igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)
én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
a negyedéves bontás esetében valóban 2010. Q1-ben lépett ki Magyarország a csatornából, ez valóban érdekes, kíváncsi lennék, mi az oka, hisz ez még a választás előtt volt, a kampányidőszakban
"viszont a gyakorlatban számomra pár éve még nem volt ennyire kontrasztos a korábban nálunk elmaradottabb országok jobbléte, ez igazából tavaly kezdett nagyon szembetűnő lenni"
Neked talán. A GDP növekedésük már egy évtizede lényegesen nagyobb, mint a miénk, kb 2006 környékén repültek el a fejünk felett, ha az egy főre eső GDP-t nézzük.
Egyébként ami még megtévesztő lehet, náluk most kezd egyre jobban eladósodn a lakosság, legalábbis így olvastam az előbb egyéb keresgélés közben.
Mi már megtettük a magunkét ezügyben, csak nem lett belőle GDP növekedés, vagy legalábbis abszolút jelentéktelen.
viszont a gyakorlatban számomra pár éve még nem volt ennyire kontrasztos a korábban nálunk elmaradottabb országok jobbléte, ez igazából tavaly kezdett nagyon szembetűnő lenni
Pont ezért kellett volna a kormány gazdaságpolitikájával szemben éppen egy befektetőbarát, beruházást támogató, bizalomépítő, kiszámítható gazdaságpolitikát folytatni. Mert így csak súlyosbítottuk a válság hatásait, ahelyett, hogy kezeltük volna...
Bocsánat, az eredeti ráta nem állt meg, de nem esett tovább.
Még egy apróság, a beruházások nem úgy történnek, hogy ma azt mondom, beruházok, holnap meg már be is rzháztam, a döntések, és a megvalósulások között hónapok telnek el. Ha nem évek.
Az egészbe keményen belejátszik az autópályák építésének lassulása is, hozzáteszem, az autópályákat is többségében most fizetjük ppp-k formájában... Meg vagy 20 évig még.
2010 elején még nálunk is 1 százalék fölötti volt a növekedés. Csak aztán jött a "fükeforradalom", a "szabadságharc", a "matolcsizmus", és sikerült letornázni...
Azért nem teljesen jogos, amit írsz, mert a többi régióbeli országban nem volt ekkora visszaesés, mint nálunk, illetve viszonylag gyorsan helyreált az eredeti ráta. Még 2009 végén 2010 elején.
Ezért mondtam, hogy a szobordöntés - még el is fogadható - poén, habár nyilván van olyan is, akinek ez is sok(k), de a többi azért már - imho - a többségnek morbid lehet, nem véletlen az elhatárolódás.
Aztán már média-felkészültség kérdése, hogy milyen csőcseléktől lehet elhatárolódni. A Fidesz - különösen Viktor - ezt pl. elég jól csinálja, Bajnai, pedig ahogy látni elég rosszul.
Ezért? Ne viccelj már?!
Annak, akinek ilyeneket adnak, ellentmondást nem tűrően meg kell magyarázni, hogy hiába gondolják, hogy a hó fehér, amikor piros. (Mármint, ha "szóvivőséggel" akarja megalapozni a jövőjét.) Ezek a kommentek - legtöbbnél - ilyenre alkalmatlanok.
Miért NE szavazzunk Bajnaira?
én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.