Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 09. 10. 22:17
Előzmény: #7799  Törölt felhasználó
#7800
Nem, Civin és én nem ugyanaz. Civin fog még ide írni, nincs kitiltva, miért lenne? Két csúnya szóért? Ugyan!
Törölt felhasználó 2013. 09. 09. 23:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#7799
Civin = VMQ csak kitiltották a csúnyabeszéd miattÐÐÐ
Törölt felhasználó 2013. 09. 09. 22:13
Törölt hozzászólás
#7798
Törölt felhasználó 2013. 09. 09. 22:09
Törölt hozzászólás
#7797
BudFox
BudFox 2013. 09. 04. 16:48
Előzmény: #7795  Törölt felhasználó
#7796
azért majd lehet belinkelem az összegyűjtött hozzászólásokat, a legjobbakat, 2008 elejétől fogva....ha már átolvastam 600 oldalt uszkve..igy ráérős ideimben a nyáron... még csak ott tartok hogy a Humet "A" kategóriás lett... :-))
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 15:36
Előzmény: #7793  Törölt felhasználó
#7795
:)
Igen ... a lényegét tekintve mindhárman egyformán látjuk, csak másképp dolgozzuk fel.

Virágozzék száz virág! :)
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 15:34
Előzmény: #7792  Törölt felhasználó
#7794
:) ez nem lep meg!
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 15:14
Előzmény: #7790  Törölt felhasználó
#7793
Bokaly

azt hiszem nálad van a pont... pontosan azért pezsdült fel a fórum, mert Civin itt próbálja magát tisztára mosni, mindezt úgy hogy közben hülyének nézi az összes kis büfit...

csupán csak próbáltam bemutatni, a történések sorrendjét....

aki szerint civin nem egy szélhámos, az üzleteljen vele nyugodtan....

soha nem állítottam, hogy ide kellett befektetnie bárkinek is a pénzt...

be is fejeztem a társalgást, még mielőtt olyat adnátok a számba amit nem is mondtam....

(szerintem mind3an ugyanúgy látjuk a helyzetet, csak van aki mindig okosabb a másiknál....)

további jó szórakozást! ÉLJEN A MESTER, aki 4MRD-os céget épített a részvényeseinek! :-)
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 14:51
Előzmény: #7790  Törölt felhasználó
#7792
Na ebben egyetértünk.
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 14:49
Előzmény: #7787  Törölt felhasználó
#7791
Ebbe a papírba, ismert viszonyok és feltételek között nem volt szabad tartósan befektetni. Ennyi. És ezt pontosan lehetett tudni akkor is.

Abszurdnak tűnik, de jellemző, hogy akkor én itt éveken át azért voltam - sokszor tényleg durván - mocskolva, mert leírtam, hogy ez az egész milyen kockázatos a spekik számára, és hogy hova fog vezetni. Most ugyanezek az emberek gyakorlatilag azért vitáznak velem, hogy hát erről az egészről Civin tehet, nem ők (akik nyereség reményében spekuláltak), meg átverte őket, őket nem tudtak semmiről stb. Mikor éveken pontosan lehetett tudni, hogy mi történik. Én is mezei speki vagyok és érdekes, én tudtam, engem nem vert át Civin, ha és amikor éppen buktam a Humettel, azt az én döntésem következményének tartom és vállalom érte a felelősséget.
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 14:46
Előzmény: #7787  Törölt felhasználó
#7790
Elviekben egyetértek veled, de be kell látni, hogy a tőzsde világa nem a Máltai Szeretetszolgálat.

Vagyis, Civint és a többi ügyeskedőt nem nagyon lehet mentegetni, de ettől még mindenki saját akaratából tette be a pénzét. Utólag könnyű belátni, hogy meggondolatlanság volt.

Pedig akkor is voltak "hitetlenkedők", akik óva intettek mindenkit, hogy elhiggyék, amit pl. Civin itt igyekezett elültetni a fejekben. És ez minden Humet-hez hasonló mutyipapír esetében így volt/lesz (lsd pl. Genesis, Hybridbox stb..). Aztán, hogy kire, mi hat a döntésében, az megfejthetetlen, de utólag ezért nem lehet senkinek sem szemrehányást tenni.

Én csupán Civin öntömjénezését tartottam cinikusnak, gusztustalannak ... már-már hullagyalázásnak, de azért most szídni, amit akkor tett.... az már eső után köpönyeg.
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 14:40
Törölt hozzászólás
#7789
BudFox
BudFox 2013. 09. 04. 13:42
Előzmény: #7782  Törölt felhasználó
#7788
Hát szerintem is most már mindenki levonta a konzekvenciákat.
Tanultunk a dologból....
a pénzünk elúszott...._:(((((
azért kell mindent ennyiszer ismételni, és fennt tartani hogy még egyszer ez ne forduljon elő a BÉT -en.

de mi van a jövővel ?
ki hogyan gondolja ?

lesz -e valami változás ? javulás ? hogy fog állni az értékesítés ?
stb....

Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 12:46
Előzmény: #7784  Törölt felhasználó
#7787
Pénznyelő!

Mondandómnak, nem az volt a lényege, hogy sosem adtak el hatos részvényt saját célra, (valamiből nekik is meg kellett élni, ez tiszta sor) hanem, hogy:

10 éven át senki nem öntötte tonna szám egy szűk ársávban a részvényt, kivéve civint! tette ezt 20-as átlaggal, úgy hogy a mindenkori range 300-14 ft közé esett...

Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a mindenkori minimumon menekült a patkány, ha a mennyiségeket is figyelembe vesszük!!!

Azzal, meg ne takarózzunk már, hogy bejelentette, előre a visszavonulását....

Etikus cég vezető ilyet nem tesz!!! hacsak nincs tisztába azzal, hogy szart nem ér a felépített légvára!!!

2008 okt eléri a tőzsdénket a válság...
2008 dec bejelenti, hogy visszavonul, és eladná részesedését
2009 máj-jun. pedig piacra borítja a részvényeit, miután normális áron senki nem jelentkezett rá!

ha szerinted ez így rendben van egy tőzsdei cégnél, ahol családok, kisbefektetők pénze van, akkor csak gratulálni tudok Neked....

igazából, ismerlek és tudom, hogy a kukacoskodás, oktatás a te stílusod, de ismerd el hogy itt azért kilóg a lóláb, és messze nem hasonlít a helyzet az általad említett deviza hitelezéssel....
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 12:24
Előzmény: #7781  Törölt felhasználó
#7786
"... civin letette a nagy esküt, hogy a 6 ft-osok csak akvirálásra lesznek felhasználva....
és tartotta is a szavát 10 éven át, aztán borított ."

Amit Civin erről mostanában írt, annak fényében ez azért nem pontosan így történt.

Hisz az a bizonyos jóságos alapítvány, ami adományokat (sicc!!!) adott a Humet-nek.... szórta rendesen a 6ft-os papírokat. Azért esküdözött Civin, hogy az alapítványnak biztosítsa a jó árat, azt viszont nem közölte, hogy közben zajlik az eladás. (legalábbis ilyenre nem emlékszem)

Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 12:18
Előzmény: #7778  Törölt felhasználó
#7785
Igazad van... mindenki saját sikerének pogácsa... illetve kovácsa! :D

De azért a 6ft-os papírok gondolatának megjelenésétől lehetett tudni, hogy ebből nem lesz énekes halott.

Nem is az a baj, hogy a saját és a Humet érdekeit képviselte ... (bár kérdés, hogy mi a sorrend és mit is tekintünk Humet alatt... a céget, vagy bele vesszük a részvényeseket is), hanem az a gond, hogy a 6ft-os papírokkal kényszerhelyzetbe hozta azokat, akiknek akkor már volt Humet-je... Vagyis akkor egy időzített bombát helyezett el.
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 12:08
Előzmény: #7781  Törölt felhasználó
#7784
"deviza hiteles példádnál maradva, itt azért annyi különbség volt, hogy civin letette a nagy esküt, hogy a 6 ft-osok csak akvirálásra lesznek felhasználva....
és tartotta is a szavát 10 éven át, aztán borított"

Ez tényszerűen nem igaz, több szempontból sem.
1. A zártkörű tőkeemelésnek egy része volt akvizícióra szánva, másik része Civin által deklaráltan is vezetői javadalmazásra szolgált. VRAP-nak nevezte ezt a programot (vezetői részvény és akvizíciós program).
2. Civin korábban is adott el kisebb mennyiségben.
3. Civin 2009 május-júniusában adta el több lépcsőben a teljes pakkját, de már 2008. december végén LEMONDOTT a pozíciójáról. Miért ne szállhatott volna ki, amikor már rég nem ő volt a cég vezetője?
xmann 2013. 09. 04. 12:07
Előzmény: #7779  Törölt felhasználó
#7783
Nagyon egyszerű a kérdést megítélni, és ez az amit civin nem ért, vagyis valójában nem akar érteni.
Egy tőzsdei cég vezetőjének nyilván az a célja, hogy az általa vezetett társaság értéke nőjön, és ő is gazdagodjon. lehet ezt csinálni magas fizetéssel, részvényopciókkal, zártkörű tőkeemeléssel, sokféleképpen. A végső kérdés azonban mindig az, hogy a TÖBBI részvényes hogy járt. Ha ők is jól jártak, akkor a vezető megérdemli a dícséretet és a számára kiosztott/kiszedett pénzt. ha nem, akkor nem.

Tehát arányokról beszélünk. Pölö Csányi és az egész OTP vezetés DURVÁN meggazdagodott az OTp opcióikkal, meg egyebekkel, amikről nem illendő beszélni, DE!!! és ez nagyon fontos, a befektetők sem jártak rosszul. Aki mondjuk 1998-ban a topon vett, az is minimum négyszerezőben van még most is.

A lényeg tehát mindig az, hogy a "közönséges" részvényesek hogy járnak. Ez a mércéje a vezetőség ténykedésének, mert a tőzsde célja a befektetők oldaláról az, hogy hosszútávon keressenek, és máshogy nem is működhet, mert ha hosszútávon buknak, akkor senki nem hoz pénzt a tőzsdére, nem lesz bizalom, nem lehet céget építeni.

És ezért volt nagyon kártékony civin, mert megmutatta az összes részvénynyomdásznak az utat akik azóta már felülmúlták a mestert, és a magyar részvénypiaci iránti kisbefektetői bizalmat teljesen lerombolták.
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 12:06
Előzmény: #7780  Törölt felhasználó
#7782
Hogy ki kit vágott át tán még ők maguk sem tudják, illetve biztosan másként látják.
Ok-okozat megint csak kérdéses.
Cserkóék a háttérben már szervezkedtek, CJ meg öntött és átváltott otépébe.
Utólag könnyen magyarázható (akkor is elmagyarázta, csak a hit remény stb. de hát ezt ő már nemrég elmagyarázta :)), nagyon racionális lépés volt.
A humetet tartó büfik meg folyamatosan sz.ptak.

De nem értem miért pörög ennyire a több éves múlton ez a topik. A konzekvenciákat már mindenki levonhatta magának, a humetes bukó nem fog megtérülni, a keserű löttyöt lenyomták a torkunkon (hogy a kitalálójával együtt mit kívánok nekik, azt meg meghagyom magamban, a veszteségemet én okoztam magamnak a ...).

A jövőbeli kilátások boncolgatása fontosabb lenne...
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 11:55
Előzmény: #7780  Törölt felhasználó
#7781
hogy még érthetőbb legyek:

deviza hiteles példádnál maradva, itt azért annyi különbség volt, hogy civin letette a nagy esküt, hogy a 6 ft-osok csak akvirálásra lesznek felhasználva....
és tartotta is a szavát 10 éven át, aztán borított

devizásra fordítva, igen látom a kockázatot (6 ft-os jog, vagy hogy elmászik a deviza árfolyam most tök mindegy), de állam bácsi kijelenti, hogy 260 fölé, sose fog menni az euró, mert ő ezt megakadályozza, és így is tesz 10 éven át....

hát állam bácsi ezt sose mondta, civin viszont ígérgetett fűt-fát...

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek