Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 22:58
Előzmény: #12681  Törölt felhasználó
#12700
Access alapkezelő mintha a Növekedési Banknál lenne ( valami családi érintettség van ott Mnb-től::)) )
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 22:54
Előzmény: #12682  detto71
#12699
Szerintem addig, amíg egy ügyvéd nem indít pert az Mnb ellen, addig semmi nem lesz! Sőt, még ekkor sem!
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 22:51
Előzmény: #12685  Törölt felhasználó
#12698
A Ménesi úton senkit nem zavar a tüntetés, max. a lakókat! Azzal sokat nem lehet elérni! Persze ha az MNB vagy a Felügyelet előtt lenne, az kicsit más!
nick121 2016. 02. 11. 22:47
Előzmény: #12695  noworf
#12697
Noworf!
A kölcsön papírok dolga egy érdekes kérdés. Ha volt ilyen, akkor a BC kétfelé kellett fizesse az osztalékot, amit csak egyszer kapott meg a kibocsátótól, de neki a saját papír-tulajdonos ügyfelének + a kölcsönadó ügyfelének is kellett fizetnie. Ráadásul a kölcsönzés sincs ingyen, bár azt lehet, hogy a brókercégek " kéz kezet mos"- alapon megoldották.
Mindenesetre ezt is érdemes lenne megpiszkálni, ennek is nyoma kell legyen! Erre van ugye az NNI, akik lázasan nyomoznak és biztosan nagyon pontos információkat fognak a széles nyilvánosság elé tárni.
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 21:56
Előzmény: #12695  noworf
#12696
Skacok, most olvastam a "nyirkai jóslatokat", elég gáz a jövő és nincs jelentősége semminek, 2018-ra minden magától megoldódik, nem számít már semmi, a zseton meg a legkevésbé...
Lehet tényleg bejönnek a jóslatok.
Ha tényleg így lesz, akkor nekünk kollektíven - reszeltek.
A jövő ködbe vész...(Terminator)
noworf 2016. 02. 11. 20:24
Előzmény: #12693  Törölt felhasználó
#12695
Kedves Edit!
Sajnos pont úgy zajlott ahogy leírtad!
Tömeges vásárlás és kölcsön papírok!
A kölcsön papírok esetében nem volt vásárlás, csak némi baksist és az osztalékot ( már amikor volt ) kellett kifizetniük.
A nyomozó hatóság, ügyészség hallgatása okán csak tippelhetünk, hogy mióta zajlott ez így! Persze ahogy ez sötétéknél szokás, már kikotyogtak 10 évet , ami hatalmas öngól, hiszen a teljes alkalmatlanságot, bűnös hanyagságot bizonyítja!
Már több alkalommal megtettem, elnézést azismétlésért de újra megteszem mert sajnos a mai napig aktuális!
4 nappal a bejelentést követően megtörtént a KELER egyeztetés!
Másnap itt ezen a fórumon leírtam a hiányokat ( sajnos pontos volt az infom ) ! A felszámolónak ehhez 10 hónapra volt szüksége, karácsonyi ajándékként tette közzé!
Minden kérdésre megkapjuk majd a választ amikor kiderül, mi történt ezen idő alatt a megmaradteszközökkel, kinek az érdekében állt az időhúzás, ki gazdagodott a mi kárunkra 10 hónapig, ki utasította a felszámolót, felszámolókat és felügyelő biztost a törvénytelen cselekedetekre? Roppant érdekes kérdés még hogy febr 16 után mi történt a számlákkal, értékpapírokkal, milyen mozgások voltak?
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 19:54
Előzmény: #12690  nick121
#12694
Ez mekkora ötlet és letenni az mnb bejáratához
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 19:48
Előzmény: #12680  tchongee
#12693
Azt kellene megtudni a Kelertől, hogy pl. február 20-24 között milyen forgalma volt a bc-nek mtelekomból. El tudod képzelni, hogy 70-80 ezer volt meg valóban? A tulajdonosi megfeleltetésre, osztalékfizetésre meg hirtelen észnélkül vásárolni kezdtek millió számra? Ugyanígy molt, stb... Nem hiszem el, hogy ez évek óta folyt, kizárt. Ha meg igen, akkor az mnb alkalmatlan felügyeleti feladatainek elvégzsére és ezért felelnie kell. Noworfnak igaza van, bíróságra kell menni. Nagyon hülyének néznek.
filter 2016. 02. 11. 19:23
Előzmény: #12691  tchongee
#12692
Ilyen agresszívan probál lenyúlni az állam amit csak lehet!link
tchongee
tchongee 2016. 02. 11. 19:04
Előzmény: #12690  nick121
#12691
Meg kell keresni Kálmán-Pikó Istvánt, a Questoros tüntetések szervezőjét és egy közös demonstrációt szervezni, együtt már lennénk párszázan.....
nick121 2016. 02. 11. 18:49
Előzmény: #12688  Törölt felhasználó
#12690
Tüntetésnek tényleg csak akkor van értelme, ha megvan a " kritikus tömeg" valamint a médiavisszhang. Mi lenne, ha a 24-i évfordulóra vinnénk egy szép szülinapi tortát az MNB-be és márc. 5-én a felszámolónak az Eiffel palotába. Ehhez persze kellene minimum 30-50 ember meg tv-s és újság kapcsolat, hogy visszhangja is legyen.
detto71
detto71 2016. 02. 11. 16:22
Előzmény: #12686  Törölt felhasználó
#12689
Inkább beszélne nem normális hangnemben csak tudna valós infókat adni. Normális hangnemben hazudik neked meg nekünk.
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 16:04
Előzmény: #12685  Törölt felhasználó
#12688
Hát, ha 30 millám ragadt volna ott, már biztos megvártam volna munka után vmelyik főkolompost. :)
Ha 300, akkor meg béreltem volna 1 milláért embereket, akik az epekövet is kiverték volna belőlük. :)
Nálunk volt eccer egy tanerő, akit nem ok nélkül nem kedveltek a diákok, és egy szép napon hazafelé menet rádobódott egy szőnyeg, amit 5-6 fickó botokkal kiporolt rajta. :D
Mikor a kórház után visszatért, már kezesebb bárány volt... :)
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 15:58
Előzmény: #12685  Törölt felhasználó
#12687
Teljesen igazad van, de az ügyfélállomány elég széttagolt, a vidékiektől elvárni, hogy pláne napokig tüntessenek, sajnos nem lehet.
Egy maréknyi ember meg csepp a tengerben, főleg a Ménesi úton, eldugott, Isten háta mögötti utca, 0 forgalom, sajnos nincs hír értéke, szevasz...
De a PSFN előtt, na az már oda.asz ! - főleg ha napokig tartana. Az korrekt...
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 15:55
Előzmény: #12682  detto71
#12686
Biztos igazad van, de legalább normális hangnemben beszélt velem, nálam már ez nagy szó, sajnos. A Beva szóba sem áll, se levélben se telefonon.
Amúgy lassan készülhetünk a tortával, szűk két hét és 1 évesek vagyunk...
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 15:37
#12685
Egy lehetőség van a törvényes útra,hogy pár százan-ezren összegyűlni a Ménesi úton és az Mnb-nél,aztán nem hagyni magatokat és kitartani ott addig ameddig nem történik valami kézzelfogható kiadás!! De sokan-sokan és nem 2órára,hanem napokig... Na ezt szervezzétek meg,nem itt nyavajogni.telefonálgatni,megjegyzéseket tenni... A nemtörvényes út pedig,a fizikai számonkérés!! Viszont ez fájdalmas lenne sokaknak...
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 15:26
Előzmény: #12682  detto71
#12684
Cilikét ne bántsátok, ok ?
Kedves, jó indulatú, türelmes, segítőkész,naprakész, jól informált hölgy.
Most jut eszembe, nekem is igért valamit, kéthete...
Az sem teljesült. Ezek a fránya időpontok, mindig az a két hét múlva...
Hogy unjuk már ezt az egészet, nem ? De...
Lehet megvárják az armageddont, akkor már úgysem kell senkinek a lóvé, az osztalékból meg sok saját lábon álló fiatal gyeteket kell lábrasegíteni, annyira áll a saját lábán...
Jaj, ki lépett a lábamra ?...
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 15:16
Előzmény: #12680  tchongee
#12683
A Te helyzetedet sem lehet irigyelni, az biztos.
Még, hogy 1.4% van meg, ezt mégis hogy képzelik odafenn az urak ???
Nekem legalább a kp 4% azért megvan, "csak" 96% párolgott el 2015 február 23 óta..., pedig tutira megvolt, akkor már a cégvezetés nem játszott !
NNI biztos tudja hol van, ha zárolt 68 Milliárdot...
Lehet, hogy ezt is titkosították 50 évre ?
Előbb- utóbb csak kiderül az igazság, vagy nem, de !
detto71
detto71 2016. 02. 11. 15:16
Előzmény: #12681  Törölt felhasználó
#12682
A kutyának nem fog kelleni a bc cucca. Erdeménytelen lesz, megint elbaszott 2-3 hónap mire elkezdenek valamit.

Mi a retkes faszért nem lehet ki küldeni a visszaadható vagyonról az értesítést beballagnánk a takarékba és ott adnánk a transzferrálási megbízást.
A bc meg végrehajtaná, mondjuk 1 emberrel az sem kevés idő.

Ami necces azon rágódjanak tovább miért kell azokat is várokoztatni akiknek tiszta sor lenne a visszaadás. Tutti, hogy az ez évi osztalék is a bc számlájára fog menni. Két év osztaléka lesz náluk.

A bc-s kedves hölgyet meg hadjuk, annyit tud mint te vagy én. Amit mondod még egyszer sem teljesült. Amikor azt mondta decemberben hogy januárban várható a hiánylista, már tudtam hogy decemberben fent lesz. MIndenre a válasz az volt fél éven keresztül hogy 1-2 hét múlva.
Januári levelükben január végén lesz egyenlegközlő, februári levelükben február végén lesz.
Törölt felhasználó 2016. 02. 11. 15:01
Előzmény: #12678  filter
#12681
A PSFN még hagyján, de nálam a még a Beva sem játszik. Amúgy a BC--nél egy kedves hölggyel beszéltem a héten, sok jóval nem biztatott. A meglévő vagyon kiadása a vagyonátruházási pályázat eredménye (vagy eredménytelensége) után kezdődhet, várhatóan március közepe felé. A legnagyobb gáz az Access, még fogalmuk sincs róla, hogy mi lesz vele.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók