Topiknyitó: Portfolio 2018. 02. 25. 20:36

Óriási meglepetés Hódmezõvásárhelyen  

Ugrás a cikkhez
A szavazatok 90%-ának feldolgozottságánál már matematikailag is eldõlt: Márki-Zay Péter függetlenként induló jelölt nyerte a Hódmezõvásárhelyi idõközi polgármesterválasztást. A magas részvétel mellett zajló választáson az
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2018. 03. 02. 17:01
Előzmény: #1097  Mikieger85
#1100
Kik azok akik az UNIO Parlamentjében elénekeltéka (kommunista) Internacinálé!? Na azok a kommunisták! Légy szíves indulj ki onnan! Nem foglalkozom egy abszolút hiányos magyar gyűjteménnyel!
Vazsmegyei 2018. 03. 02. 16:57
Előzmény: #1092  Dehogynincs
#1098
Én is engedékeny lehettem volna ma, ha nem tudtam volna rád figyelni! Engem éppen az fogott meg ami neked nem esett jól! A manyup, meg a láthatatlan költségvetés, amit a megvalósulásakor érzékeltem! Nekem a makrogazdasági számok mást mondanak mint neked! Nekem is van Tiborcz problémám, de nem hasonlít egyetlen ellenzéki propagandista véleményéhez itt a fórumon! A közbeszerzésnél az UNIOs ajánlásokat kellene törölni! Nem láttam, hogy a magántulajdont olyan kár érte volna, ami kárt okozott ! Azt látom, hogy egyeseknek a haszna nem érte el a kitűzött éves céljait!
Pártokra szükség van, de elvtelen filozófiai ideológáik erőltetését kitalált érvekkel védeni nem támogattam soha!
Mikieger85 2018. 03. 02. 16:53
Előzmény: #1093  Vazsmegyei
#1097
Hányszor pattintottad le a fideszes kommunisták névsorát, előkeressem neked, hány MSZMP-s ül a soraikban, akiknek valahol nagyon máshol kéne ülniük?
_Sigorszky
_Sigorszky 2018. 03. 02. 16:49
Előzmény: #1094  berlini
#1096
Ha fontos lenne neki, már rég elhúzott volna innen. Egy fideszes troll egy kis zsetonért bármit!
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 02. 16:48
Előzmény: #1093  Vazsmegyei
#1095
Nem tudom, kik éneklik tele szájjal a Kommunista Internacionálét, de nem is érdekel. Megvagyok nélkülük.
A kommunista lelkület továbbélésére főleg a "Kádár sírja" topicba szoktam hozzászólásokat írni. Nem várom el, hogy bolsevik lelkületű olvasó magára ismerjen a példáimban. Sőt, meglepne. Nem nekik írom a bejegyzéseket, hanem róluk.
berlini
berlini 2018. 03. 02. 16:46
Előzmény: #1093  Vazsmegyei
#1094
Javaslom hogy olvasd el a hozzászólást mielőtt válaszolsz. (Már ha fontos neked, hogy ne nézzenek ütődöttnek.)
Vazsmegyei 2018. 03. 02. 16:44
Előzmény: #1087  Dehogynincs
#1093
Ui: Miért és kik azok akik tele szájjal éneklik a Kommunista Internacionálét az UNIOban? Persze a kis sötétben bujkáló "kommunistáid", akiket csak úgy (le)"komcsizol" és a homályos szemüveg miatt nem akarod meghallani a "dalolásukat"! 
Ezért vagytok hiteltelenek! Ezért hiteltelen minden félrecsúszott nyakkendőtök!
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 02. 16:38
Előzmény: #1089  Vazsmegyei
#1092
Ma engedékeny vagyok, beszélgetek trollal.
Tényleg mindegy. Engem a fidesz akkor vesztett el szavazóként, amikor kifosztotta a nyugdíjpénztárakat. 2010-ben az országgyűlési választásokon és az önkormányzatin is még kicsalta a szavazatomat, de azóta nem.
Az verte ki a biztosítékot, hogy azt ígérte a kampányban, hogy megvédi a pénztárakat. A kifosztás módja is sokkal brutálisabb volt, mint amilyenre számítottam. De nálam már az is kiveri a biztosítékot, ha valaki csak gondol arra, hogy elveszi más tulajdonát. Hát még, ha meg is teszi.
Más pártok helyében mást tennék. Az mszp és a dk helyében egyszerűen megszűnnék.
kiegyezo 2018. 03. 02. 16:36
Előzmény: #1085  philosopher
#1091
Nem kell egyutt kormanyozniuk. Eleg egy-ket honap alatt osszehozniuk par sarkalatos dolgot.
Nemetorszag, Belgium es Hollandia is elvolt honapokig kormanyalakitas nelkul.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 02. 16:31
Előzmény: #1087  Dehogynincs
#1090
Elírtam.
mert valóban működik a centrális erőtér ellenszere
Sokszor járok így, mert nem a pártközpont anyagait copy-paste-elem.
Vazsmegyei 2018. 03. 02. 16:30
Előzmény: #1087  Dehogynincs
#1089
Neked mindegy ugyan, hogy ki van a Fidesz listáján! A rogánt is törölnéd mert te aztán "ismered"! Törölnéd azt is akit nem ismersz, azért mert nem ismered! Egyébként is a fidesz nélkül nincs is élet a propagandádban! 
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 02. 16:29
Előzmény: #1086  Mikieger85
#1088
Ez a becsinálás mindkét oldalra igaz. Az ellenzék is más meccset játszik, mert nem jelölhet pártkatonákat, hanem jószerével csak függetleneket. Az összes ellenzéki párt által jelölt képviselő tényleg független. Már nem az egymással szöges ellentétben álló pártoknak kell megfelelnie, hanem az egymással szöges ellentétben levő választóinak.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 02. 16:25
Előzmény: #1085  philosopher
#1087
Ez már a választás eredményétől függ.
1956-ban is csak abban volt egyetértés, hogy a hatalom megbukjon. Látványosan és napok alatt szétesett. Csak találgatni tudjuk, mi lett volna, ha az oroszok nem verik le november 4-én az október 23-án kitört és győztes forradalmat és szabadságharcot.
Ha kormányváltás lesz, mert valóban működik a centrális erőtér, akkor nem ellenzéki jelöltekkel lesz tele a parlament, hanem függetlenekkel, akik a választóikhoz kötődnek (kénytelenek kötődni) és nem köti őket a frakciófegyelem.
A hídon akkor kell átmenni, amikor odaérünk. Amennyire most látom, sokkal erősebb a kormányváltó hangulat, mint véltem.
Egy 40%-os fidesz már más fidesz lesz. A fidesz helyében én kapásból lecserélném a listáról bejutott Rogán Antalt, Farkas Flóriánt és Selmeczi Gabriellát. meg azokat, akik megszavazták a nyugdíjpénztárak kifosztását. Meg azokat, akik megszavazták a vasárnapi boltzárat és a boltzár visszavonását. Ők nem képviselők, hanem mamelukok. Bebizonyították, hogy leszarják a választóikat.
Ha belegondolsz, akkor 1990-ben is volt egy felemás rendszerváltás. Akkor sem aggódtam össze magam, mi lesz a drága, jó mszmp nélkül. Utólag látom, nem kellett aggódnom. A bolsevik lelkület töretlenül virul. Csak az a szomorú, hogy nem csak az mszmp utódpártjaiban.
Mikieger85 2018. 03. 02. 16:14
Előzmény: #1084  Dehogynincs
#1086
Be is csináltak rendesen, hogy a meccs nem egészen olyan lesz, mint amire számítottak.
philosopher
philosopher 2018. 03. 02. 16:12
Előzmény: #1084  Dehogynincs
#1085
Egy kérdés: ha az ellenzék össze is fog a választáson, és tegyük fel, hogy a bizonytalanokat annyira bosszantja a regnáló hatalom túlkapása, és mondjuk a fidesz csak 40%-ot (ez szerintem a minimum) szerez a mandátumokból, akkor mi lesz? Egy pofon a fidesznek, de ki fog akkor kormányozni? Azt nehezen tudom elképzelni, hogy nagykoalíció lesz MSZP-DK-LMP-Momentum-Együtt-Kétfarkú stb. Vagy kormányválság, majd új választás? Esetleg utána már a fidesz szavazótábora is elszavaz? Vagy épp megerősítik magukat?
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 02. 15:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#1084
Legyen ma jó napod! Beszélgetek trollal.
Kedves csakafidesz!  Ha nem tűnt volna föl, akkor kurva nagy bajban van a regnáló hatalom. Az ellenzék, a társadalom megtalálta a centrális erőtér ellenszerét, amiben a hatalom bukása is benne lehet.
Áprilisban olyan mérkőzést kell játszanotok, amire nem számítottatok.
Trollkodhatsz kedvedre, de azzal csak a hatalom túléléseinek esélyeit rontod.
Nem a bevándorlóországról van szó, hanem a nickednek nevet adó pártról. Nem biztos, hogy most kellene a fórumlakókat hergelned a trollkodásoddal. Lehetne annyi eszed, hogy rájöjj, a pártközpont nemhogy irányítani nem tudja már az eseményeket, de még kiszámítani sem.
http://www.fidesz.hu/hirek/2018-03-02/egyszer-lehet-elrontani-es-ha-elhibazzuk-bevandorloorszag-leszunk/
"Közölte, eddig meghaladta a politikai fantáziát, hogy például a Jobbik és a DK összefogjon, de eljött az ideje, hogy "szembenézzünk ezzel a realitással". A kormányfő ehhez hozzátette: a hódmezővásárhelyi időközi polgármester-választás, amelyen csak egy ellenzéki jelölt indult, "parlamenti előválasztásként működött."
deszcsakafi 2018. 03. 02. 15:31
Törölt hozzászólás
#1083
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 02. 15:30
#1082
Valamikor régebben több hozzászólást írtam a negatív visszacsatolás fontosságáról. A negatív visszacsatolás stabilizálja a rendszert. A pozitív visszacsatolás meg szétrobbantja.
Sarkítva, Ha egy diktatúrában a zsarnok mamelukokkal veszi magát körül, akkor a rendszere előbb-utóbb szétesik.
Ha egy rezsimtől lefordul az értelmiség, akkor a rezsimnek vége. Bármilyen furcsa, az értelmiségnek nem a talpnyalás a feladata. Ezért nem is szeretik a rezsimek az értelmiséget, mert időnként túl kellemetlen dolgokat mondanak.
http://valasz.hu/itthon/professzorok-batthyany-kore-a-hatalom-vazallusokat-es-szerencselovagokat-termel-ki-122102
Professzorok Batthyány Köre: a hatalom vazallusokat és szerencselovagokat termel ki
A hatalmon levőknek, rokonaiknak és kegyeltjeiknek nem lenne szabad kiváltságokat élvezniük. Visszatetszést kelt az állampolgárokban a kormányzati tisztségek szaporodása, egyes nagyvállalkozók befolyásának növekedése és az olykor tetten érhető hatalmi arrogancia. A tartósan birtokolt hatalom nemcsak híveit, vazallusait termelte ki, de úgy látszik, szerencselovagjait is, és ezzel lejáratja magát. Különösen aggasztó, ha úgy tűnik, hogy a korrupció mára egyéni bűnből  kialakult módszertanra, struktúrára, személyi körre épülő, bevett társadalmi gyakorlattá vált, azaz intézményesült.
_Sigorszky
_Sigorszky 2018. 03. 02. 10:25
Előzmény: #1070  pitcairn2
#1081
A mostani ámokfutásával Orbán "dolgozik" is ezen.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek