Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
martin36
martin36 2006. 07. 04. 23:46
Előzmény: #2739  pancserlama.
#2740
Azért bírom,hogy amint megy egy papír,a károgók rögtön idetalálnak,és megpróbálják elvenni azoknak az örömét,akik már benne ülnek.Hiába,az emberi irigységnél nincs alapvetőbb tulajdonság.
pancserlama.
pancserlama. 2006. 07. 04. 23:05
Előzmény: #2738  pancserlama.
#2739
Van.

Tavaly egy gyülésen a polmester az értékesítésről beszélt.
Feltételként, hogy a Gyár Győrben marad és munkaerő teremtő alap marad.

A fontos az „alap” ugye egy alapra építenek.
Ha ráépítenek akkor a bázis az „alap” ergo a „ráépülök” esetleg bekebelezik az alapot.

Legalább is ezt okoskodja Béla a bajsza alatt.
Hogy aztán Ft, USD, üzemi…………..hm fontos e?
Vagy a körbeépítés után lebontják a falakat, és új telekhatárokat alakítanak ki ?
Béla mélán szürcsöl egyet a nagy habosból.
pancserlama.
pancserlama. 2006. 07. 04. 22:59
Előzmény: #2737  Törölt felhasználó
#2738
1700-1900

Ft. USD, üzemi, HM
És még van valami?:))))

Valami titok?!
Törölt felhasználó 2006. 07. 04. 12:01
Előzmény: #2734  Törölt felhasználó
#2737
Ha jól elolvasod az elemzést, akkor üzemi eredményről beszél, nem pedig nettó eredményről. És meg van említve benne, hogy a nettó eredményt jelentősen módosítja a fedezeti pozíció vesztesége. A befektetők számára pedig a hosszú távú folyamatok fontosabbak lesznek szerintem, mint az, hogy még egy milliárd bukót nettó eredmény szinten összehoz a cég. Már volt ennél jóval nagyobb bukó is :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 04. 11:46
Előzmény: #2733  Törölt felhasználó
#2736
A növekedési kilátásokat egyelőre még kár volna feszegetni, azonban stabil 0 szaladónál már a könyv szerinti érték lenne indokolt. /kb.1100 részvényenként/
Törölt felhasználó 2006. 07. 04. 11:43
Előzmény: #2733  Törölt felhasználó
#2735
Én nem tudom ki vett, de az vélemény igen gyorsan változott náluk....
Törölt felhasználó 2006. 07. 04. 11:42
Előzmény: #2733  Törölt felhasználó
#2734
az a baja az elemzésnek. hogy nem veszi figyelembe, a Rába fedezi a devizakockázatot, úgyhogy a féléves eredmény nettóban egy hatalmas mínusz lesz. persze ettől még nem szar a rába, csak az elemzés amatőr..:((
Törölt felhasználó 2006. 07. 04. 11:30
Előzmény: #2730  Törölt felhasználó
#2733
Gazdi,

"aztán a fotex vég elemzés az equitastól, azóta persze visszahúzták 30%-kal, mert bevásároltak.."

az Equitas vett úgy gondolod???
Krumenaker 2006. 07. 04. 11:29
Előzmény: #2730  Törölt felhasználó
#2732
Gazdi, minek ezt így körbeírni? :)

Foglald össze a lényeget:

MENEKÜLÉS !!!
zsosz
zsosz 2006. 07. 04. 11:29
Előzmény: #2730  Törölt felhasználó
#2731
Talán kicsit túllihegik a dolgot, de az elemzésben leírtak azok bizony kőkemény tények.Ha most nem akkor mikor lenne vége a veszteséges működésnek?
1 szó, mint 100 minimum névérték dukál neki az igen közeli jövőben!Aztán fölötte mennyivel az a gyorsjelentésektől függ.
Törölt felhasználó 2006. 07. 04. 11:22
Előzmény: #2728  csa-csi
#2730
rábától függetlenül jók ezek az elemzések, már aki nem lát át rajtuk...
figyeld csak meg amikor a danubiust akarták kiszórni akkor megjelent hogy hiperrallyn a lengyel szektortárs, és a danubius is egy tuti papir, aztán mostanában a legnagyobb bukóban kijöttek ilyen 60K-s richter, meg 30k-s mol célárakkal, vételi ajánlatokkal, közben ugy adtak mindent mint a romlott húst, aztán a fotex vég elemzés az equitastól, azóta persze visszahúzták 30%-kal, mert bevásároltak..most meg a rába, na persze.....valakik nagyon szabadulni akarnak tőle.
Ja, az utóbbi hónapban a kedvencem az FHB..na az a célzott pánikkeltéses nagybevásárlás tipikus példája.
Summa summárum:
SOSE HIGGY SEMMILYEN ELEMZÉSNEK!
csa-csi
csa-csi 2006. 07. 04. 11:21
Előzmény: #2728  csa-csi
#2729
775-ön vettem, kaptam jó egy órája 134 db-ot és most az hízik... dejó nekem... :)
csa-csi
csa-csi 2006. 07. 04. 11:17
Előzmény: #2727  Törölt felhasználó
#2728
sok marha meg veszi-viszi mint a cukrot! :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 04. 11:16
Előzmény: #2726  Törölt felhasználó
#2727
NAGYON EL AKARNAK ADNI...
Törölt felhasználó 2006. 07. 04. 11:06
#2726
A Tőzsdefórumon megjelent egy fundamentális elemzés, amely nagyon egybecseng ezzel a technikai elemzéssel, amelyet egy hete olvastam.
Mindkettő átfogó elemzés.

link
csa-csi
csa-csi 2006. 07. 04. 10:43
#2725
Mi történik itt? Csak nem?
zsosz
zsosz 2006. 07. 03. 11:20
#2724
Indulhat a második menet!(?)
pancserlama.
pancserlama. 2006. 06. 30. 18:49
Előzmény: #2722  Törölt felhasználó
#2723
Kérlek az RVK !!!

Rába Vagon és Kaszagépgyár.

Törölt felhasználó 2006. 06. 30. 16:50
Előzmény: #2720  pancserlama.
#2722
Mi a zösszefüggés rába és stadler között?
zsosz
zsosz 2006. 06. 30. 16:29
Előzmény: #2720  pancserlama.
#2721
Wazze' a nyúl mingyá megin beelőz!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek