Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2003. 11. 04. 11:03
Előzmény: #799  Törölt felhasználó
#800
Ezzel csak az a gond, hogy a "jó" az eredmény akkor a nagyok rászórják a piacra a sok papírt.
Tehát ha jó az eredmény, akkor esünk ((((
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 11. 04. 11:00
Előzmény: #798  Törölt felhasználó
#799
Mennyi a várt?:)))
Törölt felhasználó 2003. 11. 04. 10:56
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#798
Azért a Deák úr mellett van más belső informátor is, és a hírek szerint a vártnál sokkal jobb lesz a Q3, így én már most visszaszálltam a RÁBA expreszre!
Törölt felhasználó 2003. 11. 04. 10:53
Előzmény: #793  brand
#797
"Mindenesetre Deák Úr, most nagyon csöndes...
Pedig rátok férne egy két bíztató szó asszem :)
brand"
Ez az volt?:))))))
Törölt felhasználó 2003. 11. 04. 10:14
Előzmény: #795  Törölt felhasználó
#796
Korrekt és tisztességes álláspont.
Megjegyze m szerintem nem is, gondolhatták komolyan, a beírok, hogy Deák úr „megsúgja a várható eredményt”.
Ez valami olyan lenne, mint ha valaki a lottónyerő számokat előre bejelentené))
„Így mindenkinek csak jó tippelést és jó szórakozást tudok kívánni e témában 2003. november 14-ig.”
Megjegyzem hogy ez egy frappáns és gondolatébresztő volt az Ön részéről.
Ügyesen felébresztette Béla és P.láma alvó agytekervényeit.
Bél a szerint optimizmust sugall e megfogalmazás.
P.lam a szerint több mint optimizmust.
Talán, még ha lett volna egy mosoly jel is az idézet szöveg után akkor határozott kedvező égi jelnek tekinteném ))))))))
Barátaim, kedveskéim, lehet tippelni.
Rába Q3 eredmény?
p.lama
kez dem a sort -500
Törölt felhasználó 2003. 11. 03. 19:30
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#795
Kedves Fórumban résztvevők,
Mivel megint lettem szólítva, kénytelen vagyok néhány tisztázó szót írni.
Aki a tőzsdével foglalkozik, tudnia kell, hogy egy vállalatcsoport befektetői kapcsolattartója, szóvivője, képviselője egy árva szót sem fog mondani arról, milyen lesz a (Q3-as, Q4-es, stb.) eredmény. Ezt a gyorsjelentés publikálása előtt a vállalatcsoport hivatalos "rendkívüli közleményben" teheti meg a BÉT információs rendszeren keresztül, ergo egy példa: a negyedév zárását követően a NABI mindig közzéteszi hány buszt értékesített az elmúlt három hónapban.
Így mindenkinek csak jó tippelést és jó szórakozást tudok kívánni e témában 2003. november 14-ig.
Egy dolog még, a Rába nem adott ki sajtóközleményt az ingatlanértékesítési projekt kapcsán. Győr város Önkormányzata adott napi közgyűlésén fogadta el a város rendezési tervet, melynek kapcsán jelentek meg hírek a sajtóban.
Üdvözlette l
Deák Attila
Törölt felhasználó 2003. 11. 03. 15:14
Előzmény: #793  brand
#794
Valóban Deák úr eltünt, így ő is elimeri, hogy a Q3 nagyon gyenge lesz.
brand 2003. 11. 03. 15:02
Előzmény: #792  Törölt felhasználó
#793
Mindenesetre Deák Úr, most nagyon csöndes...
Pedig rátok férne egy két bíztató szó asszem :)
brand
Törölt felhasználó 2003. 11. 03. 13:47
Előzmény: #791  brand
#792
Nem is tudom én, már mit teszek ))
A Q3 viszont mint szakembert is érdekel.
Kíváncsi vagyok Béla jól számolt-e
p.lama
brand 2003. 11. 03. 13:06
Előzmény: #790  Törölt felhasználó
#791
Ejnye Láma!
Már megint eltűnt az optimizmusod a gyorsjelentés megjelenése előtt? Pedig ha kicsit visszalapozunk, korábban még egész derűlátó voltál... :)
Bár ha már az optimisták is pesszimisták, akkor lassan érdemes lehet belecsípni :)))
Üdv
brand
Törölt felhasználó 2003. 11. 03. 12:48
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#790
"..."
Törölt felhasználó 2003. 11. 03. 12:48
Előzmény: #787  Törölt felhasználó
#789
A Rába Járműipari Holding Rt. 900 millió forintért értékesítette a Matávnak a Rába Szolgáltatóház Kft. 100 százalékát - közölte a két társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján. A tranzakcióhoz a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyása is szükséges. Az értékesítésből származó mintegy 300 millió forintos eredmény a Rába Rt. negyedik negyedéves számait javítja.
Törölt felhasználó 2003. 11. 03. 11:47
Előzmény: #787  Törölt felhasználó
#788
Mit is mondjak?:)))
Itt azért mindig lehet látni, hogy ki milyen pozícióban van.
Ki mikor ad vagy vesz ))
Szerintem is nagyon rossz lesz a Q3((((
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 11. 03. 09:44
Előzmény: #786  brand
#787
Elindult az ingatlan vonat?
brand 2003. 11. 01. 21:38
Előzmény: #785  Törölt felhasználó
#786
Valóban nem mindennapi elemzéssel gazdagodhattunk :)
Kedves Láma!
Nem eszik olyan forón.., bár van aki forrón szereti. Szóval ha így egész véletlenül Q3 táján kezdünk megválni az ingatlanoktól, és azok milliárdos vételárát kommunikáljuk a befektetők felé, vajon nem másról akarjuk elterelni a kíváncsi tekinteteket?
Sok lyuk van a zsákon amit be kel foltozni :)
Kérdés hová áramlik tovább a befolyt pénz..., de addig csak szalmaláng, ha még oly nagy is a lángja. :)
Üdv
brand
Törölt felhasználó 2003. 11. 01. 19:12
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#785
Azért kívácsian várom az ingatlan eladással kapcsolatos véleményed!
Törölt felhasználó 2003. 11. 01. 11:40
Előzmény: #783  Törölt felhasználó
#784
Hát igen))
Ez egy érdekes technikai elemzés.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 10. 31. 16:32
Előzmény: #782  Törölt felhasználó
#783
Ez egy rakás győri szar ez a részvény és büdös is!
Törölt felhasználó 2003. 10. 31. 13:06
Előzmény: #781  Törölt felhasználó
#782
Azért ez az ingatlanos dolog megér egy misét majd.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 10. 31. 12:47
Előzmény: #780  Törölt felhasználó
#781
Hát ezt én sem.
Ma azt mondta a brókerrom, hogy nagyon rossz pletykákat hallott a Q3-ról ((((
p.lama

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek