Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 03. 12:20

Mit művelne velünk a vasárnapi boltbezárás?  

Ugrás a cikkhez
Kíméletlen hatása lenne a kereskedelmi szektorra a három év után újra napirendre kerülő "szabad vasárnap" kezdeményezés. A boltok vasárnapi bezárása miatt akár 30 ezren is elveszíthetik a munkájukat és tízmilliárdokkal járna rosszabbul a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=205863
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 16:01
Előzmény: #18  elemes
#20
A vasárnap csak kevesebb ideig nyitva tartó boltok (a legtöbb Spar ilyen, ráadásul vasárnap kevesebb dolgozóval vannak nyitva, mert nekik amúgy kisebb is a forgalmuk) is abba az irányba mozgatják a statisztikát, hogy vasárnap kevesebben dolgoznak a kereskedelemben. Falvakban meg nagyon kevés a vasárnap is nyitva tartó bolt. Városokban meg ne az élelmiszerboltokra gondolj elsősorban, a szaküzletek többsége ugyanis vasárnap egyáltalán nincs nyitva (egy példa a számítástechnikai szaküzletek, ezekből csak a legnagyobbak tartanak nyitva szombat-vasárnap, vagy próbáltál már pl. barkácsárut beszerezni hétvégén nem a nagy barkácsáruházak egyikében, esetleg bútort).
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 15:56
Előzmény: #11  elemes
#19
Nyilván lehet csalás is benne, de ugye a hipermarketek mind nyitva vannak vasárnap, a kisboltok, most itt ne csak az élelmiszer kisüzletekre gondolj, hanem a szaküzletekre is, nagyrészt zárva vannak vasárnap. Ezek meg általában rosszabb mérethatékonyságúak, a forgalmukhoz képest sok alkalmazottat foglalkoztatnak, a hipermarketeknél ráadásul sok a külsős, pl. biztonsági őr, diákmunkás (utóbbiból több van hétvégén) aki így nem számít a statisztikába.
elemes
elemes 2014. 11. 03. 15:53
Előzmény: #14  exmnbs1
#18
"van egy csomó közepes bolt amely nem nyit ki"

90%?

meglepne.
exmnbs1 2014. 11. 03. 15:51
Előzmény: #12  elemes
#17
javaslom az Ikeát is megtekinteni vasárnap, persze Németo-ból nehéz

a kajasort pl.....
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 15:49
Előzmény: #5  elemes
#16
Ha nincs igény rá, és amúgy sem nyitnak ki, akkor minek tiltani? Ha meg mégis kinyitnak, akkor az úgy tűnik, valamiért megéri nekik...
exmnbs1 2014. 11. 03. 15:47
Előzmény: #12  elemes
#15
ennél van sokkal gázosabb hely is ahol 40-ről hirtelen 48 óra lett a munkaidő, persze nem fizetve
oda garantáltan sosem megy ellenőrzés
exmnbs1 2014. 11. 03. 15:45
Előzmény: #11  elemes
#14
van egy csomó közepes bolt amely nem nyit ki
exmnbs1 2014. 11. 03. 15:44
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#13
max a kupon-sale búvároknak
elemes
elemes 2014. 11. 03. 15:43
Előzmény: #9  exmnbs1
#12
...mert mondjuk bekapnak egy munkaügyi ellenőrzést, és ha kiderül, hogy a vasárnapra berendelt dolgozók papíron hétközbeni bérezést kapnak, az nagyon kínos lenne.
elemes
elemes 2014. 11. 03. 15:41
Előzmény: #9  exmnbs1
#11
konkrétan a Rózsakertet nem tudom, csak a KSH hétvégi munkavégzési statisztikát nézegettem. kiskereskedelemben kb 10% dolgozik vasárnap is. ergó, aki vasárnap megy vásárolni, végtelen hosszú sorokban kell álljon a pénztárnál.

tények nélkül nem merem feltételezni, hogy a munkaadók csalnak. ha ilyent művelnének, több kiló vajjal a fejükön aliga lenne bátorságuk kimenni a napra és kritizálni a kormányt a vasárnapi munkavégzés korlátozása miatt.
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 15:38
Előzmény: #6  bigyula
#10
hogy hogyan élsz pont ezek mondják meg, ahol vásárolsz, de ezt nem veszed észre, mert irányítanak úgy, ahogy éppen nekik jó
exmnbs1 2014. 11. 03. 15:38
Előzmény: #7  elemes
#9
újabb hazudság
tegnap a Rózsakertben kb minden pénztár nyitva volt
exmnbs1 2014. 11. 03. 15:36
Előzmény: #5  elemes
#8
Svédországból már csak tudod
ne hazudozz
a Mammutban nem tudok olyan üzletet ami nem nyit ki
elemes
elemes 2014. 11. 03. 15:30
Előzmény: #6  bigyula
#7
"Mert rossz irányba nézel, vagy "vakszemüveged" van: nézzél már ki egy Auchan-ba, Tesco-ba, stb. A Lidl-be és az Aldi-ba is sokan járnak szombaton, és vasárnap."

Jól meg is szívják, mert alig van nyitva pénztár. A pénztárakkal szembeni butiksor pedig végig zárva van.

Azt ne mondd nekem, hogy rossz irányba nézek, hiszen a hétvégi túlmunka statisztikák szerint tizedannyi eladó és pénztáros dolgozik a hétvégén, mint hétköznapokon.
bigyula 2014. 11. 03. 14:31
Előzmény: #5  elemes
#6
Mert rossz irányba nézel, vagy "vakszemüveged" van: nézzél már ki egy Auchan-ba, Tesco-ba, stb. A Lidl-be és az Aldi-ba is sokan járnak szombaton, és vasárnap. Én nem csak kaját vesznek, hanem műszaki cikkeket is. Főleg karácsony környékén. Van akinek ez egy komplett családi program, mert meg tud ott akár ebédelni is, és a gyereknek is van szórakozása (pl. "játszóház").

Én hetente kétszer járok a Lidl-be (ez van a legközelebb), mert minden kapható, amire a háztartásban szükségünk van. (kaja, tisztítószer, ruha, gyerekruha, stb.) Rendszeresen megyünk az akciós termékek miatt. Nekem az a lényeg, hogy mindent egy helyen megkapjak, és ne kelljen rohangálnom pluszban időt pazarolva, a család elől elvéve. Szóval én jelenleg hetente kb. 1.5-2 órát töltök vásárlással. Kevesebb is lehetne, de az asszony mindíg tököl.. :) Ha zárva lesz ez az üzlet, akkor sokkal több helyre kell elmennem (idő, utiköltség, stb.), ráadásul olyankor, amikor a családdal szeretnék lenni (hétköznap késő délután, este).

Engem az egészben az zavar a legjobban, hogy megint meg akarják mondani, hogy hogyan éljek, hogyan osszam be az időmet.
elemes
elemes 2014. 11. 03. 14:04
Előzmény: #1  portfolio
#5
A Westend, a Mammut meg a többi pláza jelenleg is kong az ürességtől a hétvégén, tíz üzletből kilenc nem nyit ki. Nem értem ezt a pampogást.
elemes
elemes 2014. 11. 03. 13:53
Előzmény: #2  BuxVelem
#4
Mórickának is mindenről a pina jut az eszébe :) Hatodik osztályban ezt még elnézzük.
elemes
elemes 2014. 11. 03. 13:52
Előzmény: #1  Portfolio
#3
A Magyar Bevásárlóközpontok Szövetsége fizetett hirdetését láttuk.
BuxVelem
BuxVelem 2014. 11. 03. 13:17
Előzmény: #1  portfolio
#2
Hamarosan mindenkinek kötelező lesz vasárnap misére is járni, csak az maradhat otthon aki a tüzet (radiátort?) örzi, mint Kr.u. 1001 táján!

A klerikál-idióták minden hónapban kitalálnak egy-két elképzelhetetlenül nagy baromságot...

A hülyeségek helyett inkább a dolgozók munkarendjének időben történő emberséges meghatározására és az többletmunkák elszámolásának tisztességes végrehajtására szorítsák rá a munkaadókat!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek