Topiknyitó: -pny 2018. 02. 08. 13:39

NAPI POLITIKA 2018-2022 - cenzúra nélkül  

Itt lehet folytatni a bezárt topicot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny
-pny 2018. 04. 12. 12:16
Előzmény: #8554  vlagyimirmutyin
#8560
Nincs is annál bájosabb, mint amikor 2 letiltott nick új nickkel ugyanott folytatja a vitát, mintha mi se történt volna:)  
vlagyimirmutyin
vlagyimirmutyin 2018. 04. 12. 12:15
Előzmény: #8551  BudFox
#8559
nem Magyarországért, hanem a hatalomért és a kétharmadért.Amit én látok itt jövőképként, hogy egyre több fiatal fog ezután kivándorolni, akiknek nagy része csak néha fog visszajönni, de tartósan nem jönnek már haza.A társadalom szép lassan elöregszik, marad egy üres ország Európa közepén, kiváló adottságokkal.A következő nagy népességrobbanás Afrika,ami már  el is kezdődött...ahol előrejelzések szerint 1.3 milliárd fővel nő a népesség 2050-re. Magyarországon 2060-ra 60% körüli lehet a nyugdíjasok aránya, szépen lassan elfogyunk.A benvádorlástól senki és semmi nem fog bennünket megmenteni, még egy Orbánhoz hasonló vezető vagy még radikálisabb sem!
sanka 2018. 04. 12. 12:12
Előzmény: #8551  BudFox
#8558
"És Orbán -t igazán nem lehet azért elítélni hogy most megpróbált mindent elérni, kiharcolni MAgyarországért'
Na ne röhögtes, orbán csak a javunkat akarja, ezt te se hiszed el csak mondod amit elvárnak tőled!
sanka 2018. 04. 12. 12:08
Előzmény: #8553  BudFox
#8557
Ha IT vagy a világon bárhová, amúgy EU- s országokba  szintén bárhová, csak legyen legalább jó szakmád, de takarítót is szívesen látnak.
Törölt felhasználó 2018. 04. 12. 11:57
Törölt hozzászólás
#8555
vlagyimirmutyin
vlagyimirmutyin 2018. 04. 12. 11:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#8554
ezzel csak az a gond, hogy minél tovább tart ez annál nagyobb lesz a bukás és sajnos, ha vezetésünk bukik mi is erősen meg fogjuk érezni...de énis nagyin várom a kövekező kétharmadot!
egyszerűbb lenne ellenzék nélkül a történet, szavazhatnánk a fideszes Jóskára meg a fideszes Pistára (persze ez bőven elég lenne 10 évente) adott kerületben...kampányolni sem kellene ennyit, kispártokra nem menne pénz és kicsit több jutna így beruházásra pl: egy stadion elférne még Jászladányban vagy Makkoshotykán...és egy helikpter leszálló a felcsúti aréna mellett...;)
BudFox
BudFox 2018. 04. 12. 11:47
Előzmény: #8552  bigyula
#8553
Üdv.
Tényleg..engemet is érdekele hogy hova lehetne kimenni ?
nem mintha ki akarnék menni...
USA ? Németország ? Svédország ?
Kanada ? Franciaország ? Írország ? Anglia ?
Hollandia ? Belgium ?
egyéb ?
DE azért külföldön sem olyan egyszerű, mint ahogy azt sokan elképzelik..
bigyula 2018. 04. 12. 11:40
Előzmény: #8548  peter_s
#8552

Mint írtam, még nincs konkrét elképzelésem, de jelenleg jobban foglalkoztat a dolog, mint a választások előtt. Van rendes megélhetésem, de a fiamnak nem az 1 bites fidesz szavazó jövőt képzelem el...
BudFox
BudFox 2018. 04. 12. 11:36
Előzmény: #8547  Peterbond
#8551
bocs...valóban..nem emlékeztem miden részletre akkorból..tévedni emberi dolog..
Hát igen..a történelem folyamán mindig mi szívtuk meg...de nagyon...
Igen..úgy ahogy mondod..mindenki keresztülgázolt rajtunk, több-kevesebb sikerrel :
Tatárok, Törökök - mondjuk itt ezért eléggé meg is vertük őket..
Habsburgok, I. - II. Világháború,
És Orbán -t igazán nem lehet azért elítélni hogy most megpróbált mindent elérni, kiharcolni MAgyarországért.
-pny
-pny 2018. 04. 12. 11:34
Előzmény: #8539  BudFox
#8550
Ti tényleg csak hazudozni tudtok...
.
"Ha valaki kikapott akkor viselje a vereséget méltósággal...
Emlékszem...mikor kikapott a Fidesz 2002 -ben... hát nem erre számítottunk..de nem kezdtünk el hőbörögni hogy választási csalás"
.2002-ben olyan méltósággal viseltétek a vereséget, hogy nem csak újra számoltatás ment, hanem még hídfoglalás is. 2006-ban pedig Orbán ekkora vitte ki az utcára a politizálást, aminek a törés-zúzás lett a vége Hát ilyen a Fideszes méltóság...
BudFox
BudFox 2018. 04. 12. 11:32
Előzmény: #8544  bigyula
#8549
akkor , ha mégis rosszul emlékszem akkor bocsánat...mindenre én sem emlékezhetek pontosan..
Itt ahol élek nyugat MAgyarországon biztos hogy nem hőbörgött senki sem.....túltettük magunka a Fidesz vereségén...és az élet met tovább..
peter_s 2018. 04. 12. 11:32
Előzmény: #8544  bigyula
#8548
Melyik országokat nézted ki arra az esetre ha kivándorolnál? Ha nem titok.
Peterbond 2018. 04. 12. 11:30
Előzmény: #8539  BudFox
#8547
Budfox. Erzelmes embernek tartalak de neha nem ertem hogy tudsz nem evtizedekelezelotti hanem par evvel ezelotti dolgokra teljesen maskepp emlekezni.
2002 utan hid fpglalas es valasztasi csalasozas volt.
2006 utan a Fidesz jo resze nem jart be a parlamentbe es az utcan politizalast hangsulyozta. Orban Viktor is.
Nem kell mindenre ennyi romantikaval visszatekinteni. Ez olyan mint hogymi vedtuk meg Europat a tataroktol. Persze szepen hangzik de gxakorlatilag szarra vertek minket es kiraboltak. Ha tovabb akartak volna menni ( ahogy mentek a lengyelekhez is ahol szibten szarra vertek oket ) sehogy se allitottuk meg. Ahogy a torokoket se. Persze harcoltunk de kikaptunk. Habsburg es nyugati penzenvedtuk az orszagot de Becsig igy is 3-4 szer elmentek. A nyugat magat vedte meg akkor is nem mi fogtuk meg a torokoket.
Szoval ne romantikazzunk kerem hogy a Fidesz leult es nem csinalt semmit a valasztasi veresegkor hanem csendben leult es tette a dolgat.
BudFox
BudFox 2018. 04. 12. 11:30
Előzmény: #8543  Törölt felhasználó
#8546
olvastam a napokban amit nekem írtál..láttam..
és igen : tudom hogy fogy az Uniós pénz...
2019 - 2022 -ig kevés uniós támogatás lesz...
pont ezért kell kihasználni mindenkinek amíg lehet.
Egyébként mennek a Széchenyi 2020 -as programok is tovább lehet pályázni , az elbírtálás folyamatos..
éppen hétfő voltunk bennt a pályázati irodába..
Lehet pályázni pl. napelem redszerre, energiatakarékossági fejlesztésre.
mennek a munkaerőpiaci pályázatok is... elég jó feltételek vannak..ki kell aknázni a lehetőségeket.
Törölt felhasználó 2018. 04. 12. 11:29
Törölt hozzászólás
#8545
bigyula 2018. 04. 12. 11:22
Előzmény: #8539  BudFox
#8544

Képzeld, tudomásul vettem, hogy a fidesz győzött. Az ellenzék nem igazán érdekel. A magam és a családom jövője jobban. Sok éve nincs útlevelem, de most elkezdtem intézni az egész családnak. Még nem tervezem az ország elhagyását, de jobb felkészülni mindenre.
"Emlékszem...mikor kikapott a Fidesz 2002 -ben... hát nem erre számítottunk..de nem kezdtünk el hőbörögni hogy választási csalás"
Hát, rosszul emlékszel. Nagyon rosszul... :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 12. 11:07
Előzmény: #8539  BudFox
#8543
Figyelj! Nem lesz ám több "otthon melege" uniós pénz!
Külön Neked írtam már, hogy 2020-ig még azt is elosztották amit meg sem kaptunk, sőt premizálták  az elosztókat (is), szintén uniós pénzből. (elosztották a 93 %-át, kifizették a felét, megkaptuk a 20 %-át, jutalmazásra fordítottak 40-45 milliárdot.)
Ja és a pénzcsap kb 25 %-nál el lesz zárva.
Lehet röhögni ott a kávéházban.
peter_s 2018. 04. 12. 11:06
Előzmény: #8539  BudFox
#8542
Amikor 2002-ben kikapott a Fidesz, már másnap ment a hőbörgés hogy csalás volt és mentek tüntetni, lezárták az Erzsébet-hidat. Az ellenzék be fog ülni a parlamentbe és leteszi az esküt aztán ugyanúgy fog ajvékolni a rendszer ellen, mint előtte. Megélhetési politikusok ők is, úgyhogy nem kell aggódnod ez miatt, meglesz a szokásos cirkusz, amit szeretnétek.
vlagyimirmutyin
vlagyimirmutyin 2018. 04. 12. 11:02
Előzmény: #8538  Törölt felhasználó
#8541
igen, szerintem nagyon jól látja a helyzetet, ritkán nyilatkozik, de akkor érdemes elolvasni amit mond.
volt a Fidesz tagja is, de szerencsére nem szippantotta be a rendszer, amikor látta, hogy elkezdett romlani a narancs időben kilépett.

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek