Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 03. 12:20

Mit művelne velünk a vasárnapi boltbezárás?  

Ugrás a cikkhez
Kíméletlen hatása lenne a kereskedelmi szektorra a három év után újra napirendre kerülő "szabad vasárnap" kezdeményezés. A boltok vasárnapi bezárása miatt akár 30 ezren is elveszíthetik a munkájukat és tízmilliárdokkal járna rosszabbul a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=205863
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2016. 03. 11. 08:56
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#134
1. a cikk hivatkozik a 2014-es adatokra, de nem közli azt a diagramot, amelyen láthatnánk a 2014-es éven belüli változásokat.

2. a kisker alkalmazottak számának 2% változását akarja a boltzárhoz kapcsolni, miközben egyébként a kisker alkalmazottak száma ennél jóval nagyobb hullámzást mutat pl. szezonális és konjukturális és tényezők miatt,

3. a cikk kisérletet sem tesz arra, hogy korrekt összevetést hozzon, vagy becslést adjon arra, hogy a változás mekkora részben kapcsolódiak boltzárhoz és mekkora részben más tényezőkhöz

4. bár továbbra sem látszik, hogy mihez hasonlítja a csökkenést (éves átlagos létszám, január/január, december/december, április/április) és nem látszik, hogy a változásból mennyi volt a részmunkaidős, hogy alakultak ebben az időszakban a túlórák, a kifizetett nettó keresetek (per fő) stb.

szóval tipikus flame-generátor, a pénzcentrum és a portfolió blikkesedésének újabb jele.
Törölt felhasználó 2016. 03. 10. 23:22
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#133
És hogy ment itt a duma a Fidesz hívők részéről, hogy ugyan miért járna ez elbocsátásokkal...
ujonc 2016. 03. 10. 23:11
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
Ej, hogy te mennyire szíveden viseled az emberek sorsát!
Még szerencse, hogy van duális képzés. Így a hoppon maradottak csökkenthetik némiképp a szakemberhiányt. Szolgáltatásból termelés. Kell ennél jobb megoldás?

link
Törölt felhasználó 2016. 03. 10. 19:34
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
Nesze neked vasárnapi boltzár: tömegek kerültek utcára

Pénzcentrum 2016. március 10. csütörtök

Az adatok alapján a tavaly bevezetett vasárnapi boltzár nyomán nem nőtt a kisboltok forgalma, viszont nagyot zuhant a foglalkoztatottak száma és volt, akiket kirúgtak.

Semmi sem bizonyítja, hogy a kisboltok forgalma nőtt volna a boltzár nyomán, viszont nagyot zuhant a foglalkoztatottak száma és volt, akiket kirúgtak - írja a blokkk.com.
A KSH mutatói alapján a foglalkoztatottak száma 2015-ben 2014-hez képest 9 ezer fővel csökkent a teljes kereskedelemben (a kis- és nagykereskedelemben együtt). 2015-ben év elejéhez képest év végére is csökkenés volt a foglalkoztatottak számában, 8 ezer fővel visszaesett a létszám. A foglalkoztatottak száma 2015 végén 539 ezer fő volt a kereskedelemben.
link
Törölt felhasználó 2015. 10. 26. 14:22
Előzmény: #129  Sigorszky
#130
Hat-hétezer munkahely nem jött létre a kiskereskedelemben
2015. október 26. 14:04


A két legnagyobb kereskedelmi lánc és a bevásárlóközpontosok közszájon forgó becslése szerint összesen hat-hétezer állás nem jött létre a kormányzati megszorítások miatt - írja a Népszabadság, hozzátéve, hogy a vasárnapi boltzár hatására pedig további ötezer állás tűnt el az ágazatból.

Becslések szerint csak a piac néhány vezető szereplőjénél jóval több, mint négyezer állás jöhetett volna létre az utóbbi években, ha a kormány nem szegi az itteni nagy kereskedelmi cégek befektetési kedvét az olyan intézkedéssekkel, mint a plázastop, a különadók, a dohánykereskedelem államosítása vagy a vasárnapi zárva tartás - derült ki a Világgazdaság által szervezett kiskereskedelmi konferencián a Népszabadság beszámolója szerint.

A konferencia egyik moderátora, Kozák Ákos, a GfK Hungária ügyvezető igazgatója azt a körkérdést tette fel a konferencián jelen levő cégvezetőknek, hogy a kormányzati lépések nélkül mekkora összeget fektettek volna be 2010 óta Magyarországon, illetve mennyi munkahelyet hoztak volna létre - írja a lap.

A beszámoló szerint Pálinkás Zsolt, a Tesco ügyvezető igazgatója úgy vélte: a cégnél jelentősen visszaestek a beruházások az itteni kormányzati döntések nyomán. Ugyan szerinte 2010 után a pár évig tartó recesszió miatt egyébként is lassult volna a magyarországi beruházások növekedési üteme, így is úgy becsülte, hogy a Tesco 80-90 milliárd forintnyi összeget fektetett volna be hazánkban, amiből körülbelül kétezer munkahely jöhetett volna létre.

A Spar ügyvezető igazgatója, Heiszler Gabriella, konkrét összeg nélkül csak annyit mondott: több tízmilliárd forinttal kevesebbet ruháztak be a magyar piacon.

Ilyen jogszabályi környezetben nem könnyű a tulajdonost meggyőzni a beruházásról
- magyarázta Heiszler a lap szerint. Szerinte a korábbiakhoz képest negyedannyi összeget tudtak Magyarországra hozni.

A korábbi esztendőben évente 500-1000 fővel tudtuk bővíteni a létszámunkat
- mondta az ügyvezető, hozzátéve, hogy jelen körülmények között viszont évek óta stagnál a dolgozók száma.

Gyalay Korpos Gyula, a Magyar Bevásárlóközpontok Szövetségének (MBSZ) elnöke pedig arról beszélt, hogy a plázastop előtt körülbelül kétévente tudtak új üzletházat nyitni. Mint elmondta, egy ilyen üzletház körülbelül 150-180 millió eurós beruházást és ezer állást jelent, míg az építkezés további 1500-2000 embernek adott időlegesen munkát.

A plázastop miatt ugyanakkor Gyalay Korpos Gyula korábbi cégének (az elnök a közelmúltig az ECE Projektmanagement Kft. ügyvezető igazgatója volt) egy, már kivitelezés előtt álló üzletházprojektjét kellett befagyasztania, a versenytársaknál pedig további két bevásárlóközpont előkészítése is leállt - írja a nol.hu. Az elnök úgy látja, hogy a jelenlegi statisztikai adatok nem mutatják meg egyértelműen, hogy a plázastop és az egyéb intézkedések nyomán mennyivel csökkent a munkavállalók száma az ágazatban, szerinte a pontos adatokra 2016 elejéig kell várni.

Noha a KSH júniusi adatai csupán 2400 fővel kevesebb szektorbeli foglalkoztatottról árulkodtak júniusban, Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára arra hívta fel a figyelmet, hogy ha az ágazat foglalkoztatottsági mutatóját nézzük, úgy az látszik, hogy 5000 munkakör szűnt meg az utóbbi pár hónapban a kiskereskedelemben - írja a lap.

2015.06.23 14:42 A nap ábrája: így hatott a vasárnapi boltzár a foglalkoztatásra

A kormány által megvédeni kívánt hazai élelmiszerláncok ugyanakkor nem igazán profitáltak a multik megsarcolásából - írja a nol.hu, utalva a rendezvényen ismertetett Gfk kutatásra, amiből kiderült, hogy a vasárnapi boltzár óta a hazai láncok pozíciója 6,8 százalékkal romlott a nagy áruházláncokkal szemben.
Sigorszky 2014. 11. 06. 16:59
Előzmény: #112  loliense
#129
Hát ez az Kolléga! Az is hús és nem is ment fel az ára...
exmnbs1 2014. 11. 06. 16:16
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#128
és ugye nem képzeled hogy olyan cég megél amely csak vasárnap forgalmaz, áru meg rárohad
exmnbs1 2014. 11. 06. 16:09
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#127
ide hallatszanak a nyelvcsapásaid

kegyencékhez vásárnap sem megyünk
aliben 2014. 11. 06. 16:04
Előzmény: #122  CMOTDilbert
#126
ez most egy elterelés a korrupciós botrányról.Kitalálta, hogy ez a legjobb GUMICSONT, amin lehet most rágódni, oszt majd januárba kijelenti, hogy meghallotta a nép szavát, és mégsem lesz vasárnapi boltbezárás.
aliben 2014. 11. 06. 16:04
Előzmény: #122  CMOTDilbert
#125
ez most egy elterelés a korrupciós botrányról.Kitalálta, hogy ez a legjobb GUMICSONT, amin lehet most rágódni, oszt majd januárba kijelenti, hogy meghallotta a nép szavát, és mégsem lesz vasárnapi boltbezárás.
Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 15:48
Előzmény: #1  portfolio
#124
Nagy okoskodás és riogatás a bevásárló központoktól az elbocsájtással való fenyegetőzés. Ebben sajnos szószólója Vámos Ür, akinek a hazai kereskedőket lenne kutya kötelessége védeni.Az igazi kereskedelmi torzítást a nagy cégek megjelenése okozota a hazai piacon. Akkor 200 000 körüli munkaerö került utcára a kis- és mikró szektorból és több tizezer vállalkozás meg is szünt kíméletlenségük, és erőszakos piaci részesedés szerzésük miatt. Most végre látnának reményt ezek a vállalkozások is, mert végre valamelyest nöhetne a forgalmuk. Ez által az kieső munkaerőket ezek a kis cégek tudnák alkalmazni.Végre valamit a kormány is tesz értük. Idáig csak magukra számíthattak.
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 06. 14:10
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#123
sokadik ilyen eset, megszokták.

akit az ilyen zavar, az amúgy is már rég otthagyta őket.
CMOTDilbert 2014. 11. 06. 14:06
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
"Orbán Viktor akkor úgy nyilatkozott, hogy akkor fogja támogatni a vasárnapi nyitva tartás eltörlését, amikor meg lehet majd élni Magyarországon öt nap munkából, de addig nem."

Lehetséges lenne, hogy azóta dolgozott már 5 napot?
Törölt felhasználó 2014. 11. 06. 13:16
#121
Minden nap az ellenkezőjét kell éltessék:)

"A kormány támogatja a vasárnapi zárva tartást

kormány megtárgyalta és támogatja a Kereszténydemokrata Néppárt javaslatát, amely a boltokvasárnapi nyitva tartását korlátozza - jelentette be a a kisebbik kormánypárt frakcióvezetője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján, írja az MTI."
link
loliense 2014. 11. 04. 18:18
Előzmény: #115  trochosa
#120
Hát akkor be vagyunk csapva?-talán még a cba-hoz kapcsolódó offshor cégek nem is népnemzeti magyaroké?!-ezt a csalódást

Te mond meg mit kell gondolni!!!

Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 16:54
Előzmény: #117  Dodo34
#119
Tudom, hogy kivonult, a várkerületi az volt még asszem Match a Julius Meinl és a DM között, de a vasútállomási Spar is volt valami a Billa után, csak már nem nagyon emlékszek micsoda. A Plaza-ban is volt egy időben Billa, ma az az egyetlen CBA tudtommal (az Akkord az micsoda, Coop?).

A Plus-t miután egészében megvette a Spar, vicces, mikor egy idegen városban van egymástól 100 m-re két Spar, és megpróbálom kitalálni melyik lehetett anno a Plus. Egy ideig könnyű volt, mert a Plusnak nem volt hús- és csemegepultja, de azóta már a legtöbben csináltak.
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 16:49
Előzmény: #110  BudFox
#118
Szerintem nem, mert a soproni az Match volt a "meinli" után, később lett DM.
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 16:44
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#117
BILLA kivonult Mo-ról, ahogy a Plus is...Várkerületi abc már egy ideje DM....vasútállomási SPAR ratyi szar, ócska árúk, buzi hangos zene...évente ha 1x megyek be
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 16:44
Előzmény: #108  trochosa
#116
A CBA és a Coop franchise rendszerben működnek, a tulajdonosuk általában egy helyi vállalakozó. Pl. amit említettem Coop-ot, az azért volt érdekes, mert egy regionális lánc része volt, a tulaj a környéken 13 darab boltot üzemeltetett, és ő bontott szerződést a CBA-val és ment át a Coop-hoz, akkor lett minden boltja Coop. Viszont ezen a kis láncon belül is vannak eltérések azért bőven, mondjuk a másik bolt, amit említettem, az egyetem melletti, az meg egy másik regionális lánc része, és azóta már ők is a Coopnál vannak, ugyanolyan rémesen rosszak maradtak persze.

A hiperek közvetlenül a hazai Tesco/Auchan/stb. leányvállalat kezében vannak, ezért egységesek elvileg. Azért látok némelyik között minőségbeli különbségeket is, van ahol nagy a kosz és a fejetlenség és van ahol egészen nagy rend és tisztaság van, egy láncon belül. Az Aldi és a Lidl is egységes elvileg, de azért láttam már nagyon kulturált és nagyon gány Lidlt is.
trochosa 2014. 11. 04. 16:43
Előzmény: #112  loliense
#115
Honnan a csudából veszed, hogy a CBA az egy virigli magyar üzlet? Mert így közvetítik megmondók?
exmnbs1 2014. 11. 04. 16:42
Előzmény: #111  exmnbs1
#114
illetve
Match->Spar
trochosa 2014. 11. 04. 16:41
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#113
Miért lenne összefüggés a kettő között? Az egyik üzlet, a másik polidili.
loliense 2014. 11. 04. 16:39
Előzmény: #105  -bubu-
#112
Az osztrákok nem is magyarok,tehát hülyék

Mi budai trilliárdosok csak a CBA-ban vásárolunk,mert minket nem érdekel az ár-érték arány,minőség
szívesen vesszük ugyan azokat a termékeket 20-30%-kal többért,mint bárhol másutt

Egy a lényeg,jó magyar embörnek magyar közértet,internetet,dollárt,kőolajat,demokráciát,korrupciót és jó nagy magyar lófaszt is
exmnbs1 2014. 11. 04. 16:38
Előzmény: #110  BudFox
#111
nem
Csemege Julius Meinl->Kaisers->Spar
BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 16:34
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#110
Most hogy így mondod...a Sárvári Julius Meinl helyén is DM van már régóta...

szerintem a DM vette meg a láncot akkor.
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 16:32
Előzmény: #103  Dodo34
#109
Egy munkatársam családjának van egy kis CBA boltja egy faluban, de nem Orbán imádók egyáltalán.
trochosa 2014. 11. 04. 16:30
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
100% nekem is ugyanilyenek a tapasztalataim. Nyilván az egyes boltok vezetésén múlik. De a valószínű, a hipereknél nincs ilyen szabadság. Vagy jók mindenhol, vagy ratykók.
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 16:26
Előzmény: #104  trochosa
#107
Ahol egyetemre jártam anno, ott volt az egyetem utcájában egy CBA, annál szarabb boltot még nem láttam soha, mesélhetnél sztorikat, ennek ellenére rendesen volt forgalma, mert jó helyen volt. Onnan 5 percre meg volt egy Coop, ami a kedvenc boltom volt, kedvesek, gyorsak voltak, és még olcsóbb is volt, meg a választék is jobb volt. 1 évre rá CBA lett belőle, de ezzel semmi sem változott, ugyanolyan jó volt, majd rá 2 évre ismét Coop lett. Nyilván végig ugyanaz volt a tulaj, szóval inkább rajta múlott, nem az, hogy melyik franchise-al szerződtek.
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 16:21
Előzmény: #96  -bubu-
#106
Sopronban is volt Billa, a vasútállomás előtti szupermarket, ami most Spar, meg még elég sok városban volt, aztán kivonult.

Akkor mondok mást, a Julius Meinl az viszont tényleg osztrák. Abból is volt itthon sok helyen (Sopronban asszem DM van ma a helyén).

Szerintem csak annyival prémiumabb az Aldi, mint a Lidl, mert az Aldiban még az áruk fele német, a Lidlben viszont magyar és kelet-európai gyártmányú, némileg rosszabb minőségű termékek vannak többségben. Szerintem 5 év és az Aldi is olyan lesz, mint a Lidl, csak ugye később jelent meg, de egyre több a hazai vagy más kelet-közép-európai országban gyártott, saját márkásra csomagolt termékük, pl. érdemes megnézni a csirkemell sonkájukat, nekik asszem EFEF van, mint a Tesconak is, a Lidlnek meg szentesi, a Sparnak mindkettő van saját márkásból.
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 04. 16:07
Előzmény: #103  Dodo34
#105
én se járok be , CBA kurva drága de a coop is ...

visszatérve amit Bud mondott, nyilván az osztrák azért keresi a hazait mert az jó minőségű áru

szerintem ez ilyen egyszerű

trochosa 2014. 11. 04. 16:06
Előzmény: #103  Dodo34
#104
A CBA boltok nagyon különbözőek. Ahol én vásárolok, az jó, de sok ratyi cébéát láttam már, ahová sose mennék. Nem olyan egységes mint a "nagyok".
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 16:02
Előzmény: #102  -bubu-
#103
nekem úgyis távol van, a város másik végében, meg utálom is őket a tenyérbemászó lovaskocsi hajtó fivérek meg békamenetes baldauf miatt....tőlem legyenek vasárnap nyitva, lexarom, soha nem vettem náluk egy doboz gyufát sem
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 04. 15:52
Előzmény: #101  Dodo34
#102
"Zárva tartás

A KDNP által javasolt vasárnapi zárva tartásról a kormányfő azt mondta: ez nem volt napirenden, de lesz egy kereskedelempolitikai előterjesztés, amikor meghallgatják a szakszervezeteket és a boltokat működtető vállalatokat, döntést ezt követően hoznak.
"

mondom ebből CBA nyitva tartás lesz valszeg :o)
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 15:49
Előzmény: #100  -bubu-
#101
itt Sopronban a Lidl-ben (2 is van) kiváló a zöldség-gyümölcs választék, én nagyon elégedett vagyok vele....persze a is kinti se kutya...Kópháza utáni első faluban 3 supermarket is van, egyik szebb, mint a másik...és tényleg mindben magyar pénztárosok vannak:)
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 04. 15:47
Előzmény: #98  Dodo34
#100
értem, köszönöm

mint vásárlónak csak az tűnik fel, hogy míg kint a Billában gyönyörüen csomagolva frissen akár egy szelet sárgadinnyét vagy egy adag görögdinyét is meg lehet venni kultúráltan kínálva addig itthon a rodhadó zöldség gyümölcs nem zavar senkit a kináló pultban , arról nem beszélve ha akarnék egy szelet dinyét akkor egy egész et kell megvenni

apróság de ez annyira jellemző dolog
BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 15:42
Előzmény: #96  -bubu-
#99
Itt Burgenlandban, közel a határhoz az ilyen munkákat sokan magyarok végeznek.

mert ezek is olyanok mint más nyugatiak...alantas munka nekik már büdös. :))

éppen megint reggel tárgyaltuk ki egy vendéggel itt a büfében hogy az Osztráknál aljasabb, irigyebb, piszokabb ember nem létezik .
legalábbis itt a nyugati határszélen mi így látjuk :-)
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 15:32
Előzmény: #96  -bubu-
#98
nem osztrák, már évek óta a REWE csoprt-é, az meg német....addig osztrák volt..
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 04. 15:13
Előzmény: #95  BudFox
#97
link

ez lehet nem is idevaló téma bocs :))
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 04. 15:10
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#96
Billa osztrák szerintem is

kb 20 éve volt egy budán is , oda élmény volt bemenni

Sopronnál ha kilépsz ott is van a közelben egy Billa , nagyon igényes , nem csoda hogy az osztrák szeret ott vásárolni , persze a kasszában magyar csaj ült :o))

Az ALDI kicsit prémiumabb a LIDL nél és árfekvésben is ezt követi , rengeteg termék megfigyeléhető az akciós ujságban , hogy mindkettőben kapható szép egymás utánban
BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 15:03
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
régebben az Szombathelyi Aldi -ban voltam ott egyszer...tán, akkor, ott igaz volt ez a választék....viszont amiatt nem teszem be a lábamat oda soha..

akkor már vannak magyar termékek is ? ez jó azért.
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 15:03
Előzmény: #88  BudFox
#94
én is vennék jó kemény magyar kutyaszalámit, és aztán bedugnám ov ánuszába...
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 15:00
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#93
már nem...annak idején egy Wlaschek nevű bárzongorista nyitotta az elsőt, sarki kisboltként...a név is tőle van BIllig LAden, azaz olcsó bolt....majd 80 éves koráig tulajdonos volt, akkor euro milliárdokért vette meg tőle a REWE német csoport....közben az öreg végig zongorázott is, nemrég láttam az osztrák tv-ben...
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 14:57
Előzmény: #88  BudFox
#92
Nem látom, hogy az Aldi drága lenne, azonos minőséget nézve gyakran fele annyi is egy-egy termék, mint a Tescoban. Na meg ha jobban körbenézel, azért bőven akad hazai termékük is.
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 14:55
Előzmény: #86  Dodo34
#91
A Billa úgy tudom osztrák tulajdonú, de lehet, hogy tévedek.
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 14:54
Előzmény: #85  BudFox
#90
Ha a tulajdonosok a nyereséget kint vagy külföldi termékekre, szolgáltatásokra költik el, akkor ugyanott vagyunk, mint ha külföldi tulajdonú boltban vásároltunk volna. Nem mondom, hogy így van, csak azért írom, hogy árnyaljam a képet.

Én mondjuk évek óta nem voltam CBA-ban, évente talán egyszer Coopban. Ennek egyszerű oka van, nálunk a városban egyetlen CBA-ról tudok, az is baromi messze tőlünk, meg van 1-2 Coop, azok sem túl közel. De van például egy helyi tulajdonú kisbolt lánc, ott gyakran járok.
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 14:52
Előzmény: #88  BudFox
#89
én kedvelem az aldit. mióta van a városban, nem kell átmenni a hoferbe....sok német árú nekem jó...ha bármiből van német/osztrák, mindig inkább azt választom
BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 14:45
Előzmény: #86  Dodo34
#88
ejnye....ne legyünk már ennyire finnyásak hogy szűk, meg nincs parkoló, stb....

hogyan leszünk gazdag ország ha ilyen kicsinyességeken fennakadunk ?

más szempontokkal figyeld inkább : Kicsit szűk, kicsit büdös, kicsit drágább...de a mienk :-)))

egyébként a nah&frisch szerintem osztrák tulajdonú. én ha tehetem csak magyar terméket vásárolok.
A legszemetebb bolt meg amiben jártam az az ALDI. csupa német, drága termékek...kétszer bementünk... többet nem megyünk. adják csak el németországban a szemetjüket...
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 14:11
Előzmény: #86  Dodo34
#87
barkácsoláshoz cuccokat pl magyar kisboltban veszek, mert remek a tanácsadás, sokkal jobb, mint a baumax/obi-ban...kerti gépeket szintén, mert a tanácsadás, alkatrész ellátás sokkal jobb....és ezeket még nem a nemzeti fityeSS csürhe osztotta ki...
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 14:08
Előzmény: #85  BudFox
#86
már csak az a gond, hogy a billa, penny, lidl, hofer (aldi), spar, zielpunkt mind német kézben van, tehát az osztrák valójában német boltban vásárol...talán a nah&frisch osztrák, ezt nem tudom...magyarral nem lenne gondom, csak az sajnos itthon egyben fityeszseggnyalóval egyenlő, kivéve a független kisboltok...de azokhoz meg nincs türelmem, kicsik, szűkek, drágák, nincs parkolójuk stb
BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 13:27
Előzmény: #83  Dodo34
#85
mondjuk azért az nem ártana ha magyar tulajdonú üzletekben vásárolna a magyar, mert az a magyar gazdaságot erősíti.

Most biztos "megszállottnak" tartasz majd, de én 40-40 % -ban CBA - CooP -ban vásárolunk, 15 % -ban Lidl és Penny, és 5 % -ban Metro.

Az osztrákoknál olyan erős a nemzeti tudat....éppen reggel beszélgettem egy munkagép szervízes emberrel...
Egy osztrák, ha van neki választása mindig osztrák üzletben vásárol, osztrák iparost hív : mert az az osztrák gazdaságot erősíti ...mondta neki egy osztrák vállalkozó.

minden magyar jobban odafigyelhetne hogy magyar tulajdonú üzletben vásároljon, vagy ha már nem magyar, legalább ott is a magyar terméket vegye meg.

Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 13:22
Előzmény: #76  -bubu-
#84
Nyilván valami ilyesmi lesz. Ez belefér a Varga nyilatkozatba.
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 13:19
Előzmény: #76  -bubu-
#83
nemzeti "maszturbáció" xart se, annyit se, mint a paír, amire nyomtatták...mondjuk nekünk már nem is jön, nyilván tudják, hogy rüheljük őket...régebben jött, ha volt benne olyan levél, amin az alcsuti cigó képe is rajta volt, akkor megjárattam az iratmegsemmisítőben...élvezetes volt:)...cba-ban, coop-ban, nemzeti lóhány boltban egy fillért se költünk, márcsak elvből sem....esetleg még a cöf cöka, vagy más fityeSS alapítvány kasszájában kötne ki....
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 04. 13:11
Előzmény: #81  BudFox
#82
a mentodika a régi csak a szereplők változtak :o))

BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 13:08
Előzmény: #79  -bubu-
#81
igaz is :-)) elég csak odaszólni a hivatalba hogy én Fidesz -es vagyok, aztán már másnap jön aktatáskában a nagy lóvé -.))
milyen egyszerű ebben az országban minden :-)
BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 13:07
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#80
Tudod mit Pénznyelő , legyél te a pénzügymniszter :-)))

Úgyis mindent a világon jobban tudsz mint aki ott ül pozícióban. :-))

Miért nem állsz politikai pályára, ha mindent olyan jól tudsz ? :-)
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 04. 13:04
Előzmény: #77  BudFox
#79
pályázni minek? úgyse olvassák el :o))

elég ha mondod, hogy Te nemzeti cukrász vagy :o))

mondjuk ha tudsz énekelni akkor tutibb, hogy menni fog

re: palcsó tomi 5 trafikja :o))
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 13:02
Előzmény: #75  BudFox
#78
"Mondjuk nem baj ha vannak ilyen nemzeti konzultációk,

csak előbb legyen ilyen felmérés"

Ez a két mondat így együtt több, mint vicces:) Örül, hogy van valami, csak előtte legyen az a valami. Hát öregem. Értem már miért fagyiárus vagy:)

A fenti önmagában is érdekes kijelentés, hogy nemzeti konzultációnak nevezed azt, hogy a KDNP igét hirdetett, majd Varga jött az ellenigével. Ez nem nemzeti konzultáció, csak mondom. Az valami egészen más.

BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 13:01
Előzmény: #76  -bubu-
#77
Ahhoz előbb kéne pályáznunk egy dohányboltra:D

mit mondasz ? adjak be pályázatot ? van itt éppen egy "szabad hely" ahol vagyunk...
lesz benne cigaretta, süti, fagyi, meg büfé :))

( mondjuk a helyi kis trafikban hétközben sor áll sokszor...és hétvégén nyitva sincs...mi nyitva vagyunk )
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 04. 12:59
Előzmény: #75  BudFox
#76
nincs kapkodás , a vége az lesz , hogy a KDNp is jól lakjon a multikat bezárják de a nemzeti CBA ba lehet vásárolni majd vasárnap is , sőt nemzeti dohánynboltba is akár fagylaltot vagy sütikét :o)))

harámagyarország
BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 12:56
Előzmény: #68  bigyula
#75
Varga Misi racionális ember...gyorsan helyretette a dolgokat. :-))

Mondjuk nem baj ha vannak ilyen nemzeti konzultációk,

csak előbb legyen ilyen felmérés, megbeszélés, ne az legyen hogy kihírdetnek valamit, aztán a 3. napon visszavonják.

mert így kapkodás szaga van az egésznek.
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 11:24
Előzmény: #40  elemes
#74
Mi van elemes, elmenekültél a tények elől?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 04. 10:05
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
az nem gond nekik

a hívek ha kapnak egy "szopnék" pólót a vezértől, akkor azt is büszkén fogják hordani hozzá
morci 2014. 11. 04. 09:01
#72
Nagy lehet a szar korrupciós ügyben ha a fiúg ilyen tömegben dobják be a gumicsontokat (internet adó, vasárnap csak haverok boltjai lehetnek nyitva). Közben átalakították az élelmiszer felügyeleti díjat, ami a nagy multiknak ugrásszerű költségemelkedést fog jelenteni. Ezt az igen durva rablást is hivatott semlegesíteni a vasárnapi bezárás. De ezért az újabb szelektív adószedésért senki sem fog az utcára menni..
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 08:36
Előzmény: #70  Bekre_Pal
#71
Megint megszivatták a híveket. Akik korán kezdtek el tapsikolni, most nyomhatják az ellenkezőjét a fórumokon. Mondjuk nagy rutinjuk van már ebben, valószínűleg most is menni fog nekik.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 04. 08:31
Előzmény: #68  bigyula
#70
Na ezért a nem olyan gazdag országért még meg fogja kapni a lebaszást a dontól.
exmnbs1 2014. 11. 04. 08:16
Előzmény: #68  bigyula
#69
addig is a híveik járjanak a cba-kba
bigyula 2014. 11. 04. 07:56
#68
"Varga Mihály nem zárná be a boltokat vasárnaponként

Nem bölcs dolog a vasárnapi boltzár

A nagy üzletek vasárnapi zárva tartásáról szólva azt mondta, meglepetést keltett a Nemzetgazdasági Minisztériumban az ötlet „újrafelmelegítése”. Amikor minden ötödik ember vasárnap intézi a vásárlást, ezt nem bölcs dolog korlátozni – mondta a tárcavezető.

A minisztérium álláspontja szerint Magyarország ma még nem olyan gazdag ország, ahol a legfontosabb probléma az, hogy vasárnap nyitva van-e valami vagy nincs. Ha a munkáltató meg tud állapodni a munkavállalóval, miért ne lehetne nyitva - tette fel a kérdést Varga Mihály."

link

Na, ebből is "nemzetikonzultáció" lesz Varga Misi vezetésével? :)
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 06:05
Előzmény: #66  Bekre_Pal
#67
A lázárék kitiltási és Kenőpénz ügyeit akarták elbagatelizálni ezzel meg a netadóval. Elcseszték. Sajnos békés eszközökkel nem lehet elzavarni ezeket. Soha nem ismernének el egy vereséget. Nem békés eszköz lehet pl az állampapír piac teljes befagyasztása.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 04. 04:35
Előzmény: #64  jumbo2
#66
nagyon ki lehetsz rám bukva, ha érzelmileg semleges megállapításaimra így reagálsz. mindegy, nem az én problémám.

varga megmondta, ez jó vicc, nem jelent semmit, ő a sok seggszáj egyike

egyrészt nem jelent semmit, folyton megmondanak dolgokat, amik nem úgy lesznek, másrészt valamiért csak létezik a szándék, harmadrészt lehet, hogy valaki ismét elszámolta magát, mert van az elképzelésnek haverellenes vonzata (mindig elszámolják magukat). negyedrészt meg játsszanak a pöcsükkel.

ötödrészt a rágódjál hosszú ó
exmnbs1 2014. 11. 03. 23:26
Előzmény: #64  jumbo2
#65
drop, kösz
egyszerűbb lett volna egyből lesöpörni
jumbo2 2014. 11. 03. 23:03
Előzmény: #60  Bekre_Pal
#64
Rágodjál még egy kicsit ezen a gumicsonton, közben Varga megmondta, hogy nem leszenek bezárva vasárnap a boltok.

Kezdheted az anyázást, hogy nem lehet tovább hőbörögni ezen sem :)
exmnbs1 2014. 11. 03. 22:41
Előzmény: #62  balta
#63
Mikolát nem kérdezik?))))
balta
balta 2014. 11. 03. 22:32
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Elég érdekes lehet, amikor összeül a KDNP vének tanácsa (Semjén, Surján, Harrach), hogy "gyerekek", találjunk már ki mi is valamit, hogy velünk is foglalkozzon a sajtó meg az emberek! Jó, találjuk ki a vasárnapi boltbezárást :)))
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 22:05
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#61
ausztriában többen dolgoznak hétvégén,mint nálunk....
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 03. 21:24
Előzmény: #58  balta
#60
most is lesz vasárnapi kereskedelem, de majd azoknak, akik megérdemlik
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 21:18
#59
Mi a fszmért kell ebbe is beleszólni az államnak?
Majd a piac eldönti, hogy ki nyit ki vasárnap és ki nem.
Lófaszt kell ide piacgazdaság, nem érdemli meg Kádár népe...
balta
balta 2014. 11. 03. 21:06
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Ha jól emlékszem, amikor utoljára ez a kérdés lekerült a napirendről, akkor Vitya is ellene volt, és azzal poénkodott, hogy a vasárnap a "vásárnap"-ból ered, tehát régen is hozzátartozott a vasárnaphoz a vásározás, vásárlás.
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 20:09
Előzmény: #56  Bekre_Pal
#57
:)

Nem hát. De a hazudozásra érzékeny vagyok, pláne ha azzal engem akarnak lejáratni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 03. 20:00
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
láttam a csörtét, de szerintem van az a pont, ahol el kell engedni az áldozatot, nem vagyunk pitbullok
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 19:58
Előzmény: #52  Bekre_Pal
#55
Nem tudom, feltűnt-e, hogy elemes azóta nem reagál érdemben, amióta szembesítettem ebben a topicban is a valótlan állításával. Mindig ezt csinálja. Nagy arccal beír valami fals dolgot tényként állítva, források nélkül persze. Aztán jön a mellébeszélés, amikor szembesítem a tényadatokkal. Meg a hallgatás, ha rákérdeznek. Ma meg már durva személyeskedésig jutott. Ilyen az, amikor elfogynak az érvek, meg lebukik valaki, hogy kamuzik.
exmnbs1 2014. 11. 03. 19:07
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#54
))))))))
exmnbs1 2014. 11. 03. 19:07
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
))))))))
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 03. 18:46
#52
ma nem értem rá, így pár témában lemaradtam

amit így röviden le tudtam szűrni, az az, hogy a vasárnapi nyitvatartás is pártszimpátia kérdéssé redukálódott

nem tudom, mi jöhet még: mondjuk holnap orbán viktor megmondja, hogy a boxer alsó helytelen, a helyes viselet a fecske alsó, akkor lesz egy fogadásom, hogy kik lesznek itt a fórumon a boxeresek és a fecskések

emberek, hát már ennyire lerakta mindenki az agyát? senkinek sincs saját véleménye és személyisége? pártmassza lettünk?

amúgy a véleményem röviden az, hogy amíg messziről látszik a mögöttes lenyúló szándék, addig másodlagos, hogy amúgy jó-e, ha zárva vannak a (nem elvtársi) boltok vasárnap. engem hidegen hagy, ha bezárnak, én kibírok heti egy napot vásárlás nélkül (úgyis utálom), de itt éppen újraelosztás és eredeti tőkeáthalmozás (by Bekre_pál) zajlik, aminek ismét az lesz a vége, mint mindennek az elmúlt bő négy évben: pár cimbi zsíros lesz, a maradék kormánytag is megveszi a giccses medencés palotáját, a többiek meg kicsit megint többet szopnak.
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 18:09
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#51
Javaslom, hogy te és Rétvári Bence fizessétek ki azt a bérpótlékot (50%) a vasárnap is éppen emiatt munkát vállaló dolgozóknak, amitől emiatt elesnek.
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 17:54
Előzmény: #40  elemes
#50
"csak a KSH hétvégi munkavégzési statisztikát nézegettem"

Linkeld be a vonatkozó statisztikát. Amit nézegettél. Köszi.

"kiskereskedelemben kb 10% dolgozik vasárnap is."

Tény:
"2013-ban az alkalmazásban állók 10,3%-a rendszeresen, 29,4%-a alkalmanként szombaton is dolgozott, vasárnaponként pedig 7,5, illetve 18,1% volt ez az arány."

Nem a kiskereskedelemben, hanem az ÖSSZES alkalmazásban álló 10%-a dolgozik szombaton, ill. 7.5%-a vasárnap... Alkalmanként pedig 29% és 18% a két arány.
link

exmnbs1 2014. 11. 03. 17:52
Előzmény: #47  MKY
#49
a papok
sportolók, a fő kedvencek kifelejtődtek,
légiközlekedés
mozik, színházak, koncertek szervezői, fellépői
biztonsági személyzet
exmnbs1 2014. 11. 03. 17:50
Előzmény: #47  MKY
#48
ennél gusztustalanabb az a javaslat, amely elzavarná a 2 éven át veszteséges multikat Mo-ról
az alól még jobban kilóg
MKY 2014. 11. 03. 17:45
Előzmény: #46  exmnbs1
#47
Miért a kereskedelmet kell szivatni? Igy akarja a kormány a multiktól CBA felé terelni a forgalmat!

"Vasárnap legyen a családé"

akkor ne dolgozzanak vasárnap:
- orvosok
- mentősök
-kórházi dolgozók
-vonat és buszsofőrök ill kisegitő személyzet
-rendőrők, tűzoltok
- haverok dohányboltjai
-stb

A fennt emlitett dolgozó létszám legalább annyi fő, mint a vasárnapi keresekedelmi dolgozoké.

Ez nem a pihnésről szól. Kereskedelmet akarják a CBA felé terelni, itt is 400nm feletti üzletekre vonatkozna a szabály!!!

A fent

exmnbs1 2014. 11. 03. 17:38
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
tényleg pocsék lehet ugyanazért a munkáért többet kapni))))
exmnbs1 2014. 11. 03. 17:36
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
bravó, te Ausztriából okoskadsz
"ézzetek körül,a gazdagok sohasem dolgoznak vasárnapon!"

az a szombat amire te gondolsz????
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 17:26
Előzmény: #1  portfolio
#44
Gratulálok a kérdések összeállítójának!

Ez igen,hogy a dolgozók többsége örül a vasárnapi munkának?Ez szenzációs kérdés feltevés!

Ha ez így van,a szavazatokat látva,elszomorító,hisz ennek következtében teljesen elveszett a hétvége ünnepe/sokaknak/,mások viszont soha életükben hétvégén nem dolgoztak munkaidőben.A magam és környezetem tapasztalata alapján,nem a vasárnapi,hanem a szombati munkának sem örül senki/,nem hétvégén kellene a pénzt megkeresni/. Gondolom ,mint munkavállalók a kötetlen munkaidőben tevékenykedők nem számítanak ebbe a körbe,hanem azok,akiknek előírják,hogy akár minden vasárnap dolgozzanak,mert a munkáltatók ezt is megtehetik.Emberek,a nehezen kivívott szabad szombat is elveszett,elengeditek a vasárnapot is?Nézzetek körül,a gazdagok sohasem dolgoznak vasárnapon!Ezek a kérdések ,Ausztriában fel sem merülhetnének!!!
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 17:03
Előzmény: #42  exmnbs1
#43
Ahogy előkerültek a tények, elemes egy kis személyeskedéssel megtoldva érdemi válasz nélkül lelépett...

Pedig kíváncsi lettem volna azokra a KSH statisztikákra, amit "nézegetett".
exmnbs1 2014. 11. 03. 16:40
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#42
eddig mindenki akar vasárnap vásárolni kivéve a külföldieket, akik meg amúgy sem tudnának.....
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 16:34
Előzmény: #40  elemes
#41
Az egyenes kiállás mit jelent számodra? Ezt a kocsmai szintet, amit most nyomsz tényismeret nélkül? Mert ebben tényleg nem leszek partner.

elemes
elemes 2014. 11. 03. 16:32
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#40
Személyeskedsz, miközben mellébeszélsz. Nem mersz egyenesen kiállni miközben adod a nagylegényt? Ócska troll, azt hiszed csak te zaklathatsz másokat? Ne hidd, hogy ennyivel megúsztad.
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 16:30
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#39
"Van egy tippem, hogy erre nem fog válaszolni..."

Láthatod.

Elemes legnagyobb ellensége a tények. Ingerült lesz tőle és személyeskedni kezd.
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 16:27
Előzmény: #36  elemes
#38
Magadat járatod le.
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 16:26
Előzmény: #34  elemes
#37
Ez szerinted válasz a #26-osra? És még te beszélsz terelésről...
elemes
elemes 2014. 11. 03. 16:25
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#36
Terelsz, ócska troll. Nem mersz egyenesen kiállni? Adod a nagylegényt, de te magad semmit nem tudsz letenni az asztalra? Mellébeszélsz és személyeskedsz, ócska troll.
exmnbs1 2014. 11. 03. 16:25
Előzmény: #32  elemes
#35
bocs de eu nem statisztika, hanem rizsa
elemes
elemes 2014. 11. 03. 16:23
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#34
Ócska troll, ide menekültél. Rám mutogatsz megint? Mellébeszélsz, személyeskedsz. Megfutamodsz a kérdések elől? Ne hidd, hogy ennyivel megúsztad. Azt hiszed csak te zaklathatsz másokat.
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 16:22
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
Nem azzal van a baj, ha valamit nem tud (én se ismerek mindent). De akkor ne állítson nagy arccal tényként valótlanságot, meg olyat, amiről fingja sincs. És ezt sokadjára játssza már el...

elemes
elemes 2014. 11. 03. 16:21
Előzmény: #21  exmnbs1
#32
a KSH vasárnapi munka statisztika valóban ezt mutatja, tehát hogy a 350 ezer kiskereskedelmi alkalmazott alig tizede dolgozik vasárnap.

A néhány nagy lánchoz tartozó, döntően 400 m2 alatti (tehát bezárással nem fenyegetett) üzletek száma (kb):
CBA - 2000
Coop - 1300
Spar - 400
Penny - 200
Lidl - 160
Aldi - 100

Ha senki más nem nyitna ki vasárnap, csak ezek, már több mint 35 ezer. Valami nem stimmel a számokban. Mégiscsak elkelne egy munkaügyi ellenőrzés.
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 16:20
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#31
Van egy tippem, hogy erre nem fog válaszolni...
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 16:17
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#30
Pékségeket kihagytam, meg még valószínűleg sok mindent, mert van egy üzletsor is, ahol fingom nincs mik vannak, de vasárnap zárva vannak. A lényeg, hogy a boltok kevesebb, mint tizede lehet nyitva vasárnap, ellenben a hipermarketek és a bevásárlóközpontok pont hétvégén bonyolítanak le nagy forgalmat.
exmnbs1 2014. 11. 03. 16:16
Előzmény: #28  bigyula
#29
Alleeban minden negyedik héten vasárnap a kuponos nap
vannak is dögivel
bigyula 2014. 11. 03. 16:14
Előzmény: #7  elemes
#28
"Jól meg is szívják, mert alig van nyitva pénztár"

Ez elég régóta így van. De jelenleg mindenki maga eldöntheti, hogy ez jó-e neki. Ha nem jó, akkor nem ebben az időszakban jár vásárolni. Ha meg mindent összevetve ez így jó a vásárlóknak (tömeg van), akkor meg ne a kúrmány mondja már meg, hogy ez nem jó!
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 16:14
Előzmény: #5  elemes
#27
Nálunk az itteni Árkád a legnagyobb bevásárlóközpont, és hétvégén van a legnagyobb forgalma. De a Tesco hipermarketek, a Baumax, a Praktiker és a Kika is hétvégén van tömve, ezzel szemben hétfőtől-csütörtökig elég gyér a forgalmuk. Ellenben a lakhelyünk 200 m-es körzetében van 3 virágbolt, 3 számtech bolt, 1 világítástechnikai bolt, 2 autós bolt, 5 kis élelmiszerbolt, 1 papírbolt, 1 kerékpár üzlet, 1 zöldség-gyümölcsös, 1 fürdőszoba szalon, 10(!) műszaki bizományi, meg ami még nem jut eszembe, meg végül 1 Spar. Ebből szombat-vasárnap 1 kis élelmiszerbolt van nyitva ugyanakkora időszakban, mint hétköznap, és a Spar van nyitva szombat 3-ig, vasárnap délig (hétköznap 21:30-ig).
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 16:13
Előzmény: #11  elemes
#26
"csak a KSH hétvégi munkavégzési statisztikát nézegettem"

Linkeld be a vonatkozó statisztikát. Amit nézegettél. Köszi.

"kiskereskedelemben kb 10% dolgozik vasárnap is."

Tény:
"2013-ban az alkalmazásban állók 10,3%-a rendszeresen, 29,4%-a alkalmanként szombaton is dolgozott, vasárnaponként pedig 7,5, illetve 18,1% volt ez az arány."

Nem a kiskereskedelemben, hanem az ÖSSZES alkalmazásban álló 10%-a dolgozik szombaton, ill. 7.5%-a vasárnap... Alkalmanként pedig 29% és 18% a két arány.
link

Tehát szokás szerint hazudtál...
aliben 2014. 11. 03. 16:10
Előzmény: #7  elemes
#25
az nem igaz. Én is járok vasárnap vásárolni. Azontúl van a családban, aki pl a Tesco-ban dolgozik, és olyan is, aki egy magyar kisboltban, nos a Tesco adja a vasárnapi pótlékot, és sokan önként vállalják ezért a vasárnapi munkát, kell nekik a több pénz. A kisboltos egy fillért sem ad, eleve úgy veszi fel, hogy vasárnap is dolgoznia kell, nyista juttatásért.
exmnbs1 2014. 11. 03. 16:07
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
már a határon kívülre kell menni aktivistákért?))))
bigyula 2014. 11. 03. 16:05
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#23
"hogy hogyan élsz pont ezek mondják meg, ahol vásárolsz, de ezt nem veszed észre, mert irányítanak úgy, ahogy éppen nekik jó"

Melléfogtál: utálok vásárolni! Olyan vásárló vagyok, aki azt veszi meg, ami elfogy otthon. És ezt a számomra lehető legegyszerűbben, legoptimálisabban teszem meg, és szeretném megtenni a jövőben is! Néha járok az Aldi-ban, az Auchan-ban, a TESCO-ban is. Valamennyi elérhető a lakásomtól max. 10 percen belül autóval, van ami útba is esik mukából hazafelé, de a Lidl van a legközelebb. És magyar tejet veszek, pedig van olcsóbb külföldi is.

Szóval ki irányít engem? Én ezt a szabad választásomként élem meg.
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 16:05
Előzmény: #5  elemes
#22
A Fidesz fizetett kampányát olvashatjuk.
exmnbs1 2014. 11. 03. 16:04
Előzmény: #18  elemes
#21
könyves boltok, antikváriumok
gyógyszertárak zöme

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek