Topiknyitó: ngergo78 2019. 11. 16. 15:32

NO LIMIT  

Vajon kik lesznek a limit eltörlés nyertesei/ vesztesei? Az ultra speka papírokon keresni vagy bukni lehet inkább emiatt? A kis közkézzel rendelkező vagy az alacsony részvényszámú társaságokkal lehet még inkább jól járni a jövőben?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 16. 16:26
Törölt hozzászólás
#122
hold66 2019. 11. 29. 11:31
Előzmény: #120  Metwolf
#121
nem hiszem hogy lesz nagy elmozdulás mert sok lesz a vesztes és elfordulnak majd az emberek a tőzsdétől
Metwolf
Metwolf 2019. 11. 29. 11:29
Előzmény: #118  user01
#120
Igen, ha nagy az elmozdulás ez benne van simán.
user01
user01 2019. 11. 29. 09:02
Előzmény: #116  Metwolf
#118

Szerintem a fedezet fog határt szabni, ha az már kockázatos mértékben lecsökken, akkor likvidálják a pozíciót.
A kockázatosabb papírokban meg a mostaninál nagyobb fedezetet követelhetnek meg.
Esetleg a fedezet mértéke attól is változhat, hogy milyen a szentiment a tőzsdéken, akár napon belül is változtathatnak rajta.
Törölt felhasználó 2019. 11. 29. 08:54
Törölt hozzászólás
#117
Metwolf
Metwolf 2019. 11. 29. 08:45
Előzmény: #111  totoro
#116
Mivel nincs limit ezért ezért bármeddig mehet, csak a nap végi zárás szab határt elviekben. Nagyobbat lehet nyerni vagy bukni. Nem lesz kényszer a brókercégnek auto zárni hiszen nem lesz limit, ami behatárolná őket, mint eddig. Én így látom.
Metwolf
Metwolf 2019. 11. 29. 08:44
Előzmény: #110  don_king
#115
Köszönjük a másolást, jó írás logikus levezetéssel!
Törölt felhasználó 2019. 11. 29. 08:27
Törölt hozzászólás
#114
Törölt felhasználó 2019. 11. 29. 07:27
Előzmény: #111  totoro
#113
Gondolom ugyanígy. Ha 15%hoz közelít, lezárják. Aztán maximum az árfolyam megy tovább
qpec 2019. 11. 29. 07:21
Előzmény: #110  don_king
#112
Korrekt!Ennek minden topikba ott a helye!
Nyugalom,hideg fej,biztos kéz,vastag számlaegyenleg,nagy nyereség !
HS!!!
totoro
totoro 2019. 11. 29. 06:09
#111
Engem az érdekelne, hogy lesz ezentúl a TDT? Mert ugye most ment a limit előtt az auto zárás de ennek vége.
Spekiként kiismertem már a 15%-os szabályt, szépen hozott az utóbbi években ez a tapasztalat, de gondolom az új rendszer is teremt majd lehetőségeket, így kíváncsian várom.
don_king
don_king 2019. 11. 29. 04:55
#110

Spqr69 nick írása. Ottone topicból. Ide bemásolom :)
,,Hétvégén pár másik topicban is felbukkant ez a téma, inkább negatív véleménnyel, vagy furcsálva....
Pár gondolat hozzá, mert szerintem nagyon pozitív!
A befektetők védelme a tisztességes tájékoztatás biztosítása  és kereskedési platformok tiszta átlátható szabályozása.....Jómagam évekig ültem a bét kereskedési bizottságában és minden sávszélesítést, piacra visszaengedést ( ha már volt kellő idő értelmezni a híreket) támogattam, és többször indítványoztam a felfüggesztési limitek elhagyását, amit mindig leszavaztak....
Leginkább az mmts rendszerekre hivatkozva meg , hogy így van védelem valamennyi leginkább.
az otp esetében nem engedték soha , hogy lefele megnöveljük a 15% -os sávot, felfele engedték.....
Állítom, ha engedték volna akkor nem ment volna 1300 ft alá , jóval feljebb vége lett volna az agymenetnek, hogy csődbe jut.
Az új szabályzásnak köszönhetően a manipulatív limitre tépések és leöntések értelmüket fogják veszíteni, mert nem lehet a befektetőket( főleg a kisbefektetőket) napokon keresztül "hülyíteni" a pletykákkal , és minimális tőkebefektetéssel rallyztatni a semmit.
fél év múlva lehet majd mérleget vonni: várakozásaim szerint a kispapírok extrém árfolyammozgása jóval nyugodtabb mederben fog zajlani, nem lesz olyan könnyű a palimadarakat beugratni követőnek .
nem véletlen , hogy az elmúlt napokban az erre szakosodott csapat még komoly munkát végez ott ahol tud!
Amennyiben a jövőben akár negatív-akár pozitív hír jön ki egy részvényről az sokkal normálisabb mederben beárazódhat , ha kell menjen 30% ot, ha kell essen a megfelelő mértékben.
Egy gyors egyszerű példa : kijön egy hír vagy "pletyka": részvény 100 a múltban a forgatókönyv 120.144.172...aztán nyakon öntik a későn beszállókat.....noha simán lehet , hogy lett volna kereskedés 130-on , ahol ugye a múltban sziget képződött, és ha a hír indokolja beárazódik a magasabb szint, de jóval kevésbé valószínű, hogy tömegek vegyenek drágán és nézegessék aztán a lefele limiteket is, és azon menjen a verseny ki tud gyorsabban beállni 8,30-kor a könyvbe.....bármelyik oldalra.....
stb...., 
az élet majd eldönti, hogy kinek van igaza, de a fejlett nyugaton ez a módi már bevált.......”
Mogyi78
Mogyi78 2019. 11. 25. 18:27
Előzmény: #108  HoStrucc
#109
Most jött erstetol e-mail,hogy pénteken 29 en rövidített kereskedés nap lesz.8:30 -14:20 ig
HoStrucc
HoStrucc 2019. 11. 25. 18:24
Előzmény: #9  _Macika_
#108
Remélem közben már tetszik érteni de erste leveléből bemasolnam:"Az új rendszer bevezetésével kapcsolatos az alábbiakban foglaljuk össze a legfontosabb változásokat:Megszűnik a napi ajánlatétteli limit így a kereskedés lehetősége az eddig megszokott limiteken túl is biztosított lesz. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az új rendszer bevezetésével, az előző napi záróárhoz képest 15 vagy 20 százalékkal magasabb vétel/eladási megbízás is rögzíthető lesz és ezért nagyobb mértékű elmozdulás is előfordulhat az árfolyamban. "
1000 év rutin VS értelmező olvasás anyanyelven ;) 
hold66 2019. 11. 24. 09:16
Előzmény: #105  qpec
#106
szerintem nem ezek a papírok lesznek a sztárok hanem az unlikvidek Zwack és társai nincs sok belőle szépen fel lehet rántani aztán egy év múlva leborítani meg fogja enni a sok ember
qpec 2019. 11. 23. 20:23
Előzmény: #103  ngergo78
#105
Nem értem mi ez a világvége csapatás.Problémát az új rendszer szerintem csak a tőkeáttételes poziknál okozhat,ha a finanszírozás nem megoldott,de akinél gáz lenne,egy hete van,hogy zárjon.Bux hatinál nem téma,ott eddig sem volt limit,ha nem volt fedezet jött a kényszerzárás és kakukk.
Szerintem a többségnek nem érdeke,hogy" dögevő" sakkálokként viselkedjenek.Lesznek azért ilyenek is.Az idegrendszert kell jól beágyazni,mert kapkodás az lehet.Lenyomhatják az árat,mert ha nem lesz vevő és meghülyül valaki bevihet haláli ajánlatot.Mi van akkor,ha valaki beáll -70%-ra 100K vételre ,de csak 1k a látható?Attól még 99k az élő vételi szándék.Azzal a lendülettel vissza is rándulhat az ár.
A puding próbája .......!Türelem,hideg fej,józan ész ,vastag tartalék a számlán.Minden előfordulhat az év hátralévő pár napján,de a lényeg továbbra is:A PIACON mindenki azt vesz amit akar és annyit ad érte,amennyit neki ér,az eladóra ellenkező előjellel ugyanez vonatkozik.A MOSODA működése ellen a fórum tagjai tehetetlenek abból csak kimaradni célszerű,mert az a NAGYFIJUG játéka.
Megtanuljuk a leckét ,szépen felmondjuk év végéig,Május 20-án az ÚR számlájára utaljuk ami neki jár,mi meg éljük világunkat és éltetjük a TŐZSDEI RENDSZERT!Ha máshol működik,mi miért lennénk kivételek?A magyarok találékony konstruktív élelmes emberek soha nem adják fel.
Hajrá Spekulánsok!!!!
Idea 2019. 11. 23. 14:03
Előzmény: #103  ngergo78
#104
Készülnek már a csapdák a no limitre.
Dec kettőre konkrétan meg is lesz/van az első. (Sajnos nem shortolható napon túl ilyen snecinek mint én.)
ngergo78
ngergo78 2019. 11. 23. 13:47
#103
jövőhéten kereskedhetünk útoljára Limittel, úgy látom van olyan papír ami most indult meg, lehet, hogy nem véletlenül és komoly funda is van benne ez a Kulcs-Soft jó kérdés, hogy még meddig mehet szerintem sokáig, Nutex érdekes lesz limit eltörlése miatt Estből kifogyott a szufla egy ilyen hírre mindössze 2,8%ot emelkedni 1,5m-os forgalommal, hogy Lölö és Csányi jobbkeze érkezett tulajdonosként a cégben elég gyengécske, és hát ugye Akko, ami majd szép sztori lehet jövőre. Szvsz minden
wilan23 2019. 11. 23. 01:57
Törölt hozzászólás
#102
Törölt felhasználó 2019. 11. 23. 00:47
Törölt hozzászólás
#101

Topik gazda

ngergo78
ngergo78
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek