Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 21. 06:52
Előzmény: #54037  Murdoch
#54039
Ahogy szokták. Fegyverrel. Ez az a nyelv, amit az oroszok értenek. Az egyetlen nyelv. Most tekintsünk el attól, hogy ez nekünk tetszik-e vagy nem.
Hitlerre sem az észérvek hatottak, hanem az antifasiszta koalíció fegyverei.
A háborúkat a fronton vívják, de a hátországban dőlnek el. A szovjetek a csillagháborút sem bírták gazdaságilag. Ez volt  a Szovjetunió széthullásának egyik fő oka.
duraczell 2024. 01. 20. 23:29
Előzmény: #54034  Phylaxa
#54038
Az ukrajna támogatasa körüli műsor kb referenciát teremt a regnáló karrierpolitikusoknak, hogy az egyes tagországok szuverenitását a jövőben folyamatosan szűkítsék. Ezt már lehetett látni a "migráns bulinál" is. Az, hogy az ukránok simogatása mellett ezt nem veszik észre, vagy nem akarják ki tudja. Az EU gazdasági közösségként lehet szerintem életkepes, ez a politikai integrációs törekvés gyakorlatilag a kisebb nemzetek feudális elnyomására irányul hosszabb távon. 
"Itt a penzed és kussolj", kb ezt mondják az okosok.
Murdoch 2024. 01. 20. 22:15
Előzmény: #54035  Dehogynincs
#54037
Tekintsünk el attól, hogy pontosan miért történt az, ami. De hogy oldod meg? 
Törölt felhasználó 2024. 01. 20. 21:52
Előzmény: #54033  Istvan78
#54036
Helyesen tetted!
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 01. 20. 21:40
Előzmény: #54034  Phylaxa
#54035
Értem mit írsz, de erősen elhanyagolod azt, hogy egy agresszív birodalom háborút indított a szomszédunk ellen.
Az eu tagországok jó része még csak nem is szomszédos Ukrajnával vagy Oroszországgal.
Abban igazad van, hogy nem jó minden, amit a vezetők kitalálnak. Ezt kifejtheted az "Orbán takarodj!' szaktopicban is.
Phylaxa 2024. 01. 20. 21:26
Előzmény: #54033  Istvan78
#54034
Én annyit értek abból amit leírtál, hogy ha mindenki megszavaz valamit, akkor mi is szavazzuk meg. Szerintem pedig csak akkor szavazzuk meg, ha nem jövünk ki belőle rosszul. Ellenkező esetben tárgyalni kell.
Istvan78 2024. 01. 20. 21:08
Előzmény: #54032  Phylaxa
#54033
Nekem nagyon összefolyik minden a kommentedben, valószínüleg nem véletlenül. Nem kezdek bele mi mindenbe tudnék belekötni, úgyse jutnánk sehova.
Phylaxa 2024. 01. 20. 20:40
Előzmény: #54031  Istvan78
#54032
Nagy sok hazugság folyik mindenhonnan. Szerintem ezt te is tudod. Nem igazán teszek különbséget, mert mindegyiknek ára van. A hazugság eredményét ki kell majd fizetni.   Már hogyne vállalnánk a kontinens értékeit. Itt nőtt fel mindenki. Összefogtunk nagyon sok mindenben, nagyon helyesen. A kérdés az, hogy biztosan jó-e minden, amit a vezetők kitalálnak. Nyilván nem. Biztosan jó-e, amiben rajtunk kívül mindenki látszólag egyetért. Már most megmondom, hogy biztosan nem. Ugyanis furcsa lenne. Egy susmákolás zajlik, a miniszterelnökünk kiteríti a lapjait, míg mások erre azt mondják, hogy "ha mi nem vállaljuk a szövetség értékeit, lépjünk ki az unióból".
     
Vannak konkrét ügyek, helyzetek, amik nem jók nekünk, de ez nem azt jelenti, hogy nem értünk egyet azzal, amibe beléptünk, hanem azt, hogy nana, itt most ne arra menjünk, mert annak nem lesz jó vége. De miért is kellene, hogy elfogadják, azt, ahogy mi látjuk? Tessék megcsinálni bizonyos dolgokat nélkülünk, vállalják fel.
Nos nem igen látom, hogy ezt tennék. Ehelyett jön a "hát máshogyan nagyon nehéz megcsinálni!" duma.
Istvan78 2024. 01. 20. 20:18
Előzmény: #54024  Phylaxa
#54031
Nem tudom, milyen hazudozásról beszélsz, talán az oroszbarátokéról?
Az EU egy politikai közösség is, mi nagyon sok pénzt kaptunk az eltelt majdnem húsz évben, vállaltuk a közösség által megfogalmazott értékeket. Egyszerű ez: ha mi nem vállaljuk a szövetség értékeit, lépjünk ki az unióból, de az, hogy a pénz kell, az EU tagságból származó gazdasági előnyök kellenek (Kína például azért is szeret bennünket, mert EU ragok vagyunk), de az értékek, elvek nem kellenek, ha azok Orbán hatalmi érdekeivel ütköznek, akkor azok nem kellenek és próbálunk keresztbe tenni az EU működésnek, ez így nem oké..
Zsombéki 2024. 01. 20. 19:42
#54030

Alakulnak a belső feszültségek oroszországban, már nem mindenki támogatja Putler háborúját. A katonafeleségek szövetsége egyre bővülő taglétszámmal azért harcol, hogy visszakapják férjeiket!
https://www.nbcnews.com/news/world/russia-soldiers-wives-protest-putin-war-ukraine-rcna133612
Hajrá Csajok! Ha az oroszok hazamennek, béke lesz!
Zsombéki 2024. 01. 20. 19:30
Előzmény: #54004  Tazsomaru
#54029

Nincs igazad, nem propaganda és nem érzünk szégyent, amikor leírjuk Slava Ukraini, ami az ukrán nép melletti kiállást jelenti a nyugati világban.
Igen, kiállunk Ukrajna mellett, az orosz agresszió ellen!
Kélek ne patkányozz, gondolom te sem tartod annak magad!
Köszi!
Zsombéki 2024. 01. 20. 19:28
#54028

Zsaluzsnij: A kiborgok kibírták, a beton nem bírta 
Valerij Zaluzsnij, az Ukrán Fegyveres Erők főparancsnoka a donyecki repülőtér védőinek emléknapján tisztelgett az elesett hősök emléke előtt, és köszönetet mondott minden harcosnak – írja az Interfax.  Ma van a donyecki repülőtér védőinek emléknapja, azoké a hősöké, akik fontos lapot írtak a függetlenségünkért folytatott harc történetében. Az ukrán katonák bravúrja az egész világ előtt demonstrálta népünk bátorságát és hajthatatlanságát. Örökre emlékezetünkbe vésődnek a szavak: »A kiborgok kibírták, a beton nem bírta« – írta Zsaluzsnij a Telegram-csatornáján.  Az ukrán védők – akiket a kitartásuk miatt hívtak kiborgoknak – elképesztő körülmények között harcoltak a donyecki repülőtéren 2014-ben 242 napig.
-
Tisztelet a hősöknek!
Slava Ukraini!
Zsombéki 2024. 01. 20. 19:28
#54027

Véget érhet az orosz–ukrán háború 24 órán belül? 
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken meghívta Donald Trump volt amerikai elnököt Kijevbe azzal a feltétellel, hogy Trump képes 24 órán belül leállítani az Oroszországgal folytatott háborút. 
Zelenszkij arra utalt kikötésével, hogy Trump június 16-án azt állította, ha ő lenne az amerikai elnök, akkor a Zelenszkij és Putyin közti párbeszéd szorgalmazásával egy nap alatt véget tudna vetni a háborúnak.
-
Mi békepártiak támogatjuk Trumpot, hogy utazzon Kijevbe...
Murdoch 2024. 01. 20. 18:41
Előzmény: #54020  Törölt felhasználó
#54026
https://www.nbcnews.com/politics/white-house/incredibly-stark-biden-aides-give-lawmakers-grim-assessment-ukraine-ai-rcna134792
'President Joe Biden’s top aides bluntly told lawmakers in a private meeting on Wednesday that if Congress fails to authorize additional military aid for Ukraine in the coming days, Russia could win the war in a matter of weeks — months at best'
Murdoch 2024. 01. 20. 18:16
Előzmény: #54023  Phylaxa
#54025
Ne lepődj meg, lassan mindenki összeugrik mindenkivel.
https://www.politico.eu/article/europe-thierry-breton-germany-ukraine-war-aid/
'Berlin wants a rethink of how the EU’s European Peace Facility is administered, while France wants Europe to be less dependent on the US.'
Hát kedves franciák, jó reggelt...
Phylaxa 2024. 01. 20. 18:11
Előzmény: #54021  Istvan78
#54024
Figyelj, amit itt leírsz, az semmi más, mint, hogy csináljuk azt mint előtte: írjunk alá mindent, mert különben nem kapjuk meg a nekünk járó összegeket. Ukrajnát már régen megvan, hogy kik fogják ujjáépíteni szerintem és az egész UNIO, de főleg az amerikai cégek fognak részt venni benne.
     
Én nem vettem észre, hogy Viktor bármit is keresztbe tett az EU-nak. Inkább azt, miszerint, már problémás a költségvetés és hitelt kell felvetetni közösen, na nem a belső problémák megoldására, hanem Ukrajna mindennapjainak támogatására. Érts, az állam, gazdaság működési költségei.
    
Nézd én azokat, akik egyszerűen csak bírják naponta, hogy menjenek haza az oroszok és semmi mást, maximálisan megértem. Azokat is, akik bármilyen szinten támogatják Ukrajnát ( Majd néha nézz rá az áram és gáz vezetékeink áramlására és talán más lesz a véleményed). AZt nem értem, hogy mi a francnak kell összevissza hazudozni. Főleg egy tőzsdefórumon. Azért sokan vannak itt, akik egy picit értenek a gazdasághoz.
Phylaxa 2024. 01. 20. 18:00
Előzmény: #54022  Istvan78
#54023
Ezeket a retorikákat hagyjuk meg a vájtfülűeknek szerintem. Én sosem foglalkoztam vele, mindig az érdekelt, hogy mi mit csinál. Mi egyelőre ott tartunk, hogy nem kapjuk meg a pénzünket és még mindig nem hallottam egyetlen értelmes indokot sem, hogy miért. Ellenben vegyünk fel hitelt és támogassunk egy háborút, amihez semmi közünk. Ezt nyugodtan megteheti bármelyik ország nélkülünk is. Akár mindenki rajtunk kívül. Szerintem egyszerűen nem került még felszínre a valóság, miszerint nem mindenki akar hitelt felvenni (főleg a mostani időszakban), egyszerűbb ránk kenni az egészet.
     
Nézd, én nem szólok bele senki anyagi dolgaiba, de az mégiscsak szembeötlő, hogy felmerült, miszerint egyszerűen el fognak lopni javakat, amikhez semmi közük. Teszik ezt azok, akiknél a magántulajdonon alapul az egész gazdaság.
     
Ha hiszed ha nem, szerintem nyugodtan támogathatná mindenki aki akarja ezt a háborút, nem bűnbakokat kell kreálni ahhoz, hogy mivel az EU-nak is fegyvereket kell vásárolnia (NATO 2%), ezért az EU eladósításán kívül nem látnak más megoldást, csak azt, hogy szajkózzák a hülyeséget. Biztosan tudsz róla, hogy "A következők az európai tagállamok lesznek....". Mint a dedóban.
Istvan78 2024. 01. 20. 17:41
Előzmény: #54016  Phylaxa
#54022
Nemcsak ebben az ügyben nyilvánul meg Orbán oroszbarátsága (bár ebben is, úgy, hogy nem engedi egy összegben utalni a pénzt és feltételekhez köti-amúgy ebben még igaza is lehet), hanem az összes többiben. Ukrajna és Z. ellenes retorika, Ukrajna támogatásának késleltetése, orosz oligarchák és mások levétele a szankciós listáról, stb.
Istvan78 2024. 01. 20. 17:37
Előzmény: #54016  Phylaxa
#54021
Nem az EU-orosz viszonyról beszéltm, hanem arról, hogy Orbán keresztbe tett az EU fő politikai irányvonalának Ukrajnával kapcsolatban ull. Ukrajna ellenes volt, Ukrajna ujjáépítéséből kis szelet jut nekünk, ha egyáltalán ill. a további EU pénzek utalásánál nem lesznek elnézők Orbánnal.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek