Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
smallinv 2022. 03. 16. 12:00
Előzmény: #7338  Murdoch
#7340
Nem fog...
Éppen élezi magát, hogy ő legyen a legélesebb.
Zeci 2022. 03. 16. 11:57
Előzmény: #7337  HPeter76
#7339
Páftáritye pazsalujszta, nye panyemal nyista.
Murdoch 2022. 03. 16. 11:52
Előzmény: #7312  tanrek
#7338
Volt egy kijelentés, amire kértem megerősítést. Terelésre nem vagyok kíváncsi.
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 16. 11:48
Előzmény: #7336  Zeci
#7337
Mi lenne megnevezésedtől megkímélnél. 
Zeci 2022. 03. 16. 11:46
#7336
Adjatok már ennek a szerencsétlen péternek egy rendes fordító programot.
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 16. 11:20
Előzmény: #7331  Törölt felhasználó
#7335
Na Te úgy mondod hiába mennek országon belül,mindegyik várost,falvakat leakarja dózerolni Putyin.
Ezzel most Zelenszkit támogatod.
 Maradjanak otthon mondta a Kricskó,de hogyha megszólal a sziréna keresenek búvóhelyet,óvóhelyet.
   Pesze én ezt nem látom biztosnak.Fusson ki merre lát. Lehetne ott jobb megoldás is.
  Ezt a Háboút KINA-USA tudnán megállítani. azok meg nem fognak megegyezni. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 16. 11:20
Előzmény: #7333  El_Kebir
#7334

"Katonai célpontokat lehet bombázni és háborút elősegítő infrastruktúrát. Lakóházak, műemlékek bombázása már háborús bűncselekmény. (ha azokban nincs ellenséges katonaság) "
.
ebben egyetértünk. Ezért tartom nagy hibának (bűnnek?) hogy arra szólították fel az ukrán civileket hogy Molotov koktéllal a városban lévő harckocsikat gyújtsák fel..
Akkor ez lakóház, vagy katonai célpont?
Egyébként hasonlót írtam én is. Háborús bűn olyan házat bombázni, ahol nincs ellenséges katonai tevékenység.
Ezek szerint csak abban nem értünk egyet, hogy aki molotov koktélt dobál az katona vagy civil.
El_Kebir
El_Kebir 2022. 03. 16. 11:06
Előzmény: #7323  Törölt felhasználó
#7333
Nem azt írtam, hogy nem lehet bombázni, hanem CSAK azért nem lehet bombázni,  mert van valahol benne ellenség.   A "katonai szükségesség elve"  és az "arányosság elve" alapján, alapelvek.  (pl egy-két mesterlövész miatt, nem bombázhatnak le egy egész városnegyedet...) Ha ez a két elv nem lenne, akkor mindent meg lehetne oldani szönyegbombázással, néhány vákumbombával, esetleg atombombával és pont ezért háborús bűn.  Katonai célpontokat lehet bombázni és háborút elősegítő infrastruktúrát. Lakóházak, műemlékek bombázása már háborús bűncselekmény. (ha azokban nincs ellenséges katonaság) 
LVN 2022. 03. 16. 10:54
#7332
Ez a cikk tartalmában pedig szinte teljesen megegyezik azzal, amit itt írtam jópár napja...
https://promotions.hu/orszagos/elet/2022/03/16/orosz-ukran-haboru-putyin-katonai-csucstechnika-mitosz-hadsereg-felszereles/
Törölt felhasználó 2022. 03. 16. 10:49
Előzmény: #7324  HPeter76
#7331
Csak úgy kíváncsiságból mégis hova kellene mennie a több millió városi lakosnak a pusztába vagy külföldre  ?Ami meg a háborús övezetet illeti,azok az ukrán városok azért háborús övezetek mert az orosz hadsereg támadja öket,úgy egyébként egy abszolút nyugis hely lenne.Egyébként nem hinném,hogy vissza tartanák a lakosságot attól ,hogy elhagyja a várost ,kivétel a férfiakat,mondjuk ez utóbbival nem értek egyet.Persze tudom,hogy a legtöbb ország tv.-ben benne van a hadkötelezettség vagy fegyveresen vagy anélkül.
LVN 2022. 03. 16. 10:48
Előzmény: #7322  totoro
#7330
kizártnak tartom, hogy a papíron meglévő orosz légierő több, mint 50-60 százaléka lenne bevethető állapotban. Időbe telik, míg "aktiválják" őket, már ha van elég cucc hozzájuk még. Bár ugyanez igaz az összes haditechnikára, nagy részük raktárban van, "lezsírozva", szóhasonlattal, mint anno a kalapácsok a kalapácsboltban amit én még láttam, zsírpapírban, gépzsírban. A régi tankok nagy része is konzerválva, raktárakban pihen, nem lehet ilyen gyorsan pótolni a harctéri veszteségeket. Nézzétek meg az egyszerű teherautókat... Volt sok papíron, de ha az összes gumi kipukkan 10 km után, akkor egy sincs harcképes állapotban. 
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 16. 10:41
Előzmény: #7327  Törölt felhasználó
#7329
jó van Te helyedbe nem venném vícre. Ember ruszkik elől menekülni kell, úgy tenni mintha tudomásul se vennéd,nagyfokú felelőtlenség. azért,hogy most tömik pénzzel az ukránok felső rétegét.Hamar elszáll a lóvé. -ma van holnap meg már üres a zseb.Ezekért harcoljak én!! más meg tömi a zsebét nekem meg a morzsa.
 Esze volna LEÁLLNA Zelinszki Támogatást Országmentésre használná. na mindent elmondtam.
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 16. 10:34
#7328
Ha a polgárok iránti aggodalmukat nem osszák meg az Ukrán vezetők, megnézhetik magukat.
 Erre már számtalanszor Figyelmeztetet nevezem ellenségnek az oroszokat.
   -Olyan ez meneküljön,ahova akar. 
 Elvesztik KIJEVET.Óhh hát a mi polgárainkat se Kímélték az orosz haderő. médiával nem lehet megnyerni a Hábororút. 13.milliárd USA dollár támogatásával se legfeljebb jól megszedik magukat az ukrán vezetők.
 Meg nem is mi vagyunk(ukrán vezetők) a hibások sok ártatlan polgár életéért. na lesz ítt annyi mű kifogás
   Szóval felelőtlenség számos területen kódolva van. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 16. 10:32
Előzmény: #7324  HPeter76
#7327
"számosan kérte,figyelmezteti a polgárokat Putyin ÉLETÜK VÉDELMÉBEN HAGYJÁK EL ELFOGLALANDÓ TERÜLETEKET meneküljenek"
Milyen kedves ez a Putyin - talán ha nem lövetné az ukrán lakosságot minden megoldódna.
Egyébként te értelmezed is amit leírsz ?
totoro
totoro 2022. 03. 16. 10:32
Előzmény: #7324  HPeter76
#7326
Egy nagy ukrán összesküvés keretében saját polgáraikat áldozzák fel az Ukrán vezetők? Azok a vezetők akik nem egy bunker mélyén csücsülnek Szibériában mint PowerPutyi, hanem maguk is ott vannak a rakétáknak kitéve? Adok egy tanácsot. A jó dezinformáció az ami igazságon alapszik, keress valami valós Ukrán háborús bűntényt, és arra építsd fel a hazugságaidat, akkor sokkal hihetőbb.
totoro
totoro 2022. 03. 16. 10:28
Előzmény: #7324  HPeter76
#7325
Oroszok a jelenlegi helyzetben még győznének, de most már jönnek a hírek, hogy komolyabb fegyvereket is kap Ukrajna, pl. jöhetnek amcsi drónok is, meg komolyabb légvédelmi fegyverek, sőt hajóromboló cuccok is. A nyugat most már egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy Ukrajna veszítsen, és így Ukrajna mögött végtelen katonai erőforrás sorakozott fel. Oroszoknak egy esélyük maradt, ha nagyon hamar eldöntik valahogy a helyzetet, de ehhez meg nem úgy néz ki, hogy maradt erejük. Azért lefogadom, hogy amikor eltakarodnak, akkor is azt fogja majd fapofával hazudni a már közröhej tárgyává vált katonai szóvivőjük, hogy minden a terv szerint halad.
HPeter76
HPeter76 2022. 03. 16. 10:13
Előzmény: #7321  Törölt felhasználó
#7324
ja igen.
 Ott a baj nem alkalmazkosnak Putyini polgári védelem tervéhez. Mikor megszállná Ukrajnát minden fordítva
 tesznek NE HAGYJÁK EL OTTHONUKAT mondja a Bokszbajnok Klicskó polgim.(magyarul felhasználja a polgárait) Tehát rosszúl cselekszik háborús övezet lévén számosan kérte,figyelmezteti a polgárokat Putyin ÉLETÜK VÉDELMÉBEN HAGYJÁK EL ELFOGLALANDÓ TERÜLETEKET meneküljenek,ha nem akarnak áldozatá válni. Kerüljék,kerüljék ki a háborús övezeteket. Na Kijev polgármester ténykedése,intézkedése nem úgy köszön visza. CSAPDÁNAK AKARJA FELHASZNÁLNI SAJÁT POLGÁRAIT.
Törölt felhasználó 2022. 03. 16. 10:12
Előzmény: #7299  El_Kebir
#7323

"A genfi egyezmények alapján csak azért  porig bombázni egy várost, mert ott ellenállók is vannak háborús bűnnek számít!"
.
Erről adhatnál egy linket. Tudtommal az van benne, hogy a "NEM VÉDETT" városokat tilos bombázni.
totoro
totoro 2022. 03. 16. 10:05
Előzmény: #7302  Landlord
#7322
Kherson környékén épp most csaptak oda egy orosz reptérnek, elfüstölt megint 15 orosz helikopter, már 108 helikoptert vesztettek. Embert még csak hozhatnak, mindig akad 500 dollárért megvehető szír kecskepásztor golyófogónak, de ha elfogy a légi erejük akkor nem tudom mit csinálnak. A bevethető vadászgépeinek és bombázónak is már 10%-a kb. fémhulladék, és van rá egy fogadásom, hogy a nyugat tovább bírja Stringerekke mint az oroszok repülőkkel.
Törölt felhasználó 2022. 03. 16. 09:40
#7321
Hát ha nagyon szigorúan vesszük akkor nem csak Kijev az ukránoké hanem Moszkva is,mivel azt a Kijevi Ruszból eredeztetik még  maguk az oroszok is.:)Vagyis a szülő a Kijevi Rusz és a gyerek ,Oroszország lenne.Most meg azt mondja Putyin,hogy ök a szülök és Ukrajna a gyerek.Szóval van némi keveredés a fejében,ami valószínűleg abból is eredeztethető,hogy a Szovjetunióban valóban ez volt a narratíva,és az ukrán nyelvet be is tiltották egy jó ideig.Egyébként egy testvérnépről van szó,ezért a mostani háború egy testvérháború.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek