Topiknyitó: forest_30 2007. 04. 03. 10:24

Mtelekom  

Ujra motiváció van a paperban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vetranio
vetranio 2010. 04. 04. 15:10
Előzmény: #21558  Törölt felhasználó
#21560
A Rába esetében sokat nyomott a latba a milliárdos ingatlan tétel is. Bár önmagában ez nem indokolná a 900 feletti árfolyamot. Nos a leírásodból kiindulva elgondolkodtató a foti, de addig is meglátjuk mi lesz a telkoval.
Törölt felhasználó 2010. 04. 04. 15:08
Előzmény: #21558  Törölt felhasználó
#21559
Ha megindul az emelkedés a papírban, és az hosszabb távú lesz, akkor egy fülescsésze rajzolható ki az árfolyammozgásból (de ekkor 470-nek nem szabad törnie)
célára ennek a mozgásnak 670.
430-670=240Ft=közel 50%

Persze ez a verzió csupán egy bull szériás piacon valósulhat meg, én egyenlőre még arra számítok, hogy az Usakoknál az első negyedéves eredmények nem mutatnak majd csökkenést, hanem további élénkülés lesz jellemző, hiszen még nem látni az állami élénkítő csomagok kifulladását, lévén az első negyedévben elég erőteljesen ugrottak meg az autóértékesítések. Mai világunkban a gépjárműipar teszi ki a gazdasági teljesítmények igen nagy részét, ezért talán ezen piac mozgásából lehet leginkább az összes GDP alakulására következtetni. (ez megint csak az én véleményem, és nem egy tudományos dolog, melyet nem lehet cáfolni)

Törölt felhasználó 2010. 04. 04. 15:01
Előzmény: #21553  vetranio
#21558
Semmi gond nincs ezzel, valóban hordoz a papír kockázatokat, csak mivel már fél év óta figyelem és kötögetek a piacán, ezért talán objektívebben látom, mint mások.
Szóval innentől kezdve van az off ugye

Mindenképpen áprilisban várom az átütést, hiszen a Foti nem adott ki utolsó negyedéves jelentést, én magától az eredménytől várom a kiugrást.
Ha megfigyeled az elmúlt egy év teljesítményét, akkor az látható, hogy elindult 250-től fel 470-ig, majd kis tönyörészés után le több hullámban 344-ig.
Ez a le hullám az érdekes, oka a Wood kiszálló, több mint 700k-val, ezt öntögette 450-től hathatós közreműködéssel (mondanom sem kell ki segített neki )
A cég pakkja 385-nél fogyott el, utána a piaci hangulat, és az ultra spekák mozgatták az árat kis forgalom mellett.
Viszont ami újra kimozdította, az a CD vásárlása 350 körül, mikor elég sok liqvidálandó tételt szedegetett ki.
Lassan visszaemelkedett egészen 380-ig, mely már a csökkenő trend megtörésére utalhat.
Ezután egy light-os 360-ig történő visszateszt után több cég vásárlásainak hatására érte el a 430-at.
Én senkit sem rábeszélni akarok, csupán azt jelzem, több cég vett bele 380-tól kisebb nagyobb mennyiséget, de egyik sem adta vissza!!!!!!!!
Én itt látom az egyértelmű jelet felfele, legutóbb az egyik fő vásárló cége "veszegetett" 425-től 435-ig, azóta a csehek is belenyúltak, igaz csupán kis tétellel.

Ha valóban elkezdik a MOl-t felfele pumpálni, mint már említettem, akkor visszatesztelheti a Foti az anno elesett 470-et, és tartok tőle, ez alkalommal már nem visszadobni fogják, hanem nagy forgalommal viszi majd át.
A rengetek kis speka meg majd mozizva nézegeti és 500 felett fog belenyúlni (hangsúlyozom, ha a 470-et nem kiborítani fogják újra, hanem kivenni.)

Ha valaki nézte a Rába emelkedését tök hasonlóan történt minden, bár ott tényleg nagy mennyiségeket sziporkáznak ki a piacról, valszeg nem véletlenül, azokat a tételeket sem adták vissza.

Törölt felhasználó 2010. 04. 04. 14:51
Előzmény: #21556  vetranio
#21557
Köszönöm a pozitív hozzáállásod!

Azokra gondolok akik 770et, meg 810et látnak reálisnak...ők nem látják amit én...a szándékos bedobálást, és hogy ahogy kivesznek valamennyit szinte automatikusan pakolják vissza, majdnem minden forinton...
vetranio
vetranio 2010. 04. 04. 14:44
Előzmény: #21555  Törölt felhasználó
#21556
Biztos hogy igazad van abban hogy van benne hátsó szándék, ezt szerintem mindannyian látjuk, de sokat ez ellen tenni nem lehet. Azt gondolom hogy realizáljunk ki-ki a maga céláránál, aztán a maradékot meg meglátjuk vágás után. Remélem azért 70-80-nál nagyobbat nem esik vágáskor a cucc. Utánna pedig meglátjuk. Jó lenne pl meglovagolni egy korrekció utáni OTP-t. Több elemzésből is lejön, hogy hamarosan idöszerü egy korrekció ami akár 6700-6800 közelébe is viheti a papírt. Ott talán érdemes lenne bevásárolni egy long pozira...
Törölt felhasználó 2010. 04. 04. 14:39
Előzmény: #21553  vetranio
#21555
Sajnos én sem hiszek teljesen ebben az 1000 feletti árban!:)De hozzáteszem, hogy a szándékos árlenyomás, árlenntartás a legutóbbi ezer feletti ár óta tart, azóta csak le, és a 487 óta sem hagyják a maga útján emelkedni, minden egyes jó hír, a tavalyi negyedéves rekordprofitok, volt amikor 15 ft minuszzt eredményeztek...röhejes volt és szándékos, ez biztos!!!!
Törölt felhasználó 2010. 04. 04. 14:34
Előzmény: #21550  Törölt felhasználó
#21554
Még azt kifelejtettem, hogy 870ig kizárólag a piaci hangulat tudta emelni, és persze azért csak 870ig mert valakik nyomkodták folyamatosan...amint a válságból kijövő happy hangulat kicsit alábbhagyott azonnal vissza is tették teljesen 675 ig ugye, az elég sok, ahhoz képest hogy az otp pl. akkor még be sem esett, tovább emelkedett, majd 6230ról jött vissza picit 5100ig, nade megint elindult a matáv meg 720nál szenvedett, és onnan még le 675 ig....
vetranio
vetranio 2010. 04. 04. 14:32
Előzmény: #21551  Törölt felhasználó
#21553
Legyen igazad Worf, irány az 1000 de nem hiszem hogy ennek van realitása a közeljövőben.(( Én a 830-870-nek bőven örülnék és annak hogy vágás után hamar összeszedjük magunkat. Lacke a Fotex-el kapcsolatban milyen időtávban várható a kitörés szerinted? Bevallom kicsit tartok tőle....
Törölt felhasználó 2010. 04. 04. 14:30
Előzmény: #21548  vetranio
#21552
Köszönöm az idézetet!:) Ez megtisztelő számomra!:)
Törölt felhasználó 2010. 04. 04. 14:26
Előzmény: #21546  jumbo2
#21551
EZ mindegy, ha a telekomot annyira csak az osztalék miatt szeretik, akkor az alapján árazva, a jelenlegi kamat- és hozamkörnyezetben a számolt ára simán 1100 körül van...
Törölt felhasználó 2010. 04. 04. 14:21
Előzmény: #21545  fokukac
#21550
Szvsz. ebben nincs igazad, ugyanis abban az időszakban is megfigyelhető volt ezafajta lenntartás, és folytonos visszaöntögetése, csak a a válságból kifele jövet próbáltunk a többi papírral menni, ami persze csak kis mértékben sikerült!!

Egyes kamatvágásoknál figyeltem a papírt, és az adott napon volt hogy meg sem tudott indulni, meg minsuzban zárt,és nem azért mert nem ment volna, a bejelentéskor mindig megindult volna, de azonnal jött a lenyomás, ezért nem tudott emelkedni, ha a kamatvágásokat mind lereagálta volna, és be lenne árazva, akkor 1000 felett lennénk, még nem vagyunk, mert mint már korábban írtam , szvsz. (remélem) valakik hosszabb távon gondolkodnak és befektetnek (bár ez lacke1 írásaiból nem látszik sajnos), és jó magasan szeretnének majd kiszállni!!Persze akkor ezek szerint a vágás után sem lehetünk hosszabb ideig csökkenőben...dehát ki tudja...
Törölt felhasználó 2010. 04. 04. 14:16
Előzmény: #21548  vetranio
#21549
Na szerintem pont ez a kérdés, mi legyen a Telko után, ezért mondtam, hogy a Foti több mint érdekes, eléggé kezd eloldalazgatni, ahonnan aztán hirtelen nagy forgalommal törhet ki, lesz több cég is aki elindíthatja, én is azon vagyok, hogy nekem már a 850 fölött valahol félig Istencsászár, és ameddig megy a piac, nem szabad egy jobb nyerőt elhalasztani, bár az eco, phy, pani, kategória nálam messze kerülendő.
vetranio
vetranio 2010. 04. 04. 09:15
Előzmény: #21547  Törölt felhasználó
#21548
Jó reggelt. Kiváncsi vagyok hogy a csendes péntek után hogyan alakul a kedd, 3 nap szünet után. Az USA adatok valszeg nagyon nem mozgatják meg a telkót, inkább egy rövid, light-os emelkedésnek örülnék, mondjuk 818-820-ig. Nem rohannánk és ez adna egyfajta stabilitást a hirtelen le-fel ugráló papírokhoz képest. Szerintem 7.-én vagy utánna egyre többen találják meg a telkót, bár sokan azt mondják a rally csak a választási eredmény után indulhat meg. Szerintem péntekig meg tudjuk lépni a 820-830 közötti árfolyamot. Ennek persze feltétele, ahogy Worf mondaná, hogy "azok a b.z.k." ne öntögessék be állandóan. Szerintem 830 elég erős ellenállás, ennél több nem fér bele erre a hétre, még a kgy lendületével sem. Bár a kgy eleve nem sokat dobhat hiszen az oszi most szinte biztos. Én minden esetre a céláramat kitolom 830-ig ott realizálok 50%-ot a maradékot megtartom oszi utánra. Kérdés: mi legyen telkó rv után? A kis papírok némelyike elég szépen megindult, most a Rábába sem érdemes pozit nyitni, majd egy kis visszarendeződéskor talán. Lehet hogy hosszabb távra érdemes berendezkedni telkóba?
Törölt felhasználó 2010. 04. 04. 08:12
Előzmény: #21546  jumbo2
#21547
Ennél egyszerűbb a telko. Eddig lefele kerestek vele az alapok, mert lehetett szépen shortolni. Most felfele keresnek vele:) Már biztos van megegyezés, hogy meddig húzzák fel.

Vágás utáni napokban, meg szerintem május, júniusban olcsó lesz a papír. Aztán nyáron, ha nem lesz nagy gáz a világban, akkor szerintem jó nyara lehet a telkonak. Főleg, ha a saját részvény vásárlások is beindulnak. Azt nem tudni milyen szintről indulhat nyáron egy rally, de elég egyértelmű vételi jelet tud adni óráson.. Havi 2-3 long pozival is már jól lehet keresni a telkon.
Számomra jó kereskedni ezt a papírt, mert van egy trendje, és adja a jeleket. Kis kockázattal normális profit érhető el rajta.
jumbo2 2010. 04. 03. 23:17
Előzmény: #21540  Törölt felhasználó
#21546
A válasz nyilván abban keresendő, hogy jelenleg egy válság közepén vagyunk. A magyar állampapír hozam alacsony ugyan, de ehhez az IMF kölcsön is kellett. Mi lesz ha:

1. El kell kezdeni törleszteni az IMF kölcsönt?
2. A válság újabb hulláma következik és elkezdenek nőni az államadósság hozamok, mint tavaly?
fokukac 2010. 04. 03. 22:00
Előzmény: #21540  Törölt felhasználó
#21545
Le vagy maradva. tavaly nyáron volt egy igen intenzív felértékelődése, amikor is 560-ról ment 870-ig kb. 3 hónap alatt. Pont akkor kezdték a kamatvágásokat, és akkor jöttek ki az új kamatpálya-jóslatok, hogy év végére 5,5% is lehet. Szerintem pont, hogy beárazta a piac az egész kamatpályát akkor, tavaly nyáron, azért nem reagál mostanában annyira.
Johnny178 2010. 04. 03. 21:21
Előzmény: #21543  Törölt felhasználó
#21544
Hello, 2009- ben melyik napon volt a közgyűlés az osztalékról? Aki tudná megírná? Előre is köszi.
Törölt felhasználó 2010. 04. 03. 21:00
Előzmény: #21540  Törölt felhasználó
#21543
Nem tudom mi lehet a cég valósértéke ,de azért a 813 élég kevésnek tűnik.Legalább is a Bt-n forgó többi papirhoz képest.Valaha kb 2500Ft volt a csúcsa, a bevezetése pedig valahol a mostani ár körül pedig jó pár év eltelt azóta és az osztalék is 8Ft volt, és mégis vették.Szerintem még az 1200 sem lenne sok ,tudom a válságok meg a tech buborék 2000 körül.De a bevételek meg vannak és a költség takarékosság is javitott az eredményeken és talán meg is marad .
Törölt felhasználó 2010. 04. 03. 20:42
Előzmény: #21540  Törölt felhasználó
#21542
...........,,,,,,,,,,,,
Törölt felhasználó 2010. 04. 03. 20:34
Előzmény: #21538  Törölt felhasználó
#21541
850 könnyen meglehet szerintem is, sőt én arra számítok, hogy vágásnál lesz meg a 850, az, hogy esni fog teljesen irreális, hiszen nincs jelenleg komolyabb eladója, max olyan cég, aki szokás szerint tartja a piacot, sokan veszik, egy-két cég meg pakolja a jelenlegi 810-815-ös szintet.
Csak idő kérdése, és újabb "gátszakadás" lesz, szerintem felszúrás lehet 900-ig, de nem valószínű, hogy tartósan 900 felett marad. Az idő meg majd eldöni, hogy mi lesz.
Valószínű, hogy hasonló lehet majd tavaly, az utolsó héten ismét lehet egy olyan lecsorgás féle, bár az, hogy honnan fog lecsorogni, az a közgyűlés utáni ár dönti majd el.
Szinte biztos, hogy az igen után lehet egy rally, de az hogy mennyit megy majd, ismételten egy-két nagyszereplő akarata dönti el, és nem a technikai elemzés.
Jelenleg úgy látom a Bux kész a további menetelésre, melyben főleg a Mol fog részt venni, továbbá a Telekom is emelhet egy kicsit a fényén.
Midcapak közül egyre gyanúsabb a Foti, bár ahhoz, hogy meginduljon, kell a nagy forgalom, és a brutál vétel, valszeg ha kijön az eredménye megindulhat.
A Rába elég brutál 950, nemrég még épp 800 volt, előtte meg sokáig 700 körül szédelgett le-föl. Ugyanez lehet a Foti sorsa ő most a 430 körül szédeleg.....

Bocs az off-ért, próbáltam leírni mit gondolok most a piacról, hátha segít valakinek, hiszen csupán ez csak egy vélemény, de ha bejön jó hasznot hozhat továbbra is, hiszen aki eddig tartotta a Telko-t, mint ahogy mondtam, az jót tett magának.
Jó locsolkodást mindenkinek.

Topik gazda

forest_30
5 4 4

aktív fórumozók