Ezt irtad! Egyről beszélünk mert te az egy részvényre jutó sajáttőkét írtad, én meg véletlenül kihagytam az írásom elejéről, hogy egy részvényre jutót. Akkor faxság amit bemásoltám valahonnan.
P/B mutató arról nyújt információt, hogy a vállalat piaci értékeltsége mögött mennyi saját tőke van.P/B mutató jelentése A P/B (Price to Book) egy vállalat részvényének árfolyamát viszonyítja a vállalat könyv szerinti értékéhez. A befektetők és az elemzők által gyakran használt mutatóról beszélhetunkami segítheti az adott részvény elemzését és árazását.A P/B mutató számítása, értelmezéseA P/B mutató szamitasahozszükség van az adott vállalat részvényének piaci árára, illetve az adott vállalat egy részvényére jutó könyv szerinti értékre. Egy vállalat könyv szerinti értéke a saját tőke, mínusz az eldobbseginrv-k értékr értéke. Az egy részvényre jutó könyv szerinti értéket úgy kaphatjuk meg, ha a vállalat könyv szerinti értékét elosztjuk az összes forgalomban lévő részvény számával. Az így kapott szám megmutatja, hogy a befektetők egy részvényért mekkora összeget kapnának abban az esetben, ha értékesítésre kerülnének a vállalat eszközei.
Egyről beszélünk mert te az egy részvényre jutó sajáttőkét írtad, én meg véletlenül kihagytam az írásom elejéről, hogy egy részvényre jutót. Akkor faxság amit bemásoltám valahonnan.
Sajáttőke számításánál a srv darabszámát sosem veszik figyelembe, úgyanúgy mint az osztaléknál. Ahhoz, hogy növekedjen a sajáttőke nem kell, hogy bevonják a részvényeket, sőt az srv-re jutó osztalékot mindig felosztják a többi részvény között. Tehát jó nagy faxságot másztál be.
Az átmeneti időszakban sem marad viszont nagyobb vevők nélkül az Opus, hiszen a FTSE-indexekbe való bekerülés miatt néhány nemzetközi alap menüjére is felkerült. Mg:A menű az választék, olyan mint mikor elmész az étterembe.Amelyik a legfinomabb és szereted azt választod🙃
A következő saját részvényvásárlási időszak október 1-jén indul, amennyiben a programban meghatározott minden feltétel továbbra is fennáll. Arról még nincs döntés, hogy mi legyen a sorsa a megszerzett részvényeknek. Esetleg bevonja-e őket a társaság vagy más módon hasznosítja. Ha bevonná, az nagyon jó hír lenne a részvényeseknek, hiszen a megszüntetett részvények arányában nőne az egy részvényre jutó saját tőke és osztiis a cégnél. Az osztalék szempontjából amúgy már az is kedvező lenne, ha a következő visszaosztás idején még a cégnél lennének a részvények, mert ezekre nem járna osztalék, így a többi részvényes javadalmazása nőne arányosan.
A Talentis több lépésben növelte tulajdoni arányát az Opus rovására a két cég közös tulajdonában álló Viresol keményítőgyártóban. Első lépésként egy ázsiós tőkeemelés keretében nem vagyoni hozzájárulásként 15,786 milliárd forint tagi hitelkövetelést adott át a cégnek, aminek eredményeként az Opus részesedése a Viresolban 73,75 százalékra csökkent, míg a Talentisé 26,25 százalékra nőtt. Majd a Talentis közel 55,9 millió Opus Global részvényt is átadott a Viresolnak egy újabb nem vagyoni értékű tőkeemelés keretében, amivel saját befolyása az Opusban 17,36 százalékról 9,36 százalékra csökkent, átlépve ezzel a tőkepiacról szóló törvény szerinti 10 százalékos határértéket, míg az Opus tulajdoni aránya a Viresolban 53,17 százalékra esett. Végül csütörtökön a Talentis 32,4 millió Opus-részvényt magának az Opus Globálnak adott át, amivel a kör bezárult, ismét 4,72 százalékra zsugorodott a tulajdoni aránya.Az utolsó manőverrel azonban az Opus Globál saját tulajdonában álló részvényeinek a száma közel 144,2 millió darabra nőtt, aránya pedig a teljes részvényállomány 20,6 százalékára emelkedett. A cég ennek dacára szeptember 30-át követően folytathatja sajátrészvény-vásárlási programját, mivel a kedden megtartott közgyűlés az Opus teljes részvénymennyiségéhez mérten 20 százalékról a mindenkori alaptőke 25 százalékára emelte a társaság sajátrészvény-állományának felső határát.
NEW OPUS GLOBAL