sajnos már dolgozik azon h a külhoni magyarok újraválasszák...meg alternativája sincs...úgy néz ki megszívtuk...basszus és úgy beszél mintha az országunk lenne az etalon és itt örömükben cigánykereket hánynának az emerel lépten- nyomon...vérlázító
Az MSZP-SZDSZ kormányra szerintem rámondható a neoliberális jelző. Többek között a deregulációs és privatizációs törekvéseiknek.
De nálam közel egy szinte vannak a mostaniakkal. Egy csapatban játszanak ezek.
tehát megállapíthatjuk a linkből és az észrevételedből, hogy nem az a baloldali kormány aki annak vallja magát ill. nem az a jobboldali aki annak vallja magát nem az a neolib. akire ráragasztjuk azt a ma már szitok szót, hanem az aki ekként cselekszik. Szóval ki-kivel is van?
De visszatérve a filozófiai alaphoz, szerintem az államnak részt kell vállalnia ezekben a dolgokban. Viszont Magyarország esetében már inkább úgy vagyok vele, h hagynám az egészet a p..ába.
Attól az 1,5 millió emberről aki fizet adót, na arról lehúznak minden bőrt, egy tekintélyes "vállalkozói réteg" az X-6-s BMW-kel és társaikkal pedig röhögnek a markukba a null szaldójukkal.
Ezen pedig eddig senkinek sem sikerült változtatnia.
Fő irányvonalakat nézve egyiket sem tekinteném baloldalinak. Annak vallják magukat, mert a magyarországi társadalmi szerkezet ezt kívánja meg, de csak 1-2 elemet tartalmaz belőle.
Abban versenyeznek, hogy ki tudja jobban átjátszani a nagytőkének az állami vagyont, amiből lehetőleg nekik is jusson. Erről szólt az elmúlt 22 év.
Ez a közzétett változat, ellenőrizve: 2012. április 6.
Pontosság ellenőrzött
[bevezető szerkesztése]
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiábólUgrás: navigáció, keresés A neoliberalizmus a gazdasági liberalizmus egyes doktrínáinak a címkéje, követői nem is feltétlenül liberálisak például az egyéni jogok tekintetében - például Augusto Pinochet, de Margaret Thatchert, Ronald Reagant is ide sorolják. Az Egyesült Államokban a neoliberalizmust gyakran neokonzervativizmusnak nevezik. Több konzervatív állítja, hogy ők közelebb vannak a klasszikus liberalizmushoz, mint a libertariánusok.
A neoliberalizmus kifejezés az 1970-es években keletkezett többek között Joseph Stiglitz és Milton Friedman nézetei kapcsán. A neoliberálisok megengednek bizonyos állami beavatkozást, például a központi bank által mesterségesen magasan tartott árfolyamot, amit a libertariánusok elutasítanak.
Sokszor a neoliberális címkét alkalmazzák minden a szociális biztonságot csökkentő, a felső osztályt előnyben részesítő lépésre.
Ez a politikával kapcsolatos lap egyelőre csonk (erősen hiányos). Segíts te is, hogy igazi szócikk lehessen belőle!
Források [szerkesztés]Politikai filozófiák enciklopédiája (Kossuth Kiadó, Budapest, 2003) ISBN 963 09 44162
A lap eredeti címe: „link
Kategória: Politikai ideológiákRejtett kategóriák: Csonkok (politika)Csonkok 2008 októberéből
Mit gondolsz erről az oldalról?
Arra kérünk, szánj egy percet a cikk értékelésére! A visszajelzések segítenek az oldal fejlesztésében.
Megbízhatóság: kitűnő jó átlagos gyenge rossz (bizonytalan) Teljesség: kitűnő jó átlagos gyenge rossz (bizonytalan) Tárgyilagosság: kitűnő jó átlagos gyenge rossz (bizonytalan) Stílus: kitűnő jó átlagos gyenge rossz (bizonytalan) Személyes eszközök
Bejelentkezés / fiók létrehozásaNévterek
SzócikkVitalapVáltozókNézetek
OlvasásSzerkesztésLaptörténetMűveletek
Keresés
Navigáció
KezdőlapTartalomKiemeltekFriss változtatásokLap találomraTudakozóRészvételKezdőknekSegítségKözösségi portálKapcsolatfelvételAdományokNyomtatás/exportálásKönyv készítéseLetöltés mint PDFNyomtatható változat
EszközökMi hivatkozik erreKapcsolódó változtatásokSpeciális lapokLink erre a változatraHogyan hivatkozz erre a lapraLap értékelése
Más nyelvekenEnglishAragonésالعربيةمصرىAsturianuAzərbaycancaБългарскиবাংলাCatalàÈeskyDanskDeutschΕλληνικάEsperantoEspañolEuskaraفارسیSuomiFrançaisGàidhligGalegoעבריתHrvatskiՀայերենBahasa IndonesiaÍslenskaItaliano日本語Basa JawaქართულიҚазақша한국어LietuviųLatvie¹uNederlandsNorsk (nynorsk)Norsk (bokmål)PolskiPortuguêsRomânãРусскийSicilianuSrpskohrvatski / СрпскохрватскиSimple EnglishSlovenèinaСрпски / SrpskiSvenskaTürkçeУкраїнська中文A lap utolsó módosítása: 2012. április 6., 16:30
A lap szövege Creative Commons Nevezd meg! – Így add tovább! 3.0 licenc alatt van; egyes esetekben más módon is felhasználható. Részletekért lásd a felhasználási feltételeket.
Adatvédelmi irányelvekA WikipédiárólJogi nyilatkozatMobil nézet
Mégse Szerkesztés Törlés Előnézet Visszaállítás
A jegyzet szövege (tartalmazhat wikikódot)
Nem sikerült elmenti a jegyzetedet (talán szerkesztési ütközés miatt?). Másold ki a szöveget az alábbi szerkesztőablakból, és kézi szerkesztéssel illeszd be az oldalra.A jegyzet a CC-BY-SA-3.0, valamint a GFDL 1.2 vagy későbbi változata alatt lesz közzétéve. További részletekért lásd a felhasználási feltételeinket.Új képjegyzet Jelölj ki egy téglalapot a fenti képen (a bal egérgomb nyomvatartásával). Ehhez a képhez jegyzetek tartoznak. Húzd az egeret a kép fölé a megjelenítésükhöz. A jegyzetet a(z) X oldalon tudod szerkeszteni. Miért szeretnéd törölni a jegyzetet?
Mentés
Képjegyzet módosításához olyan böngészőre van szükség, ami támogatja a XMLHttpRequest objektumot. A te böngésződ nem támogatja ezt az objektumot, vagy nincs engedélyezve a használata (Internet Explorerben előfordulhat, hogy az ActiveX komponens ki van kapcsolva), így nem tudod módosítani a képannotációt. Elnézést a kellemetlenségért.[[Wikipédia:Képjegyzet|Képjegyzet hozzáadása]]$1 [[Wikipédia:Képjegyzet|Képjegyzet módosítása]]$1 [[Wikipédia:Képjegyzet|Képjegyzet törlése]]$1
nehogy a magát baloldalinak mondottak jobboldali filozofiát és gazd politikát csináljanak, és fordítva. Állam szerepe szoc védőháló, államosítás stb mi a véleményed, nem politikai hanem filozofiai alapon?
A politikai aspektusokba most nem mennék bele, de azt hiszem a MOL jó papir, fundamentálisan tán itthon a legjobb, technikailag manapság kiszámíthatatlan, de több nap mint kolbász ahogy mondani szokás.
2 év múlva remélem mindenki visz magával + egy szavazót. Nem akarom elhinni, hogy ennyire dilletánsok lennének, csak a Mol bizniszen buktak 200 mrd Ft-ot! Másutt meg beszednek 1-2 mrd adót? (csips, sms,gyógyszerkassza stb)
hát, pedig meg kell próbálnod elhinni, hogy ennyire futja. miért csodálkozol? dübörög a szabharc, a jogi környezet megjósolhatatlan, a befektetők elmenekültek, aki nem tud csomagolni, az kivár, a népek ruppótlanok, a fű se nő, amíg malopcsi és a gazdája le nem cuppantják rólunk a vérszívókorongjaikat
MOLly tulajok topikja
Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.