Igen, elég nagy a sávozásra a tér. Ezek a rajzok leginkább arra jók most, hogy ha valaki felvesz egy irányt akkor a stoppokat el tudja helyezni. Az esélyeket innen kitalálni szerintem fekete pálya.
Ha jól értelmezem a rajzaid, a bullos verzió egyértelműen 2860 felett élesedne! A shortos meg 2632 alatt. Én továbbra is a bullosnak adok nagyobb esélyt, de figyelem a másik, számomra kedvezőtlen lehetőséget is. Köszi!
“Érdekes”, hogy éppen megérintette azt a zónának az alját amit korábban B csúcs célzónaként megjelöltem, tehát mondhatjuk, hogy teljesült. Innen C alj célzónájaként egy óriási tér nyílik meg. Elmondhatjuk, hogy minimálisan 2632 alá, de C=A esetén akár 2270-ig is mehetne az árfolyam. Benne van a pakliban, stoppok legyenek jó helyen mindenkinél!
Van még azért bullos verzió, de azért érezni lehet, hogy fogy a tér és a számozási lehetőség. Most ezért bele lehet látni egy majdnem elkészült fordított fej-vállak alakzatot ami megvalósulása esetén nagyjából a jelölt zónába küldhetné az árfolyamot:
A korábbi inverz fej-vállak alakzat nem jött be tökéletesen, úgy 60 pont hiányzott hozzá, de ezzel együtt is még talán ezek az alakzatokra épülő TA módszerek azok amik valamennyire működnek. Beszámozni, szabályos szerkezetet találni nagyon nehéz. Ezt a gyakran eltűnő forgalom számlájára írom.
A MOL-tól egyébként nem idegenek ezek a hosszú, akár hónapokon át tartó oldalazások. A 2016-os év nagyobbik része ezzel telt, de ’21 Júniustól Szeptemberig is hasonló volt. Következtetést nem vonnék le, mert a tőzsdén nem érdemes múltbéli mozgásokból következtetni a jövőre.
Bár a csütörtöki megindulás reményteli volt, a tegnapi nap után nem sok jót lehet elmondani. Naposon MACD eladási jelzés jött, MA200 alatt zárt, a chartokat ilyen forgalmak mellett kb ki lehet dobni, de ami bele látszik az nem jó (például a háromszögből való letörés).
Bullos szemmel még lehet abba kapaszkodni, hogy az emelkedésben nagyobb forgalom van, de én már inkább azt szeretném látni, hogy nagyobb forgalommal elindul valamelyik irányba. Rövid távon lehet bármi, de meg kellene indulni. Még van egy olyan opció is, hogy a háromszögből lefelé kilépés fals és nagy forgalommal átrepül rajta felfelé, de valahogy nem ezt érzem.
Nyilván az az oka a tötymörgésnek, hogy fogalma nincs a piacnak, hogy miként kéne reagálni a kormányzati döntésekre. Csökkenő olajár mellett emelkedünk, emelkedő olaj mellett csökkenünk mostantól? Már korábban is írtam, hogy most szerencséje van a kormánynak és a MOL-nak, mert egy olaj korrekció elejére sikerült időzíteni a “beavatkozást”. Akkor kicsit elhamarkodtam, de azért csak esett azóta 10 dollárt az olaj. Ugye az itt a nagy kérdés, hogy ami a Magyar piacon jó hír (mert addig sincs ársapka) az a vállalatcsoport egészét tekintve milyen?
MOL tulajok normálisan