Topiknyitó: forest_30 2007. 04. 03. 10:24

Mtelekom  

Ujra motiváció van a paperban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
apocca
apocca 2016. 03. 02. 22:42
Előzmény: #148458  SBob
#148460
a média genyákat ki ne hagyd:)
politikus-média"munkás"-bróker ez erkölcstelenségi sorrend (az erkölcstelen mellett még egy pár jelzőt használhatnák)
SBob 2016. 03. 02. 22:37
Előzmény: #148457  SBob
#148459
öntudat van, csak önérzet nincsen
SBob 2016. 03. 02. 22:35
Előzmény: #148457  SBob
#148458
politikusok, brókerek...
Belőlünk élnek. És akkor élnek jobban, ha mi rosszabbul.
SBob 2016. 03. 02. 22:33
Előzmény: #148455  apocca
#148457
annyira g@ci vagyok. Hetente két-három hívásom van "befektetői tanácsadók"-tól. Picit unom is már, de élvezem is. Élvezem, ahogyan szívatom őket. És nincs bennük annyi önérzet sem, hogy nem hívnak fel két hét múlva újra. Én negyed annyi szopatás után megsértődnék. De ezek nem. "Profik".
Visszatérő szlogenjeim pl. :
"én magam is el tudom b@szni a pénzemet, akkor miért fizetnék ezért még jutalékot is?"
"mert udvarias vagyok és nehezen mondok nemet. De akkor most engedje meg, hogy határozott nemet mondjak. Nem szeretnék befektetni és nem szeretném, hogy legközelebb megkeressenek..."

És nem. A nagy viktor félék nem adják fel. Nem vagyok durva ember, de próbálok az lenni. De "ezek" nem adják fel. Nincs bennük öntudat. "profik".
SBob 2016. 03. 02. 22:23
Előzmény: #148454  apocca
#148456
te is tudod, meg mindenki, hogy minden információt lehet így is, meg úgy is kommentálni. Tulajdonképpen már a múlt század elejétől kezdve -de igazából a kezdetektől is nyomon követhető, csak a közösségi kommunikáció fejlődésével kiszélesedő- egyre intenzívebb szerepe van a propagandának. Ezt ma már a tisztességes embereknek is használni kell, különben esélye sincsen.
Az pedig napi hír, hogy 30 ezer forintért képes valaki 20 éves embert is megölni. Nagy Viktor és a Portfolio kivétel lenne? Talán. Ismerjük? Én nem. Mindenesetre aki egy ma nyilvánvalóan hátrányosnak tartott szerződésformát jó színben kíván feltüntetni az legalábbis megkérdőjelezhető. (számomra nem kérdés, én hiteltelennek tartom és akkor nagyon finom voltam. De ez az én saját, egyéni véleményem).
apocca
apocca 2016. 03. 02. 22:18
Előzmény: #148453  SBob
#148455
"Már a seggére is csaptam."
igen ezt tudjuk itt van:
link
vagy netán telekomot vettél vagy csak megvásároltad azt a 89. ingatlant?:):)
apocca
apocca 2016. 03. 02. 22:11
Előzmény: #148450  SBob
#148454
mert, ahogy írtam bércikk volt és valahogy negatívumokat akart kihozni. Ezért pl később már csak az 50 mrd-vel foglalkozott és igy -16-26 mrd-ot még más negatív hatás felvázolásával is magyarázhatot, az általad is leírtakon túl még mobil piacon növekvő verseny. meg az ebitda-ban is 1-2 mrd kiesést okoz (no jó mellékesen a cégvezetés tovább növekvő ebitda-t vázol fel, de nem érdekes)
SBob 2016. 03. 02. 22:06
Előzmény: #148452  apocca
#148453
ezeknek az embereknek többnyire nem az eszét vitatom, hanem a tisztességét.
Apropó: felfüggeszte a Budacash ügyfelek kifizetését a BEVA, mert a felszámoló jelezte, hogy kurvára elkurta a számolást. Ahogy múltkor írtam, lövésük sincsen. Szerencsére én elmentem Ürömre, vagy mi a francba és felvettem némi lovettát. Már a seggére is csaptam. :)
apocca
apocca 2016. 03. 02. 21:57
Előzmény: #148443  SBob
#148452
a szerző nem gyenge:
"Nagy Viktor 2010 augusztusától vezető elemzőként erősíti a Portfolio.hu csapatát. Tanulmányait a Debreceni Közgazdaságtudományi Egyetemen majd Németországban az Universität Karlsruhe-n folytatta. Karrierje a Concorde Értékpapír Zrt.-nél kezdődött, ott vállalati elemzőként elsősorban külföldi vállalatok fundamentális elemzésével foglalkozott. Jelenlegi feladata a Portfolio.hu részvény divízió munkájának irányítása. "
Viszont ezért a cikkért, már a címével kezdve, nem fogja vállon veregetni magát. Kifejezetten egy bércikk volt.
SBob 2016. 03. 02. 21:57
Előzmény: #148450  SBob
#148451
a probléma ott van, hogy már libáért is adnak diplomát. (igaz, hogy régen is adtak)
SBob 2016. 03. 02. 21:54
Előzmény: #148449  SBob
#148450
kiesett 50 milliárd ( lakossági )
kiesett 36 milliárd (üzleti )
Ez 86 milliárd
Ezzel szemben összesen 76 illetve 66 milliárd csökkenéssel kalkulálnak.
Akkor mit jelent a következő mondat:
"A különbség az üzleti energia és lakossági gáz szolgáltatásokból származó bevételek kiesésén túl a mobil végződtetési díjak és a roamingdíjak csökkenésével is magyarázható, ..."
:)))) Ez logikai és matematika ellentmondás.
SBob 2016. 03. 02. 21:49
Előzmény: #148447  apocca
#148449
a cikk félig meddig korrekt. Szerintem félig meddig, az általam írottak miatt. De mi a hír? Mi az újság? És legfőképpen mi a mondanivaló? (a hatásvadász címen kívül?)
SBob 2016. 03. 02. 21:46
Előzmény: #148446  SBob
#148448
persze aki fiatal, vagy még nem szopta meg, az vágjon bele! De az okos az más kárán tanul, a buta meg a sajátján se. A Portfólo.hu meg nem lesz szegényebb, ha valaki hallgat rá. Vélhetően ellenkezőleg. Lelkiismeret? :))) Az viccnek jó, de boltban nem fogadják el.
apocca
apocca 2016. 03. 02. 21:45
Előzmény: #148443  SBob
#148447
már ugye a cikk fejlécében az inditás ez:
"A Magyar Telekom vezetői a múlt héten tették közzé a várakozásaikat 2016-ra és 2017-re, az elemzők és a befektetők örültek az előrejelzéseknek, pedig azok akár 76 milliárd forinttal alacsonyabb bevételről szóltak."
Micsoda érthetetlenség az elemzők, befektetők részéről, a bevételen túl (azonkívül, hogy mi okozza annak is a csökkenését) nézik még a terveknél a most is várakozáson felüli EBITDA további folyamatos növekedését, a cash flow erős növekedését (a concorde szerint már ez évben 50 mrd lehet), az eladósodottsági ráta már év végére 30-40 %-s sávba kerül. Az osztalék növekszik még a konzervatív vezetői előrejelzés szerint is. A freki tenderek lezajlottak. Erős elbocsájtás történt (1500 dolgozó). De hát a bevétel csökken majd:):)
SBob 2016. 03. 02. 21:42
Előzmény: #148445  SBob
#148446
és én még azt hittem, hogy az ING a legnagyobb szélhámos, hiszen tíz év alatt nem is sokkal kaptam vissza kevesebbet, mint amennyit összesen betettem. :))
SBob 2016. 03. 02. 21:40
Előzmény: #148444  SBob
#148445
Lássuk a győzteseket: kinek sikerült a legmagasabb TKM-et elérnie?

Az összes UL biztosítás TKM értékét megtalálhatjuk itt: link

1. helyezett: CIG Panónia, 12,13%

Egyedülálló teljesítményt nyújt ez a termék, hiszen nincs még egy biztosító, aki átlépte volna a bűvös 12%-os álomhatárt. Minden esetre gratulálunk a rekordhoz és mindenkinek, aki ezt a remek terméket értékesíti.

2. helyezett: Metlife (volt Aviva), 11,79%

Szintén gyönyörű szám, és egy nagyon népszerű termék, amit naponta írnak alá újabb és újabb ügyfelek. Kiváló termék egy kis pénzügyi piramisjátékhoz: aki egyszer megköti, nem fog szabadulni tőle, a pénz meg dől (az üzletkötőnek).

3. helyezett: Uniqa, 11,03%
SBob 2016. 03. 02. 21:37
Előzmény: #148443  SBob
#148444
folyt. köv.
Nem volt időm beírni, pedig forrt bennem. Minden szakmában megvannak az elismert emberek, cégek. Mindenhol vannak simlisek is. Ezt a kívülállók nem látják -honnan is tudnák- , de aki "szaki", az tudja, hogy ki a komoly és ki nem az.
A Portfolio.hu a közelmúltban legalább kétszer (én ennyit láttam) írt a unit linked "biztosításokról". Az első egy propaganda cikk volt az unit linked biztosítások mellett, majd kisvártatva a második írásában valami hasonló címen: hogyan vedd le a biztosítódat.
Azt hiszem, hogy ez mind a gazdasági újságírás, mind a befektetési tanácsadás legalja. Ennél lejjebb szerintem nincsen.
Én beteszek ezért két linket. Lehet vitába szállni vele, hiszen ezek is csupán vélemények (igaz, hogy a portfolio.hu -val szemben, itt a szerző a nevét is adta).
link
illetve
link
Portfolio.hu csak gratulálni tudok, Önök megnyerték sok társukkal egyetemben a "tisztességtelen cég" címet a szememben.
SBob 2016. 03. 02. 21:22
Előzmény: #148439  apocca
#148443
sziasztok!
"Nagyot zuhan idén a Telekom bevétele"
Nagy Viktor írása

Érdekes írás. Érdekes, mert nem tudom, hogy miért íródott. Amit leír, az alapjában helytálló, azzal vitázni nem is érdemes. Ami engem meglepett, az az, hogy nem értem, hogy miért a cím és mi a mondanivaló. Mármint mi az újság? Az 50 milliárdos lakossági árbevétel kiesés biztosan nem az, hiszen már közel egy éve tudjuk. Megjegyzendő, hogy eddig erre az üzletágra inkább úgy tekintettek, mint egy veszteségforrásra, amit talán az ügyfelek megtartása kompenzált.
Az üzleti ügyfelek átszervezése egy - jelenleg vélhetően kormányzati hátszéllel működő ( MET ) - elosztó céggel vegyevállalati formában pedig véleményem szerint inkább előnyös, mint hátrányos. A telekom sosem volt energetikai cég -azért ez világos- , most pedig felszállt egy éppen robogó vonatra potyautasnak. Csökken az árbevétel, miközben nő az EBITDA! Hiszen nem ez minden cég álma?
És amit az írótól nem értek: miért nem érti a következő -szerintem roppant egyszerű - matekot?
"az üzleti energia bevételek kikonszolidálása azonban önagában nem indokolná, hogy a 2015-ös 656 milliárd forintról 580-590 milliárd forintra csökkenjen idén a Telekom bevétele."
Béláim, gondolkodjunk!
A csökkenés 656-580 (590) = 76 ( 66 ) milliárd. Vagyis mindenképpen kevesebb, mint a 2015-ös lakossági 50 és a szintén 2015 üzleti 36 , azaz összesen 86 milliárdos kiesés. (az üzleti rész megmaradt, de ki lett szervezve közös vállaltba, ami árbevétel kiesét ugyan okoz, de eredmény kies már egyáltalán nem biztos, hogy lesz)
És itt van a kérdés.
" A különbség az üzleti energia és lakossági gáz szolgáltatásokból származó bevételek kiesésén túl a mobil végződtetési díjak és a roamingdíjak csökkenésével is magyarázható, másrészt tavaly év végén az EU-ciklus lezárásához köthető informatikai eszközbeszerzésekből közel 17 milliárd forint bevétele származott a Telekomnak, erre inkább egyszeri tételként érdemes tekinteni. A Telekom menedzsmentje tehát azért jelez előre a tavalyinál jóval alacsonyabb bevételeket..."
Micsoda??? Igazából nem is értem, hogy miről beszél -hablatyol-.
Kiesésén túl??? 76 illetve 66 milliárd forinttal kevesebb árbevétellel számolnak, miközben az energiaszektor megszüntetése, illetve kiszervezése 86 milliárd forintnyi kiesés a 2015-höz képest. Ezek szerint 10, illetve 20 milliárd többlettel kalkulál a többi üzletágban.
Sajnos nem hiszem, hogy ennyire gyenge lenne a szerző. Persze minden lehetséges. Higgyétek el, hogy én már semmin sem csodálkozom, ha pénzről van szó. folyt köv. ,hogy ne legyek hosszú :)))

nevershort 2016. 03. 02. 17:34
Előzmény: #148435  apocca
#148442
legyen igazad, ráadásul a fel jelentősebb hullám mostanában, mint a le, azaz elérhető a 445-450 köze
apocca
apocca 2016. 03. 02. 17:08
Előzmény: #148440  -bubu-
#148441
kösz

Topik gazda

forest_30
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek