Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 11:43
Előzmény: #7778  Törölt felhasználó
#7780
azért azt ne felejtsük el, hogy ez a "piaci érték tizedén nyomtatok, majd a cégbe értéket hozok" rendszer 10 éven át működött...
Annak ellenére, hogy erkölcstelen volt, működhetett is volna....
Ésszel rakták a piacra a részvényt, hogy ne omoljon össze az árfolyam....

Egy kivétel volt: CIVIN, aki hátba támadott mindenkit és a válság közepén elárasztotta a piacot 20 Ft-on milliónyi részvénnyel!!! (mai áron 2000 HUF)

Ő vágta el a cég torkát, gyújtotta rátok a kócerájt, nem Cserko!
Hiába takarózik azzal, hogy mi jött Ő utána...

ad1, Ő nevezte ki Cserkót
ad2, Nutexék nem jártak ide hitegetni, sőt az intézkedéseik egyértelműen mutatták az irányt...

Sajnálom, azokat akik nem kapcsoltak legkésőbb akkor, amikor civin öntött.... bár a chartra nézve nehéz döntést kellett hozniuk.... minimum harmadolták a befektetésüket... (mert nekik ugye nem 6 Ft-ba, volt a részvényük....)

egy szó mint száz civin átbaszta Őket...

úgyhogy szerintem, ne kenjünk mindent a balfék kis büfikre!

eset tanulsága: Magyarországon az hogy egy cég a BÉT-en forog még nem jelent semmit.... A nyakamat tenném rá, hogy tőlünk nyugatabbra, ez nem fordulhatott volna elő....

annyi a közös a devizás, és humet ügyben, hogy a szaros PSZÁF mind a kettőt végig aszisztálta!!!

Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 11:20
Előzmény: #7776  Törölt felhasználó
#7779
Gondoltam h. amúgy is érted:

A nyílt v. félig nyílt (aza rv.-es kisbüfi is jegyezhetett volna) 6Ft-os jegyzés nem működött volna, "ingyenpénz nincs" elv miatt, a rv.ár rögtön összeomlott volna.
A 60 Ft/rv. árat meg senki sem adta volna meg jegyzéskor.

Ahogy (lentebb) megvalósult, azzal meg csak a baráti kezek jártak jól (önmaguknak lett ingyen rv.-ük, sikerdíjként v. fizetésként), de hát ettől (v. nem ettől) megrészegülve, a "ne lopj sokat" elvét nem tudták betartani.
Érdekeltérés abban a tekintetben nem volt, h. az "ingyen"rv.eknél nekik is az az érdekük h. még drágábban eladhassák, de mivel "ingyen" volt, ezért bármilyen árfolyamnál eladhatták nyerőben.
53Ft(most 5300) felett még több rv-hez juthatott volna CJ, de így most évi 2%kamattal "ketyeg" még pár évig a bent hagyott lóvéja.
Ezzel kapcsolatosan megint az a kérdés, h. kötvényesként neki, illetve a kisrv.-eseknek ugyanaz-e az érdekük?
pl. csőd, jelenlegi management "lefejezése"

Ki járna jól, és ki szarul? (költői :))
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 11:10
Előzmény: #7775  Törölt felhasználó
#7778
"Ne lopj!
Ne hazudj, és mások becsületébe kárt ne tégy!
Felebarátod javait és házastársát ne kívánd!
Mások tulajdonát ne kívánd!"

Túlzásokba viszont kár esni. Civin saját maga és a Humet érdekeit képviselte. Pont. De ez is volt a dolga, ennél többet elvárni és főleg utólag a szemére vetni, értelmetlen és felesleges.

Ráadásul a Humet alapszabályában egyértelműen szerepelt a zártkörű tőkeemelési jog a többi részvényes kizárásával. Civin ezt itt a fórumon se tagadta sose. A velem folytatott vitáiban még azt is elismerte, hogy a előreláthatóan a részvényszám milyen magas szintre is emelkedhet.

Így MINDENKI, aki Humet részvényt vett, azt ennek tudatában, ismeretében tette. Kicsit hasonlatos a devizahitelesek ügyéhez az a mentalitás, hogy akkor a kockázatokat ismerve, tudva, csak éppen a nyerő lehetősége miatti kapzsiságban leszarva beszáll valaki, aztán amikor nem jön be, akkor más a hibás, nem ő. Persze, ha nyert volna vele, vagy amikor éppen nyerőben van vele, akkor ő az ügyes... De ha bukik, akkor mindenki hibás csak ő nem. Civin, a BÉT, a PSZÁF. Vagy a bank, a PSZÁF, a kormány. Ismerős mi?

Sajnos ez tipikus mentalitás. Nálunk különösen divatos ez a fajta felelősségelhárító, saját rossz döntéssel szembe nézni - és így tanulni is - képtelen hozzáállás. Pedig a sikeres tőzsdézésnek éppen ez a kulcsa.
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 10:55
Előzmény: #7775  Törölt felhasználó
#7777
:) :)

Ilyet azért ne várj el egy tőzsdei cégtől se!!!!
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 10:54
Előzmény: #7774  Törölt felhasználó
#7776
köszi gerizon,

nyilván ez az a (szélhámos) verzió, amit mindenki ért -és még én is-, ezért is szerettem volna, ha ezt Civin írja le. :)

Mégis csak más lett volna ezt Civin saját szavaival hallani(olvasni), de ez már neki is sok volt, hisz biztos voltam benne, ezt nem tudja még ő sem úgy elővezetni, hogy ne lógjon ki a lóláb. Ezért folyamodott a végén már a "kínai módszer"-hez ... vagyis végigolvashatatlan litániákat másolt be, igaz, ez a túl- és másról beszélés amúgy sem áll tőle távol.

Az érdekeltérés kezdte már kiverni nála a biztosítékot, de, úgy tűnik, a 6ft a 60ft-al szemben totális rövidzárlatot okozott.
Sajnálom.
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 10:37
Előzmény: #7773  Törölt felhasználó
#7775
Jó lett volna ha a 10 parancsolat pár tételét magukévá tette volna a "tiszelt" management:

Ne lopj!
Ne hazudj, és mások becsületébe kárt ne tégy!
Felebarátod javait és házastársát ne kívánd!
Mások tulajdonát ne kívánd!

De hiába, no, humetéknél-nutexéknél alacsonyan van a mérce.
A bakteromtól is csak azt hallottam, hogy "kerüljem kendteket rendesen messzire, mert kendteknél ezerszer kisebb gazembereket is felakasztottak már..."
:)
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 10:28
Előzmény: #7773  Törölt felhasználó
#7774
"A zártkörű 6Ft-os kibocsátásnak pontosan a kockázatminimalizálás volt a célja.
Ha mondjuk 60 Ft-os rv.árfolyamnál
kinyomtak 10mdb új rv.-t, 6 Ft-on, a baráti kezek közreműködésével, ezzel teremtve 600 M Ft-os virtuális cégértéket, ehhez be kellett tenni 60 M Ft-ot a kasszába, de ezt mindjárt lebiztosították a kibocsátáskor legalább +1,1mdb, de mint olvastuk a mestert sikerdíjat is számoltak ilyenkor maguknak, inkább 2-3-5mdb új 6Ft-os rv. kinyomtatásával.
Azaz mondjuk kinyomtak 12,5mdb rv.-t, betettek a cégkasszába 75MFt-ot, 10mdb rv.-nyel akviráltak virtuális 600MFt értéket a cégbe, és 2,5mdb rv.-t vagy annak egy részét (legalább 1,25mdb-ot, a maradék a bónusz, a fizetés v. sikerdíj, és így nulla a kockázat) valószínüleg rögtön (nyomtatás utáni pár hétben) a piacra öntötték 60 Ft-on. Ehhez kellett a fórumon erősen deklarálni az értékteremtést, a rv.árfolyam alsó-felső sávjának megállapítását és bizonygatását stb.-t.
No és akkor ki kockázatott?
Hát természetesen egyedül a mezei, fools-nak nézett kis rv.esek."

Pontosan.
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 10:20
Előzmény: #7771  Törölt felhasználó
#7773
A zártkörű 6Ft-os kibocsátásnak pontosan a kockázatminimalizálás volt a célja.
Ha mondjuk 60 Ft-os rv.árfolyamnál
kinyomtak 10mdb új rv.-t, 6 Ft-on, a baráti kezek közreműködésével, ezzel teremtve 600 M Ft-os virtuális cégértéket, ehhez be kellett tenni 60 M Ft-ot a kasszába, de ezt mindjárt lebiztosították a kibocsátáskor legalább +1,1mdb, de mint olvastuk a mestert sikerdíjat is számoltak ilyenkor maguknak, inkább 2-3-5mdb új 6Ft-os rv. kinyomtatásával.
Azaz mondjuk kinyomtak 12,5mdb rv.-t, betettek a cégkasszába 75MFt-ot, 10mdb rv.-nyel akviráltak virtuális 600MFt értéket a cégbe, és 2,5mdb rv.-t vagy annak egy részét (legalább 1,25mdb-ot, a maradék a bónusz, a fizetés v. sikerdíj, és így nulla a kockázat) valószínüleg rögtön (nyomtatás utáni pár hétben) a piacra öntötték 60 Ft-on. Ehhez kellett a fórumon erősen deklarálni az értékteremtést, a rv.árfolyam alsó-felső sávjának megállapítását és bizonygatását stb.-t.
No és akkor ki kockázatott?
Hát természetesen egyedül a mezei, fools-nak nézett kis rv.esek. A family és friends aki jól járt.

„…ami esik, az emelkedni fog, ami emelkedik, az esni fog...”, na ezt a tőzsdei aranyigazságot jórészt csak a rv.splitek- árfolyam felszorzások biztosították, azt követően az árfolyam mindig a 0-hoz kezdett el konvergálni.

Sokat mondó h. a brókerek, brókercégek nem segédkeztek, sohasem adták nevüket stb. a humet-nutex rv. kibocsátásokhoz.

"(eb) Viszont! Ha nincs az adóhivatal teljesen felesleges és ostoba eljárása velem szemben, több dolgot megspórolhattunk volna. Semmi mást nem kellett volna felmérniük, mint azt, hogy egy tőzsdei cégnek (és fő tulajdonosának) nem lehet az érdeke a cég költségeinek növelése fiktív számlák befogadásával. Teljesen jellemző, hogy ez a gondolat az adóhivatal embereiben éppen úgy nem fogalmazódott meg, csakúgy, mint a fentiek t. Bokályban. A nagy tudásúak agyában a mérhetetlen dölyfösségük következtében az egyik tompa gondolatukat (miszerint egy tőzsdei cég új vezetője miközben Amerikába viszi a cégét, veszteségre játszik) követte a második horribilis ökörség (amit aztán maguktól visszaszívtak), majd egy harmadik baromság, amire aztán tényleg csak a mindent (jobban) tudók dölyfösségéből eredeztethető óvodás gondolkodás adhatott elfogadható magyarázatot (de neeem, de mégseeeem….! - mondták). "

Hogyan is feltételezhet olyat az adóhivatal, h. egy cég fiktív számlákat fogad be, és próbálja pl. ezzel a nyereségét és adófizetési kötelezettségét eltüntetni, v. ÁFA-t csalni stb. Hisz ilyenek még sosem történtek a földkerekségen, és ici-pici országunkban. Ááá ezek fránya hatóságok. Bezzeg ha minket átb.szarintanak, akkor tőlük várjuk a megváltást.

Na aki ezek után egyszeri tőzsdézőként humet-nutex rv.-t vesz v. tart hosszabbtávon, hát...
az eléggé vak(merő) :)
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 08:13
Törölt hozzászólás
#7772
Törölt felhasználó 2013. 09. 04. 00:12
Előzmény: #7767  BudFox
#7771
Ááááá... a nyilvános kibocsátásra esély sem volt.

Akkor már más volt Civin célja. Az utóbbi napokban kiderült, hogy a 10 és fél év verejtékes munkájának ellenértékét akarta megkapni, bármi áron.

Szembe kell nézni azzal a ténnyel, hogy sajnos Rényi, meg Civin, meg a Philyaxiások célja nem az volt, hogy dübörögjön a cégük. :(
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 23:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#7770
bocs Civin,

csak most látom elhűlve, hogy az a korábbi bazdmegolásod nem csak egyszeri kisiklás volt, hanem még rátettél egy lapáttal! Elszomorítottál ezzel. :(

Kicsit elvetetted ugyan a sulykot, de én megint csak megértelek. Igazán kellemetlen lehet szembesülni azzal, amit nyilván eddig is sejtettél. Hogy tudniillik az az álomkép, amiben tetszelegsz magad előtt, az kicsit megkapargatva mégsem olyan rózsaszín.

Node, fel a fejjel... pénzedet ügyesen megkaptad az emberektől, komolyan te sem remélhetted, hogy majd még szobrot is emelnek neked, vagy, hogy ENSZ határozatba foglalják érdemeid!!! Látod-látod, milyen hálátlanok is az emberek, kiteszed értük a szívedet, erre tessék... még csak nem is tudják értékelni, buták, meg ostobák ... áhhh hagyjuk. Gondolj Virág elvtársra ... ő is azt mondta, hogy "Visszasírnak még maguk engem!!". Igaz, neki sem volt igaza, de azért gondolj csak rá.

Sajnos el kell még jobban keserítselek. Bár Alen nevében nem beszélhetek, de én bizony ennyire hülye vagyok, hogy még mindig nem értem. Illetve természetesen értem, amit írsz, csak ezt nem, hogy miért írod ezeket (na jó, ezt is értem, csak reméltem, hogy mégsem nézel annyira hülyének, amit már többször is kértem), miért nem inkább azokra az érdekes kérdésekre válaszolsz???

Tudod... hogy miért is nem 60Ft-on nyomtattál... na meg az a jótékony alapítvány is érdekelne (ez érdekeltérést hagyjuk, belátom, hogy a te szemszögödből már nem tudsz újat mondani, és elfogadtam, hogy Te is látod az érdekellentétet, csak olyan ciki kimondani, pláne leírni).

És kérlek nézd el nekem, hogy van pofám ide írni, de hát tudod, ilyen értetlen hülyétől bármi kitelik. Ja... és a bekapás ugye nem kötelező... ettől inkább eltekintenék. Megértem, hogy szeretnéd, de ennyire jóban azért nem vagyunk.

Remélem, továbbra sem negligálsz és segítesz végre megértenem, amit már midenki ért, csak én nem.

(Kicsit azért örülök, hogy megmutattad valódi arcod, biztos nehéz lehet állandóan a jóságos Civin szerepét játszani. Később, ha gondolod, kielemezhetnénk a #7753-as kirohanásod. Sok elszólás van benne, amire jobban kéne figyelned a jövőben, mert oda lesz az imidzs!! )
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 17:53
Előzmény: #7767  BudFox
#7769
Na ja... régi szép idők!!!

Na.. ez a bizalom már odavan! :(
BudFox
BudFox 2013. 09. 03. 17:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#7768
tudom hogy kevés az esély :-((

szerintem az lesz a vége hogy az ügyészség megállapítja hogy nem történt is semmiféle törvénysértés, minden a törvényes úton ment végbe.

ahogy a magyar viszonyokat ismerjük.

de én is mit tudok maximum elérni ? ismerek egy embert aki a pénzügyi osztályon dolgozik és aki személyesen ismeri az ezredest aki nyomoz az ügyben. mégis mit tud Ő is majd mondani neki ? "légyszi, ha kicsit alaposabban átnéznéd a Nutex ügyet, mert egyik ismerősöm szerint nem törvényesen jártak el..." stb....

ez még édes kevés lesz ide...de legalább elmondhatjuk hogy megpróbáltuk :-))
BudFox
BudFox 2013. 09. 03. 17:05
Előzmény: #7765  Törölt felhasználó
#7767
Igen, egy nyilvános jegyzésen jegyeztem volna szívesen az aktuális ár alatt 15-20% -al mondjuk mint ahogy a Phylaxiában is jegyeztem.

én nemcsak én, hanem igen sokan sorban álltak volna jegyezni, mert anno. tényleg remek hírekkel jött a Mester.

emlékszem, volt olyan nap az "A" kategóriába lépéskor hogy napi 280 Milliós forgalom, meg 226 milliós forgalom.

összejött volna egy nyilvános "aukción" az a másfél milliárd ha kellett volna. lehet hogy kicsit lassabban, de meglett volna. akkora volt a lelkesedés. És akkor még mindenki bízott a tőzsdében.

emlékeztek ?:
Humet - napi 280 milliós forgalom.
Genesis - délig 1 Milliárd forgalom, a napelemes pályázati hírre.
Phylaxia - több száz millió forintos forgalom egy jó hírre.
szóval a bizalom megvolt a kis cégek iránt is.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 16:56
Törölt hozzászólás
#7766
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 16:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#7765
":-))) én is raktam bele a cégbe anno. igaz csak nagyon kevéskét a pénzemből :-)"

Ezt nem a cégbe tetted, hanem egy másik részvénytulajdonostól vetted ennyiért. Ez nem ugyanaz. De az a része azért igaz, hogy a cégbe is betetted volna ugyanezt ugyanennyiért.
BudFox 2013. 09. 03. 16:49
Törölt hozzászólás
#7764
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 16:21
Előzmény: #7762  Törölt felhasználó
#7763
2006-2008 között nagyon aktív volt itt, igen.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 16:15
Előzmény: #7761  Törölt felhasználó
#7762
Én csak arra emlékszem, hogy a 6ft-os papírok idején nagyon aktív volt.

És végülis, nem csak a saját papírjairól volt szó, hanem, mint írta... ennek a rejtélyes, jótékony alapítványnak is az volt a feladata, hogy terítse a 6ft-os papírokat.
Ehhez is szinten kellett tartani az árfolyamot.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 16:00
Előzmény: #7760  Törölt felhasználó
#7761
Kb. 23-tól öntötte 17-ig, sok héten át, adagokban (volt, hogy 1 hét is eltelt eladás nélkül). Akkoriban alig írt a fórumra. Pontosabban a 2008 év végi lemondása és a 2009 májusában kezdett eladásai között egyáltalán nem írt, az eladások során itt megjelent, néhány hozzászólása volt (nem sok), de igyekezett semlegesen fogalmazni. Miután kiszállt, kezdte el az egyértelműen negatív kritikáit megfogalmazni itt.

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek