Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2022. 09. 10. 10:48
Előzmény: #3877  LVN
#3880

Szerintem ha megtörik az orosz felsőbbrendűség érzése, akkor hamar vége lesz az egésznek, és most épp azt látjuk. Amíg Putyin csatár lőtte a gólokat addig mindenki támogatta, de őt csak azért támogatták, mert lőtte a gólokat, más szeretni való nincs benne, ahogy lesántul, jön helyette más. Szerintem nem Ukrajnában fog véget érni a háború, hanem Oroszországban, és lehet hamarabb mint gondolnánk, a tegnapi szentpétervári eset, amikor képviselők egy csoportja nyíltan hazaárulással vádolta meg, csak az első fecske, ha nem jönnek az eredmények, akkor jön a népharag.
https://scontent.fbud4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/306092926_10159813004708954_8344643805387076246_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=hkE1_IWTlUEAX8FaWv5&tn=fZ1dHbXOFeGqmx0m&_nc_ht=scontent.fbud4-1.fna&oh=00_AT_uDcuQZo1vORHyO7B4zNgL5LxE8h8m1GOrEQWf6JMluA&oe=6320A54B
vigkrisz 2022. 09. 10. 10:48
Előzmény: #3877  LVN
#3879

A tárgyalást lebegtette már tegnap Blinken, felajánlva az oroszoknak a lehetőséget, hogy használják ki:
"Antony Blinken a sajtótájékoztatón hangsúlyozta: az Egyesült Államok azt kívánja elérni, hogy Ukrajna "erős diplomáciai pozícióba" kerüljön, ha tárgyalásra kerülne sor Oroszországgal. Közölte: Washington viszont most semmi jelét nem látja annak, hogy Moszkva készen állna komolyan részt venni egy diplomáciai tárgyalásban Kijevvel. Amikor azonban eljön az idő, Ukrajnának a lehető legjobb helyzetben kell lennie erre - mondta."
El_Kebir
El_Kebir 2022. 09. 10. 10:44
Előzmény: #3877  LVN
#3878
Azért most már nem ágyúzhatnak csak úgy kényükre kedvükre, ha ukrán lőtávon belül vannak, akkor mehet rájuk az ellencsapás, ha tüzérségi eszközök vannak is dögivel, kezelőszemélyzetet nem biztos, hogy gyorsan tudják pótolni. Ha meg okosan ágyúznak (lőnek párat, majd továbbállnak), akkor drasztikusan csökken a kapacitás, nem tudnak ugyanannyit lőni. Nem ugyanaz a helyzet, mint tavasszal, nyáron. 
LVN 2022. 09. 10. 10:37
Előzmény: #3876  totoro
#3877
Sajnos az oroszok nem tehetnek mást, mindent odaküldenek majd ami elérhető közelben van a határ orosz oldalán, sok nehézfegyvert. Ha kell, szétágyúzzák az egész elfoglalt területrészt módszeresen. Ezért találgattam, hogy mi lehet a cél, az exit strategy, mert ennek világosnak kell lenni, ezt nem hagyhatják a muszkák, mert ebből következni fog az összeomlás és elzavarják/felkoncolják őket Moszkvában. Ezért gondoltam, hogy egyelőre a végcél a káoszokozás, minél nagyobb veszteséget okozni, Izyum-ot is szétlőni/elfoglalni, hogy ne tudják ugródeszkának használni egy darabig a támadásokra az oroszok. De aztán? Nem lehet várni a mindent elsöprő szétágyúzást...
totoro
totoro 2022. 09. 10. 10:32
Előzmény: #3873  Metwolf
#3876
Izyumban több ezer orosz katona állomásozott, most be vannak kerítve. Putykóék tegnap este válságtanácskoztak, gondolom olyasmi lehetett, mint egy jobban sikerült Hitler videó...
LBalaton
LBalaton 2022. 09. 10. 10:28
#3875
Hétvégén összeér a kör.
gazmber 2022. 09. 10. 10:20
Előzmény: #3873  Metwolf
#3874

most még teljesen nem világos mi történik és miért? lehet akár vmi csapda is a muszkák részéről, amivel becsalják őket, majd bekerítve csapást mérnek rájuk... fura, hogy nem látni a gradokat, helikoptereket, repülőket, távoli rakétázgatást, stb, csak a 'visszavonuló' muszkákat...
de az is lehet, hogy változás van a muszka 'vezetés hátterében' , rogyazodik a pityuni rendszer... se a kiskatonák, se a megmaradt parancsnokaik nem akarják már folytatni ezt a -számukra (is) - értelmetlen öldöklést és rombolást...(?) szvsz
Metwolf
Metwolf 2022. 09. 10. 09:56
Előzmény: #3871  euler
#3873
"Egy orosz Telegram-csatorna szerint Izyum elesett."
https://twitter.com/RALee85/status/1568502706557296641
euler 2022. 09. 10. 09:53
Előzmény: #3871  euler
#3872
Eközben a zorigón:
"Közeleg a vég: hamarosan összeomlik Ukrajna"ORIGO2022.09.09. 16:36
euler 2022. 09. 10. 09:46
#3871
"Egy fotó amit nem fogtok látni a kormánymédiában (...)
Ukrán katonák Kupjanszk központjában.
Az oroszok lényegében ellenállás nélkül feladták a város nyugati részét. A folyón túli oldalon található az egyik legfontosabb vasúti csomópont a keleti fronton, amit viszont az ukránok kis túlzással már csúzlival is elérnek. Az innen délre fekvő izjumi kiszögellés utánpótlása ezzel praktikusan megszűnt.
Az Oszkol folyótól nyugatra lényegében összeomlott az orosz védelem. Izjumot három oldalról támadják, de egyes hírek szerint a Donyec folyón átkelő csapatok kelet felől is elvágták, meglátjuk a nap tovabbi részében.
Az Izjumért vívott csata alighanem a kedden indult offenzíva egyik csúcspontja lesz és alighanem néhány napon belül el is dől a város sorsa."
https://www.facebook.com/kardblog/posts/pfbid0VbUdaFgwtw2DLY5DqHYWyk5Z7Z3t2EWBfDnoxYBDs2JJKVHWqBq1uuYxEfPwZev9l
sztanil 2022. 09. 10. 07:43
Előzmény: #3868  LVN
#3870
Egy ilyen széles frontot csak nagyon sok katonával lehetne hatékonyan védeni. Eddig sem volt igazán erejük, csak a tüzérséggel bombáztak szét mindent, mielőtt bevonultak valahová. A tüzérség viszont nem tudja megvédeni a frontot, főleg ha előtte precíziós csapásokkal megtizedelik.
gazmber 2022. 09. 10. 00:25
Előzmény: #3867  Metwolf
#3869

https://images.dailykos.com/images/1111177/story_image/GettyImages-1243050215.jpg?1662748741
szegény gyerekek, ha tudnák, hogy közelednek a 'nemátalakitó műtéteket' végző liberálisok..☺
de legalább büszkék lehetnek apáikra, szüleikre,
nem úgy mint az itteni 'mimagyarok' a tolvaj hazug, képmutató, árulóikra...(?) szvsz
LVN 2022. 09. 10. 00:25
Előzmény: #3866  Metwolf
#3868
érthetetlen, hogy nincs kiépített mélységi védekezés orkéknál. Néhány srácot könnyű fegyverzettel sorba állítani a front mentén húzódó falvakban elég nagy orosz problémákra utal. Még az erősítésnek szánt konvojokról szóló videók nagy része is fake-nek bizonyult.
Metwolf
Metwolf 2022. 09. 10. 00:15
Előzmény: #3865  euler
#3866
Közben újabb hírek jönnek. Teljes a káosz az oroszoknál. Izyumban és Lymanban is heves harcok vannak. Mindkét helyre behatolt az ukrán hadsereg. Az Izyumi orosz állásokat erős tüzérségi támogatással támadják.
"Az ukrán védők dél felé haladnak a Harkivi terület Izyum körzetében, és kevesebb mint 20 km-re vannak attól, hogy a Donyecki terület Szlovjanszki körzetében csatlakozzanak az UA erőihez.
A rasszista megszállók menekülnek Szvjatohirs'k és Lyman körzetéből és kelet felé tartanak. Nem erősítik meg Izyumot."
https://twitter.com/mhmck/status/1568351539592404992
euler 2022. 09. 10. 00:08
Előzmény: #3859  Metwolf
#3865
Ez se megerősítés, de régóta követem és remélem most is igaza lesz.
Mindenesetre már le merte írni egy hosszú elemző poszt végén:
"Mi az isten történik itt, hölgyeim és uraim? A Harkiv régióban a szemünk előtt bekövetkező orosz katonai katasztrófát a hadtörténelem egyik leglátványosabb összeomlásaként fogják tanítani."
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0ZZoQUSnXzMFQkeeqPwtCPN4eijHgezKn5aaPFcL9me5LUUPuSstVWbDpyoiPziBPl&id=100063371371875
broccoli 2022. 09. 09. 23:55
Előzmény: #3856  totoro
#3864
Nekem ez a fórumos poszt nagyon gyanús. El sem tudom képzelni azt a helyzetet, amikor ugyan bőven van muníció, de pont az élelmezés nem működik valamiért tartósan, és azzal sem tudok mit kezdeni, hogy „taktikai atomcsapást” akarnak végrehajtani egy ipari célpont ellen. Ez ugye nem csak a téves besorolás (taktikai vs. stratégiai) miatt érthetetlen, hanem azért is, mert az ukránok jelen pillanatban a fegyverzet java részét külföldről kapják, és nem a saját gyáraikban állítják elő. Lehet, hogy én vagyok mérhetetlenül naiv, de ezek mellett még azt is nehezen tudom elképzelni, hogy a Wagneresek között ilyen sok 2REP-es lenne (hacsak nem mindannyian orosz patrióták). Értem én, hogy ott is vannak olyan arcok, akiknek csak a zsold számít, de ha valaki leszerelés után nem akar kifejezetten háborús övezetben mozogni, akkor sokkal nyugisabb és etikusabb pénzkereseti módot (pl.: közel-keleti olajfúró tornyok védelme) is találhat magának, mint a Wagner. Azt is érthetetlennek találom, hogy valaki magyarként (hacsak nincs másmilyen állampolgársága is) nyíltan ír arról, hogy a Wagnernek dolgozik, ez ugyanis a magyar jog szerint bűncselekmény, és ítéltek is már letöltendőre magyar ex-rendőrt ilyesmiért (önkéntesként harcolt 2014-ben az ukrajnai orosz szeparatisták oldalán). Az említett létszám (8-9000) és a „komoly harci tapasztalat” így együtt szintén nagyon furcsa. Tudtommal a Wagner csoport összlétszáma sincs ennyi, és ugye jelen pillanatban ezek közül is több százan Maliban és Szíriában tartózkodnak. A legnyilvánvalóbb ellentmondásra (miért is kellene atomfegyvert bevetni az ukránok ellen, ha ennyire rosszul állnak) már vaczak is felhívta a figyelmet (#3857). Ez a poszt nagyon nem tűnik konzisztensnek a számomra. 
LVN 2022. 09. 09. 23:55
Előzmény: #3861  cintanyer
#3863
Lenne utánpótlás orkéknak is, ha nem lőnék folyton szét az egyébként semmit nem számító HIMARSOK (mármint orkék ezt nyilatkozták), mint az alábbi videón. Azokat amúgy is már rég megsemmisítették. Sőt, 4x annyit, amennyit kaptak az ukránok.... :D 
https://www.reddit.com/r/ukraine/comments/xa72w7/special_kherson_cat_on_twitter_russian_supply/
gazmber 2022. 09. 09. 23:32
Előzmény: #3860  gazmber
#3862

a publikált felvételeken az ukik egyáltalán nem tűnnek lestrapált éhenkórászoknak, ellentétben a muszkákkal akik meg pont úgy néznek ki... ráadásul az ukik otthon vannak, ha megéheznek sztem bárhol megeteti őket a lakosság, ahogy elnézem...☺
ha lenne múníció, nyomatná éjjel nappal a gradokat a muszka - mint tette korábban, de ezek szerint nincs, mert iszkolnak mind a hátországba, ha meglátnak egy uki csapatot ...szvsz 
cintanyer 2022. 09. 09. 23:27
#3861
https://liveuamap.com/en/2022/9-september-ukrainian-military-captured-military-arsenal
Lőszer utánpótlás van dögivel. 
(A fegyverekhez nem igazán értek, így nem tudom mennyire kompatibilisek ezek a lövedékek?) 

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek