Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 08. 05. 09:48

PLOTINUS  

Nem találtam így újat nyitottam.

Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 01. 07. 13:51
Előzmény: #5388  borso74
#5400
Viktor tisztán elmondta, hogy 5700-on venni fogja, az ütem pedig a lehetőségeinek a függvénye.
Furcsa, hogy a tegnapi BÉT-es tájékoztatást senki nem olvasta itt...

link
mezeinyul
mezeinyul 2017. 01. 07. 13:30
Előzmény: #5396  Törölt felhasználó
#5399
A Törpe utca beruházásnál ha jól tudom valami műemlék villa bontási balhé volt, meg a helyben lakók támadták az építési engedélyt.
exmnbs1 2017. 01. 07. 13:13
Előzmény: #5396  Törölt felhasználó
#5398
Erre az nem megoldás hogy maga melle vesz egy olyan tipusú embert?
tigus7313 2017. 01. 07. 13:08
Előzmény: #5381  pickpepe
#5397
emiatt is kötelezővé válik az IFRS és a kv.
Törölt felhasználó 2017. 01. 07. 13:02
Előzmény: #5395  maveryck
#5396
Ebben teljesen egyetértünk, de ez alapján nem lenne szabad plotinus tulajdonosnak lenned. Én két okból nem vásároltam soha plotinust, és abból a reálgazdasági hókamóka volt az egyik.
Egyébként éppen a törpe utca volt, ahol mindenkinek el kellett volna gondolkodni. Legalább a végén. Az a projekt a pénzügyi eredményétől függetlenül egy kudarc volt (és valószínűleg Viktor és a cég összhangja épp ott tört meg először)! Ha jól emlékszem még az indulásakor erre a fórumra is beírtam, hogy nem Viktornak való. Szerintem ezt idővel belátta, és egy megfelelően árazható fázisban kilépett. A piac meg éppen jött alá, és pénzügyileg nem lett bukta. De ott már látni kellett volna, hogy nem érzi jól magát ebben, más embertípus, mint amit az a munka megkövetel, bízni meg igazán nem lehet ezen a téren senkiben, mert az utolsó melós is arra van szocializálva, hogy kilopja a szemedet.
maveryck 2017. 01. 07. 12:06
Előzmény: #5389  Törölt felhasználó
#5395
Zsidayn kívül a többiek teljesítményéről semmit sem tudunk. A reáltevékenységek közül a Törpe u. eladása volt figyelemreméltó, azonban ez elég kis tétel volt, meg eredetileg egy lakóparkot terveztek. Ahhoz képest...
Semmit sem tudtak eddig gyakorlatilag felmutatni a reálbefektetéseknél, ami nagy siker lett volna. Bármi lehet, de a Plotinus-ba is azért ment a pénz, mert ismert volt Zsiday szakmai előélete. De hogy ezek kicsodák?
maveryck 2017. 01. 07. 11:57
Előzmény: #5374  Adamo68
#5394
Ez nagyon nem valószínű.
xmann 2017. 01. 07. 11:56
Előzmény: #5389  Törölt felhasználó
#5393
Pontos, érthető leírás
BobyPf
BobyPf 2017. 01. 07. 11:44
Előzmény: #5391  BobyPf
#5392
Egyébként nem csak az össze-vissza kommunikációt látom hibának az elmúlt napokból,hanem a kapkodást a részvények visszavásárlásával kapcsolatosan is.A legolcsóbb forrástól fosztja meg magát a cég!Miért,ilyen hirtelen?
BobyPf
BobyPf 2017. 01. 07. 11:37
Előzmény: #5390  BobyPf
#5391
A Plotinus eddig is kockázatos befektetésnek számított,de most bizonytalanná vált és a tőzsden ez a legrosszabb,ami történhet egy céggel.Ezért választottam tegnap én is a kiszállást.Pedig egy normális tájékoztató esetén,szívesen maradtam volna tovább is.
BobyPf
BobyPf 2017. 01. 07. 11:27
Előzmény: #5374  Adamo68
#5390
Jók ezek a teóriák,ugyanakkor ezek a spekulációk a Plotinus probléma gyökere is egyben.Egy rendkívüli közgyűlés vagy bármely más módon,a részvényesek elé kellett volna állni egy kêsz tervvel arról,hogy mi a problémánk,mit gondolunk annak megoldásáról,végül pedig hogyan,miből kívánjuk megvalósítani ezt a tervet.Ehelyett össze-vissza kommunikáció zajlik napok óta.A befektetői tábor ismeretében,nem gondolom,hogy egy ilyen tájékoztató különössebben megviselte volna az árfolyamot.Viszont most mindenki tisztán látna és ennek tudatában dönthetne,dönthetett volna.
Törölt felhasználó 2017. 01. 07. 11:21
Előzmény: #5374  Adamo68
#5389
Igazából kár találgatni, hogy ki mit unt meg, és sokkal valószínűbb, hogy nem egyetlen dolog van, hanem a minden együtt összejött, és nem látszik közép távon jobb helyzet. Talán volt vita az osztalékról, biztosan terhes az MNB vegzálás, ha van ilyen, vagy kimennek a tőzsdéről, vagy nem, de mindez csak kevésbé lényeges ha valaki arról gondolkodik, hogy menjen vagy maradjon. Két fő kérdés van, amit mindenkinek meg kell válaszolnia, és az alapján dönteni: látja-e a megváltozó tevékenységi körben azt a profitlehetőséget cég szinten, amit a befektetésétől remél, és látja-e a garanciákat arra, hogy hozzá fog jutni az osztalékához/árfolyam növekedéséhez. És ebből vélhetően az utóbbi az, ami jelentősebb kérdés a magyar gyakorlatot figyelembe véve.
Az nagyjából logikus döntés, hogy ha a cég a realágazdasági tevékenységét megtartva folytatja, akkor menjen ki a tőzsdéről, hiszen tőkére várhatóan ilyen formában nincs szükségük, a tőzsdei transzparencia meg nem segíti a zavarosban kavarást. Márpedig a magyar viszonyok között a reálgazdaságban igen ritka, ami nem minősül ennek, és az ingatlan szektor, meg a szállodáztatás biztosan nem tartozik ezek közé. Az is biztosnak látszik, hogy akármilyen okból, de a tőkepiaci vonal (amitől a plotinus sokaknak kívánatos volt) az itt megszűnik. Erővel nem lehet sem Viktort, sem senkit kényszeríteni, hogy minden évben gurítson egy +30-40%-ot. Tehát a kivezetés valójában egy részvényesi érdek, és az ehhez kapcsolódó visszavásárlások a megmaradni szándékozó cégnek, és ezáltal minden(!) jelenlegi tulajdonosanak, akár átverik most a kicsiket a nem ismert árazásokkal a frissebb tranzakciókban, akár nem. A 150+80k visszavásárolt részvény után pedig nagyjából 100%-os valószínűségű esemény. Gondoljatok bele, hogy mi a másik lehetőség: végelszámolják a plotinust, és indul egy másik. Ennek a srv-hez képest óriási tranzakciós költségén kívül ott a kérdés, hogy a meglevő reál projekteket milyen árazással tudnák átadni/eladni, és mi maradna ebből a mostani részvényeseknek. Az sem biztos főnyeremény. Ehhez képest akár a bukóban eladás is jobb egy tavaly vásárlónak. Minden korábbi vevőnek meg igazán szava sem lehet az árfolyamra.
A kérdés tehát nem aki vezetés, hanem az, hogy milyen tulajdonosi kör marad meg a nagybefektetők közül, és azoktól mit lehet várni. Ha valaki szerint ez indoklásra szorul, akkor olvasgassa a fotex sztorit. Vagy a synergont, vagy jó néhány egyéb esetet, ahol tök lényegtelen volt a tőzsdei jelenlét is a kisbefektetők kifosztása szempontjából.
Szóval azt próbáljátok meg kinyomozni, hogy ki marad a cégben a nagyok közül, és lehet-e bízni bennük. Mi a múltjuk, mik az érdekeik, mivel lehet őket kisbefektetőként sarokba szorítani, ha szükséges, stb.
Nekem az a véleményem, hogy a jelenlegi cégvezetésnek, konkrétabban a Viktoron kívüli Plotinus alapítóknak nincs ártó szándékuk, és addig fogják hosszabbítgatni az 5700-as vételeket csökkenő darabszámban, amíg el nem fogynak az elégedetlenek. És azt sem tartom kizártnak, hogy a zrt után tesznek egy másik ajánlatot szűkebb körben, kisebb mennyiségre magasabb áron a dafke kitartóknak, akik azért valójában kolonc lennének a cég nyakán a kényszerítésnek megélt helyzetük okán, és folyton a csomót keresnék a kákán. (Disclaimer: Most sincs, és sosem volt plotinusom, és nem ismerem az illetőket személyesen. De két dolog pro és kontra elgondolkodtató kellene legyen azoknak, akik _hittek_ Zsiday Viktor tehetségében, és korrektségében, befektettek nála és szép profitot is realizáltak az oldalán. 1) nem egy eleve tisztességtelen, tolvaj szándékú csapattal állt össze anno, és láthatóan most sem erre gyúrtak. A gyors megoldás kisebb sérelmes vetületei mellet próbálnak korrektek lenni, ha van is vita köztük, azt is tisztességes módon kezelik, nem ekézik egymást nyilvánosan, nem növelik a részvényesek kockázatát nyíltszini vitákkal, nem rombolják az árfolyamot, hogy olcsóbban vehessenek, stb. Ez felfogható egyfajta minőségi kritérium teljesítésének.. 2. Jelenleg senki nem tudja, hogy kik milyen arányban maradnak a cégben, milyen új menedzsment fog a mostani helyére kerülni. Vagy nem.. )
borso74 2017. 01. 07. 11:14
Előzmény: #5387  philosopher
#5388
Én is gondolkodtam tegnap hogy visszaveszek 5550 környékén, de a 90 % esély hogy majd valamikor úgyis visszaállnak 5700-ra, nem tűnt nagy biznisznek. Megtartani már nem akarnám.
philosopher
philosopher 2017. 01. 07. 11:06
Előzmény: #5384  borso74
#5387
de a közelálló bennfentesek mind etikus magatartást követnek. :-)
Amúgy azért itt már tegnap is pedzegettük többen, hogy a csütörtöki közlemény alapján is simán benne van, aha egy hónapon belül elfogy a 150.000 db, akkor vesznek még. Szóval nem is kellett bennfentesnek lenni, hogy az ember vegyen 5700 alatt (mégha nem is akar a Zrtbe menni), csak egy kis kockázatot jelent, ennyi.
philosopher
philosopher 2017. 01. 07. 11:04
Előzmény: #5385  borso74
#5386
igen, ez ajánlati könyvben mind különböző ajánlatnak látszik.
borso74 2017. 01. 07. 10:43
Előzmény: #5380  philosopher
#5385
Nem tudom számít-e a darabszám szempontjából, de én 5 különböző számláról adtam el a saját nevemről. 3 brokicég normál és tbsz-ek. + asszony + öcsém + anyós de mind nyitóban 5700.
borso74 2017. 01. 07. 10:36
Előzmény: #5368  pacilaci
#5384
Így igaz, + a 80k bejelentését is max annyi értelme volt lebegtetni, hogy a hozzá közel álló befektetők keressenek 2-3%-ot 1 hétvége alatt nagyjából kockázatmentesen. Tudom neki nem tétel 1-2 milla, és nem is így volt, de ha pl a Concordenál lennék bróker vagy valami okostojás simán megvettem volna 1-2k-t tegnap.
philosopher
philosopher 2017. 01. 07. 10:23
Előzmény: #5369  mage
#5383
Én sem adtam el tegnap, sőt vettem még hozzá 5600 körüli átlaggal. Igen, 5520-5530 között is volt tegnap kb 2500 db rvre adásvétel, a vevők jól kalkuláltak,kihasználva a pánikot.

Úgy számolom, hogy ha a nagyok (Zala, Keletfa, Zziday Viktor, Szabó Zoltán, Promix, Andreas61 :-) nem adnak el, akkor a Plotnius a likvid állományából még 1-2 százezer rv-t tud visszavásárolni viszonylag rövid időn belül. Akkor lehet gond a likviditással ha az 2-3% feletti tulajok is ki akarnak szállni. Bár tegnap is volt két nagy (13e és 17e) kötés, illetve a nyitóban is lehetett 1-2, szóval nem tudni pontosan kik adtak le. De ha 5% feletti tulaj vagy elnökségi tag is szabadul meg részvénytől, azt pár napon belül közzé kell tenniük.
pickpepe
pickpepe 2017. 01. 07. 10:18
Előzmény: #5374  Adamo68
#5382
Ebben lehet vmi, viszont egy tíz éves US kötvény shorttal nehéz pénzt "kivenni"

Mondjuk az ENEFI Business érdekes volt ebből a szempontból.

Az itthoni tőkepiaci befektetések nem jelentősek, akár el is lehetett volna hagyni őket, mert a deviza és kötvénypiaci tevékenységek zöme olyan piacon ment ahol lehetetlen az általad leírtak szerint pénzt kivenni.

Egyébként nem értem, hogy miért nem vittek, visznek be mindent egy vegyes alapba, nem kell BVPS-t kiadni, naponta számolja a letétkezelő és nincs ilyen jellegű MNB zaklatás sem. A meglévő zárt Plotinius alapban minden vagyon átpakolni a részvényesek meg a részesedésük arányában kapnak befektetési jegyet.

Egy dolog viszont biztos, amennyire jó vagyonkezelő Viktor, annyira rosszul kommunikál.
pickpepe
pickpepe 2017. 01. 07. 10:09
Előzmény: #5378  tigus7313
#5381
A kötvényeket vitték be a BÉT-re, nem a céget.

Topik gazda

Jhonny27
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek