK! Van stílusod, elbeszélő tehetséged, kifogyhatatlan lendülettel gyártod az újabb és újabb tibetieket - hát öregem, én azt mondom, Te pályát tévesztettél!!
.
Kedves Láma!
Köszönjük!
Törölt felhasználó 2003. 10. 29. 21:55
Előzmény: #759  Törölt felhasználó
#764
Ma jó napom volt.
Reggel bedobtunk munka előtt Bélával egy felest.
Nem is a pia miatt, egyszerűen a korai kelést és Béla fellángoló szerelmét meg kellet ünnepelni.
No meg mint említettem, Béla tele van lével, és ezt nem szabad kihagyni.
Hogy miről is van szó?
Komoly változásokon megy keresztül Béla.
Valamilyen nem ismert körülmény folytán jelentős pénzmennyiség került a birtokába.
Életét a fenti körülmény fenekestül felforgatta, megváltoztatta régi megszokott egyéniségét.
Mint egy ragadozó, megérezte a pénz szagát.
Elkezdett divatosan öltözködni.
Megtanulta ruhadarabjainak ízléses össze válogatását.
Régi szürke öltönyét és halványkék ingét a legújabb divatnak megfelelő citromsárga öltönyre cserélte.
Zöld virágokkal díszítet inget vett hozzá és vörös nyakkendőt kötött.
Hideg évszak lévén, fejébe az alkalomhoz illően baseball sapkát húzott és így várt a korcsma ajtóban.
A hajnali ködben a kukás autó elhaladva mellettünk éles fékcsikorgás mellet csúszott bele a sarki jelzőtáblába, mivel Béla átváltozásának látványa a sofőr sírógörccsel párosuló kisebbségi érzését váltotta ki.
Béla ölelő karjaiból és a nyakában függő karvastagságú aranyláncból kiszabadulva, beléptünk a korcsmába.
Ica (Ö a csapos) hatalmas dekoltázsába meredve, leadtam a rendelést.
Két felest (mivel úri társaság lévén tudom az illemet, hozzá tettem) korsóba és Béla fizeti.
Míg Ica (Ö a csapos) a hitelesítetlen pohárral matatott feltettem barátomnak a szokásos köszönés helyetti kérdést.
No mi van Béla?
Szerelmes vagyok, válaszolt szűkszavúan Béla.
Síri csend lett a kocsmában.
Csak a müintézmény bejárata előtt a kukásautót emelő daru halk duruzsolása és a sofőr, néha felhangzó zokogása hallatszott.
A csendet, Ica (ö a csapos) „hova jutott a világ” felkiáltása törte meg.
Kérdő szemekkel figyelt mindenki Bélára, hátha kiböki szerelme tárgyát.
De ö lágy mosollyal arcán csak bámult a söntés mögött falon lógó Lenin képre.
A pult végén támaszkodó hajléktalan 2. Lajos vette a bátorságot és két csuklás közt, halkan megkérdezte.
Béla ki a korság okozója?
Rába?
Peti ki a korcsmában pohárleszedő és egyben a kidobó ember a veszélyt érezvén, a konfliktus megelőzése érdekében 2. Lajost azonnal rendre utasította.
Ne kötözködj!!
Nem halottad Béla beteg!!!!!!
Béla korán reggel nem szokott verekedni.
Így hát elengedte a füle mellet, a kihívó kérdést és felsőbbrendű méltósággal elkezdte kortyolgatni a zárjegy nélküli töményt korsójából.
Majd nedves, csillogó szemekkel felém fordult és vibráló hangon suttogta, Amálka.
Minden megvilágosodott Amálka a kerület legkapósabb leányzója.
Minden férfi álma.
Csúnya is, gazdag is és jól főz.
Egyben a környék legkeresettebb prostituáltja és a legmenőbb színesfém felvásárló pénztárosa.
Minden ideális adottság megvan benne, egy boldog frigyhez.
Tehát megvan Béla anyagi gyarapodásának forrása.
Hatalmas vagyon birtokosa Béla.
Amálka szerelme és alakja egy feneketlen kincses láda.
Mellesleg, hatalmas keblek sem csúfítják alakját.
Tehát megvan a gazdagság oka, megvan a várt nagybefektető.
Most már csak azt kell kivárni, míg Béla az újdonság (Amálka) varázsán túlesik és ismét a tőzsde felé fordítja figyelmét.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 10. 29. 17:39
Előzmény: #762  brand
#763
Hééééé!!!! brand
Remélem, nem húztad fel magad?
Semmi gondom a nézeteiddel, azon kívül, hogy nem értek egyet vele.
Én bízom a menedzsment optimista jövőképében.
(Meg jegyezem nálam gyárilag jellemző az optimizmus)
Azt is meg kell mondanom, szakértőszemmel nézve a Rába tervek reális alapokon nyugszanak.
Nem lehet azt mondani, hogy a menedzsment „hadovázik” vagy túlzott célokat közvetít a befektetők felé.
Én ellenkezőleg látom az ilyen irányú információk, lehetnének bővebbek és többek is.
Mi még a különbség a szemléletünk közt?
A befektetői óvatosság.
Éspedig.
Te biztosra mész, és kivárod a bizonyosságot.
Én kivárom a „jelet” a jelzést, és az ismert kisbüdös kártyajáték, a „huszonegy” szerint a 19-re lapot húzok.
Rába esetében ettől jobb a kép, mert az Ánglus és HM megrendelések, létszámcsökkentés, ingatlan értékesítések, Kína………….stb a rizikó nagyságát csökkenti.
Egyszerűb b lett volna, ha egy „tibeti”-vel szemléltetem az nézetem.
Mégpedig a TÉT (Tibeti Érték Tőzsde) legismertebb szlogenjével.
Miszer int, a Tét meghatározza a tudatott, avagy aki mer, az nyer.
(Hm egy kicsit magasröptűnek hangzik de hát ilyenek ezek a buddhisták)
Azért a fentiekhez elengedhetetlen tudni, hogy a keleti nézet alapköve, hogy a tudást nem szabad össze keverni a vakmerőséggel.
És a vakmerőséget sem a tudással, természetesen.
Erről jut eszembe bátorság?
Ez nem tartozik ide, de ma olvastam egy cikket a hős és bátor USA katonákról.
Mivel, bejárok a munkahelyemre így bőven van időm gondolkodni, fél munkaidőmet röhögéssel töltöttem.
Először azt hittem a napkitörés, (tudod mágnes, meg ozon…….stb) de rájöttem, nem erről van szó.
Miért volnának ezek az állig felfegyverzett suhancok bátrak, hősök az Iraki sivatagban?
Tele önjáró pisztolyokkal, távirányítású bizgentyükkel……..
Ja .,meg aha… ehhez kell bátorság?)))))
Az volna a bátorság, ha szegény nagyanyám, 83 évesen, kibontott hajjal, egy száll kardal…a sivatagba……… az bátorság !!)))
Ahogy ismerem ki is menne))
Hmm... csóró mama, imádom az öregasszonyt ))
No, de elkalandoztam egy kicsit magánba.
Tehát semmi sértődés kedves barátom, beszélgetünk, és hála a jó tibeti rokonoknak, nem egyezik a véleményünk, így valamelyikünk el fogja venni a másik pénzét.
De azért fel a fejjel…….!!!
brand 2003. 10. 29. 16:07
Előzmény: #761  Törölt felhasználó
#762
Kedves Láma!
Nem akarok vészmadár lenni :) Én a Futóműben bízom, ha az sem javul, akkor jó időre hátat kell, hogy fordítsak a részvénynek.
Másrész t had engedtessék meg egy kis filozófálás, bár a Kis büdös korcsma szinvonalától jól tudom még mesze állok, de hát igyekszik az ember :)
Szóval én mint mezitlábas falusi kisbefektető jobban örülök olyan menedzsment bejelentéseknek (lásd.Graphi), hogy igen igen van egy két új üzletünk, de nem kell ettől mindjárt eufóriába esni, maradjunk a földön. Aztán ha majd lesz egy kis plusz eredmény belőllük úgy a magamfajtát örömmel tölti el, hogy lám-lám ezek az okos menedzserek hogy alulbecsülték az eredményüket, én meg jól spekuláltam. De az olyan nincs Nekem ínyemre, hogy igen megint jó negyedévünk lesz, aztán jön a pofára esés... Ugye ismerős...
No hát faluhelyen ilyeneken jár a kisbefektetők gondolata...
Kedves Katalin1!
Bizony, bizony hihetetlen, de erre az évre pozitív gazdálkodást ígért a Rába, a második félévtől pedig pozitív negyedéveket, a világgazdasági helyzet javulására hivatkozva.
Üdv
bran d
Törölt felhasználó 2003. 10. 29. 14:40
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#761
A 14. eredmény nyilvánosságra hozatal kedvezőtlen számokat sugall.
Mivel ha jó az eredmény, akkor hamarabb jelentetnék meg (((((
Vagy ez esetleg olyan „Bélás logika”?:)))
p.lama

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek