Topiknyitó: Frololo 2022. 04. 23. 16:01

OTP BBQ  

OTP: Országos Takarék Pénztár.
Barbecue: füstön sütés lassú tűzön. (Definíció a nyárspolgár weboldalról.)
E fórum arra hivatott, hogy az OTP részvénnyel rendelkező, keményfejű, árfolyam-emelkedésre spekuláló befektetők (szuperlongosok, szuperlongerek) otthonául szolgáljon.
Az Anyafórum ("OTP részvényesek ide!") szinte olvashatatlan a rengeteg hozzászólás miatt, melyek nagyrésze pillanatnyi észrevétel közlése az árfolyamról.
Az OTP BBQ pont az ellenkezője az Anyafórumnak.
E fórumba év/hónap/hét szerinti bontásban értékelők kerülnek, valamint év/hónap/hét szerinti bontásban spekulációk.
BBQ, mert a részvények lassan készülnek el, a füst pedig a bizonytalan gazdasági környezetre utal.
Szabad sajtóból tájékozódunk, nem ijedünk meg a saját árnyékunktól, húszezer forintos célárig meg nem állunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsuzsa37 2022. 06. 08. 13:58
Előzmény: #858  Törölt felhasználó
#860

én is arra számítok,és persze a megmaradt rés töltésére 9620-9715 között.Ezért is merészkedtem vissza ismét longba.
Jó döntés volt realizálni a múlt héten 9420-nál,kaptam is érte a fejemre.De most ennyit tud a piac,ezt  lehet  csak megjátszani.
Törölt felhasználó 2022. 06. 08. 13:56
Előzmény: #857  zsuzsa37
#859
S&p a 4-es/v C hullam aljat keresi
ha megvan jöhet(ne) kis fellelegzes
Törölt felhasználó 2022. 06. 08. 13:52
Előzmény: #857  zsuzsa37
#858
en meg mindig ugy gondolom hogy a nagy piros gyertya tetejet kiveszi 9800-nal  
zsuzsa37 2022. 06. 08. 13:46
Előzmény: #856  Törölt felhasználó
#857

én még a múlt heti elképzelésem megjátszom,hogy a 8820 megtartja, az otp-t,vagyis a júnusi gyertya alja,első körben.Ma korábban vettem egy részét 8920-on.
"
 zsuzsa37 ma, 13:12 Előzmény: #25401  evazeller #25403 én vettem otp-t 8920-on.Ezeket korábban adtam 9420-on,alig a múlt héten.Még állok venni 8830-on is.Utána kivárás.Még szerencse,hogy határidős kereskedésben,esésre játszottam ma :-)) így van nyerőm.
"
Törölt felhasználó 2022. 06. 08. 12:42
Előzmény: #848  Frololo
#856
közzetettek ma az extraado összeget
korrekt es ujabb bizonytalansagi tenyezö kipipalva 
ez sajnos nem a "szokasos" üzletmenet kora
Frololo
Frololo 2022. 06. 08. 09:30
#855
Meg fogom szüntetni a bróker előfizetésem, mivel úgy  érzem, hogy őszig, de lehet, hogy idén már nem adok, nem veszek. Életmódváltó sorstársaimnak írom. :) A böngészőmön is zároltam bizonyos tartalmakhoz való hozzáférést, vár a napsütés!
Capi77
Capi77 2022. 06. 08. 07:35
Előzmény: #853  zsuzsa37
#854
Jó reggelt! Köszönöm a kiigazitást, ott a pont nem néztem meg a határidőseket. Korai volt a jókedvem!
zsuzsa37 2022. 06. 08. 07:18
Előzmény: #850  Capi77
#853

igaz,hogy pozitív zárás volt,de utána rögtön negatív tartományba kerültek a határidők.Egy sima,egy fordított...még mindig nincs eldöntve az irány,akár több hetes távlatban.
Otikánál,továbbra is a 8820 a mennyország kulcsa,ott kezdtük a június hónapot,nagyon fontos szint!Napközben lehetünk alatta,csak ne menjünk alá zárásra,mert akkor ugrik az eddigi 8500-ös alj....
dniel
dniel 2022. 06. 07. 23:18
Előzmény: #850  Capi77
#852
Persze csak vicceltem.. ) a haboruhoz nem fuzok semmit most.
Törölt felhasználó 2022. 06. 07. 23:06
Törölt hozzászólás
#851
Capi77
Capi77 2022. 06. 07. 22:55
Előzmény: #849  dniel
#850
nem úgy van az.... amcsik ma jól zártak, kezd jó hangulat kialakulni a nagy vizen túl. Csak felkapjuk erre már mi is fejünk. Még megnézünk egy aljat utánna elindul a hegymenet!
Ma sokat kellet  autóznom, és útközben mindig podcast-eket  hallgatok.  A 444 -ben hallottam: Idézek belőle     "a reálpolitika az egy nagyon - nagyon cinikus műfaj,.... ennél olcsóbban nem ölhetnek oroszt az amerikaiak,  mint ahogy most ezt teszik ukrajnában...."    no comment
https://negynegynegy.podbean.com/e/az-oroszok-lassan-sajat-magukat-demilitarizaljak-ukrajnaban/
dniel
dniel 2022. 06. 07. 22:44
Előzmény: #848  Frololo
#849
kikaptunk az olaszoktol holnap irány le :D
Frololo
Frololo 2022. 06. 07. 22:27
#848
Amíg Csányi focimeccset néz, nem tudom, hogy mi mit tudnánk hozzátenni az OTP-hez...:)
dniel
dniel 2022. 06. 07. 21:02
Előzmény: #845  Lizi
#847
Olvasni bárki tudja a blogot, a tagságot olyan aspektusba emlegetjük most, hogy szerzőként csatlakozik tehát elemzéseket készít. :) Aki nem elemez semmi dolga nincs csak időnként be irja  a a böngészőbe a chartology.hu címet és olvasgat mint egy bármilyen weboldalt ez is az :) Jelenleg a cím még meg támadható azt ISZT testületben tehát ki függesztés van érvényben ma reggel kaptam e mailt 8 napot mondtak ha nem támadják meg akkor ez lesz a webcim amin majd el lehet érni... Nálam már most is müködik technikailag de az oldal még nem publikus mivel szerkesztem ahogy idöm van.
dniel
dniel 2022. 06. 07. 20:56
Előzmény: #844  zsuzsa37
#846
Reméltem hogy fel tudlak majd kérni de így már könnyebb. köszönöm mert a top 3ba vagy nálam )
Lizi
Lizi 2022. 06. 07. 20:54
Előzmény: #818  dniel
#845
Ez jó. Olyan is lehet tag, aki inkább csak olvasgat mit hozzáad valami hasznosat?
zsuzsa37 2022. 06. 07. 20:23
Előzmény: #842  dniel
#844

Szívesen csatlakozom,ha már elkészült.
Capi77
Capi77 2022. 06. 07. 17:49
Előzmény: #838  Capi77
#843
A mai napi fő eseménye érdeklődők és pénzbefektetők hiánya miatt meghiúsult. A reggeli mosolyt, és hurrá hangúlatot egy korai nagyon savanyú citromfagyi teljesen elrontotta. Az ébéddel még próbálkoztak visszahozni a jókedvet, de az uzsonnára nem lett más az egészből csak egy jó nagy adag "hasmas".  "Vajon gyárt a Richter hasfogót, holnap is kellhet még??" 
dniel
dniel 2022. 06. 07. 16:23
Előzmény: #837  Capi77
#842
"kiket keresnél meg , Te hívnád meg őket, vagy bárki jelnetkezhet?"
A rendszer meghívásos lenne, illetve ajánlás útján, és persze akár igényt lehet jelezni is ha valakit ki felejtek vagy nincs be ajánlva.
---
"a tagoktól milyen elvárásaid lennének?"
Semmi komoly, faji nemi politikai etnikai stb nézetektől legyen mentes teljesen a tárgyra szorítkozva
---
"mit kell hogy tegyenek azért hogy használhassák az oldalt?"
Az oldal a google blogger szolgáltatásán fut. Többek között azért választottam ezt a platformot, hogy a bizalmi kockázatot is le csökkentsem amennyire lehet, egy e-mail cim kel csak amivel regisztrálva van az illető gmailre küldök rá egy meghívőt és ennyi.. ha elfogadja a google blogger felületén meg fog jelenni a blog annál aki meg lett hívva és tud publikálni. Rám semmilyen bizalmas adatát nem kel bíznia senkinek... GDPR ügyben a google az illetékes.
---
"a tagok szakmai  és tudásszintje különböző, hogyan lehet,- és kell -e ezt kezelni?"
Nem fogok bizonyítványt kérni senkitől, a tudás relatív, és ha sokat tud az ember az lehet hátrány is mert a tankönyv szerint csinálni nem mindig jó... vagy ha korlátok közé van szorítva valaki. pl bróker házak esetén. Amit fontosnak gondolok az a mindentől független teljesen szubjetiv gondolat amit csak az egyén befolyásol és az ö élet felfogása és élet tapasztalata. Mások tapasztalatából lehet a legtöbbet tanulni, minél több az egyén annál több látásmód találkozik annál színesebb a történet. A meglátásokon lehet gondolkodni akkor is ha nem szakmai és a lényeg a tudás kiszippantása az elemzésekből ha valaki nem tud az se baj nem szippantasz ki belőle semmit, és valószínűnek is tartom ha valaki csak olyan jóslatokat közöl amik rendre nem jönnek be az le fog morzsolódni magától is.
---
"elfogadják -e egymást a Tagok?"
Biztos nem. De ez nem is számít vagyis nem kéne h számítson ahogy itt se számít... A blogon nincs lehetőség veszekedésre. még gondolkodom pl azon hogy az elemzések alá google fiókkal lehessen e hozászolást fűzni.
Én számítok Balinra Lilyre bárkire nem lehet mindig egyet érteni és nem is kel... akkor nem lehet min gondolkodni.
---
"amit a tagok megosztanak, valaki cenzurázza, vagy hitelességet elenőrzi?   akár hír információ stb."
Ugyan úgy ahogy pl. egy portfolio sem ellenőriz mindent itt se lessz... Az elemzések alapjául szolgáló információk megbízhatóságáért  felelősséget nem vállalunk az egyedül a szerzőt terheli. bla bla... :) cenzura nincs senkit nem nyomunk el addig amig nem fordul át személyeskedésbe stb... a vélemény szabad. A lényeg amíg minden a jó ízlés határán marad addig nincs baj politizálni stb nem szabad csak a gazdasággal és a hatásaival foglalkozni elemezni ok okozat stb. erről szólna a blog a téma adott azon belül kel maradni nyilván. technikai/fundamentális/makró elemzés elmélkedés ilyesmi.
---
"csak magyar tőzsde, vagy nemzetközi is?"
Tőzsde, OTC lényegében bármi. nemzetközi is persze... De amire országos szinten a legnagyobb hiányt érzem azok a hazai részvények, és úgy alapjában a hagyományos papírok... Mindenki kripto lázban ég... De ez nem zárja ki a kriptot sem természetessen.
---
"hogyan lehet szelektálni  a beérkező  információkat?"
Ezt a kérdést nem értem... Ha valaki beküld egy posztot arra célzol? Én nem tervezek szelektálni semmit nem is figyeltem h van e ilyen lehetőség lehet h napokig fen se leszek olykor az elemzésnek azonnal meg kel jelenni mert lehet fontos is tehát ezt nem támogatom... Max ha orbánt szidja benne meg nem az elemzésről szol spam trolll akkor ki lesz törölve utólag.
---
"De az alap elképzelést jó, és támogatom. Feltéve ha érdekel a véleményem :)"
Engem mindenki véleménye érdekel, örülök ha megosztod velem amit gondolsz mert az segít... Nem Jobs stílusba akarok valami t oda tolni senki orra alá... Én az elemzésekre akarok koncentrálni de amennyire a google rendszere engedi és nem veszi el a fókuszt az elemzésekről bármilyen ötlet érdekel az a jo ha a közösség alakítja ki a dolgokat én csak elindítom vagyis próbálok el indítani egy hiányzó hasznos dolgot ami arra fog fejlődni, úgy fog változni ahogy a többség akarja. hisz a közösségben van az erö én azt akarom többen kedvet kapjatok ehhez a projekthez annyi a lényeg az alap ötlet marad elemzésekről egyéni meglátásokról fog szólni a blog, nem lesz iskola stb a lényeget szeretném fókuszba tartani és nem tele rakni az oldalt hülyeségekkel arra vannak más oldalak... nem a világot akarom megváltani csak ki pótolni azt ami hiányzik innen és úgy amúgy egész országba nem igen van ilyen közösségi és független blog ami evvel foglalkozna... zárt közösségek vannak pénzért stb de ők már befektetési tanácsot is adnak a zárt csoportokban,,, itt ez sem cél.... söt egyensesen nem az... és nem is lesz... teljesen nonprofit az is marad és teljesen nyilvánosan olvashatja bárki a neten, így a szerzőknek együtt kel élni az internet nyilvánosságával van aki fél ettől remélem itt kevés ilyen van.
Ha van további kérdésed tedd fel, illetva az ötleteidet is oszd meg ha lesznek... Egy jogászra lehet szügségem lesz a felelösség kizárás miatt de lehet csak ki ollózom más elemzések alól a paragrafust meg h mosom kezeim.... :)
Capi77
Capi77 2022. 06. 07. 07:03
#841
Tegnap a Bitcoin -5,6% 
https://www.blockchaincenter.net/en/

Topik gazda

Frololo
Frololo
3 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek