Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 06. 25. 08:57

Norbi Update Nyrt.  

Itt a BÉT megmentője... :)

link



(Vagy ez már tényleg a vég...?)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
myrath 2014. 09. 16. 15:21
Előzmény: #1138  Törölt felhasználó
#1140
Eldöntendő kérdéseket tettem fel mint befektető, amire válaszoltam is ( a sz@r mellé ?-et tettem). Persze lehet drukkolni, meg izgulni norbikáért, én nem teszem. Aki tőzsdére megy, az vegye magát körül profi tanácsadókkal. Aki vesz norbit, az meg tudja, h miért veszi.
Az egyébként másodlagos, h jó-e a kaja vagy sem.
Civinjanos 2014. 09. 16. 15:17
Előzmény: #1136  myrath
#1139
Tisztelt Olvasóim, kedves Myrath,

azt kell mondjam, hogy ez így nagyon féloldalasra sikeredett, mivel Ön(ök) nem olvasta(’k) azokat a hozzászólásaimat, amelyekben az egész kibocsátás és értékesítés kapcsán érveltem.
Ezek a 499, 623 és 650.

De ami a lényeg, hogy a nagyobb összefüggéseket is érdemes észrevenni egy rosszul sikeredett pizza mögött.
Ha nem, persze akkor nem. Nem erőltetek én semmit, van erre vonatkozóan elég tapasztalatom. Egy nép – a magyar – szellemiségét én az aktív koromban sem voltam képes befolyásolni, maradjon tehát a turulmadár, a sarlatánok és az irigyek Trianonban megcsonkított országa a magyar.

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2014. 09. 16. 15:13
Előzmény: #1137  Törölt felhasználó
#1138
Mármint nem a pénzzel eglépés jöjjön össze, hanem a "tervei", ami inkább álom :D

Szerintem azoknak van igaza, akik szerint "jóindulatú" emberek beszélték rá a tőzsdére lépésre és árazták be ilyen jól a részvényeket, hogy lejárassák.
Törölt felhasználó 2014. 09. 16. 15:12
Előzmény: #1136  myrath
#1137
Civinnek igaza van és a te hozzászólásod is tükrözi.

Ettél már norbi kajájából? Gondolom nem, de azért szerinted szar. (ha véletlenül ettél, akkor te vagy a kaját fikázók kisebbsége) Neked igazából az lenne az érdeked, ha sikeres lenne a márka, hiszen adót fizet, munkahelyet ad.

A kibocsátás túlárazott, az "üzleti terv" túl optimista, senkinek nem ajánlom. De ettől függetlenül, ha norbi nem lép meg azonnal a pénzzel, én drukkolok nekik, hogy összejöjjön.
myrath 2014. 09. 16. 15:07
Előzmény: #1124  Civinjanos
#1136
Ne csináljunk már "nemzeti menzát" ebből a tisztán biznisz cégből! Norbi ad részvényt, aki akar vesz részvényt. Ennyi. Szar a kaja? Szar!(?) Jó a PR-ja? Jó! Átverés szagú a dolog? Az! Ezeket a kérdéseket kell eldönteni, oszt venni vagy nem venni nem lelkizni meg nemzetieskedni.
Soha nem ettem a kajáját, nem is tervezem, mert van jobb, olcsóbb, szebb, egészségesebb.
exmnbs1 2014. 09. 16. 14:54
Előzmény: #1130  xmann
#1135
" Ugyanazért mint mindenki más a történelem folyamán: mert ki akar cash-elni."

tőzsdére lépés után a tulajdoni rész nem marad 100% általában

viszont szerintem előfordult már a történelemben olyan hogy valaki azért is jött hogy a cég nagyságát megnövelje, megvalósítsa az elképzeléseit és nemcsak azért hogy megtömje a zsebét
exmnbs1 2014. 09. 16. 14:49
Előzmény: #1133  kukker
#1134
immár 7 órája nem tett ki hírt Norbi
eligazítják?

tegnap a hívek kaptak angol, orosz, német, arab hírt is, ki voltak tőle ájulva

a Genesis fénykorában szintén nyomatta a külföldi sajtóban, oldalszám jöttek a találatok

kukker 2014. 09. 16. 14:37
Előzmény: #1131  gaab
#1133
Na beindult a kapálózás és magyarázkodás kézzel-lábbal, jól van....
watson
watson 2014. 09. 16. 14:15
Előzmény: #1130  xmann
#1132
A baj csak annyi hogy most nem ér ez ennyit, illúziót meg bárhol lehet vásárolni ;))

János érvelése helyes, hogy minden jót kívánunk Norbinak, csak ne akarjon minket lehúzni, akiket meg le akar húzni szeretnénk megóvni a bukástól és elmondjuk nekik a véleményünket.

Ha ennek ellenére belevág mint egyszeri ember a devizahitelbe egy kommunista gazdaságban, akkor magára vessen!
gaab 2014. 09. 16. 14:10
Előzmény: #1130  xmann
#1131
xmann 2014. 09. 16. 13:40
Előzmény: #1118  gummymaci
#1130
teljesen egyértelmű, hogy miért ad el részvényeket. Ugyanazért mint mindenki más a történelem folyamán: mert ki akar cash-elni. Nem kell további mély összefüggéseket keresni.

Úgy gondolta, hogy ha befizetnek a részvényjegyzők 2 milliárdot, amiből 1,16 mrd az övé, a maradékot elkölti marketingra, akkor csak jól járhat. vagy bejön a nemzetközi terjeszkedés és akkor van egy értékes cége, vagy nem, és akkor van 1,16 milliárdja.

Nem rossz ez.

Neki!
exmnbs1 2014. 09. 16. 13:32
Előzmény: #1111  lukskypoker
#1129
szerintem pedig kitolják a jegyzést
BC Opmimusából kiindulva nem
Törölt felhasználó 2014. 09. 16. 13:29
Előzmény: #1124  Civinjanos
#1128
Én profi segítségnek a terjeszkedéshez fornetti mintát választottam /copyztam / volna nem buda cash agassi tőzsde vonalat.
kexelo
kexelo 2014. 09. 16. 11:55
Előzmény: #1124  Civinjanos
#1127
egyik sztendrei (lakos) a másik ellen...? :) amúgy nem is értem, hogyan maradhatott ki a jó kis helyi IPO mutyiból?? ;)
Törölt felhasználó 2014. 09. 16. 11:53
Előzmény: #1124  Civinjanos
#1126
"Mi bajunk lehet abból....egészségesebben táplálkozunk és erre egy brand épül?"

Na kérem, akkor rendelj egy ilyen brand food-ot és kóstóld meg, majd visszavárunk a véleményeddel! :)
Addig is némi segítség a kóstoláshoz:

link

link

parkinson 2014. 09. 16. 11:28
Előzmény: #1124  Civinjanos
#1125
" Mi bajunk lehet abból, nekünk kisbüfiknek, nagybüfiknek, magyaroknak, tótoknak, rácoknak, etc., ha nem hízunk el, egészségesebben táplálkozunk és erre egy brand épül? "

Több száz éve (én spec. 65) eszünk iszunk egészségesen és finom jó ételeket, akinek ehhez norbi zaba kell, az megérdemli a sorsát.
Azt azért illene már tudni, hogy van a természetes és van a "gyártott" mint pl. a norbi féle is, hát egyétek!
Egyébként a természetes ételek NEM változtak, csupán az életmód!
Civinjanos 2014. 09. 16. 10:44
#1124
Tisztelt Mindenki,

az eddig írottakat fenntartva, az alábbiakban fejezem be a NUL kibocsátással kapcsolatos észrevételeimet:

Ha a kereskedelemnek csak abból az alaptételéből indulunk ki, miszerint amíg lószar van, addig veréb is van, még akkor is támogatnunk kell Norbit az exportorientált növekedésében. Mi bajunk lehet abból, nekünk kisbüfiknek, nagybüfiknek, magyaroknak, tótoknak, rácoknak, etc., ha nem hízunk el, egészségesebben táplálkozunk és erre egy brand épül?
Semmi. Ebben az esetben mindenki jól jár(na).
Ha ide eljutottunk, akkor megtaláltuk a kutya sírját.
Ez pedig kettős sír, mondhatni családi kripta – hol egy nemzet csontjai porladnak. Kutya egy nemzet, mondhatom.
A probléma No.:1 abban van, hogy minden segítség, amit Norbi kap(ott), az inkább árt az ügynek, mint használ. Ez az egyik probléma tehát, az amatőrizmus, a nem profizmus, a dolgok könnyedén és rövid távon rövid ésszel való kezelése – a dölyf, holott az üzlethez alázat kell.
A probléma No.:2 pedig az irigység. Ezt nem kell magyarázni.

Ha bárki, bármit próbál Amerikában és az nincs ab ovo halálra ítélve – than it is a good try. Ha bárki, bármit próbál ebben a kutya egy országban, azt egyrészt megszállják a sarlatánok („segítenek”, hogy b@szódnának meg) és másrészt kifütyülik az irigyek.

Az irigyek leküzdhetők (lásd az én HUMET-sztorimat), ha szakszerűen nyúlunk a problémához és alázattal közeledünk a cél felé. (Erre azért van egy anekdota értékű sztorim az 1999-es New York-i megbeszéléseimről, de ez most nem ide tartozik.) Norbi lowcarb update ügyben is a sarlatánokkal van a baj. Szegény Norbi, csak ezt mondhatom. Ha profi stábja lett volna, sokra vihette volna.
Végezetül itt és most csak egy sarlatánt hadd említsek: valamiféle hajjakend államtitkár beleböfögte a nagy magyar hangzavarba, hogy ezt a projektet az államnak támogatnia kell… uram Atyám, hallott ez az ember már üzletről? Itt nem a hazai mutyiról, hanem az európai, esszenciális üzletről, üzleti világról kellene beszélni, ahhoz hozzászólni…

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2014. 09. 16. 10:19
Előzmény: #1121  gummymaci
#1123
Valszeg, azért ajánlott neki üzlettárs szerepet, mert majd kifizeti a nulla kalóriát érő részvényeiből őt is :)
Törölt felhasználó 2014. 09. 16. 10:17
Előzmény: #1086  exmnbs1
#1122
na igen! Amikor a riporter kérdezte, hogy kinek ajánlja részvényt :)Nagy levegőt vett, lefelé bámulva, majd kezdte, gyakorlatilag mindenkinek ajánlja! Nem őszinte ember benyomását keltette! Ez nekem is feltűnt az interjúban!
gummymaci 2014. 09. 16. 10:16
Előzmény: #1120  Törölt felhasználó
#1121
Akkor ezek szerint még Agassi-t is lerántotta...kifizeti majd rv.-nyel,vagy résztulajdonos lehet ha becsődölnek...vagy Norbi bukta esetén kifizeti a tenisz csillag honoráriumát 300-450 mil. ft-tal?Ha sikertelen lesz a jegyzés.

Topik gazda

wannabe
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek