Topiknyitó: Lastdeposit 2018. 01. 17. 07:58

Nordtelekom hívők  

Az utóbbi napok fejleményei érlelték a gondolatot, hogy új topicot nyissunk a Nordtelekom részvényesek számára. A rosszindulatú és értelmetlen trollkodás, személyeskedés olyan méreteket öltött, ami a nyugodt kommunikációt nem teszi lehetővé.
Nem örülünk neki, ez egy hálátlan feladat, ami munkával, odafigyeléssel, felelősséggel jár. Én ezt a feladatot vállalom a részvényesek és magam érdekében, akik nyugodtan, stressz mentesen kívánnak kommunikálni a papírról és akik hisznek abban, hogy nagy dolgok vannak születőben.
Sok sikert kívánok a részvényeseknek!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsoltee77
zsoltee77 2018. 03. 25. 11:57
Előzmény: #3899  johai
#3900
Túlértékeled az időtényezőt a tapasztalatban. Tudok mutatni olyan tőzsdést a fórumon, aki 20 év alatt nem fejlődött annyit, mint pl Lastdeposit kolléga 2 hét alatt. Nem az a lényeg hogy mennyi ideje csináljuk, hanem h mennyi energiát fektetünk a tanulásba. Meg persze, hogy alkalmasak vagyunk-e erre az egészre. Bírjuk-e pszichóval?
johai 2018. 03. 25. 11:24
Előzmény: #3898  Magaskacsa
#3899
Last tapasztalt tozsdes szerinted?
Kerdezd meg tole hany eve tozsdezik,mikor kezdte.
En emlekszem az ifju padvanra meg a telo forumban probalgatta a szarnyait....hihetetlen erdmenyeket ert el az biztos!
Persze ahhoz naponta el kell olvasni 1 szakkonyvet 30 napon at,es akkor Te is olyan eredmenyes lehetsz,mint lastdeposit kollega:)))
Magaskacsa
Magaskacsa 2018. 03. 25. 11:02
Előzmény: #3882  Lastdeposit
#3898
Köszi a tanácsokat! 🙂 Megfogadom őket! Nyilván a rutintalanságomból adódóan hibákat fogok elkövetni, de erre felkészültem lélekben. (Vagy legalábbis azt hiszem🙂)
Úgy gondolom sokszor jól látom a lehetőségeket, de mikor erre az ember a pénzét is felteszi, az mindjár más lelki teher. Egyfolytában mondogatom magamnak: türelem, türelem, türelem! De ha Ti tapasztalt tőzsdések is leírjátok, az csak megerősít! Olvasva nagyobb ereje van! 🙂🙂
Montecarlo 2018. 03. 25. 10:38
Előzmény: #3896  Lastdeposit
#3897
Igen, voltam kint (turistacsoporttal) és játszottam is. Na nem a nagy Kaszinóban, hanem van egy egyszerűbb a kispénzű turistáknak. Pár másodperc alatt elvesztettem a játékra szánt pénzt aztán hagytam a francba, egyáltalán nem fogott meg a dolog. Amúgy tényleg van egy utánozhatatlan légköre az egésznek - lásd filmek - de nem az én világom.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 10:19
Előzmény: #3895  Montecarlo
#3896
Jaaaj! Ettől ne félj! Amúgy a nickneved Montecarlo! :-):-):-)
Montecarlo 2018. 03. 25. 10:17
Előzmény: #3893  Lastdeposit
#3895
A Piac varázslói mindkét kötetét olvastam, tényleg nagyon jók. Az az érdekes, hogy nagyon sikeres kereskedők tök ellentétes módszerekkel és filozófiával érhetnek el komoly sikereket. Elgondolkodtató! Köszi, hogy mondod, délután nekiülök az Agyam és a pénz olvasásának. Én nem félek attól, hogy hatalmába kerít a játékszenvedély.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 10:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#3894
Azt nem tudom, hogy kedvezményes lesz-e. A timezones elemzés csak azt mondta, hogy nagy àrfolyamelmozdulàs lesz Húsvétig. Ha ez lefelé történik, akkor örülhetnek azok, akik venni akarnak. Kívàncsian vàrom én is, mi lesz belőle. Fel vagy le, meglàtjuk.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 09:58
Előzmény: #3890  Montecarlo
#3893
Jim Rogers-Ezt olvasom sorrendben harmadiknak majd, biztos jó, köszi. 
Agyam és a pénz- Zseniàlis könyv. A neuroökonómia legújabb kutatàsait hasznàlja fel és arra a megdöbbentő következtetésre jut, hogy a profit lehetősége olyan agyi területeket stimulàl, mint mikor a heroinista belövi magàt. :-):-)Idegesítően sok a példàt hoz, nehéz olvasmàny, de mire a végére értem, ledöbbentem, hogy milyen fantasztikus könyv. Én ettől a könyvtől kaptam eddig a legtöbbet mentàlis tartásban, tovàbbà befektetői énem megismerésében.A másik ilyen, de màs vonalon, a Piac varàzslói, 2 kötet. Mindkettőt újra fogom olvasni, ha időm engedi.
balentum 2018. 03. 25. 09:52
Törölt hozzászólás
#3892
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 09:48
Előzmény: #3888  benibubu
#3891
A tőkeemelésből és a piacra öntött több millió darab részvényből szerintem 3 helyre ment a pénz. 
1. Zsebre.
2. Leadtak egy haver brokiknak belőle, aki àrfolyamkarbantartàst végez, hogy még az 50% feletti részt kiszórjàk.
3. Új tevékenységre, amit jelen pillanatban nem tudunk.
Véleményem szerint, ha igaz amit én  gondolok, le fognak lépni és tőzsdén kívül viszik tovább a nyereséges angol és az új tevékenységet, a Beltàv pedig keresi új gazdàjàt.
Az árfolyamról:
1. Ha nem jön be a sztori, akkor vegetàlàs 40-55 Ft között.
2. Ha bejön, akkor minimum 250 Ft és feletti àrfolyam lehetséges szvsz. Én 250 Ft és felette mindent eladnék.
Montecarlo 2018. 03. 25. 09:35
Előzmény: #3887  Lastdeposit
#3890
Nekem is megvan Jim Rogerstől a Kalandvágyó befektető, nagyon érdekes könyv. Jim R, a menyasszonyával körbe utazta  a világot és az élményeit írta le. Szórakoztató, humoros. Legújabb szerzeményem: Jason Zweig: Agyam és a pénz.. Még nem jutottam hozzá, de beleolvasva érdekesnek tűnik.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 09:33
Előzmény: #3885  lizabell
#3889
Kikész az kiváló hely! Lesznek ott még nagy görcsölések tavasszal! :-)
benibubu 2018. 03. 25. 09:32
Előzmény: #3882  Lastdeposit
#3888
Nagyon- nagy lájk. Több gondolatodban magamra ismertem. Érdekelne a véleményed, hogy nord milyen pályát futhat be? A tőkeemelésből befolyt pénzt ésszerűen felhasználják, mondjuk akvizícióra, vagy nem fog történni semmi? Tudom sokan nem szeretik ezt a kérdést, de mi a célárad erre az évre?
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 09:29
Előzmény: #3883  Montecarlo
#3887
Nagyon egyetértek! Ez a mondat tetszett a legjobban. "A bika piac nagy előnye, szinte gondolkodás nélkül jön a pénz. " Na ez a lényeg szerintem. Most még túl nagy ész nem kellett a pénz kereséshez, igazàn akkor kell majd okosnak lenni, amikor a medve tokostul rànk rúgja az ajtót. :-)
lizabell
lizabell 2018. 03. 25. 09:24
Előzmény: #3884  Lastdeposit
#3886
+
lizabell
lizabell 2018. 03. 25. 09:23
Előzmény: #3882  Lastdeposit
#3885
Last, nagyon szép írás így vasárnap délelőtt! 3. ponttal nem teljesen értek egyet, mert sok love longos bánja, hogy nem realizálta a nyerőjét 800-as opusnál, a virtuális nyerő fejben történő kezelése mellett nekem ezen is  el kellett gondolkodnom. Egyébként meg mint Mészáros károsultat, vigasztaljon, hogy  a KKÉSZ-ben nyújtanak lelki segélyt is:-)
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 09:16
Előzmény: #3882  Lastdeposit
#3884
Ha valakit érdekel és nincsenek konkrét elképzelései, most hoztam el sógortól megint 6 db új könyvet, amiket még nem làttam. Beleolvasgattam az ismertetőjükbe, hàt...egyik jobb, mint a màsik, mostanàban elleszek ezekkel, a klasszikusok után màr ömlesztve olvasok mindent. :-)
1. Ben Carlson-Befektetés józan ésszel
2. Timothy Ferris-4 óràs munkahét
3. Fellegi Tamàs-Bàrki lehet tőzsdére
4. Szeles Nóra-Tőzsde sztori
5. Jim Rogers-Kalandvàgyó befektető
6. Lawrence A. Cunningham-Warren Buffet jelenti
Montecarlo 2018. 03. 25. 09:08
Előzmény: #3882  Lastdeposit
#3883
Kedves Last! Szinte hihetetlen, az ember felkel egy ilyen átállított éjszaka után és belefut a gondolataidba. Én kezdő kereskedő vagyok (nem fiatal, csak kezdő), ez elmúlt években olykor olykor vettem valami blue chipet, ültem benne valameddig, eladtam és learattam a pénzt. A bika piac nagy előnye, szinte gondolkodás nélkül jön a pénz. Az évek során összevásároltam egy csomó tőzsdei könyvet, most van időm olvasni őket.Én is úgy gondolom, hogy kereskedés közben nem a pénzt, hanem csak a számokat kell látni, ezt már sikerült elérni
Igen, nyerőben is nehéz ülni, ezt már én is megtanultam. 5900 környékén vettem anno Richtert, nagyon örültem 7000 környékén, amikor megindult lefelé, nem hittem a szememnek, csak vártam és még most is megvannak azok a Richter részvények. Én inkább fundásan gondolkodom, a cég jó. Dehát együtt kell élni a tudattal, hogy ez megtörténhet, nehéz a nyerőből kiszállni. Minden pontban foglaltakkal egyetértek, nálam most alakulnak ki ugyan ezen kereskedési elvek - lassan, a tapasztalás által. Köszönök mindent!
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 25. 07:13
Előzmény: #3876  Magaskacsa
#3882
Érdekes dolgokat írtok, teszek még egy pár kiegészítést, hátha segítségetekre lesz.
1. A legfontosabb, hogy csak úgy lehet nyugodt az ember, ha mindkét irányba megvannak a tervei. Tudomásom szerint Nord és Est is elég jó durranás lesz, de a tőzsdén semmi sem biztos. Mit csinálok akkor, ha nem jön be az elképzelésem? Mikor mondom azt, hogy sajnos be kell látnom, hogy nem volt igazam? Hogyan kezelem ezeket konkrétan a pozíción belül? Én mindig ugyanazt a mondatot szoktam erre mondani. Hiába tudsz elvileg valamit, vagy hiába hiszel valamiben, az életben csak a halál biztos... a tőzsde százszor rosszabb hely, mert itt aztán semmi sem az. :)
2. Sok tréd után megtanulja az ember, hogy ugyanolyan nyomasztó hatalmas nyerőben ülni, mint hatalmas bukóban! Az segített engem pl. hozzá a jó döntésekhez, hogy teljesen személytelenné tettem a pénzhez való viszonyomat. Soha nem azt nézem, hogy mekkora nyerőben ülök, hanem csak és kizárólag a döntés helyességét. Igazam volt-e vagy nem? A pénz az másodlagos az egészséges hozzáállásban szerintem, mert rossz irányba viszi az embert. Meg kell tanulni kívülről szemlélnie magát az embernek, mintha az, ami történik, nem is vele esne meg. Nehéz ezt a tulajdonságot kifejleszteni, de ha megvan, akkor a pénzre egy halom fecnire tekint az ember és sokkal könnyebben hoz objektív, jó döntést.
3. Sok sok példát lehetne erre hozni, de a legnagyobb pénzt a seggeléssel és türelemmel lehet keresni. Én pl. Mészáros károsult vagyok. Tavaly sokszoroztam a tőkém, de tudom, hogy sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Ahogy a nagyok mondják, a nyerőt futni hagyni, a veszteséget elvágni...nagy igazság, csak nem elég erős az ember, hogy jól alkalmazza. A mai eszemmel már másképpen csinálok mindent. Akkor 46 ft-on vettem Opust és eladtam 200 Ft körül. Hiba volt. Mi ebből a tanulság? Itt van Nord, vagy Est, vagy bármelyik papír, mindegy. Az jó dolog, hogy az ember a nagy duplázásokban, triplázásokban visszaveszi a tőkéjét részben vagy egészben. Viszont afelett, ha az ember elad, utólag nagyon megbánja, én tudom a saját bőrömön. Nem érdemes. Amelyik ló vágtat, azon ülni kell, amíg le nem dob a hátáról. Est is hamarosan lesz szvsz. 100-200 Ft akármennyi...Nem érdemes dobálgatni apró pakkokat, mert magasabb árfolyamnál nagyon fájdalmasak lesznek azok az elszalasztott profitok.
4. A tiszta gondolkodás és a lélek egészsége fontosabb minden pénznél. Egy jó tanács: ha azt érzed, hogy éjjel-nappal a tőzsdére gondolsz és egy adott pozira, ha nincs egy nyugodt perced, akkor annak 2 oka van: vagy nagyon rossz papírban ülsz, vagy nyomasztóan, egészségtelenül nagy a kitettséged. Ilyenkor ezt azonnal korrigálni kell, mert a beszűkült tudatállapot megöli a gondolkodást és rosszabbnál rosszabb döntéseket hoz.
5. Ha nem megy a szekér, ha nem érzi az ember a piacot, szerintem egyáltalán nem kell trédelni, vagy ha igen, sokkal kisebb pozival. Az ember teljesítménye hullámzik. Vannak hónapok, amikor minden arannyá válik, vannak olyanok, amikor egyik szarból csapunk a másikba, hibát hibára halmozunk. Na, ilyenkor kell fújni egyet és hanyagolni a tőzsdét, mert fájdalmas mínuszokhoz vezet.
HoStrucc
HoStrucc 2018. 03. 25. 00:16
Előzmény: #3880  rovka11
#3881
Szerintem ügyesen raktad össze a portfóliót  opus hosszú távon tuti szólni fog. Est közepesen valószínű hogy szinten. Nord kérdőjel de elbirja a másik ketto miatt a portfólió ha egészséges arányokkal lett építve. Sok sikert :)
rovka11
rovka11 2018. 03. 24. 23:21
Előzmény: #3876  Magaskacsa
#3880
Igen most ezt benéztük, de legközelebb ezzel a tapasztalattal nem maradunk le. Igen a KGY meghívóból biztos lehetett sejteni ezt-azt, nekem nem esett le a tantusz. Estből nekem van 44-ről és 54-ről is, a bejelentés napján én is úgy voltam vele mint te :) Majd szeretnék még venni, csak nem szeretnék bukóval kiszállni Opusból, de a Nordról sem szeretnék lemaradni:) Másra meg most nincs keret :D
rovka11
rovka11 2018. 03. 24. 23:21
Előzmény: #3876  Magaskacsa
#3879

Magaskacsa
Magaskacsa 2018. 03. 24. 23:16
Előzmény: #3876  Magaskacsa
#3878
Most látom Neked is van Est részvényed! 🙂🙂
És még határozat előttről! 👍 Látom Te bátrabb voltál! 😉
Magaskacsa
Magaskacsa 2018. 03. 24. 23:09
Előzmény: #3876  Magaskacsa
#3877
ledálás=ledumálás 
Magaskacsa
Magaskacsa 2018. 03. 24. 23:08
Előzmény: #3875  rovka11
#3876
Akkor Ott1-gyel mindketten így jártunk. Én a hírek morzsái alapján gondoltam, hogy megindulhat, de azt hittem még kicsit később. Plusz bevallom őszintén, kicsit elvitt a sok ledálás, hogy lemegy ez még 160-ra is. Bár komoly hír nélkül lehet le is ment volna. Na mindegy ezt meg kell tanulnom kizárni. Most viszont úgy fogom fel, hogy jó tanulási lehetőség, mi várható ilyen esetben egy papírtól. Minden nap új tapasztalat! 🙂
Estből vettem még 46-on, mielőtt meg lett volna a határozat, hogy a Nav-ot elutasították és nem lesz felszámolás. Mikor felugrott 76-ra, azt hittem pezsgőt bontok! 😂 Aztán haragudtam magamra, miért nem vettem többet. 🤪
Végül lenyugtattam magam, hogy az össz tőkém 10%-át beletenni egy olyan cégbe, ami lehet megszűnik, felelős döntés volt!🙂
Majd vettem még hozzá 62-őn😉
rovka11
rovka11 2018. 03. 24. 22:55
Előzmény: #3871  Magaskacsa
#3875
Ne is mondd! Nekem sincs miből venni már. Ott1-et sajnálom, mert ott volt egy elképzelésem egy W forma és lehet hogy köze nincs hozzá, de megindult ugye felfelé és gondoltam venni kéne 190-200-on. De nem volt miből, és egy saját ötletre nem akartam dobni mást, így csak néztem-nézegettem meg integettem nekik :( :D Pedig jobban jártam volna, ha beszállok.
Mindegy lesz ez még így se!
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 22:49
Előzmény: #3873  Magaskacsa
#3874
Nagyon szívesen ! :))))
Isten hozott  köztünk :)))))) 
Magaskacsa
Magaskacsa 2018. 03. 24. 22:45
Előzmény: #3869  Törölt felhasználó
#3873
Köszönöm, így lesz! 😉
Őszintén örülök, hogy itt vagyok köztetek! 🙂
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 22:43
Előzmény: #3870  rovka11
#3872
Igazán nincs mit ! Nagyon szívesen ! 
Magaskacsa
Magaskacsa 2018. 03. 24. 22:42
Előzmény: #3866  rovka11
#3871
Szia! 
Én is februárban kezdtem és kb két hete regisztráltam a fórumra, de előtte is olvastam minden nap! 🙂
Nekem is van Nordom, úgy látszik mi kezdők hamar kikötünk itt. Ha pénteken vettél, akkor Neked jobb a beszállód, mint nekem. 😉 Nem baj, azóta már én is hígítottam! Az elmúlt egy hónap alatt rengeteget tanultam és uhh...rengeteget olvastam! Már most nagyon sokmindent más szemmel látok! Sokszor bosszantó az is, hogy bár látom a lehetőséget, de mivel még kicsi a tőkém és az alap pakkjaimat nem akarom bántani, nincs miből megjátszani azt! Remélem a választások után megmozdul pár papír, amiben érdekelt vagyok. Bár az Opusz mozog most is rendesen! 🙂 
Nagyon izgalmas terep ez a tőzsde, sok sikert kívánok Neked és mindanyiunknak! 🙂
rovka11
rovka11 2018. 03. 24. 22:32
#3870
Köszönöm Nektek! Láttam van olyan topic, hogy Tőzsdei könyvek vagy mi. Majd át fogom böngészni, és képzem magam. Igyekszem minden infot begyűjteni a cégről és a témában. Az első az volt, amikor Last írta, hogy azt hiszem januárban levezette 6-7 pontban, hogy mit vár a Nordtól. Visszakerestem. Aztán a témában olvasgattam cikkeket. Olyan mint egy nyomozás :) 
Igen észre vettem, hogy sokan írnak minden félét, hogy 600-ra várom meg két hónap múlva 1200-ra várom, de semmivel nem támasztja alá. Nem regisztráltam, de annyira megkérdeztem volna tőlük, hogy miért és miért pont oda. Köszönöm a sok jó tanácsot!
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 22:05
Előzmény: #3865  Magaskacsa
#3869
Kedves Magaskacsa ! Köszönöm a beírásod !:))) Igazából amit már leírtam én csak és kizárólag objectív beírásokat fogok tenni itt és más fórum topicjaiban . Én nem fogok senkit sem eladásra , sem pedig vételre biztatni . Személyeskedésbe nem vagyok partner csak szakmai dolgokban !!!!!!
Nos , amit kérdeztél bízzál a megérzésedben és ne hagyd magad befolyásolni mások által . 
Ha Te az Estben látsz fantáziát akkor abban , más a MOL -ban és egyéb más papírokban . Nyilván nem blöffre vettél bele ....látsz benne fantáziát . 
Senki sem tudja mikor melyik papír merre fog elindulni ( kivéve pár ember  ).
Légy résen , ne légy mohó és tarts ki a megérzéseid és érveid mellett ! Ez a siker titka !
Sok - sok pénzt és sikeres kereskedést kívánok Neked ! 
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 21:53
Előzmény: #3867  Lastdeposit
#3868
Sok sikert ! Isten hozott ! 
Pár  jó tanács amit igaz Lasty leírt már itt  előttem , de én is megerősítem amit gondol : 
Sok a fel és a le dumáló ! Igazából sokszor nem tudják megmagyarázni , hogy miért kell eladni és miért kell venni .
Használd a fórumot , mert sok infót össze lehet gyűjteni , de próbáld meg a megérzéseidre hagyatkozni .
Senki sem tudja , hogy a piac merre fog menni , így itt mindenki csak találgat  ezt hidd el !!!!!
Próbáld meg az általad kiszemelt cégről  a lehető legtöbb infót beszerezni , erre nagyon sok jó internetes gazdasági oldal van .....de azoknál  is vigyázz , mert sokszor manipuláció van a hír mögött !
Rakd össze a begyűjtött infók alapján a cégről a képet .....és látni fogod , hogy mi , miért történik ....ehhez sok-sok időre  van szükség és nagy tapasztalatra kell szert tenni.
Használd az elmezéseket is ...de .... sokan ezzel is visszélnek , v. nem értenek hozzá és hülyeségeket tesznek fel.
Nagyon sok szakirodalom van a tőzsdéről , jó könyvek a piacon ...de ....a parketten való kereskedést könyvből nem lehet megtanulni csak egy lexikális tudást ad . 
Sok -sok pént sikert és szerencsét kívánok Neked (is) !!!!
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 24. 21:30
Előzmény: #3866  rovka11
#3867
Sok sikert Neked! Reméljük is, hogy indulunk. Tisztelendő dolog, hogy tanulni akarsz. Itt a fórumon rengeteg nagy tudású, tapasztalt befektető van. Én úgy vettem észre, hogy akiben megvan a hajlandóság, hogy látva lásson, annak nagyon sokan segítenek, önzetlenül. Valaki sajnos itt egy év alatt sem jutott el oda, hogy mi fán terem a technikai elemzés pl. és egy darab könyvet sem vesz a kezébe hosszú évek alatt. Nem kötelező ez, csak ajánlott. Sokan vagyunk itt, nagy feldumálók és ledumálók, legjobban úgy jársz hosszú távon, ha nagyon erősen távol tartod magad az emberi érzelmektől, csak az objektív dolgokra koncetrálj, és legfőképpen csak és kizárólag a saját elképzelésedre. Így szerintem mentálisan bitang erős és emellett ügyes, sikeres kereskedővé lehet válni.
rovka11
rovka11 2018. 03. 24. 20:24
Előzmény: #3862  Lastdeposit
#3866
Hali!
Köszi az elemzéseket és azt, hogy megosztod a gondolataid! Sokat lehet belőlük tanulni. Februárban nyitottam számlát és azóta olvasom a fórumot is. Rengeteg kérdés felmerül bennem menet közben, de csak most vettem rá magam és regisztráltam a fórumra. Menet közben szívesen venném a segítséget, ha fölmerülne valami. A tőkém egy kis részéből pénteken vettem Nordból. Köszi hogy megvártatok, indulhatunk : )
Magaskacsa
Magaskacsa 2018. 03. 24. 19:29
Előzmény: #3864  Törölt felhasználó
#3865
Kedves Lie! Az Ott-1 után várakozva figyelem, mikor írod hogy beszállsz a papírba! 🙂 200-nál néztem az Ott-ot. Venni akartam, de annyira írták hogy majd beszakad az ára 160-ig. Hülye fejjel nem vettem bele! Aztán vettem helyette még est-et, így mikor elindult már nem maradt szabad tőkém. A megérzés, ugye..😉 Nem baj, remélem az est még nagyobbat durran! De azért egy “bevásároltam” beírás részedről bíztató lesz, már ha lesz ilyen. Amióta tőzsdézem, várom a hétfőt! Huh, ez gáz! 😁 Péntek záróban vettem 507-en opit játszósnak. Remélem hétfőn nem esik tovább. Reggel tárgyalásom volt, úgyhogy az 500 alattról lemaradtam. ☹️
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 13:37
Előzmény: #3863  Törölt felhasználó
#3864
persze a választások , választások végkimenetele  bekavarhat ! Egyelőre kivárás !
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 13:33
#3863
Üdv Lányok ! Reméljük , hogy Nordika is nemsokára meg fog indulni a 100 Huf felé ! 
TA alapon nézegetem egyelőre , és úgy is mozog most . 
Reméljük a telenor eladása , állami mobilszolgáltató "keverésből" lesz valami ami jól érintheti Nordot :))))
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 24. 13:20
Előzmény: #3860  Lastdeposit
#3862
Nordtelekom timezones: Az 55. kereskedési nap kedden van.
https://invst.ly/6-egf
Napos chart:  100 MA 37,9 FT 50 MA  53,21 FT  21 MA: 48,29 FT. A támaszok jönnek feljebb, viszont boliközép, 21MA illetve bolitető 50 MA ellenállási zónák.
https://invst.ly/6-egz
Hetes chart:
https://invst.ly/6-ehj
Havi chart:
https://invst.ly/6-eht
Suyen85
Suyen85 2018. 03. 24. 08:44
Előzmény: #3801  Törölt felhasználó
#3861
Én tényleg szívből sajnálom a pech sorozatodat....... De ezt könnyen ki küszöbölheted, ha stop meg bízást használsz a vételeidnél is és akkor veszel ha kezd emelkedni az árfolyam. Csak ne legyél túl kapzsi és ne akard a lehető leg alacsonyabban venni mert könnyen bele futhatsz egy kicsi emelkedésbe ami nem is kitörés és utána jön a kövi zuhanás. De elkerülheted vele az (olcsónak érzem ezért veszek és reménykedek effektust). Gondolj csak bele hányszor érezted, hogy baromi olcsó és ennél már nincs lejjebb. Azt még is :) Sok sikert.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 24. 08:31
Előzmény: #3859  Suyen85
#3860
Nagyon egyetértek! 
Suyen85
Suyen85 2018. 03. 24. 08:23
Előzmény: #3857  Lastdeposit
#3859
Jó dolgok ezek a varázsszámok meg fibo, meg minden kutyafüle, de ezek csak (néha) működnek mert sokan használják őket és ezek alapján tradelnek. (De ezt a benfentesek is tudják és sajna azt is, hogy itt gyűlik össze sok vevő) Nekik ezek a varázsszámok a kaszálási pontok. Csak segédeszközként érdemes ezeket használni az átláthatóság kedvéért, de ezektől senki se várja, hogy fogják az ember kezét és meg mutassák a helyes be szálási pontokat.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 24. 07:39
Előzmény: #3856  sanka
#3858
Megnéztem az előéletedet moderàció szempontjàból, kétségtelenül sztàr vagy. Itt viszont nem leszel az, màr most mondom, kéretik màshol trollkodni. Köszönöm.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 24. 07:35
Előzmény: #3855  Törölt felhasználó
#3857
Beteszem a màrc. 18-i fibonacci timezones elemzéseket. Lehet szurkolni, én kívàncsi vagyok rá, bejön-e.
Egy érdekességre hívnám fel a figyelmet, az pedig a fibonacci timezones, azaz időzónák. Nem tisztázott számomra, hogy milyen jelentősége van az időzónás elemzésnek. Valaki úgy tartja, hogy semmi, valaki használja az elemzéseiben. Azt sem tudom, hogy milyen releváns következtetések vonhatóak le belőle és milyenek nem, ezt majd Metaltól, Gyuripapától pl. meg fogom kérdezni. Én néha ránézek és számomra volt olyan kis papír, ahol elég jól prognosztizálta az elmozdulásokat, viszont arra Kecskeméti István is felhívja a figyelmet, hogy rosszul megválasztott időzónák eléggé téves következtetések levonására adhatnak okot. A kezdeti, nulla pont meghatározása is elléggé hasraütés szerű. Valahol talán ott lehet az igazság, hogy a befektetők pszichológiája is ciklikusan változik, tehát a gondolkodásban bekövetkezett változásokra is érvényesek lehetnek a fibo számok, gondolom én.
Egy biztos, én a hasraütéses nulla pont meghatározását a 30 Ft alatti meghúzás kezdetétől számolom és itt pedig elég szépen kirajzolódnak az időzónákban a nagy elmozdulások. Ha igaz, ha nem, tök mindegy, ez csak amolyan érdekesség.
Az 5. nap környékén az árfolyam elkezdett esni, a 8. napon elkezdett fordulni és emelkedni, a 13. és a 21. napon elkezdett nagy intenzitással esni. A 34. nap a legérdekesebb, ez volt az 55 Ft-os tőkeemelés bejelentésének napja, ahol fibo timezones jelezte a nagy árfolyam elmozdulást, napra pontosan (ha jelzett valamit, ki tudja :) ) másnap pedig ugye gap up. Jelen pillanatban úgy állunk, hogy jelentősebb árfolyam elmozdulás az 55. kereskedési napon várható. Tegnap volt a 45. kereskedési nap, az 55. pedig március 26-27-ére tehető, az pedig a hónap utolsó hetének hétfői és keddi napja. Lehet, tök nevetséges, amit leírtam, én csak kíváncsiságból nézegetem, bejön-e.
sanka 2018. 03. 24. 07:33
Előzmény: #3855  Törölt felhasználó
#3856
Majd 20-nál:))
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 07:23
Előzmény: #3852  Lastdeposit
#3855
Nem adtam el. Nem sürgős. 
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 24. 07:21
Előzmény: #3853  Törölt felhasználó
#3854
Az nekünk csak jó, végül is mindegy, miért emelkedik rövid távon..közép távon legyünk rendben.
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 07:18
Előzmény: #3850  Lastdeposit
#3853
Szerintem hamarosan 60, de inkább 70 fölé kell ugrani hogy szorhassák aztan lehet ujra nyomtatni. 
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 24. 07:17
Előzmény: #3851  Törölt felhasználó
#3852
Köszönöm elnök úr! A meccs még nem futott le, azt mondtad, vakvàgány lehet. Szerintem pedig nem, vàrni kell, kulcs az idő. Remélem, nem tàraztàl ki és tartod a papírokat.
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 07:15
Előzmény: #3850  Lastdeposit
#3851
Igen. Pont 2.2 millióval van nekik tobb a februári közléshez képest.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 03. 24. 07:06
Előzmény: #3848  Magaskacsa
#3850
Jó reggelt! Tegnap pusztító napom volt, örültem, ha néha rànéztem az àrakra. Jó sok vicces dolgot írtatok, sokat röhögtem.
Igen, én írtam hasonlót. 3 tőkeemelés is volt, amit ki is szórtak. Szvsz. annyi fog megmaradni, hogy 50% felett legyenek. Még van egy kicsi, amit tudnak adni. Azt viszont most nem tudom, hogy az új táblàzatban màr benne vannak-e az újonnan keletkeztetett részvények.
Magaskacsa
Magaskacsa 2018. 03. 23. 22:36
Előzmény: #3848  Magaskacsa
#3849
Elnézést, most látom, hogy már tavaly eladták. Viszont a Beltávnak most 5M db-bal több van, mint tavaly. Nem tudom ez jelent e bármit is...
Magaskacsa
Magaskacsa 2018. 03. 23. 22:24
#3848
https://bet.hu/newkibdata/125007408/RS2_3_180322.pdf
Láttátok ezt? A társaság saját részvény állománya 0. Beltáv 51% fölött. Last, Te emítettél egy ilyesmi variációt korábban, ha jól emlékszem. Vagy nem?
oxylant
oxylant 2018. 03. 23. 18:08
Előzmény: #3846  HoStrucc
#3847
Nem akarnak ránk találni a nagyok.
Telefonálni kellene Londonba..
(Nordvonalon.....)
HoStrucc
HoStrucc 2018. 03. 23. 17:12
Előzmény: #3845  oxylant
#3846
Nem volt vétel a végén? Megbeszélés folyamatosan   :(
oxylant
oxylant 2018. 03. 23. 16:11
Előzmény: #3844  HoStrucc
#3845
Nagyon nyavalygós a helyzet, de majd ide is becsap a villám.
Várunk....
HoStrucc
HoStrucc 2018. 03. 23. 16:02
Előzmény: #3843  oxylant
#3844
Hát lassan araszolgat fel a leöntés után. A 49-et már megnyalták, kérdés elfogy-e nap végéig mondjuk 50-ig?
oxylant
oxylant 2018. 03. 23. 15:46
#3843
Ennek a legolcsóbb pappernak el kell indulni.....
Úgy érzem, hogy ebben (is) jel. pote. van/lesz.
HoStrucc
HoStrucc 2018. 03. 23. 15:42
Előzmény: #3841  Brtgyul
#3842
Köszi.  Most ért véget.  Workshoppa alakult szóval nem aludtam be rajta  :)
Brtgyul
Brtgyul 2018. 03. 23. 15:41
Előzmény: #3838  HoStrucc
#3841
Ha még tartana a meetinged: Utolsó kötés ár:49,0 HUF (3 727 db)

Topik gazda

Lastdeposit
Lastdeposit
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek