Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 03. 12:20

Mit művelne velünk a vasárnapi boltbezárás?  

Ugrás a cikkhez
Kíméletlen hatása lenne a kereskedelmi szektorra a három év után újra napirendre kerülő "szabad vasárnap" kezdeményezés. A boltok vasárnapi bezárása miatt akár 30 ezren is elveszíthetik a munkájukat és tízmilliárdokkal járna rosszabbul a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=205863
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 03. 21:24
Előzmény: #58  balta
#60
most is lesz vasárnapi kereskedelem, de majd azoknak, akik megérdemlik
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 21:18
#59
Mi a fszmért kell ebbe is beleszólni az államnak?
Majd a piac eldönti, hogy ki nyit ki vasárnap és ki nem.
Lófaszt kell ide piacgazdaság, nem érdemli meg Kádár népe...
balta
balta 2014. 11. 03. 21:06
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Ha jól emlékszem, amikor utoljára ez a kérdés lekerült a napirendről, akkor Vitya is ellene volt, és azzal poénkodott, hogy a vasárnap a "vásárnap"-ból ered, tehát régen is hozzátartozott a vasárnaphoz a vásározás, vásárlás.
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 20:09
Előzmény: #56  Bekre_Pal
#57
:)

Nem hát. De a hazudozásra érzékeny vagyok, pláne ha azzal engem akarnak lejáratni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 03. 20:00
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
láttam a csörtét, de szerintem van az a pont, ahol el kell engedni az áldozatot, nem vagyunk pitbullok
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 19:58
Előzmény: #52  Bekre_Pal
#55
Nem tudom, feltűnt-e, hogy elemes azóta nem reagál érdemben, amióta szembesítettem ebben a topicban is a valótlan állításával. Mindig ezt csinálja. Nagy arccal beír valami fals dolgot tényként állítva, források nélkül persze. Aztán jön a mellébeszélés, amikor szembesítem a tényadatokkal. Meg a hallgatás, ha rákérdeznek. Ma meg már durva személyeskedésig jutott. Ilyen az, amikor elfogynak az érvek, meg lebukik valaki, hogy kamuzik.
exmnbs1 2014. 11. 03. 19:07
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#54
))))))))
exmnbs1 2014. 11. 03. 19:07
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
))))))))
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 03. 18:46
#52
ma nem értem rá, így pár témában lemaradtam

amit így röviden le tudtam szűrni, az az, hogy a vasárnapi nyitvatartás is pártszimpátia kérdéssé redukálódott

nem tudom, mi jöhet még: mondjuk holnap orbán viktor megmondja, hogy a boxer alsó helytelen, a helyes viselet a fecske alsó, akkor lesz egy fogadásom, hogy kik lesznek itt a fórumon a boxeresek és a fecskések

emberek, hát már ennyire lerakta mindenki az agyát? senkinek sincs saját véleménye és személyisége? pártmassza lettünk?

amúgy a véleményem röviden az, hogy amíg messziről látszik a mögöttes lenyúló szándék, addig másodlagos, hogy amúgy jó-e, ha zárva vannak a (nem elvtársi) boltok vasárnap. engem hidegen hagy, ha bezárnak, én kibírok heti egy napot vásárlás nélkül (úgyis utálom), de itt éppen újraelosztás és eredeti tőkeáthalmozás (by Bekre_pál) zajlik, aminek ismét az lesz a vége, mint mindennek az elmúlt bő négy évben: pár cimbi zsíros lesz, a maradék kormánytag is megveszi a giccses medencés palotáját, a többiek meg kicsit megint többet szopnak.
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 18:09
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#51
Javaslom, hogy te és Rétvári Bence fizessétek ki azt a bérpótlékot (50%) a vasárnap is éppen emiatt munkát vállaló dolgozóknak, amitől emiatt elesnek.
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 17:54
Előzmény: #40  elemes
#50
"csak a KSH hétvégi munkavégzési statisztikát nézegettem"

Linkeld be a vonatkozó statisztikát. Amit nézegettél. Köszi.

"kiskereskedelemben kb 10% dolgozik vasárnap is."

Tény:
"2013-ban az alkalmazásban állók 10,3%-a rendszeresen, 29,4%-a alkalmanként szombaton is dolgozott, vasárnaponként pedig 7,5, illetve 18,1% volt ez az arány."

Nem a kiskereskedelemben, hanem az ÖSSZES alkalmazásban álló 10%-a dolgozik szombaton, ill. 7.5%-a vasárnap... Alkalmanként pedig 29% és 18% a két arány.
link

exmnbs1 2014. 11. 03. 17:52
Előzmény: #47  MKY
#49
a papok
sportolók, a fő kedvencek kifelejtődtek,
légiközlekedés
mozik, színházak, koncertek szervezői, fellépői
biztonsági személyzet
exmnbs1 2014. 11. 03. 17:50
Előzmény: #47  MKY
#48
ennél gusztustalanabb az a javaslat, amely elzavarná a 2 éven át veszteséges multikat Mo-ról
az alól még jobban kilóg
MKY 2014. 11. 03. 17:45
Előzmény: #46  exmnbs1
#47
Miért a kereskedelmet kell szivatni? Igy akarja a kormány a multiktól CBA felé terelni a forgalmat!

"Vasárnap legyen a családé"

akkor ne dolgozzanak vasárnap:
- orvosok
- mentősök
-kórházi dolgozók
-vonat és buszsofőrök ill kisegitő személyzet
-rendőrők, tűzoltok
- haverok dohányboltjai
-stb

A fennt emlitett dolgozó létszám legalább annyi fő, mint a vasárnapi keresekedelmi dolgozoké.

Ez nem a pihnésről szól. Kereskedelmet akarják a CBA felé terelni, itt is 400nm feletti üzletekre vonatkozna a szabály!!!

A fent

exmnbs1 2014. 11. 03. 17:38
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
tényleg pocsék lehet ugyanazért a munkáért többet kapni))))
exmnbs1 2014. 11. 03. 17:36
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
bravó, te Ausztriából okoskadsz
"ézzetek körül,a gazdagok sohasem dolgoznak vasárnapon!"

az a szombat amire te gondolsz????
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 17:26
Előzmény: #1  portfolio
#44
Gratulálok a kérdések összeállítójának!

Ez igen,hogy a dolgozók többsége örül a vasárnapi munkának?Ez szenzációs kérdés feltevés!

Ha ez így van,a szavazatokat látva,elszomorító,hisz ennek következtében teljesen elveszett a hétvége ünnepe/sokaknak/,mások viszont soha életükben hétvégén nem dolgoztak munkaidőben.A magam és környezetem tapasztalata alapján,nem a vasárnapi,hanem a szombati munkának sem örül senki/,nem hétvégén kellene a pénzt megkeresni/. Gondolom ,mint munkavállalók a kötetlen munkaidőben tevékenykedők nem számítanak ebbe a körbe,hanem azok,akiknek előírják,hogy akár minden vasárnap dolgozzanak,mert a munkáltatók ezt is megtehetik.Emberek,a nehezen kivívott szabad szombat is elveszett,elengeditek a vasárnapot is?Nézzetek körül,a gazdagok sohasem dolgoznak vasárnapon!Ezek a kérdések ,Ausztriában fel sem merülhetnének!!!
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 17:03
Előzmény: #42  exmnbs1
#43
Ahogy előkerültek a tények, elemes egy kis személyeskedéssel megtoldva érdemi válasz nélkül lelépett...

Pedig kíváncsi lettem volna azokra a KSH statisztikákra, amit "nézegetett".
exmnbs1 2014. 11. 03. 16:40
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#42
eddig mindenki akar vasárnap vásárolni kivéve a külföldieket, akik meg amúgy sem tudnának.....
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 16:34
Előzmény: #40  elemes
#41
Az egyenes kiállás mit jelent számodra? Ezt a kocsmai szintet, amit most nyomsz tényismeret nélkül? Mert ebben tényleg nem leszek partner.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek