Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sigorszky 2013. 09. 24. 22:37
#1300
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 24. 22:34
Előzmény: #1298  Bekre_Pal
#1299
mert én már negyvenes vagyok, nekem nem pálya a pontovi, de még pont piszkál, ha valaki erre recskázik és tagadja
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 24. 22:32
Előzmény: #1296  szivacs
#1298
kaptál tőlem pluszt, hogy felhelyezd, ahová jólesik neked
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 24. 22:32
Előzmény: #1296  szivacs
#1297
ne aggódj, úgy jártam el
szivacs
szivacs 2013. 09. 24. 22:27
Előzmény: #1294  Bekre_Pal
#1296
Ezennel kijelentem neked, hogy nem én minuszoltam, úgyhogy a hazugozást visszavonhatod!

Talán frissítsd le az oldalt, mielőtt ismét tévhívőt csinálsz magadból!
szivacs
szivacs 2013. 09. 24. 22:13
Előzmény: #1293  Bekre_Pal
#1295
Aki saját magát efféle tévhitbe ejti majd ragaszkodik saját tévedéséhez, azt nevezzük ezentúl "tévhívőnek"! :-)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 24. 22:11
Előzmény: #1292  szivacs
#1294
amúgy hazudsz, mint a gép

összevetettem az értékeket az utóbbi bejegyzésed előttről és utánról, ismét megbuktál, mínuszolgatsz, és erre élvezel

tudod, szivacs, legyen ez neked a legnagyobb gyönyör
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 24. 22:09
Előzmény: #1292  szivacs
#1293
melyik nemtőledtől? ;)
szivacs
szivacs 2013. 09. 24. 22:07
Előzmény: #1289  csendben
#1292
Szerinted a "csendeske-féle tetüzés" az az arcátlanság határán innen van még vagy már túl?

Ja, a mínuszokat nem tőlem kapta, aki kapta...:-)
Törölt felhasználó 2013. 09. 24. 21:55
Előzmény: #1288  szivacs
#1291
Értem amit mondasz, és a szerződéses hasonlatodat is értettem.

Viszont az a "szerződés" nem létezik a választók és választottak között. Ez csak egy elvi valami, amit négy évente megújítanak. A szerződés feltételei pedig egyszerűek:

én megválasztalak, te meg a legjobb tudásod szerint azon munkálkodsz, hogy mindanyiuknak jobb legyen.

Itt nincs kötbér, meg hasonlók, csupán az az egy darab szavazatod.

Azt is értem már, hogy a demokrácia intézményét tartod működésképtelennek. Ezt én úgy módosítanám, hogy hazai viszonyok közt jelenleg működésképtelen.

Valami nagy ember mondta, hogy a demokrácia nem tökéletes... de nincs helyette jobb (vagy valami ilyesmit).

Itt a feladat!!! Mondj helyette jobbat!!!!!
Az én fantáziám nem elég ehhez, de igérem, komolyan veszem, ha mondasz valami alternatívát... és elgondolkozom rajta.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 24. 20:44
Előzmény: #1287  Törölt felhasználó
#1290
tutkó
csendben 2013. 09. 24. 20:07
Előzmény: #1287  Törölt felhasználó
#1289
A stílusa sokszor furcsa változásokon megy keresztül: néha fellengzős,máskor,az arcátlanság határát súrolja...
A legritkábban teljesen OK-s. (nem találtam rá jobb szót.Bocsi!)
Vagy személyiségzavaros,vagy változó korban van,vagy váltott műszakban nyomja(ák?),vagy csak unatkozik....
Ilyen, "oszt jónapot!". (stilszerűen!)
:-)
szivacs
szivacs 2013. 09. 24. 18:44
Előzmény: #1286  Törölt felhasználó
#1288
Írtam már ezt is. Mindössze annyit szeretnék, hogy a magukat gondolkodásra képesnek tartó emberek gondolják át, hogy azok a problémák amelyeken napról napra fennakadnak, amiket szóvá tesznek, kritizálnak, minek a hatására jönnek, jöhetnek létre és nem áltatnák magukat azzal, hogy az csupán személyfüggő, de a rendszer maga hibátlan.
Emlékszel a szerződéses hasonlatomra?
2X éves tapasztalatok szerint a nép "szerződése" a hatalomgyakorlókkal ezt a helyzetet produkálta, amiben élünk. Aki szerint ez a helyzet neki nem megfelelő, az egyben azt is mondja ezzel, hogy az ezt a helyzetet eredményező szerződés számára nem megfelelő. Akkor pedig változtatni szükséges rajta. Át kell dolgozni, ki kell munkálni, jobbá, hatékonyabbá kell tenni.
Nevetségessé teszi magát az, aki gondolkodó embernek mondja magát, de eddig a felismerésig sem jut el. Aki pedig felismeri a változtatás szükségességét, de meg sem próbál gondolkodni a lehetséges továbblépésen, az viszont már több mint nevetséges, mert passzivitásával lehetővé teszi az általa is felismerten hibás rendszer további működését - ezzel pedig osztozik annak felelősségében.

Szerinted a választók és választottak viszonyrendszerében minden rendben van? Minden úgy jó, ahogy van és maradjon is minden így? Ez a már demokrácia netovábbja, amiben élünk, változásra semmi szükség?
Törölt felhasználó 2013. 09. 24. 18:05
Előzmény: #1285  Bekre_Pal
#1287
Mondom én, hogy minimum kettő szivacs van!! :)
Törölt felhasználó 2013. 09. 24. 18:05
Előzmény: #1279  szivacs
#1286
Egyszerűen nem értem, hová akarsz kilyukadni!!!???

Most már előjöhetnél a farbával!!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 23. 22:10
Előzmény: #1283  Oszo
#1285
minden soroddal egyetértek, annyi benne a csavar, hogy láthatóan meg van hasadva a személyisége, és időnként előjön egy normális fele vagy 10%-a, mittudomén, és ezzel hetekre összekuszálja a kialakított képünket, amíg ismét és ismét be nem látjuk, hogy már közel volt a normalitása, de ismét elvesztettük
Törölt felhasználó 2013. 09. 23. 21:59
Előzmény: #1283  Oszo
#1284
Én már 2 éve csak röhögök szivacson. Nekem pont azért nem is válaszol, mert tudja, hogy régóta átlátok rajta, ráadásul csupa olyan kérdést teszek fel neki, amire amúgy is képtelen válaszolni, vagy csak öngólt rúgna.
Oszo 2013. 09. 23. 21:17
Előzmény: #1278  Törölt felhasználó
#1283
Drága fórumtársak! (Vagy mi a fenék vagyunk-vagytok itt) Hányszor mentek még lépre egy félművelt, közepesen intelligens fidesz aktivista szellemi önkielégítésének? Hányszor adja még elő a kibaszott magvas gondolatait a pártokráciának nevezett (micsoda szellemesség istenem!) képviseleti demokrácia szörnyűségégéről, tarthatatlanságáról, most például ezzel a "hogyan adjuk át a hatalmat választott vezetőinknek" csodával. (Rohadtul el tudom képzelni, hogy a választófülkében hat nyolc kétszáz oldalas szerződést találnánk, hogy rögzíthessük a választott párttal a hatalom átadásának feltételeit, -persze egy laptopon lenne a szöveg, hogy beleírhassuk azokat a pontokat, amikhez feltétlen ragaszkodunk mert különben csak a legkisebb rosszat lenne lehetőségünk választani)
Osztja az észt heti 48 órában, de ha valami konkrétumot kérsz, akkor nehogy má' ő mondja meg, hogy mit csinálj!
És végül persze annyira szar minden kínálkozó lehetőség, hogy -de ő ezt le nem írná, nekünk kell rájönni- legjobb, ha nem kísérletezünk, maradjon a fidesz!
És mindig kiderül, hogy csak ennyire képes, és mindig belemegyünk a játékába. Illetve én most már nem, és ezt a többieknek is melegen javaslom!
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 18:29
Előzmény: #1276  David78
#1282
"Úgy gondolod, hogy tehetné(n)k valami mást, de agitáláson kívül képtelen vagy normális ötletekkel / tettekkel előlállni." - nem az a fontos, hogy én úgy gondolom-e, hanem, hogy te úgy gondolod-e, hogy kellene és hogy hajlandó vagy-e keresni a megoldást.

"Számonkérsz rajtam, miközben a számonkérésen kívül te magad mást nem tudsz felmutatni.
Ez a süketelés amit nyomsz, na az nem vezet sehová." - elnézésedet kérem ha számonkérésnek tűnt, nem szeretnék senkit sem "számonkérni", ezt mindenki maga érzi, hogy megtett-e mindent azért, hogy a gyermekei jobb világban élhessenek.

Annak viszont örülök, hogy "süketelésnek" nevezed, ez arra utal, hogy a lelked mélyén érzed, hogy van itt teendő és nem hagy hidegen a felelősséged a jövő alakításért.

"Inkább hagyjábékén, ennek semmi értelme." - ahogy akarod, ha írsz válaszolok, ha nem, nem.

VOTE for the bad! :-)
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 18:17
Előzmény: #1275  csendben
#1281
Nem baj, ha most nem érted, majd olvasd vissza ha felnőttél!

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók